نظر منتشر شده
۹۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 143872
آیا مشکل ارز حل شد یا فراموش شد به نفع دولت
درددل بینندگان، 29 بهمن 90
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۸
سخن من کوتاه و روشن است.ظرف ۲ ماه نه دوهفته قیمت ارز تقریبا دو برابر شد.در هفته آخرش صدای همه ،خصوصا جناب توکلی هم بلند شد و در مجلس خواستار پیگیری موضوع شدند.و...در نهایت دولت طرحی را اعلام و اجرا کرد.و دیگر سر و صداها خوابید،اما اصل هسته مرکزی طرح دولت تک نرخی کردن ارز و مبارزه با بازار دلالی بود.نتیجه چی شد:

۱-دولت دلاری را که تا آن زمان به قیمت حداکثر ۹۷۰ تومان می فروخت ،اکنون به قیمت ۱۲۲۶تومان می فروشد به همان خریداران سابق.پس نتیجه این طرح افزایش قیمت دلار و کسب درآمد بیشتر دولت شده است.
۲_دولت اعلام کرد صرافی ها هم دلار را از دولت می گیرند و با افزایش کمی ضمن اعلام نرخ به مشتری می فروشند.بدیهی است که مشتریان صرافی ها غیر از مشتریهای رسمی بانکها هستند.عموما کسانی مثل بنده هستند که بازنشسته هستم و در ایران زندگی نمی کنم.پایان هرماه حقوقم را وکیلم به دلار تبدیل می کند و می فرستد.گروه دیگرمسافرانی هستند که به کشورهای دیگر سفر می کنند.دسته ای دیگر هم کسانی هستند که خریدی از خارج دارند ،غیر رسمی.و گروهی نیز دانشجو هستند که دلار تخصیصی رسمی ،هزینه آنها را کفاف نمی کند.

من اکنون مشکل خودم را به نمایندگی از سوی هزاران نفری همچون خودم که سی سال کار کرده اند و دوره بازنشستگی خود را در خارج از کشور می گذرانند.اینان در حالی که عاشق کشورند و آرزوی سربلندی ایران و ایرانی را دارند به دلیل بودن فرزندانشان در خارج و تنهایی و گاهی مسیل درمانی و پزشکی در خارجند.من یکی از این افرادم که در کشور کانادا زندگی می کنم.سه سال پیش که بنده به کانادا آمدم دلار کانادا را خریدم ۹۱۵تومان.کم کم گران شد تا اینکه از شش ماه پیش سیر صعودیش گاهی تا ۱۵۰۰ هم رسید و از دو ماه پیش به ۲۰۵۰ تومان رسیده و اکنون بیش از ۱۸۵۰ تومان رسیده است.پس در آمد من از سه سال پیش به کمتر از نصف رسیده.حال سوال اصلی من این است:

اینکه توطئه دشمن و دلالان و بهاییان و زدن پیامک باعث این وضعیت شده و تک نرخی کردن دلار و...برای کاهش نرخ دلار چی بود و چگونه شد که نرخ بالا ماند.سکوت منتقدین آیا به معنای همراهی آنان با این روش دولت است.پس آنان دادشان از گرانی ارز نبود.از جمله داد آقای دکتر توکلی و کسانی چون محسن رضایی و نادران و....بلکه صرفا صدایشان کمک به دولت بود تا بتواند نرخ دلار را از ۹۷۰ به ۱۲۲۶ برساند.حرفهای احمدی نژاد را هم جدی نمی گیرم که فرمودند قیمت دلار کمتر از ۹۰۰ تومان است. شما می خواستید کدام نرخ دلار را پایین بیاورید.اگر دلار بانکی بود که نرخش تغییر نکرده بود و اگر دلار موجود در بازار بود(که من از آن همه هیاهوی شما فقط این را احساس کردم) پس کجاست کاهش قیمت دلار.براستی داد شما ناشی از کدام گرانی بود و چه مشکلی حل شد که همه سکوت کردید؟

منتقدین عزیز،نمایندگان مجلس پاسخ دهید :آیا این درست است که من حقوقم از سه سال پیش نصف شده باشد.آیا این ظلم نیست که دلاری که بانک می گوید نرخش ۱۲۲۶ تومان است برای من در بازار آزاد ۱۸۵۰ تومانباشد ..این حقوق تامین حداقلی از هزینه روزمره کسانی همچون بنده بوده و می باشد.ما پس از سی سال کار و پرداخت حق بازنشستگی برای چنین روزهایی در کجای حل مشکل ارز قرار داریم.چون کارشناسید پر حرفی نمی کنم.بگویید آیا حق ما هست که بتوانیم معادل حقوقمان را از بانک دریافت کنیم با ارز تک نرخی.آیا صرافی ها ارز را کمتر از نرخ دلالان ارائه می کنند تا وکیل بنده فیش حقوقی مرا ببرد و تبدیل به ارز کند.

من منتظر جواب شما هستم ،خصوصا آقای توکلی.منتقدین.بگویید نتجه این همه هیاهو جز اینکه باعث شد دولت براحتی بتواند نرخ دلار را افزایش دهد چه دستاوردی در منطقی کردن قیمت دلار داشته است.من و امثال من کجای سفینه حکومتمداران و خدمت به مردم آنان جای داریم.اصلا اکنون ما از چه منبعی باید دلار تهیه کنیم ؟نگذارید کسانی امثال بنده حل مشکل را در دعوت از عزراییل و مرگ بدانند که این ناجوانمردانه ترین سیره حاکمیت است با به اصطلاح "ولی نعمتان"خویش از قول آیت الله خمینی.به امید پاسخ روشن و مستدل و عملی شما و دیگر ارکان اجرایی کشور
با احترام.
محمد علی
تورنتو کانادا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۰:۱۷:۳۸
يكي از بستگان ما توانست براي خروج پسرش ( براي درس) اما خارج از سيستم بانكي از طريق يكي از آشنايان دلار 1350 تومان تهيه كند آلبته 6000 تا مرامي . من تاكنون زير 1800 نتوانستم. چون مرام من كم است. (663301) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۱:۲۴:۰۷
به خاطر همین مشکلات بنده پیشنهاد کردم که توزیع دلار از حالت انحصاری خارج شود مثلا دولت می تواند بسته به توانش ماهانه مقداری از یارانه نقدی افراد را به دلار دولتی بدهد یا اینکه با شناسنامه به هر نفر ماهیانه مثلا 50 دلار دولتی بدهد و اگر توانش بیشتر یا کمتر بود این سهمیه را کم یا زیاد کند آنوقت در بازار آزاد و در یک فضای رقابتی قیمت دلار تعیین می شود (663408) (moderator19)
 
فرناز
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۶:۲۰
مشكل اينه كه دولت توي اصل قضيه كه رياله مونده. داره مي گه بياين انصراف بدين. اونوقت بياد دلار بده دست مردم؟! (664689) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۲:۵۵:۵۶
من گفتم بسته به توانش متنو خوب بخون (665601) (moderator19)
 
