نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508273
واکنش هاشمی به درخواست ۳ عضو شورا برای محدود کردن رسانه‌ها: مخالفیم!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
رئیس شورای شهر تهران در واکنش به درخواست ۳ عضو از شورای شهر تهران برای محدود کردن رسانه‌ها در صحن شورا،گفت: هیچ محدویت برای انعکاس اخبار شورا وجود ندارد.

به گزارش تسنیم، روز گذشته دو تن از اعضاء شورای شهر تهران خواستار برخورد با عکاسان خبری حاضر در صحن شورای شهر تهران شدند.

در همین رابطه، سید ابراهیم امینی با انتقاد از برخی تصاویر منتشره در رسانه‌ها از برخی از اعضای شورای شهر گفت: برخی تصاویر منتشره به نوعی غیراخلاقی است و باید در این خصوص تصمیم جدیدی اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: اعضای هیئت رئیسه شورای شهر باید در رابطه با تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها تصمیم جدیدی اتخاذ کرده تا دیگر شاهد انتشار چنین عکس هایی نباشیم.

امینی همچنین انتشار برخی تصاویر در رسانه‌ها را بداخلاقی رسانه ای عنوان کرد و گفت: در جلسه‌ای که چهار ساعت به طول می‌انجامد ممکن است کسی خمیازه بکشد یا اتفاق دیگری بیفتد و  این تصاویر نباید منتشر شوند.

 حسن رسولی  دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در این باره بیان کرد: برخی تصاویر در فضای مجازی منتشر شده و لازم است هیئت رئیسه شورا در رابطه با ادامه انتشار تصاویر برنامه ریزی کند.

همچنین مجید فراهانی بیان کرد:  شورای پنجم مدت زمان اندکی است که کار خود را آغاز کرده و عده‌ای در شرایطی که نتوانسته‌اند برای شورا حاشیه‌سازی کنند، از تصاویر اعضا در صحن شورا استفاده کرده‌اند.

وی افزود: به  رئیس شورای شهر تهران نامه نوشته‌ام تا اگر قرار است عکسی گرفته شود بر پایه اصول باشد.

همچنین در ادامه این جلسه، احمد مسجد جامعی با حمایت از رسانه‌ها گفت: مشی رسانه حمایت از تفکر شورایی است و شاهد حمایت های رسانه ها از شورای پنجم نیز بوده ایم.

وی تصریح کرد رسانه‌ها پشتوانه‌ای برای مصوبات شورای شهر تهران هستند و نباید نقش آنها نادیده گرفته شود.

در حالی سه عضو جدید شورای شهر تهران خواستار برخورد با عکاسان در این زمینه شده اند که محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در خصوص محدویت برای رسانه‌ها (خبرنگاران و عکاسان) اظهار کرد: در این زمینه هیچ محدویتی قائل نیستیم.

وی افزود: جلسات شورای شهر تهران بر اساس قانون و تاکید اعضا علنی است و  رسانه‌ها نیز در این زمینه طبق قانون عمل می‌کنند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اعضاء موضوعی پنهانی ندارند، افزود: تلاش ما برای همراهی رسانه‌ها در این دوره برای انعکاس اخبار شورا است و بر همین شیوه حرکت خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : محسن هاشمی + شورای شهر تهران
 
تحسری
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۱۰:۴۴
دم هاشمی گرم.....
سایر اعضا هم بد نیست یاد بگیرند که نحوه خمیازه کشیدن در یک جمع و در خلوت منزلشان باید با هم فرق داشته باشد....مشکل از آقایان است که فرهنگ حضور در جمع را نمی دانند....مشکل از عکاسان و خبرنگاران نیست (4545650) (alef-11)
 
حق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۵:۱۱:۰۶
خبرنگار و عکاس نباید تصاویر مغرضانه منتشر کنند (4545751) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۰:۰۰:۵۲
1-موافق نظر آقای هاشمی هستم جلسه و محل کار برای کار است نه خمیازه کشیدن کسانی که برای یک شهری مثل تهران یا یک قصبه می خواهند طرح و
برنامه و تصمیم گیری کنند بایستی ازنظر روحی .جسمی . فکری و... آمادگی لازم را داشته باشند.
2-اتفاقآ حضور رسانه ها در این گونه محلها نتایج مثبت اش بیشتر از نتایج منفی اش
می شود. ایکاش امکانات دسترسی رسانه ای کشور بیش از اینها بود آنوقت مگر
کسی جرئت وارد شدن به فساد را داشت بیشتر زمین خواری و کوه وجنگل خواری و املاک و حقوق نجومی و وجود بابک و امثالم از نارسائیهای رسانه ای است.
3-از رسانه ها هم انتظار است در انعکاس مسائل از مچ گیری پرهیز فرمایند . (4546183) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۱:۵۸:۴۸
نمايندگان بايد مطابق شان شورا ومردم رفتار كنند محدوديت بي معنيست نمايندگان هم بايد ياد بگيرند كه تافته جدا بافته نيستند (4546286) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.