نظر منتشر شده
۳۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456875
رستم قاسمی، یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری:
ما نمی توانیم پذیرای توریست اروپایی باشیم؛ باید به سمت توریست اسلامی برویم / شرایط کشور در حد انزجار است؛ باید مسیر عوض شود / احمدی نژاد یک ظرفیت است
بخش خبری الف، 6 فروردین 96
وزیر سابق نفت گفت: شرایط کشور به ویژه در مسائل بیکاری در حد انزجار است و امید است با اجماع اصولگرایی امسال اقداماتی انجام شود که مسیر کشور عوض شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
رستم قاسمی عصر دیروز در گرگان اظهار داشت: در 10 سال گذشته موضوع اقتصاد مورد تاکیدمقام معظم رهبری بود و  به عنوان موضوع اصلی و دغدغه‎های اصلی ایشان مطرح می‎شود.

وی تصریح کرد:امسال نیز معظم‌له « اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال » را شعار سال قرار دادند  و این موضوع بیانگر آن است که موضوع اقتصاد یکی از دغدغه‎های جدی مقام معظم رهبری است.

اقتصاد اصلی‌ترین موضوع کشور است
وزیر سابق نفت با بیان اینکه اقتصاد اصلی‎ترین موضوع کشور  است، گفت: بر اساس نظرسنجی که در کشور وجود دارد بیش از 70 درصد مردم  اقتصاد را مهمترین موضوع و دغدغه خود می‎دانند.
قاسمی بیان داشت: در دوران جنگ به عنوان مهندسی رزمی جنگ کار می‎کردم و پس از جنگ در راستای بازسازی کشور فعالیت کردم و بعد از جنگ آنهایی که خود مسئول ایجاد جنگ بودند و خودشان سلاح مخرب به دشمن می‌دادند  درصدد این بودند که در بازسازی کشور مشارکت کنند.

وی ادامه داد: عده‎ای هم در کشور معتقد بودند چون ایران تجربه کار بزرگ را ندارد حتما باید پذیرای خارجی‎ها باشد.

وزیر سابق نفت بیان داشت: از نظر آمار و ارقام نیز این افراد درست می‎‌گفتند کسی در ایران سد، پالایشگاه و بزرگراه نساخته بود و در قبل از انقلاب نیز همه این پروژه‎های مهم را خارجی‎ها می‎ساختند اما حجم کارهایی که در کشور پس از جنگ انجام می‎شد بسیار بزرگ بود و بخش عمده‎ای از آن نیز با استفاده از توان داخلی انجام شد.

قاسمی بیان داشت: در آن دوران عده‎ای برای اثبات ما می‎توانیم به میدان آمدند و با همکاری دوستان در دوران دفاع مقدس مجمعی از افرادی که به دنبال تحقق شعار «ما می‎توانیم » بودند را شکل دادیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از جنگ بازسازی کشور با روحیه جهادی که مهندسان داشتند یکی از اهداف فرعی مجموعه خاتم انبیاء بود و  اهداف فرعی ما این بود که تجهیزاتی که از  جنگ در اختیار داشتیم را برای بازسازی کشور به‌کار گیریم.

وزیر سابق نفت بیان داشت: اصلی‎ترین محور ما ثابت‎کردن شعار بود که رهبر انقلاب اسلامی فرموده بودند و ما درصدد بودیم که شعار« ما می‎توانیم» را در کشور به اثبات برسانیم.

قاسمی تاکید کرد: 20 سال در طرح‎های متعدد ملی و کلان حضور پیدا کردم و خاطرم است که وقتی سد کرخه را ساختیم پس از آن ده‎ها سد  توسط ایرانی‎ها ساخته شد.

وی افزود:  با آزاد راه‎ها، نیروگاه و طرح‎های بزرگی که بعدا ساخته شد دیگر کسی جرئت این را نداشت که بگوید در ایران این پروژه‎ها قابل ساخت نیست و ما اثبات کردیم که می‎توانیم پروژه‎های بزرگ کشور را انجام دهیم.