س
United States
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۳:۴۰:۴۵
بيا درستش كن ! اين راهها رو به دولت ياد نديد! ايده نديد! حتماً ميگيد خودش ختم روزگاره!؟ (665687) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۵:۱۸:۰۴
کی گفت بیاید انصراف بدید که ما خبر نداریم؟ (665874) (moderator19)
 
Finland
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۹:۲۸
بدتر از گران شدن ارز، فاصله شدید بین قیمت بازار و بانک است که فساد زاست. نمایندگان اگر نمی توانند جلوی این وضعیت را بگیرند لااقل روی دولت فشار بیاورند که دو نرخی شود. الان همه با مردم به نرخ دلار بازار قیمت ها را صحبت می کنند و از آن طرف پشت پرده دلار دولتی می گیرند! (663721) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۴:۲۴
شما کجای کار هستید خود دولت در حال فروش مقدار همیشگی ارز نه از طریق صرافها و شبکه بانکی مثل گذشته ، بلکه توسط رانتها و دلالان خود در بازار آزاد است و برای همین نیروی انتظامی دستور برخورد جدی ندارد.

این مقدار عظیم ارز در بازار آزاد از کجا وجود دارد! نکند بازار آزادی ها هم خود جداگانه چاه های نفت دارند و نفت می قروشند؟
در حالی که دولت ارز دانشجویان را نمی دهد برای ارز واردات بازی در می آورد و به همه نمی دهد و بیشتر یه خودی ها می دهد و اکثر مردم را مجبور می کند تا به همین بازار آزاد مراجعه کنند تا از سوی دیگر از دلالان بانک مرکزی و دولت در بازار آزاد با قیمت گزاف خریداری شود و این تفاوت ارز دولتی و آزاد به جیب چه کسانی می رود آن هم با این حجم عظیم چون به خزانه که بر نمی گردد! (663946) (moderator19)
 
خل چل
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۰:۱۵:۴۷
برپایه ارزیابی‌های صندوق بین‌المللی پول در سال ۹۰ از میان ۱۶۱ کشور رو به توسعه، ایران از نظر رشد اقتصادی در جایگاه ۱۱۰‌ام قرار دارد.

همينجوري گفتم بدونيد بد نيست (664504) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۱:۳۵:۴۲
این آمار تو شاید با آمار دنیا بخونه! اما با آمار اخبار 20:30 مغایرت داره. مرجع هم 20:30 خودمونه! یا همونی که رئیس جمهور میگه. بقیه دنیا دروغ میگن. ما خوبیم (666610) (moderator19)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۲:۴۲:۵۳
ای کاش بابای ما هم تو ایران ازین مراما داشت...با کلی بد بختی 2000 یورو برام تونست تهیه کنه اونم دونه ای 2500 تومان ...فکر کنم باید درسمو ول کنم بیام ایران دست فروشی کنم..بعد روی تابلو بزنم دانشجو دکترای فیزیک ...جنمتون رو خوش بی انصافها...اگه یکم بی مرام بودم مشکلم حل می شد...می رفتم در خواست پناهنده گی بدم 24 ساعته حساب بانکیم پر میشه ... ولی حاضر نیستم این کارو انجام بدم حتی اگه مجبور باشم بر گردم (665584) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۴:۰۰:۳۰
یک فوق لیسانس فیزیک بین کارتون خوابهای تهران هست! گفتم بی خودی ایران نیایی تازه در ایران شهریه دانشگاهها از آلمان بسیار بیشتر است. اگر آلمان هستی همانجا یکجوری بمان کنار خیابان سوسیس بفروش (665728) (moderator19)
 
سالار
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۰:۲۶:۴۷
من همون روزی که رییس بانک مرکزی با لبخند تصنعی توی تلویزیون اعلام تک نرخی شدن ارز رو کرد گفتم که اصلا مگه مشکل ارز رسمی بوده که حالا اینا اومدن یهو بردنش بالا. مشکل با ارزی بود که در بازار آزاد فروخته می شد و اکثر مردم مجبور هستن اون رو تهیه کنن. نکته اما اینجاست که دغدغه های انتخاباتی و یا سیاسی فعلا اجازه نمیده کسی پیگیر این قضیه باشه.. (663324) (moderator19)
 
زنده باد ایران اسلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۰:۵۵:۲۹
مشکل ارز دست دولت است . از یک طرف اعلام میکند دلار حداکثر 1226 و از طرف دیگر در محاسبه قیمت سکه از دلار 1700 تومانی استفاده میکند و دست آخر میگوید با اخلال گران بازار ارز و سکه برخورد میکنیم ، اگر دلار با همان قیمت ابلاغی بانک مرکزی دست وارد کننده میرسد چرا قیمت آهن آلات و میلگرد همچنان بالا است ؟ ... (663351) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۱:۰۷
آی گل گفتی لطف کنین یه سر برین بازار لوازم برقی قیمت سیم و کابل چرا 40 ذرصد افزایش داشته؟ (664663) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۵:۳۱:۴۵
اجناسی تا 100 %افزایش داشته (665894) (moderator19)
 
مانی پارسی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۲۰:۳۰:۰۹
ای بابا کجای کاری؟ من خودم یه بازرگان با بیست سال سابقه شرکت داری الان برای واردات کالائی که مصرف کننده هاش فقط سازمانها و شرکتهای وابسته به دولت هستند و مصرف خاص و بقول امروزی ها استراتژیک داره توی ثبت سفارشش موندم ، ارز پیشکش. کدوم ارز دولتی رو به وارد کننده دادند؟ هر کی گرفته بیاد اعلام کنه جایزه بگیره. (668782) (moderator19)
 
سالمند بازنشسته از خارج
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۱:۲۷:۲۳
درد دل نویسنده محترم مشکل دردناک بسیاری از هموطنان خارج از کشور است که خصوصا در ایام پیری و دوران بازنشستگی بعد از سی سال خدمت یا بعلت بیماری یا بخاطر آنکه حمایت فرزندان را در سالهای آخر عمر داشته باشند ناگزیر از زندگی در غربت هستند. آیا سزاوار است حقوق بازنشستگی این افراد که با مشکلات فراوان و هزینه زیاد فرستاده می شود با تبدیل به ارز خارجی به نصف تقلیل یابد؟ شکایت را باید به کجا برد؟ شما راهنمائی کنید. (663414) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۱:۲۱:۰۸
من حاضرم جام رو با شما عوض کنم
شکرگزار باشید که . . . . (664613) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۱:۳۳:۲۹
ای بابا شما هم دلتون خوشه ها
الن وضع مملکت جوری شده که حقوق یه مهندس با مدرک فوق لیسانس از دانشگاههای خوب دولتی از یه کارگر ساختمانی افغانی کمتره
هزینه ها هم که ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته وضع جوانهای مملکت اینه اونوقت شما نگران اینی که تو کانادا حقوق بازنشتگیتون چی میشه (664647) (moderator19)
 
پوریا
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۱:۰۴:۴۷
من هم جزو همون مهندسین (از دانشگاه پلی‌تکنیک) هستم، اما حاضرم توی مملکتی مثل سوئد و فنلاند زندگی کنم که حقوقم برابر کارگر ساختمانی باشه. اون بنده‌های خدا هم زحمت می‌کشن و نباید حقوقشون یک دهم ما باشه. حقوق‌ها حداکثر باید ۳۰-۴۰٪ تفاوت داشته باشند.

