توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398672
داروی جدید مبارزه با سرطان مغز و پروستات
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۱
محققان از ورود یک داروی آزمایشگاهی خبر می دهند که ممکن است برای مبارزه با سرطان مغز(گلیوبلاستوما) و سرطان پروستات موثر باشد.

به گزارش مهر، محققان از ورود یک داروی آزمایشگاهی خبر می دهند که ممکن است برای مبارزه با سرطان مغز(گلیوبلاستوما) و سرطان پروستات موثر باشد.

داروی جدید مبارزه با سرطان مغز و پروستات در راه است

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، این داروی جدید که مراحل آزمایشگاهی را در دانشگاه تگزاس می گذراند، دارویی امیدوار کننده محسوب می شود که نه تنها سلول های توموری بلکه سلول های بنیادی سرطانی نادر را نیز در بدن تحت تاثیر قرار می دهد.

از آن جایی که این دارو مکانیسم های فعال در اغلب سرطان ها را تحت تاثیر قرار می دهد به نظر می رسد که استفاده از این دارو در ترکیب با سایر درمان ها بسیار موثر باشد.

محققان این دارو را در دو مطالعه جداگانه با استفاده از سلول های انسانی و سلول های جوندگان تست کردند و مشاهده کردند که این دارو براحتی و با گذر از سد خونی- مغزی از طریق خون به مغز رسید.

گلیوبلاستوماها شایع ترین تومورهای بدخیم مغزی هستند که درمان آن ها بسیار مشکل است زیرا این تومورها دیواره های محکمی ایجاد می کنند که مانع از جذب مناسب می شود.
 
کلمات کلیدی : سرطان مغز+پروستات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.