توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438172
سنا و کنگره؛ مانع توافق ترامپ با پوتین؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۷
دو عضو مجلس سنا اعلام کردند که گروهی از اعضای این مجلس قصد دارند مانع رئیس جمهور آمریکا برای رفع تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه شوند.

العالم: جان مک کین و چاک شومر، دو سناتور مشهور آمریکایی تاکید کردند که هرکاری لازم باشد باید برای ممانعت از توافق میان ترامپ و پوتین و کاهش تحریم های آمریکا علیه مسکو انجام خواهند داد.

دونالد ترامپ پیش از این گفته بود، احتمال کاهش تحریم های روسیه را در ازای کاهش سلاح هسته ای مسکو بررسی خواهد کرد.

مک کین و شومر قصد دارند پیش نویس قانونی را به کنگره ارائه کنند که بر اساس آن، رئیس جمهور برای برداشتن تحریم های روسیه باید رضایت کنگره را جلب کند.

سناتور شومر می گوید: برداشتن تحریم ها چراغ سبزی به روسیه، چین و ایران برای دخالت های بیشتر در انتخابات آمریکا خواهد بود. وی ابراز امیدواری کرد پیش نویس این قانون مورد حمایت دو حزب جمهوری خواه و دمکرات قرار گیرد.

مک کین هم با طرح این موضوع که کاهش تحریم ها باعث ایجاد انگیزه برای روسیه خواهد شد، تشدید آنها را خواستار گردید.

هنوز مشخص نیست سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت حزب جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا، پیش نویس این قانون را تأیید کند.

باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در اقدامی پیش دستانه قبل از پایان دوره ریاست جمهوری اش در روز بیستم ژانویۀ سال جاری، در تاریخ 14 ژانویه بخشنامه ای را امضا کرد که بر اساس آن تحریم های جاری علیه روسیه به مدت یک سال دیگر و تا ششم مارس 2018 ادامه پیدا کند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، پوتین، سنا، کنگره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.