مشکل اون‌جاییه که حتی من مهندس هم می‌خوام گوشت بخرم باید فکر جیبم باشم... (666590) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۸:۳۲
یعنی باید با پول نفت که می بایست صرف ایجاد اشتغال برای میلیونها جوان بیکار شود صرف پائین نگه داشتن نرخ دلار برای بازنشسته های کانادا نشین شود؟ پس چرا میگن حقوق بازنشستگی کمه؟!!! (664781) (moderator19)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۰۱:۳۰:۵۲
هيچ كجاي دنيا، هيچ دولتي، نرخ ارز را بر اساس نياز هاي مردم كشور كه به هر دليلي زندگي در خارج از كشور را براي بازنشستگي خود انتخاب كرده اند تنظيم نمي كند. (664997) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۳:۰۱:۲۶
در هیچ کجای دنیا هم اینطور نیست که
1- از طریق بانک آن کشور نتوان ارز را به دیگر کشورها انتقال داد
2- نرخ تبدیل ارز در بانک با صرافی ها این همه فاصله داشته باشد
3- هر شهروند نتواند میزان ارز مورد نیازش را از بانک یا از صرافی تهیه کند! (665621) (moderator19)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۷:۴۸:۴۰
متاسفانه در هر سه مورد اشتباه مي فرماييد. (666135) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۱:۳۸:۰۷
ما مدعی هستیم در دنیا اولیم. میشه بگی چند تا کشور تو دنیا اینجورین؟ اسمشون رو هم بگی! (666612) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۳:۲۹:۱۷
بابا همین که هیچکس مثل ما نیست یعنی اولیم دیگه (674901) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۴:۰۶:۳۰
هیچ کجای دنیا هم اختلاس گران دولتی در پستهای خود باقی نمی مانند

و درآمد کشور از مردم پنهان نیست

و دولتی ها ارزهای مردم را بدون اجازه به این کشور و آن کشور بذل و بخشش نمی کنند (665742) (moderator19)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۷:۵۰:۲۸
ولي اين چه ربطي به بحث ما دارد؟ (666140) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۲۳:۳۵:۲۸
خدا وكيلي جائي تو دنيا سراغ داري تهيه ارز جرم باشه؟ و نشه پول و ارز را براحتي تهيه كرد؟ فكر ميكني .... اصلا ولش كن تو توي كانادا حالشو ببر ما هم يه كاري ميكنيم. (669043) (moderator19)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۱:۵۰:۱۳
اتباع همه كشور هاي دنيا وقتي تصميم ميگيرند در باز نشستگي در كشور ديگري زندگي كنند، در آمدشان دست خوش تحولات ارزي است. بيشتر از سه ميليون از سالمندان كانادا در فلوريداي امريكا زندگي ميكنند. در سي سال گذشته نوسانات ارزي بسيار زياد بوده، گاهي به نفع آنها و گاهي به ضرر آنها. (665501) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۱۹:۵۰:۲۹
چي ميگي شما؟ يه سفر كوچيك به دبي هم بخواهي بري ميبيني خرجش دوبرابر شد، اين يعني درآمد شما نصف شده! چه براي سفر بري چه بازنشسته خارج نشين باشي چه براي درمان بري چه بچه هات تو خارج تحصيل كنند... ميبيني پولت و درآمدت تو دو هفته نصف شده كجاي دنيا اينطوريه؟  (668734) (moderator19)
 
جواب به برزین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۸:۴۸:۲۳
ممکنه بفرمائید نوسانات ارزی بین آمریکا و کانادا طی 30 سال گذشته و بین ریال و دلار طی 3 سال گذشته چقدر بوده؟ کمی درایت هم خوب است. (670889) (moderator22)
 
فرهاد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۳:۰۴
من یک فروشنده مواد اولیه شیمیایی هستم. دولت نه یارانه سهم تولید را میدهد نه ارز نه حتی اجازه حواله... هیچ کدام از حدود 50 شرکت تولیدی مشتریان من بیشتر از دو ماه مواد ندارند. به جرات میگویم که دولت تولید خصوصی را تحریم کرده. شرکت من به دلیل فروش صفر در استانه تعطیلی است و به زودی هفت مهندس بیکار به اغوش خانواده یا جمع تاکسی رانان اضافه میگردند. (663427) (moderator19)
 
حیرون موندم به خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۵:۵۸
آفرین به این تحلیل درست شما، اینا الان مثلا ارزش پول ملی را احیا کردند؟ الان اصلا دلار پیدا نمیشه، اگرهم بشه به نرخ دو برابر انچه که دولت میگه، این یعنی پاک کردن صورت مسئله. الان صنعتگر و وارد کننده و دانشجو هم دلار گیرشون نمیاد، مسافرا هم که نصف انچه قبلا میگرفتن را با قیمت بالاتر میگیرن، فکر میکنند اگه به رسانه ها بگن قیمت دلار رو اعلام نکنین مشکل حل میشه!!!

پس کو اون رسانه ها که دو سه روز داد وامصیبتا زدن که پول ملی مرد؟ الان چرا ساکتند. حتی قیمت هم اعلام نمیکنند

پس کو آقایان نماینده ملت، منتقد دولت، اقتصاددان، .... ، چرا ساکت شدند؟ مگه مشکل حل شد؟ شاید مشکل دیگه ایی که ما خبر نداریم حل شد و دیگه حالا صلاح نیست داد و فریاد کنید.

