توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283075
وصیت‌نامه نخستین شهید غواص به وطن بازگشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۵
شهید سید جلیل میری‌ورکی از شهدای غواص عملیات کربلای ۴ در منطقه ام‌ الرصاص، در وصیت‌نامه خود تاکید کرده بود که به بچه‌هایم راه پدرشان را بیاموزید که همانا راه حسین (ع) است.

به گزارش فارس به نقل از سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، پیکر مطهر شهید سید جلیل میری‌ورکی از شهدای غواص عملیات کربلای ۴ در منطقه ام‌ الرصاص، چندی پیش به همراه ۱۷۵ غواص شهید به میهن اسلامی بازگشت و نخستین شهید از ۱۷۵ غواص شهید بود که هویتش شناسایی شد.

در وصیت‌نامه کوتاه این شهید والامقام که چند روز قبل از شهادتش به نگارش درآمده است و مرکز اسناد ایثارگران به مناسبت رجعت پیکر مطهر این شهید مظلوم غواص گزیده آن را منتشر کرده، آمده است:

راه پدر را به بچه هایم بیاموزید که همانا راه حسین(ع) است، امام را تنها نگذارید و پشتیبان اسلام باشید، می‌خواستم قبرم در خاک پاک «ویکان» باشد، ولی از آنجایی که زمستان است و سخت، هر جایی که خودتان خواستید دفنم کنید.

در وصیت‌نامه این شهید غواص آمده است: بچه که تازه به دنیا آمده، اگر پسر بود، اسمش سید محمد مهدی و (بهرام) صدایش کنید و اگر دختر بود سیدزهرا (آزاده) صدایش کنید.

هویت پیکر مطهر یکی از ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن که در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسیده‌اند و پیکر آنها با دستان بسته بعد از گذشت ۲۹ سال از شهادتشان در یک گور دسته جمعی در ابوفلوس تفحص شد، چندی پیش احراز شد. شهید سیدجلیل میری ورکی فرزند سید قاسم یکی از خط شکنان عملیات کربلای ۴ بود که در منطقه ام‌الرصاص به شهادت رسیده است.

او متولد ششم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ از شهرستان تنکابن در استان مازندران است. وی اعزامی لشکر ۲۵ کربلا بود که در جبهه به عنوان یک تک تیرانداز فعال بود و به عنوان خط شکن کربلای ۴ در این عملیات اسیر و سپس در کنار دیگر خط شکنان و غواصان این عملیات به شهادت رسید.
 
کلمات کلیدی : غواص
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.