نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508471
تجاوز به دختر16ساله بعد از دوستی در فضای مجازی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۳
ایران نوشت: دانشجوی رشته معماری که پس از آشنایی با دختر نوجوانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و فریب دخترک، به او تعرض کرده بود صبح دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

 رسیدگی به پرونده این تعرض اواخر اسفند پارسال در پی شکایت دختر 16 ساله‌ای به نام «پرستو» آغاز شد. این دختر نوجوان با حضور در اداره آگاهی تهران به مأموران گفت: «چند ماه پیش با پسر جوانی از طریق اینستاگرام آشنا شدم تا اینکه یک روز این جوان به بهانه اینکه می‌خواهد مرا ببیند و درخواست ازدواج کند جلوی در خانه‌مان آمد. وقتی فهمید مادرم در خانه نیست و تنها هستم وارد منزل شد و با فریب و نیرنگ به من تجاوز کرد. ضمناً این جوان عکس‌های خصوصی‌ام را از طریق هک کردن صفحه مجازی‌ام در اینترنت منتشر کرده و باعث از بین رفتن آبرویم شده است.» با طرح این شکایت، مأموران پسر جوان را بازداشت کردند و سرانجام صبح دیروز محاکمه این متهم که همچنان در بازداشت بسر می‌برد در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی تولیت – مستشار دادگاه – پشت درهای بسته آغاز شد.

در ابتدای جلسه دختر نوجوان در جایگاه ایستاد و با طرح شکایت از متهم، خواستار اشد مجازاتش شد. سپس متهم در برابر دادرسان دادگاه ایستاد و در دفاع از خود گفت:« من که 18 سال سن دارم از طریق اینستاگرام با پرستو آشنا شدم. قبول دارم که با او رابطه داشته‌ام اما این رابطه که تعرض نبوده  چراکه با رضایت خودش انجام گرفت و الان هم بشدت پشیمان هستم.»

در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به مدارک پزشکی قانونی این پسر جوان را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند و به اتهام زنای غیرمحصنه به یکصد ضربه تازیانه و 2 سال تبعید محکوم کردند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۷:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۰۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۸:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۷:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۷:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۰۷:۵۳
 
 
کلمات کلیدی : تجاوز + آزار و اذیت جنسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۸:۱۸:۱۲
اگر عمل "زنا" اتفاق افتاده، از دو حال خرج نیست. یا با اکراه دختر بوده (تجاوز) که قاعدتاً باید به صدرو حکم اعدام برای مرد منتهی میشد، یا با رضایت دختر بوده که باید "هر دو طرف" تازیانه بخورن. چرا هیچ خبری از مجازات دختر درج نشده؟ (4546577) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۸:۲۱:۳۳
همش همین حکم به این راحتی....
تجاوز کرده حالا با رضایت یا بدون رضایت .
دختر 16 ساله واقعا نمی دونه چه کاری کرده و اون اغفالش کردن . این مدل حکم دادنها باعث می شه افراد خلافکار در کار خود جری تر بشن .
باید یه تغییری تو قوانین بدن . (4546579) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۴:۴۶:۱۹
اگر تجاوز به عنف نبوده این حکم درحق دخترک نیز مجری میگرذ. (4547076) (alef-11)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۷:۰۸
چه مزخرف "تجاوز " . تجاوز چیه وقتی طرف خودش میره سراغ فضای ناامن و با هرکسی وهرجنسی ارتباط میگیره خب این رو هم باید بپذیره. مگه میشه شما تو لجن بیافتی و بعد لباس و تنت بو نگیره. (4547462) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۳:۰۳:۵۰
تجاوز به عنف مجازاتش اعدام است . اما در حادثه ای نظیر مورد فوق آیا میتوان تمام تقصیر را به گردن‌متجاوز انداخت ؟ دختر ۱۶ ساله ای که فرد متجاوز را به سوی خود جلب کرده و او را به خانه راه داده ، مظلوم و بی تقصیر است ؟! (4547606) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۷:۱۶:۵۸
زیر هجده سال کودک است. (4548669) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۰:۳۹:۴۳
در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به مدارک پزشکی قانونی این پسر جوان را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند و به اتهام زنای غیرمحصنه به یکصد ضربه تازیانه و 2 سال تبعید محکوم کردند.

خب برای دختره چه حکمی کردند؟ (4547691) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۱:۱۶:۳۵
بله بعضی از این دخترا هزار ویک فتنه برای اقایون مجرد و متاهل می سازن بعدش که همه غلطی با طرف کردن معترض می شن والا بگو دختر خونه شما درو پیکر نداشت این بدبخت از دیوار اومده بود تو خونه شما خود ت راه دادی (4547729) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.