هیچ کس هم این وسط استعفا نمیده!!!... (663481) (moderator19)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۷:۱۶
ای آقا من قرارداد بسته بودم با سیستم دولتی ایران با نرخ 1100 تومن الان که پول قرارداد و بعد از کلی دوندگی گرفتم , میبینم 20 میلیون ضرر کردم ,امسال من زیادن اما واقعا با این سیستم نمیشه کار کرد . (663503) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۱:۳۷
آقایان گویی فراموش کرده اند که اقتصاد یک علم است نه کشکولی که هر کس در مورد آن یک طرفه نظری بدهد. آقای وزیر اقتصاد می گوید: مردم با ارز فیزیکی چه کار دارند!! به ایشان که پیشوند دکتر هم برایشان به کار برده می شود باید گفت: کجای دنیا دولت ارز را فقط در انحصار خود گرفته؟؟؟ شما سری به همین استانبول بزنید و ببنید در هر محله آن چند صرافی هست که به هر مقدار شما می توانید ارز را تبدیل کنید! یا در فردوگاه و مراکز هر کشور دیگری هم همچنین است ولی گویی همه چیز ما باید متفاوت باشد، چنان هم دلایل خود را قاطع می گویند که آدم می ماند این همه مراکز اقتصادی خارج از کشور گویی سبک مغزانی هستند که باید بیایند ایران و زانوی درس در مقابل مسئولین اقتصادی ما زمین بزنند!! (663521) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۳:۰۷:۱۵
اونی که خوابیده با کمی سروصدا بیدار می شه بترس از اون که خودشو به خواب زده (664799) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۴:۴۸
حرفهای این دوست عزیز کاملا درست است ضمن اینکه بنظر میرسد دولت قیمت دلار 1226 تومانی را خودش قبول ندارد چرا که در اینصورت قیمت سکه و طلا را در بانک کارگشایی یا پیش فروش با قیمت دلار 1850 تومانی محاسبه نمیکرد ! ... از طرفی هر قراردادی که مواد اولیه یا تجهیزاتی در ان وجود دارد که نیاز به واردات دارد کلیه پیمانکاران با قیمت ازاد حساب میکنند ،گشایش اعتبار هم برای کسی تقریبا صورت نمیگیرد بنا براین وقتی اکثر بازرگانان نمیتوانند ارز رسمی دریافت کنند دلار 1226 تومانی رانت بزرگی برای کسانی شده که بدلیل روابط قادر به دریافت این ارز هستند که انهانیز پس از ورود کالای وارداتی را با قیمت دلار ازاد بفروش میرسانند ، دولت چگونه وقتی میبیند همه کالاهای وارداتی با قیمت دلار ازاد محاسبه میشود چنین رانتی را در نظر گرفته است ، وقتی تمام کالاها با دلار آزاد قیمت گذاری میشود طلا و سکه هم توسط دولت با دلار ازاد به مردم عرضه میشود معنی نرخ رسمی چیست ، پس بهتر است دولت با مردم صادق باشد و بیخیال دلار رسمی شود چون وجود این قیمت هیچ تاثیری بروی قیمت ها نگذاشته و وضع دولت و مردم را از این هم بدتر میکند .......... (663528) (moderator19)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۰:۵۳
مشکل ارزی خودم را در پیغامگیر بانک مرکزی اعلام کردم ، وقتی با من تماس گرفتند گفتند کالای شما شامل ارز دولتی نمیشود .( شاید 80 % کالا ها همینطور باشد-"واردات در برابر صادرات")
در جواب اعتراض من که پس چرا اعلام کردید ارز "همه" وارد کننده ها رو تامین میکنید و یا چرا ارز آزاد رو "قاچاق" اعلام کردید ، من از کجا ارز تهیه کنم ؟
جوابی نداشت ....فقط " شرمنده ام" (663542) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۶:۲۲
شما از همان بازار آزاد تهیه کنید ! آنرا نیز خود دولت به شما می دهد البته با واسطه رانتهای دولت و در ضمن شما خودی نیستید که ارز 1226 تومانی بگیرید! (664117) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۵:۵۰
اگر کسب بخواد تو یه سال مثلاً دو یا سه بار مسافرت به خارج داشته باشه، ارزش رو باید از کجا بخره؟ خیلی جالبه که تا بحال یک نفر هم نتونسته این سوال رو از مسولین بپرسه! و جواب بگیره! (663553) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۱:۱۲
... تمام دولت ها چه اين دولت و چه دولت هاي قبلي براي اينكه قيمت ها رو بالا ببرن يه چند وقتي اول شايعه سازي ميكنن بعد قيمت رو مي برن بالا تا جايي بالاتر از اون چيزي كه نياز دارن بعد يه مقدار ميارن پايين و تو بوق و كرنا مي كنن كه ما جلوي بالا رفتن قيمت ها رو گرفتيم و از اين قصه ها بعد هم خيلي راحت قيمتي رو كه خودشون مي خواستن رسمي ميكنن و آب از آب تكون نمي خوره البته براي دولت مردان ونه قشر كارگر و كارمند . (663649) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۲:۳۴
اگر برای يک کار فرهنگی يا علمی نياز به دلار داشته باشيد از کجا بايد تهيه کنيد؟ چرا کسی در اين کشور پاسخگو نيست؟ (663652) (moderator19)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۲:۴۵
خدا عمرتون بده که این موضوع رو مطرح کردین. من یه دانشجو هستم مقیم انگلیس. الان حدود یکماه هست که به آدرس ایمیل دانش آموختگان وزارت علوم ایمیلی ارسال کردم و سوالی مطرح کردم ولی دریغ از یک جواب! واقعا انتظار پاسخ به ایمیل بعد از یکماه خیلی انتظار بالایی است؟ هنگامی که به اینجا آمدم یک کارت ارزی از یک بانک گرفتم اول گفتن پنج هزار دلار درسال و حالا می گن کارت قابل شارژ نیست مگر اینکه اسکناس بیارین. هنگامی که من سوال کردم چگونه گفتن برو از بازار آزاد بگیر. بازار آزاد هم که خدا پدر و مادرشان رو بیامرزه می گن 2100 تومان بابت هر دلار که 70 دلار هم هزینه ارسال به اینجاست. در نهایت مجبورم که پوند سه هزار تومانی که بانک مرکزی اون رو 1900 تومان اعلام می کنه بخرم و از خیر معرفینامه وزارت علوم بگذرم. ای کاش مسئولین وقتی اعلام می کردن که ارز تک نرخی شده فکر همه چیز را اول می کردن! (663706) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۵:۴۱:۳۶
مسئولین متوجه مشکلاتی که برای مردم بوجود اورد هاند هستند می گویند ارز دانشجوئی می دهیم مشکلی نیست اق به ما نوبت داد هاند تازه شهریور 91 یعنی تا ان موقع فر زندان ما در غربت چه کنند؟ (663980) (moderator19)
 
ه
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۳:۰۱
اینا همه بر میگرده به قولی که آقای احمدی نژاد سال گذشته در یک چنین روزهایی داد در رابطه با موجی از ارزانی که بعد از اجرای هدف مند کردن یارانه ها در سال بعد قرار بود اتفاق بیفتد...!!!!! همین هاست دیگه!!!!
خدایی کسی میتونه از ایشون درباره این نطقشون سوال کنه ؟! (664007) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۸:۵۷
ایشان اول گفتنند قیمتها از فروردین 90 ارزان می شود که دیدیم قیمتها و ارزها چقدر ارزان شد و بعد گفتند قیمتها از دی ارزان می شود و تورم کاهش می یابد که دوباره دیدیم ارزها ارزانتر شد !