وزیر سابق نفت به تحریم‎ها اشاره کرد و افزود: وقتی تحریم‎ها در سال 1390 امضاء شد رئیس جمهور آمریکا آن را فلج کننده و هوشمند و بی‎سابقه می‎دانست که ایران باید تسلیم شود و حقیقتا تحریم‎ها به این گونه بود و از ابزارها و کشورهای زیادی برای اجرای تحریم‎ها علیه ایران استفاده کرده بودند.

قاسمی افزود: مسئولت اوپک را در دولت دهم بر عهده داشتم  و به بسیاری از کشورهای مهمی مثل چین،  کشورهای عربی و آفریقایی سفر می‌کردم و در این سفرها به من می‎‌گفتند که مگر امکان دارد که شما از این تحریم‎ها عبور کنید.

وی بیان داشت: برخی کشورهای عربی که می‎خواستند به ما لطفی کنند می‎‌گفتند آقای قاسمی می‎دانید که مشکل آمریکایی با شما چیست، مشکل آمریکایی‎ها هسته‎ای نیست، پاکستان در همسایگی شما بمب هسته‎ای دارد ولی کاری با آن کشور ندارند ، مشکلشان این است که آمریکایی‎ها می‎خواهند بدانند که شما می‎خواهید با انقلاب اسلامی چکار کنید و اینها می‎خواهند این را حل کنند.

وزیر سابق نفت  افزود: آمریکایی‎ها همه ابزارهای لازم را به‌کار گرفتند که ما تسلیم شویم و در آن زمان که تحریم‎ها امضا شد رئیس جمهور آمریکا در انتظار بود که خبرهایی از فروپاشی ایران از تحریم‎ها به دستش برسد.

قاسمی بیان داشت: غربی‎ها همه ابزارها را به‌کار گرفته بودند که ما در تحریم‎ها دستمان را بالا کنیم و در خود صنعت نفت  در دوران تحریم نیز پیچیدگی‎های زیادی داشت و تجربه عبور از تحریم در 100 سال گذشته کشور اتفاق نیفتاده بود و بسیاری از کالاها و ابزارهای ما از خارج وارد کشور می‎شد و تهدیدهای جدی به دلیل وابستگی صنعت نفت به خارج داشت از قبیل قطع گاز مواجه شدیم.

وی بیان داشت: در چند ماه پس از تحریم‎ها توانستیم روی پای خود بایستادیم و ثابت شد که ما می‎توانیم برخی تجهیزات فنی و خاص را که قبل از تحریم‎ها پولش را پرداخت کرده بودیم ولی خارجی‎ها به ما نمی‎دادند را در کشور بسازیم.

وزیر سابق نفت بیان داشت: شرکت‎های حفاری خارجی پروژه‎های خود را در کشور رها کردند و رفتند و در طول تحریم تمام کالاهای نفت توسط کالاهای ایرانی جایگزین شد.
 
دوره تحریم اوج توسعه صنعت نفت بود
قاسمی بیان داشت: در صدا و سیما با اسناد و مدارک نشان دادم که دوره تحریم اوج توسعه صنعت نفت بود و اسناد و مدارکش نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه اوج توسعه صنعت نفت در 100 سال گذشته در دوره سخت‎ترین روزهای تحریم رقم خورد، یادآور شد: ما در تحریم با جنگ بزرگ اقتصادی رو به رو بودیم که هزینه‎هایی داشت ولی ما در این جنگ تحریم پیروز شدیم.

وزیر سابق نفت خاطرنشان کرد: در روزهای نخست تحریم نگرانی داشتیم و مقام معظم رهبری به ما فرمودند که مقاومت کنید قله و پیچی است که باید حتما از آن عبور کنید و تعبیر مقام معظم رهبری این بود که غربی‎ها و آمریکایی‎ها مثل حیوان درنده هستند اگر 10 قدم عقب بروید آنها 20 قدم جلو می‎آیند.

قاسمی افزود: ما از تحریم واقعا عبور کردیم و اینکه خارجی‎ها به میز مذاکره آمدند به دلیل این بود که اینها نیاز داشتند چون ما سه درصد هسته‎ای را به 20 درصد رسانده بودند و اگر ادامه داشت ما به 90 درصد هم می‎رسیدیم و این به این معنی نبود که ما به دنبال بمب هسته‎ای هستیم.

