توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393677
اصلاحات در دولت مستعفی یمن و انتقال بانک مرکزی از صنعا به عدن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
رئیس جمهوری فراری یمن اصلاحاتی را در پست‌های مختلف دولت مستعفی این کشور انجام داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، اصلاحات عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در دولت احمد عبید بن دغر، نخست وزیر شامل وزارتخانه‌های دارایی، گردشگری، اطلاع رسانی، آموزش عالی، آموزش و پرورش و همچنین وزارتخانه‌های فرهنگ و اوقاف و ارشاد اسلامی می‌شود.

وی در این اصلاحات معمر مطهر الأریانی را به عنوان وزیر اطلاع رسانی، محمد عبدالمجید قباطی را به عنوان وزیر گردشگری، احمد عبید الفضلی را به عنوان وزیر دارایی و احمد زبین عطیه را به عنوان وزیر اوقاف و ارشاد اسلامی تعیین کرد.

وی همچنین حسین عبدالرحمان باسلامه را در پست وزیر آموزش عالی و عبدالله سالم لملس را به عنوان وزیر آموزش وپرورش، مروان احمد دماج را به عنوان وزیر فرهنگ و عبدالغنی حفظ الله جمیل و عبدالرب صالح السلامی را نیز را به عنوان وزیران مشاور منصوب کرد.

همچنین طبق دستور هادی، قرار است هیئت مدیره بانک مرکزی یمن مجددا تشکیل شود و مقر آن از صنعا به عدن منتقل شود. هادی در جریان این اصلاحات منصور صالح القعیطی را به عنوان رئیس و عباس احمد پاشا را به عنوان معاون رئیس بانک تعیین کرد.

این در حالی است که محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله افزود: دولت عبد ربه منصور هادی و یا تصمیماتش به ویژه تصمیم اخیرش برای انتقال بانک مرکزی به عدن هیچ‌گونه مشروعیتی ندارد و ما آن را تصمیمی احمقانه و با هدف زیر سلطه بردن مردم یمن می‌دانیم.
 
کلمات کلیدی : انصارالله+ یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.