راستی چرا مقامات هرکاری که می خواهند انجام دهند بر عکس آنرا می گویند! (664120) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۳:۱۲
من دانشجوي دکترا هستم و براي ثبت نام براي يک کنفرانس ارز نياز داشتم. تو تلويزيون ديدم که ميگفت براي دانشجويان ارز دولتي ميديم براي اين جور کارا. هفته پيش رفتم پوند خريدم 3300 تومن. دانشگاه وقتي ميخواد پول منو بده ميگه چند دلار دادي؟ هر دلاري رو 1200 تومن حساب ميکنه معادل ريالشو ميده. (664058) (moderator19)
 
1360
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۶:۲۶:۲۰
دولت دهم همیشه بجای راه حل صورت مسله را پاک میکنه الان همه میدونن دلار 1800 ولی پشت روزنامه همشهری یا دیگر روزنامه ها دیگه نمیزنن بعد عید اگر فکری نکنن نقدینگی سرازیر میشه به مسکن و طلا نمایندگان مردم بجنبین لطفا (664080) (moderator19)
 
حمید
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۶:۲۹:۳۵
فرزندان بیمارم راکه سالها در نوبت نگهداری بهزیستی بودند ولی بدلیل نبود امکانات به کمک انسانهای پاک نهاد که درد و رنج ما را تاب نیاوردند انها را به کشوری دیگر بردیم امروز که مجبور به خرید دلار با اندک پس انداز خود از بازار ازاد شدم به یاد لبخند های دلنشین مسولان اقتصادی عزیزمان افتادم که گفتند نخرید ارز ارزان میشود و الان من با ان پول نصف ان مبلغ قبلی را خریدم .اگر این را هم مثل پیام قبلی حذ ف نمیکنید خواستم بگم به براداران مهربان و دلسوزم بفرمائیدما به حرف شما گوش کردیم انشالا اجر شما با خدا. (664084) (moderator19)
 
سعید57
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۹:۴۸
با سلام

دوست عزیز
با توجه به اینکه پاسخ همه این سئوالات شما قبلا به طور مفصل و مستند و قانع کننده !!!!از جانب مسئولان به مردم داده شده است و همه مردم قانع شده اند ، لذا از رئیس بانک مرکزی خواهش کردم یکبار دیگر جوابها را بطور مکتوب و با پست سفارشی برای شما به آدرس کانادا بفرستد تا حتی شما یکنفر نیز از این جهت ناراحت نباشید.! (664162) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۷:۰۰
فقط برید نگاهی به قیمت تور ها و هتلها بندازید اونم نه برای عید برای همین زمستان اونهم مشهد ببینید قیمتها رو گاهی از چند برابر هم بالا زده هتل قصر برای عید 1200000 تومان و... دلیل را هم خودتان ب÷رسید ... (664412) (moderator19)
 
امید
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۷:۰۴
کسی که خارج از ایران زندگی می کنه نباید مشکلی با گرونی یا ارزونی دلار داشته باشه.من مخالف اینگونه افراد نیستم ولی اولویت با کسانی است که کمرشان زیر بار هزینه های سنگین زندگی و تورم 2 رقمی خرد شده.الان هم که دولت توان پرداخت عیدی کارکنان را ندارد. (664551) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۰۲:۲۰:۴۵
یعنی شما میگید من که الان اینجا دارم درس میخونم و هزینم از ایران میومده مشکلی با گرونی یا ارزونی دلار ندارم؟
یا حماقتی که پولهای خانمم رو داخل ایران گذاشتم توی بانک بعد یک شبه نصفه میشه (665017) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۴:۱۱:۱۸
شما هر چه مقامات ایران می گوینذ بر عکس آنرا انجام بده تا در زندگی موفق باشی

چون همه ما که سرمایه تلاش سالهایمان را در بانک گداشتیم نصف شد و


در واقع دولت بالا کشید. (665756) (moderator19)
 
حکمت پور
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۸:۴۹
من هم باز نشسته ای هستم که مخارجم زندگیم در خارج از طریق حقوق باز نشستگی و همچنین اجاره یک آپارتمان در تهران تامین میشود. با هر جا تماس میگیرم برای تهیه دلار به قیمت آزاد میگویند فعلا نداریم. لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه ارز مورد نیازم را هر ماه باید تهیه کنم. (664692) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۳:۰۹:۳۷
مسئله این است که هیچ نماینده ای تا بدان حد استقلال و آزادی بیان ندارد که بتواند همه حرفها را بزند و وقتی دستور می آید که دیگه بسه، همه سکوت می کنند!؟! (664802) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۷:۴۹
این سناریویی است که اقای احمدی نژاد ان را خوب بلد است .ابتدا سکوت می کند و بعد لبخند می زند که برای مدیریت انقلابی حل اینها مثل ابخوردنه و بعد می گوید خبرهای خوشی دارد برای مردم .و سپس خبر خوب را چندروزبعد اعلام می کنند .مردم هم امیدوار می شوند ولی پس از چند هفته هیچ چیزی تغیر نکرده و ریس جمهور می روند برای افتتاح طرحهای تفریحی برای مزدم چون با حل مشکل دلار نوبت به استراحت و تفریح مردم می رسد . (664861) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۶:۰۹
همیشه مردم را به مرگ میگیرند که تب راضی شوند سکه ی پانص هزارتومانی را به یک ملیون تومان رساندند که بتوانند هشتصد هزار تومان بصورت رسمی بفروشند پس نمایندگان مردم کجایند. (664871) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۰۰:۰۸:۱۲
یه سوال مهم (خواهش می کنم نظرم رو منتشر کنید)
مگه دلار بانک مرکزی مشکل داشت که دولت اومد اونو گرون کرد و به اصطلاح دلار رو تک نرخی کرد؟؟ الان می خوام بدونم کی میتونه بره از تو بازار دلار با این تک نرخ بخره؟؟ من واقعا نمیدونم چرا همه مسوولین سکوت کردن؟؟ ... (664901) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۰۲:۳۳:۵۹
اقا کجا دلار ارزان شده کماکان همان قیمت سرسام اور باقی مانده و مشکل در ایران این است که هیچ حرفی عمل نمیشود و مردم را مسخره کرده این دولت و بانک مرکزی چرا گفتند دلار 1227 تومان و صرافی ها بین دو تا پنج در صد میتوانند به ان اضافه کنند در حالیکه صرافان همان قیمت اوج دلار را نگاهداشته اند بگذریم از اینکه بین دو تا پنج درصد خودش مسخره است که کدام صراف می اید پنج در صد را ول کند و دو در صد را انتخاب کند... (665021) (moderator19)
 