وی افزود: ایران از موضوع هسته‎ای به سرعت در حال عبور بود و به این دلیل رئیس جمهور آمریکا گفت اگر می‎توانستیم پیچ و مهره هسته‎ای ایران را باز می‎کردیم.

وزیر سابق نفت  تاکید کرد: 107 سال از عمر صنعت نفت ما می‎گذرد و قبل از تحریم 27 میلیون لیتر  روزانه بنزین وارد می‎کردیم و خارجی‎ها بنزین را تحریم کردند و منتظر بودند که کشور در پمپ‎های بنزین با مشکل سوخت رو به رو شود.

قاسمی خاطرنشان کرد: در برخی روزهای تحریم ذخایر از کالاهای ما در صنعت نفت  به سه روز در کل کشور می‎رسید و  دو سال زمان برد که سبد انرژی کشور را تغییر دادیم و 2 هزار 500 جایگاه سی‎ان‎جی ساختیم که معادل سوخت 25 میلیون لیتر بنزین در روز را در کشور تامین می‎کرد.

وی با بیان اینکه در دوران تحریم شرایط پلایشگاه‎ها در کشور توسعه پیدا کرد و اگر این شرایط ادامه پیدا می‎کرد وضع ما امروز به مراتب بهتر بود، گفت:بنده با تحریم موافق نیستم و اینکه می‎گفتند تحریم تنها نفت و پول است دورغ است و ما با تحریم دارو و کالاهای دیگر رو به رو بودیم.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه آمریکایی‎ها و غربی‎ها اعتراف کردند که ما از تحریم عبور کردیم ، یادآور شد: رئیس جمهوری که می‎گفت تحریم‎ها فلج کننده است در مذکرات گفت تحریم‎ها به ایران اثر نکرد.

قاسمی افزود: ما شرایط سخت را عبور کردیم و امروز که از 100 مورد تحریم 97 مورد آن حل شد چرا باید وضع ما اینگونه باشد و در آن مناظر تلویزیونی نیز گفتم روزی که در صنعت نفت را ترک کردم 120 هزار نفر در پارس جنوبی کار می‎کردند و امروز زیر 50 هزار نفر رسیده است و این درحالی بود که در آن زمان در اوج تحریم بودیم.
وی بیان داشت: برخی مسئولان بیان می‌کردند که از سال 1384 تا سال 1392 گفتند یک شغل ایجاد نشد و به برخی گفتم که 4 میلیون مسکن مهر را جن و پری‎ها ساختند، افزایش 30  میلیون  تن سیمان به 70 میلیون تن  در کشور کار جن و پری‎ها بود؟.

وزیر سابق نفت ادامه داد: امروز علت اصلی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند ناکارآمدی است و این به دلیل آن است که ما باور نداریم و کلام امام(ره) که فرمودند ما می‎توانیم را جدی نگرفتیم.

قاسمی بیان داشت: با شرایط که در کشور داریم منابع بالقوه‎ای مانند نساجی که  در کشور در رتبه‎های بالا قرار دارد نباید وضعیت اشتغال ما در کشور به اینگونه باشد.

کارخانه فقر در کشور خوب عمل می‎کند
وی افزود: 20 میلیون فقیر در کشور داریم در حالی که کارخانه‎های ما خوابیده ولی کارخانه فقر در کشور خوب عمل می‎کند وفقر خوب تولید می‎شود.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه برخی‎ها تصور می‎کنند که در کشور مشکل منابع داریم، افزود: 104 هزار میلیارد تومان بودجه کشور در سال 1391 بود و بودجه کشور  امروز سه تا چهار برابر شد ه و سهم یارانه‎ها نیز از 42 میلیارد تومان با توجه به قیمت بنزین 100 تومان سهمیه‌ای و 400 تومان آزاد و گاز 70 تومان برای هر متر مکعب امروز چند برابر شده است پس درآمد یارانه‎های کشور که ربطی به بودجه کشور ندارد بالغ بر 80 هزار میلیارد تومان شده است.

