توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508778
۳۰ تا ۴۵ درصد ورزشکاران حرفه‌ای دوپینگ می‌کنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۰
مطالعات اخیر در زمینه دوپینگ در ورزش‌های حرفه‌ای نشان داده است که دوپینگ بیشتر از آن چه که در تست‌ها مشخص می‌شود، در بین ورزشکاران حرفه‌ای متداول است.

به گزارش ایسنا و به نقل از Science daily، بررسی‌های جدید در دانشگاه توبینگن آلمان نشان داده که دوپینگ بیش از آن چه تصور می‌کنیم در بین ورزشکاران حرفه‌ای متداول است. در این مطالعات ورزشکارانی که در مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۲۰۱۱ شرکت کردند و ورزشکارانی که در مسابقات پان عرب سال ۲۰۱۱ شرکت کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. بررسی‌ها نشان داد در اولین مسابقه ۳۰ درصد و در دومین مسابقات ۴۵ درصد از ورزشکاران دوپینگ داشته‌اند تنها دوپینگ تعدادی از این ورزشکاران مشخص شده است.

محققان از ۲ هزار و ۱۶۷ ورزشکار که در این مسابقات شرکت داشته‌اند، سوالاتی را پرسیده‌اند. این پرسشنامه‌ها به صورت ناشناس پر شده است و حدود ۳۰ تا ۴۵ درصد ورزشکاران حرفه‌ای مورد بررسی به مصرف مواد نیروزا اعتراف کرده‌اند. این در حالی است که تست‌هایی که در حین مسابقات و قبل از آن گرفته می‌شود، نشان داده است که یک تا سه درصد ورزشکاران دوپینگ می‌کنند.  پاسپورت‌های بیولوژیک نیز نشان می دهند که ۱۴ درصد ورزشکاران دوپینگ دارند.

 
 
کلمات کلیدی : ورزشکاران +دوپینگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.