محمود
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۰۹:۲۴:۳۴
من هم شرایط مشابه بازنشسته عزیزی که در کادانا زندگی می کند، دارم . راهکارهای متعدد و مرضی الطرفینی برای حل این مشکل وجود دارد . اما متأسفانه تفکرات غلطی در ارتباط با ایرانیان مقیم خارج از کشور گاهی دیده می شود که باعث تعجب است . ظاهرا ایران مقیم خارج از کشور صرفا هنگام انتخابات ریاست جمهوری عزیز می شوند . دولت ارز را تک نرخی کرد اقدام پسندیده ای بود اما نه برای همه تقاضاها . تقاضاهای حیاتی کشور را می توان با این نرخ تأمین کرد کسی هم گله ندارد . بماند که همین نرخ جدید صد تومان بیشتر از نرخ آزاد ده ماه قبل است . اما درعین حال تقاضاهای مشروع برای ارز متفاوت است . اگر دولت توان و یا قصد فروش ارز به نرخ دولتی را به ایرانیان مقیم ندارد . ترتیبی اتخاذ کند که ایرانیان بتواند صد تومان و یا حتی دویست تومان گرانتر از نرخ دولتی با ارائه مدارک اقامتی خود ارز تهیه کنند . نه اینکه مجبور باشند از صرافی های داخل و خارج از کشور به قیمت کنونی 2000 تومان خرید کنند . حناب توکلی از طریق مرکز پژوهش بارها تذکرات و راهکارهای مفیدی ازجمله ارائه کارت ارزی ویزا به دولت ارائه داده اند .متأسفانه دولت درحال حاضر کارت های ویزای موجود را نیز شارژ نمی کند . قبلا با نرخ فرعی شارژ می شد . اما هم اکنون در بلاتکلیفی کامل است . همیشه از تحریم های بین المللی گله داریم درحالی که تحریم های داخلی و مشکلاتی که خودمان بوجود می آوریم بمراتب کشنده تر است . دراین صورت همانگونه که بازنشسته عزیز مقیم کانادا گفت حقوق ما بازنشستگان نصف شده است . و عملا زندگی مان در شرایط بسیار سختی قرارگرفته است . ارزهای تخصیصی برای دانشجویان بحث جدائی است با توجه به تصمیمات بعضا غیر علمی و یک شبه وزارت علوم بر رد صلاحیت برخی از دانشگاه ها شاید حدود 50درصد متقاضیان را شامل گردد. همچون بلیط 50% تخفیف که شامل همه دانشگاه ها نمی شود . خودمان ایده های خوب را به بدترین شکل اجرا می کنیم که در نهایت نیازهای واقعی تأمین نمی گردد . این تنگناها عوارض اجتماعی ، اخلاقی آشکار و پنهانی خواهد داشت که در درازمدت برخی دانشجویان ایرانی را که بدون سرپرست در خارج از کشور زندگی می کنند ، بطور جدی تهدید می کند . (665228) (moderator19)
 
mahmoud
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۰:۱۱:۲۱
آقا امید . کسانی که خارج از کشور زندگی می کنند لزوما دارای درآمد ارزی نیستند . من خارج از کشور زندگی می کنم . درآمد اصلی من همچون بازنشسته مقیم کانادا ، از محل حقوق بازنشستگی سی سال زحمت شبانه روزی ام ، است . بایستی هزینه سه دانشجو را هم بدهم . اتفاقا ما اولین قربانیان نوسانات شدید و کاهش ارزش ریال در مقابل دلار هستیم . البته هموطنان عزیز داخل کشور هم از این نوسانات به طریق دیگر در رنج و عذاب هستند. (665304) (moderator22)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۱:۴۱:۵۹
ولي دوست عزيز، سياست ارزي كشور نمي تواند بر پايه نيازهاي بازنشستگاني كه تصميم گرفته اند در كانادا زندگي كنند بنيان گذاري شود. و در ضمن، شما كه در كانادا زندگي ميكنيد، حقوق سالمندان از دولت كانادا دريافت ميكنيد. (665488) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۳:۰۷:۵۰
آقا/حانم برزین، شما دارید صورت مساله را پاک می کنید. دولت قیمت دلار را گران کرد از 1075 اول سال الان شد 1226 اونم بانکی! حال آنکه در صرافی ها با 600تا700 تومن اضافه بر این قیمت دلار معامله می شود. پس عملا دولت هم از فروش دلار در بانک و هم از عرضه آن در بازار آزاد سود می برد.
حرف شما درست است که دولتها قیمت ارز را بر اساس بازنشستگان تنظیم نمی کنند، اما شما خوب می دانید که شاخصهای اقتصادی نظیر تورم، میزان صادرات، رشد اقتصادی و نرخ بیکاری است که در حفظ ارزش پول یک کشور تاثیر دارند که متاسفانه دولت آقای احمدی نژاد در این امر موفقیتی نداشته است. (665633) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۱:۳۴:۲۷
دولت دلاري ندارد كه به مردم بدهد . فقط وعده سر خرمن ميدهد و به قولي از اين ستون به اون ستون فرج است .
اگر دولت بتواند عيدي و حقوق كارمندان را بدهد شاه كار كرده كرده است (665474) (moderator19)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۲:۰۶:۱۹
متاسفانه بزرگترین مشکل مردم خود ما هستند که به سادگی همه چیز را فراموش می کنند دوم مسولینی هستند که نشان دادند قدرت انها از دلالان و واسطه ها کمتر است چقدر راحت قیمت دلار افزایش پیدا کرد ولی هیچ کس نه استعفا داد نه استیضاح شد.انگار :همه چی ارومه من چقدر خوشحالم (665526) (moderator19)
 
برزين
Canada
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۸:۱۵:۵۲
اينكه قيمت ارز در چند ماهه گذشته تغيير كرده است، با توجه به همه شرايط موجود امري طبيعي است، اينكه در ده سال گذشته بطور مصنوعي از ارزش آن نگهداري شده است مساله است. اگر قرار است دولت مورد توبيخ قرار بگيرد، دومي دليل موجهي است نه اولي. (666183) (moderator19)
 
شمس
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۳:۳۵:۳۶
شما اصلا" مطالعه نمیکنی آقای برزین , لاجرم کار مناسبی هم نیست بی پایه و مبنا هم اظهار نظر کنید. (673109) (moderator22)
 
نسرین
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۱۳:۴۹:۱۰
نه عزیزم تا کی بفکر باشیم که کسی این پیام ها رو بخواند و راه کار ارایه کند. از پایه اصلا نبایستی اینطور میشد, بنظرم شما تازه رسیدی!!

اینقدر مانع تراشی کردند و سد شدند تا منافعی که دارند کسب کنند بعد نتیجش چی شد جز اینکه کسی دیگه بفکر مردم نباشه و فقط تا دستش بند هست منفعت خودش رو دنبال کنه و بس. اون هایی که دزدی کردند هم زدند و رفتند.

شاید موضوع هم ربطی به انقلاب ایران نداره, اما بهتر است بروید مکاتبات وزرا, را با مجلسی ها در 40 سال پیش از این بخوانید. لطفا" ببینید آن زمان چطور مسایل مردم را میدیدندبنظرم وقت ما تمام شده تا قادر باشیم که اصلاحیه بزیم و ترمیم کنیم.