قاسمی با بیان اینکه دولت یارانه چند میلیون نفر را قطع کردند و باید پاسخ بدهند که چرا می‎گوییم کمبود بودجه داریم، افزود: بحران بی‎اعتمادی، بی‎انگیزی‎گی در کشور داریم و اینها از موضوعات اساسی کشور است و کسی حاضر نیست تصمیم‎بگیرد و ریسک کند و کسی حاضر نیست که از آنها سوال کنند.

کسانی که مدعی حل 100 روزه مشکلات اقتصادی بودند آلزایمر سیاسی گرفتند

وی تاکید کرد: کسی که آمادگی پاسخ، ریسک و پذیرش مسئولیت ندارد نباید مسئولیت بپذیرد، عده‎ای آمدند گفتند که ما مشکلات کشور را 100 روزه حل می‎کنیم و آلزایمر سیاسی گرفتند گفتند که همه تحریم‎های موشکی و سیاسی برداشته خواهد شد و امروز می‎گفتند که ما تنها یک جاده را صاف کردیم.

وزیر سابق نفت بیان داشت: امروز مشکل جدی کشور معیشت و اقتصادی است و پاسخ معتبر به نگاه مردم حل مشکلات اقتصادی است.

قاسمی بیان داشت: جمع کثیری از کشور که بیش از 60 تا 70 درصد مردم را تشکیل می‎دهد خیلی به اصولگرایی و اصلاح طلبی کار ندارند و نگاه سیاسی ندارند آنها مطالباتشان مطالبات اقتصادی است و می‎خواهند مشکلات معیشتشان حل شود.

وی بیان داشت: آن چیزی که می‎تواند ما جمع اصولگرایان را به نتیجه برساند نخست خودمان هستیم و دوم اینکه بتوانیم جمع کثیری را همراه کنیم.

وزیر سابق نفت بیان داشت:ضعف‎های دولت پاشنه آشیل است و مطالباتی وجود دارد و دولت نتوانسته به وعده‎های خود عمل کند و حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور می‎تواند برای ما یک هدف باشد.

دکتر متخصص اقتصاد کشور خودباوری است
قاسمی تاکید کرد: اقتصاد کشور بیمار است و باید به دکتر متخصص خودش مراجعه کنیم و اگر اشتباهی برویم ممکن است آمپولی بزند که بدتر شود و دکتر متخصص کشور خود باور است و اگر اعتقاد پیدا کنیم ما می‎توانیم مشکل کشور حل می‎شود.

وی بیان داشت: با شرایطی که امروز در کشور داریم 2 میلیون شغل قابل ایجاد  است و بخشی از آن مربوط به ظرفیتی است که در نساجی وجود دارد.

وزیر سابق نفت تاکید کرد: در بخش کشاورزی امروز در دنیا یک تحول اساسی انجام شده و در کشاورزی نمی‎توانیم به روش‎های گذشته کار کنیم و این تغییر باید در سال‎های پیش اتفاق می‎افتاد امروز قیمت تمام شده محصولات کشاورزی باعث شده که کشاورزی ما قابل رقابت با محصولات خارجی نباشد و این بیانگر این است که در زمینه کشاورزی باید زمینه دانش‎محوری ایجاد شود.

قاسمی تاکید کرد: در دوران دولت دهم قیمت تمام شده مرغ در برزیل نیم دلار بود و با هزینه حملش وقتی به ایران می‎رسید کمتر از یک دلار تمام می‎شد و این نشان می‎دهد که باید یک تحول اساسی در بخش طیور داشته باشیم.

وی ادامه داد: در آن زمان یک میلیون و 900 هزار تن مرغ تولید می‎کردیم و 200 هزار تن نیز وارد می‎کردیم امروز تولید مازاد داریم ولی قدرت خرید مردم پایین آمده است.

وزیر سابق نفت  بیان داشت: تیم فعلی ترکیه 17 سال است که در انتخابات این کشور رای می‎آورد  و یکی از علت‎هایی آن این است که توانسته یک تحول در بنیاد اقتصادی ترکیه ایجاد کند و ما با تمام امکاناتی که در کشور داریم حتما می‎توانیم چنین تحول را ایجاد کنیم.

قاسمی با بیان اینکه توریست یکی از موضوعات اساسی اقتصاد است ،افزود:  توریست اروپایی را ما نمی‎توانیم پذیرایشان باشیم چرا که شرایط و مسائل اقامتی با مسائل شرعی و اسلامی ما سازگار نیست و ما باید به سمت توریست اسلامی برویم.

وی ادامه داد: در چند سال پیش 100 هزار عراقی به ایران نمی‎آمدند ولی در سال 1395 ، 2 میلیون و 700 هزار عراقی وارد ایران شدند و اگر ویزا را حل کنیم شرایطی ایجاد می‎شود که بیش از 8 میلیون عراقی در سال وارد کشور شود.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه در دنیا سالی 80 میلیون توریست حلال وجود دارد، افزود: مشکلی اساسی کشور اقتصادی است و اگر این روند ادامه پیدا کند در سال‎های آینده با چالش‎های اقتصادی رو به رو خواهیم بود.

قاسمی بیان داشت: مجموعه اصولگرایی باید همه اختلافات را کنار بگذارند و همه مجموعه اصولگرایی در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا موتور محرک جامعه شوند تا شرایطی متناسب با فضای کشور ایجاد کنیم تا به تحول بنیادی برسیم.

شرایط کشور در مسائل بیکاری در حد انزجار است
وی بیان داشت: شرایط کشور به ویژه در مسائل بیکاری در حد انزجار است و امید است با اجماع اصولگرایی امسال اقداماتی انجام شود که مسیر کشور در سال آینده عوض شود.

وزیر سابق نفت با بیان اینکه مسائل قاچاق را باید به وسیله تکنولوژی حل کرد، گفت: ما یک گلوگاه‎هایی در کشور درست کردیم ، ما باید مسئله قاچاق را ساختاری حل کنیم.

قاسمی یادآور شد: ساختار کشور را باید بازمهندسی کنیم و اصولی باید مشکلات کشور را حل کنیم.

وی مشکل بزرگتر از بانکداری در کشور را مدل اقتصاد برشمرد و بیان داشت: در  دولت گذشته عضو مجمع بانک داری اسلامی بودیم و چندین علما در خصوص بانکداری اسلامی و مسائل مربوط به حل رباه  کار می‎کنند اما ما هنوز با بانکداری اسلامی فاصله بسیار زیادی داریم و در گام اول نیاز است  که بانکداری بدون ربا ایجاد شود و بعد به بانکداری اسلامی برسیم.

وی با بیان اینکه اصلاحات ممکن است کاندیدایی داشته باشند ولی آنها از روحانی عبور نخواهند کرد، افزود: احمدی نژاد یک ظرفیتی در کشور است و اینکه مردم آقای بقایی را قبول دارند چون احمدی نژاد را قبول دارند اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه اصلاحات ممکن است کاندیدایی داشته باشند ولی آنها از روحانی عبور نخواهند کرد، افزود: احمدی نژاد یک ظرفیتی در کشور است و اینکه مردم آقای بقایی را قبول دارند چون احمدی نژاد را قبول دارند اینگونه نیست.
 
 
کلمات کلیدی : رستم قاسمی+اقتصاد ایران+جمنا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۲۲:۱۹
حتماً رأی میاره با این حرفاش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4218451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۱۷:۵۱
با چشم بسته قضاوت می کنید ، قرارگاه خاتم الانبیاء خدمات بزرگی در زیرساخت های عظیم کشور ایجاد کرده است، الآن هم جناب روحانی که از برجام چیزی عایدش نشد دستش را به سوی قرارگاه خاتم الانبیاء دراز کرده است.
شما همکاران حسام الدین آشنا به جز تخریب و ترور شخصیت کار دیگری بلد نیستید فوقش بتوانید صنایع بزرگ را بتون ریزی کنید، (4218633) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۸:۰۲:۵۶
دوست عزیز این رستم خان زمانی از برادران قرارگاه بودن شما اطلاعات خودتونو کامل تر کنید. لطفا (4219343) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۵:۱۲:۳۲
وقتی یک مدیر با حقوق نجومی ذخیره نظام نامیده می شود، می توان از احمدی نژاد به عنوان ظرفیت یاد شود! (4219890) (alef-13)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۲۵:۰۶
خوبه کاندید ریاست جمهوری بشه هنوز بعضیها نمیدونن چه بلایی سر کشور آوردن (4218455) (alef-13)
 
فرزین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۳۰:۰۴
این شرایط اسلامی نیست که باعث میشه هیچ توریست واقعا توریستی از دنیا به ایران نیاد. این از بیکفایتی و بی سوادی افرادی است که در مسند امور هستن که همه میدونیم با چه معیار هایی انتخاب شدن. چرا که تمامی جاذبه های گردشگری ما چه طبیعی و چه انسانی به قدری بهشون بی توجهی شده و بی سلیقگی شده که حتی مردم خودمون هم حاظر نیستن اون ها رو ببینن. برای مثال در جایی که من زندگی میکنم گنبدی به اسم گنبد سلطانیه هست که فقط بلد هستن اسمش رو بزارن بزرگترین گنبد آجری جهان (مثل بقیه چیزها که ما توشون توهم داریم مثل بزرگترین دانشگاه غیر حضوری جهان، بیشترین مهندس، بزرگتری فلان و همش و همش کمیت). وقتی شما تشریف میبرین اونجا به قدری به این بنای تاریخی بی توجهی شده که آدم خجالت میکشه بره. در اطراف اون یک بقالی بسیار کوچک وجود داشت که توپ پلاستیکی میفروخت و همین و بس. دیگر هیچ!!!! بقیه بیابون بود!!! هیچ تشریفتی یا پرسنلی هیچ واقعا هیچ!! با این وضع هرگز ما نمیتوانیم توریست جذب کنیم و 100 تا اصلاح طلب و 200 تا اصول گرا هم بیاد کاری نمیتونه بکنه چون مشکل خیلی ریشه ای تر از این حرفاست. (4218466) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۷:۴۷:۱۲
هزار مثبت به پیام فرزین (4220052) (alef-13)
 
موسسه حقوقی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۳۰:۱۶
احمدی نژاد یک ظرفیت است؟ یعنی چی؟ (4218467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۸:۰۳:۵۲
یعنی می تواند ۴ میلیون مسکن مهر بسازد ، اما روحانی نتوانست حتی یک واحد مسکن اجتماعی بسازد فقط روی کاغذ و در سخنرانی و وعده ، مردم چیزی به نام مسکن اجتماعی شنیدند
البته در عین اینکه احمدی نژاد یک ظرفیت است، اما ظرفیتی مشروط است، یعنی اگر بخواهد به کشور خدمت کند باید از حلقه انحرافی جدا شود. (4219344) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۰۰:۱۳:۵۱
سوئ استفاده ناشی از افزایش چهار برابر کردن ارز دلار و در امدهای حاصل از برداشتن یارانه انرژی وعدم پاسخگوئی در مصارف واهی منجر به تعطیلی اکثر کار خانجات و کار گاهها ونابودی تولید . نیامدن دلار های فروش نفت تحت عنوان دور زدن توسط بابک صدها هزار ملیارد تومان اختلاص بانکی و موسسات اعتباری و شرکتی مانند پدیده همه اینها اقتصاد چند کشور اروپائی وامریکائی را از رکود خارج ورونق میبخشد .
بنابر این دولت قبل یک ظرفیت بود ولی برای غرب غربی که حامی صهیونیزم وتشنه خون ایرانیانند. (4220407) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۱۰:۲۵:۴۸
جواب: یک ظرفیت برای تخریب بیشتر کشور است! (4220743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۳۰:۲۸
احمدی نژاد یک ظرفیت است؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟!!!!! (4218468) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۳۳:۲۷
آقای قاسمی! شما در حد یک وزیر خوب بودی! چی شده که فک کردی "رجل سیاسی" هستی و در حد یه رئیس جمهور؟!!! (4218473) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۰۲:۲۳
وزیر خوب؟! بزرگترین اختلاس نفتی کشور در زمان ایشون اتفاق افتاد.
سوئیفت نفت رو ایشون نابود کرد
و ...... (4218599) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۳۳:۴۱
" ...در آن مناظر تلویزیونی نیز گفتم روزی که در صنعت نفت را ترک کردم 120 هزار نفر در پارس جنوبی کار می‎کردند و امروز زیر 50 هزار نفر رسیده است"
اینکه آن تعداد فرد را چطوری و بر چه اساسی استخدام کردید بماند ولی با آن تعداد نتوانستید پارس جنوبی را تمام کنید در صورتیکه الان با یک چهارم آن نیرو پارس جنوبی تمام شد . (4218474) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۲:۳۷:۰۲
لابد روحانی از صفر شروع کرد پارس جنوبی رو! (4219251) (alef-13)
 
واقع بین
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۴۰:۵۸
توریست اروپایی ارزش پولش بیشتر است (4218488) (alef-13)
 
خرزو خان
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۴۲:۵۳
شرایط کشور در حد انزجار است ! یعنی چه ؟!!!!! (4218492) (alef-13)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۴۴:۱۴
اقای رستمی چطور دلار ۱۰۰۰ تومانی شد ۴۰۰۰ تومان اینم توضیح بدین بد نیست جالبه وفتی شما مدیران چشمتون باز میشه که خارج گود باشین تورم ۴۰ درصدی یادتون هست اقای قاسمی ملک متری یک میلیون تومان که شد متری ۵ میلیون چی میشه بگین شما چطور بیکاری رو حل کردین با نون خور کردن مردم از دست دولت میشه بگین زمانی که وارد صنعت نفت شدین چه تعداد کارمند غیر متخصص داشتین و بعد از رفتنتون چه تعداد شدن (4218493) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۴۸:۳۳
حالا همه مشکلات ما حل شده و فقط مونده تصمیم گیری راجع به توریسم اروپایی یا اسلامی ؟؟؟!!!!!! (4218499) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۵۵:۱۶
برادر من، هر توريست در هر جا كه حضور پيدا مي كند، موظف به رعايت قوانين آن كشور است و اروپايي و غير اروپايي ندارد. أين امر برأي ج ا ايران هم صادق است. (4218505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۵۸:۴۳
شما هم مدام در رسانه ها تشریف دارید و معلومه شما هم می خواهید کاندید بشید ولی کارنامه موفق ندارید. (4218510) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۰۰:۰۹
درباره بابک زنجانی و سفره ای که برای ایشان در دوران تحریم باز شد هم توضیح میدادند (4218514) (alef-13)
 
چپر چلاق شیرین مغز
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۰۷:۰۲
حالا 4 تا توریسم اروپایی داریما
ببینم میتونی فراری شون بدی ! (4218521) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۱۴:۴۸
بیکاری چیز جدیدی نیست در دولت شما هم بود ! (4218533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۱۶:۳۲
وضعیت کنونی نتیجه 8 سال تحریم وتورم 40% دولت احمدی نژاد است (4218537) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۱۶:۵۹
بعضیا استعداد فوق العاده ای در قهر کردن مردم با صندوق رای دارن (4218539) (alef-13)
 
حسین شایان
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۱۷:۵۳
مدل 96 احمدی نژاد! (4218540) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۲۰:۴۱
توریست کشورهای عربی با وجود جاهایی همچون دبی و شارجه در مجاورت خود و سواحل ترکیه و لبنان و آذربایجان و تونس و مراکش و مالزی و ... پایشان را در ایران نخواهند گذاشت.
میماند توریستهای فقیر و جنگ زده از عراق و افغانستان و پاکستان که درآمد خاصی را نصیب کشور نخواهند کرد.
اتفاقا بعد از توافق هسته ای بیشترین تحول در سفر توریستهای اروپایی و آمریکایی به ایران اتفاق افتاده نه توریستهای مسلمان.

با نگاه امثال شما به مساله گردشگری که متاسفانه در برخی نهادهای قدرتمند کشور هم طرفدار دارد، بیخود نیست که گردشگری کشور هنوز اندر خم یک کوچه است و با سختگیریها و محدودیتهای عجیب و غریبی که در هیچ جای دنیا مشابه ندارد، مطمئن باشید حتی آن توریست مسلمان هم رغبت نمی کند به ایران بیاید و اگر هم بیاید یکبار بیشتر نخواهد بود. مردم خودمان هم که تا جایی که توان مالی شان اجازه دهد کشورهای دیگر را برای مسافرت انتخاب می کنند.
واقعا چه کسی دوست دارد پولش را در جایی خرج کند که دائم بر سر رعایت پوشش و رفتار و ... به او تذکر بدهند؟

تا وقتی تفکر در مورد گردشگری این باشد، باید هم وابسته به درآمد نفت باشیم. جز تاسف چه میتوان گفت؟ (4218546) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۱۲:۵۷
حرف بی ربط میزنی حداقل ۵۰۰ میلیون نفر شیعه عاشق امام رضا ع در کل جهان وجود دارد در امریکا و اروپا و آسیا و افریقا، اگر ما برای ۵٪ درصد آنها هم برنامه ریزی کنیم سالی ۲۵ میلیون توریست مذهبی وارد کشور می شوند و نیازی به توریست عادی اروپایی نداریم، و ۲۵ میلیون توریست تحولی را در اقتصاد کشور ایجاد می کند که این رقم هم قابل افزایش است، به خاطر اینکه مساله زیارت برخلاف انواع دیگر اهداف توریستی قابل تکرار و رشد تصاعدی است. (4218617) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۸:۰۲:۵۳
الف - 500 میلیون شیعه!!!!!! حدود 20 درصد مسلمانان جهان شیعه اند (به روایاتی هم کمتر از این). اگر 1.5 میلیارد مسلمان داشته باشیم، می شود 300 میلیون. از این تعداد کسانی که در لبنان، عراق، افغانستان و چند کشور معدود هستند ممکن است آزادی عمل برای سفر داشته باشند.
ب - شیعیان، به طور طبیعی می روند به عتبات، نمی آیند مشهد. پس

واقعا این عدد 25 میلیون را از کجا اوردید؟ مثلا انتظار دارید در سال جند نفر از عراق بیایند مشهد؟ 4 میلیون نفر؟!!!!!!!!!! (4220063) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۳۰:۴۰
آقا احتمالا اشتباه تایپی شده ..... یعنی این صحبتها را باور کنیم !!!! (4218560) (alef-13)
 
على
Qatar
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۲۳:۲۱
افرادى مانند بابك زنجانى با همكارى همين وزير بوجود امد كه قرار شد براش نفت بفروشه
حالا بابك زنجانى شده صورت مسئله و بايد پاك شه (4218643) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۳۳:۳۰
قریب به اتفاق سیاستمداران و مسئولان و مدیران حاکمیتی در ایران اسلامی بر این باورند که متر و معیار تشخیص صواب از ناصواب ، خوب از بد ، حق از ناحق ، روا از نا روا و ............. خودشان هستند و دیگران هیچ ، به همین سبب در دیدن خطای دیگران بینا و خطای خود نابینا هستند . (4218656) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۸:۲۷:۴۷
من فکر می کنم آمدن ایشان و این نوع صحبت های تاریخ گذشته فقط به نفع جناب آقای روحانی است. (4219369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۹ ۰۸:۳۳:۳۵
احمدي نژاد ظرفيت دارد يعني : ظرفيت اختلاس و مملكت را به سراشيبي بردن بالايي دارد مي توان در اين دو مورد از ايشان استفاده نمود (4221753) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۰۵:۳۷:۵۲
ما می توانیم دکل نفتی را گم و گور کنیم . ما می توانیم نفت ثروت ملی را بجای توریسم به هدر دهیم. ما می توانیم شعار تند دهیم تابرای خودمان وجه کسب کنیم. (4222961) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.