این وبسایت ها هم چاره های ندارند و دارای فضای محدود. بخوان ببین مردم چه مسایلی دارند و گرنه چرا اینقدر پیام منتشر شده اینجا؟ (673128) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۲:۰۹:۲۱
انقد از اين فراموشي ها ديديم واسه مون عادي شده (665533) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۲:۱۹:۲۲
مجلس ما هم كه فعلا رفته گل بچينه براي دولت محترم (665548) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۳:۱۵:۵۹
من تو یه شرکت واردکننده کار میکنم وارد کننده وسایل پزشکی که تو ایران تولید داخل نداره و بنابراین جز کالاهای مورد نیاز محسوب می شه. الان 2 ماهه که نتونستیم یه دلار هم بفرستیم تمام کارامون خوابیده البته همه همکارامون هم مثل ما هستند فقط اونا جلوی فروش جنساشونو گرفتن ولی ما چون با بیمارستانها قراداد داریم مجبور به فروشیم. تا حالا به هر بانکی که بگید سر زدیم تا بتونیم ارز تهیه کنیم، دلار که اصلا ندارن فقط میگن یورو تازه بانک هیچ ضمانتی نمیکنه و اگه پول ما تو یه بانک اروپایی بلوکه بشه مسئولش خودمونیم. ما تمام شرایط رو قبول کردیم حالا که موقع پرداخت شده می گن یورو 1650 را با ما 1750 حساب می کنند البته رسید 1650 می دن ولی این وسط به ازای هر یورو 100 تومن باید بره تو جیب آقایون یعنی مایی که 50000 یورو گرفتیم 5 میلیون حق حساب باید بدیم اونم به یه بانک دولتی نه دلال چهار راه استانبول. واقعا اون دلالی که با پول خودش دلار ارزون خریده حالا داره به نرخ روز می فروشه شرف داره به بعضی از مدیران بانکها !!! (665645) (moderator19)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۵:۱۷:۲۷
خیلی جالبه منم بازنشسته دولتی هستم و دقیقا همین مشکل رو دارم لی برخلاف این هموطن عزیزمون مقیم تهران هستم. به ایشون ارز می کنم که مشکلی که گفتند مختص شرایط ایشون نیست. حقوق منم نصف شده :
پنیر 450 گرمی پاستوریزه رو می گرفتم 1150 تومن الان همون پنیر با همون بسته بندی 400 گرمی شده به قیمت 1900 تومان تا نصفه هم آب توش پره.

ماست 1300 تومانی شده 1950 تومان

سس 1800 تومانی شده 2500 تومان

لباس که برا همه ملموسه

لاستیک 185000 تومن شده 330000

روغن ماشین عوض می کردم می شد 35000 تومن الان 50000

آبمعدنی بسته 1100 شده 1600 (665872) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۱۷:۳۰:۴۱
از قدیم میگفتن سکوت علامت رضایت است ولی این سکوت
سکوته عزاب است
سکوت فعلا به نفع دولت تموم شده (666113) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۲۱:۰۳:۵۴
من حاضرم با همان ارز 1800 تومان هم واردات را انجام دهم . ولی قانون اجازه نمی دهد و بانک نیز برایم LC باز نمی کند ! تازه اگر هم باز کند فروشنده خارجی اصلا" گشایش اعتباربانکهای ایرانی را قبول ندارد. لذا در حال پیوستن به جمع بیکاران هستم (666360) (moderator19)
 
Sweden
۱۳۹۰-۱۱-۳۰ ۲۱:۳۴:۵۲
طبق جدولهای اعلام شده در بعضی رسانه ها و آمار بانک مرکزی (هر چند محدود) در سال ۷۱ دلار رسمی از ۶ تومان به ۱۴۵ تومان (معادل با ۲۲۶۷ درصد یا ۲۲.۶۷ برابر افزایش) و در ۴ فروردین سال ۸۱ دلار رسمی از ۱۷۵ تومان به ۷۹۵ تومان (معادل با ۳۵۳ درصد یا ۳.۵۳ برابر افزایش) جهش داشته است حالا بهر دلیل. من که حاضر نیستم معطل بمانم تا بانک مرکزی طبق معمول اینکار را کند. گوشی دست همه آید. پدرم گول خورد کافیست. آقای بهمنی هم دوره دیده همان افراد بانکی می باشد. تاریخ در حال تکرار شدن میباشد. اگر لازم هست که هست همان پول کمم را به دلار تبدیل می کنم. (666398) (moderator19)
 
ستاره
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۱:۲۳:۱۶
این دولت مردم را لایق یک معذرت خواهی و پاسخگویی ساده هم نمی داند چه برسد به ارائه ی یک راهکار عملی!
تا الان هرچه فشار بوده است بر زندگی ما که جزو طبقه ی ضعیف جامعه هستیم وارد شده، پدرم با شرمندگی به ما می گوید: ببخشید که کاری بیش از این از دستم بر نمی آید و بلد نیستم دزدی کنم!!! (666602) (moderator19)
 
خسته
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۱:۳۳:۲۳
من دانشجوی دکترای ورودی 87 هستم. برای استفاده از فرصت مطالعاتی تا آخر اسفند فقط فرصت دارم از کشور خارج شم. رفتم وزارت علوم واسه تشکیل پرونده میگن چون پول نداریم تشکیل پرونده نمیدیم. تو رو خدا یکی به فکر ما هم باشه با هزار دردسر و دنگ و فنگ از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیری، وقت سفارت بگیری کلی هزینه رفت و آمد و ترجمه مدارک بدی بعد آقایون بگن کفگیرشون ته دیگ خورده و پول نیست. به خدا اینا ظلمه در حق مردم. خواستیم بریم یه گوشه دنیا کارای تزمون رو انجام بدیم که وضعیت این جوری شده، داخل هم که با بودجه 500 هزار تومنی ...تهیه مواد و وسایل واقعاً مشکله امکانات هم که بسیار محدود و اکثرآ در تهران که مستلزم هزینه بالا از جیب خودمونه. دریافت پژوهانه هم که عملاً سرابی بیش نیست.
تو رو خدا این آقایون نماینده مجلس یه فکری واسه ما ها بکنن، مثلاً نماینده ما هم هستند.
... (666608) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۱۷:۳۸:۵۱
از طریق آزاد برو .. شما میخوای ارز سهمیه بگیری نمیدن .. منتها تشکیل پرونده میدن در صورتی که ارز نخواهی (668472) (moderator19)
 
ح.ح
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۷:۲۷:۴۱
چون فعلا راه حل نداره، فراموش شد. تازه باید دعا کنیم بدتر نشه (666705) (moderator19)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۸:۳۳:۵۹
واقعاً مشکل حل نشده است و ما باید برای حواله دلار 1900 تا 2000 تومان پرداخت کنیم - دلار دولتی هم من دور و برم کسی را ندیدم که دریافت کرده باشد .

من مطمئن بودم اگر دولت دلار مورد نیاز وارد کننده ها را تامین کند تقاضا در بازار آزاد در حدی کاهش می یابد که قیمت دلار در بازار آزاد شکسته میشود اما فکر میکنم تامین نشده است

ما قراردادهای زیادی داشتیم که با در نظر گرفتن دلار 1100 تا 1200 بسته شده است و اکنون ما برای آنها دلار 1900 تا 2000 تومان و چند بار هم 2300 تومان هزینه کرده ایم (666770) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۰۹:۲۳:۳۳
سلام
مجلس الان فكر خودشه كه دوباره چهار سال ديگه انتخاب بشه
كسي به فكر مردم نيست (666822) (moderator19)
 
3000میلیارد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۱۳:۱۸:۱۹
من یه شرکت اینترنتی دارم. سیاستهای دولت اقای دکتر تو این چند ساله پوست مارو هم کند.
باور کنید اگه بخاطر آبروی اقوام و بخصوص مادرم و پسرم نبود تا الان روزی صد بار خودکشی کرده بودم.
... (667519) (moderator19)
 
س ى د
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۱۵:۴۰:۱۵
صبر داشته باش . روى پسرت سرمايه گزارى كن. از مارت هم نگهدارى كن. به كم هم قانع باش.
خداوند هم كمك ميكند . (668084) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۱۵:۱۷:۵۴
اقای بازنشسته وکیل شما ارز از کجا می خرد که 1- قاچاقچی به حساب نمی اید و2- مطمئن است که ارز تقلبی به او نمی دهند ماهم از انجا ارز مورد نیازمان را تهیه کنیم ؟ (668014) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۱۶:۴۱:۴۱
به دوستان عزيزي كه نظر منفي ميدهند توصيه ميكنم كه قضاوت سزيع نفرمايند يادشان باشد كه انشاءالله ايشان هم روزي پير ميشوند و نيازمند به مراقبتهاي فرزندان از ايشان .هيچ شخص بازنشسته ا ي كه سالهاي مفيد عمر خود را در كشور خود به خدمت مشغول بوده تمايل ندارد در سالهاي پيري دور از ديار خود زندگي كند اما در مواردي جبر زندگي و تنهائي اورا مجبور ميكند براي رهائي از تنهائي و بي كسي در خاج از كشور در كنار فرزندانش كه يا به دليل تحصيل و يا كار در خارج از كشور زندگي ميكنند سالهاي پيري را بگذراند ضمن اينكه اين افراد به مدت حد اقل 30 سال وظيفه خود را به ميهن و مردم انجام داده اند.لذا براي رفع مشكل اين عزيزان پيشنهاد مينمايم طبق ضوابطي كه تعريف ميكنند همانند دانشجويان بتوانند معادل حقوق بازنشستگي از ارز با قيمت مرجع بانك مركزي استفاده نمايند تا سالهاي پايان عمر را بتوانند با حفظ شئوناتشان زندگي كنند يدون اينكه دستشان راجلوي فرزندانشان دراز نمايند.ضمن اينكه تعداد اينگونه افراد زياد نيستند.متشكرم (668310) (moderator19)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۱ ۲۰:۴۸:۱۵
سلام
من نمیدانم که ایا اقای توکلی که نماینده مردم در مجلس میباشند این کامنت ها که درد مردم است را میخواند با خیر ؟
اکر میخواند باید و باید به عنوان نماینده همین مردم تدبیری بیاندیشد و هر شخص در هر مقامی که میباشد مورد سوال قرار بگیرد . در غیر اینصورت باید استعفا بدهد (668819) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۱۱ ۲۳:۰۵:۵۰
زیاد اهل اینترنت نیستم ولی مثبت ومنفی های آقا ویا خانم برزین را که نگاه میکردم به درایت مردمم در تشخیص احسنت گفتم . (683408) (moderator101)
 
ali
۱۳۹۰-۱۲-۱۵ ۱۹:۵۰:۲۸
الف محترم! نظر قبلی من بدون هیچ دلیلی منتشر نشد.لااقل بابت این یکی انصاف داشته باش.
باز هم مردم کار خودشون رو به درستی انجام دادن و تو انتخابات شرکت کردن. سوال من اینجاست که بابت اینهمه ایثار و صبر مردم و دلسوزی برای نظامشون، مسوولین چه کرده اند؟ منظور دولت و مجلسه.
چی شد اون همه وعده وعید کاهش قیمت ها ، ارزونی، عدالت و کلماتی که کم کم داره حرمتشون رو از دست میدن اون هم بخاطر بی لیاقتی و بی تدبیری بعضیها.
چرا الان که انتخابات تقریبا تموم شده کسی به فکر نیست؟ چرا تفاوت نرخ رسمی و آزاد ارز اینقدر زیاده؟ یعنی توی این مملکت هیچکی نیست که بداد من و امثال من برسه؟ تک نرخی شدن ارز هم مثل طرح تامین آتیه، طرح واگذاری زمین برای باغ ویلا، ارزان شدن مسکن، ایجاد 2.5 میلیون شغل و... چی شد؟
ما مردم که به وظیفمون عمل کردیم چون نظاممان را دوست داریم. شما آقای توکلی و همکاران محترمتان در مجلس، اگه سر سوزنی به فکر آخرت خود هستید ساکت ننشینید و در برابر اینهمه عوام فریبی و بی تدبیری کاری بکنید. (690078) (moderator101)
 
امير از شعب ابيطالب
United States
۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۰۹:۵۵:۳۵
بازار پر تلاطم ارز به همراه مديريت نامناسب مسئولين و در كنار زيادخواهي برخي از هموطنان يكبار ديگر اثرات شديد و مخرب خود را بر پيكره دانشجويان مشغول به تحصيل در خارج از كشور وارد مي كند. افزايش غير متعارف بهاي دلار در مقابل ريال و موضع گيري هاي تند ابتدايي مسئولين و سكوت و نخوت بعدي آنها اين شائبه را ايجاد كرده است كه از همان ابتدا عده اي به دنبال بالا بردن قيمت ارز بوده اند. فقط مثل هميشه خواسته اند اين عمل را به آهستگي به انجام رسانند تا مردم متحمل درد زياد نگردند.به قول معروف به مرگ گرفتند تا به تب راضي شويم.بي برنامگي و بي تدبيري وزارت علوم در جريان صدور نامه هاي معرفي به بانك بر هيچ كس پوشيده نمي باشد.سنگ اندازي و عدم همكاري بانك ها هم كه نياز به گفتن ندارد.اخيرا هم كه در خبرها آمده بود وزارت علوم كلا خود را از زير بار مسئوليت خارج نموده و دانشجويان را مستقيما در مقابل بانك قرار مي دهد. بايد از اين آقايان پرسيد پس چرا آنجا نشسته اند و حقوق و مزايا دريافت مي كنند؟ و از نمايندگان مجلس پرسيد آيا آقازاده هاي شما در انگلستان موفق به دريافت ارز دولتي شده اند؟ گويا شده اند چرا كه كوچكترين صدايي از راس امور مملكت ما خارج نمي شود. شايد فريادهاي دو ماه پيش اين عزيزان فقط كوفتن بر طبل انتخابات بوده است؟!!.به هر حال آنچه امروز دانشجويان وخانواده هاي آنها هستند كه در شعب ابيطالب روزگار مي گدرانند. دوستان بگردند شايد ابوجهل و ابوسفيان را پيدا كردند؟؟؟نياز به صرف وقت زيادي نمي باشد!!! شايد با نگاه در آينه يكي از آنها را يافتند!!!. (690978) (moderator101)
 
United States
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۰:۴۵
یادش بخیر دلار 1000 تومن بود
الان 4000 تومنه
اونم اگه شانس بیاری گیرت بیاد (1218461) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته