نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473371
دعوت همگانی برای مشارکت در انتخابات؛
همه بیایید
بخش سیاسی الف،‌ ۲۸ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۱
در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، شخصیت‌ها، احزاب و گروه‌های سیاسی، سازمان‌ها و نهادها، با صدور بیانیه‌هایی جداگانه از مردم برای مشارکت گسترده و انتخابی آگاهانه دعوت کردند.

علاوه بر دعوت مقام معظم رهبری، روسای قوای سه‌گانه، هم‌چنین رییس مجلس خبرگان رهبری و فرماندهان و نیروهای ارشد نظامی هم‌چنین وزیر امور خارجه، استاندار تهران، وزیر ورزش و جوانان، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، وزیر آموزش و پرورش و از جمله کسانی هستند که در سخنرانی‌ها یا با صدور بیانیه‌هایی مردم را تشویق به حضور در انتخابات کرده‌اند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه،جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، جهاددانشگاهی، تولیت آستان حضرت معصومه(س)، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خانه سینما، مجلس خبرگان رهبری، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ... نیز بیانیه‌های جداگانه‌ای را درباره ضرورت حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح منتشر کرده‌اند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای مجلس خبرگان رهبری، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، استادان دانشگاه و دانشجویان، هنرمندان و ورزشکاران، سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف و ... نیز از تمامی ایرانیان واجد شرایط رای دادن برای مشارکت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ دعوت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.

طبق قانون هم ملاک جمعیت هر روستا و شهر برای برگزاری انتخابات و تشکیل شوراهای شهر و روستا آخرین سرشماری مرکز آمار ایران است و سرشماری در سال ۹۵ انجام شده و جمعیت تمام روستاها و شهرها به فرمانداران و بخشداران ابلاغ شده است.

حدود ۵۵ میلیون نفر در انتخابات سال ۹۴ واجد شرایط رأی دادن بودند که در این ۱۵ ماهه تعدادی از هموطنان دار فانی را وداع گفتند ولی تعداد رأی اولی‌ها هم به واجدان شرایط اضافه شده و تعداد واجدان شرایط به ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر رسیده است.

بر اساس قانون کلیه کسانی که متولد ۲۹ اردیبهشت ۷۸ و قبل از آن هستند با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. از همه واجدان شرایط دعوت می‌کنم که با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی خود در ۲۹ اردیبهشت پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

در داخل کشور هیچ‌کس نمی‌تواند با ارایه گذرنامه در انتخابات شرکت کند، اما هموطنان‌مان در خارج از کشور چنانچه شناسنامه نداشته باشند قانون به آن‌ها اجازه داده است با گذرنامه در انتخابات ریاست جمهوری برای یک بار شرکت کنند.

هم‌چنین در اجرای ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری ، اسامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می گردد:

۱-سید مصطفی آقامیرسلیم- مشهور به میرسلیم- فرزند سیدجلال-کد نامزد ۳۳

۲-حسن روحانی- فرزند اسدالله-کد نامزد۵۵

۳- سید ابراهیم رئیس الساداتی- مشهور به رئیسی- فرزند سیدحاجی-کدنامزد ۶۶

۴-سید مصطفی هاشمی طبا- فرزند سیدابوالقاسم-کدنامزد۸۸

انتهای پیام
 
کلمات کلیدی : شرکت در انتخابات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۳۹:۱۰
‏به احترام آنهايي كه در خارج از كشور ساعتها رانندگي ميكنند تا راي به صندوق بيندازند تمام قد مي ايستيم. (4371086) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۳۹:۱۵
تمومش کنیم تخریب همدیگرو . تمومش کنیم که رأی دیگران رو عوض کنیم . احترام بزاریم به همدیگه . با دعوا و فحاشی چیزی درست نمیشه (4371087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۳۹:۲۵
در سریال برره، مردم در اعتراض به "بخش" نشدن روستایشان، شیشه های خانه های خودشان را شکستند! 😂این قسمت خیلی معروف شد.
حالا حکایت مردمی است که در اعتراض به برخی سیاست ها می خواهند در انتخابات شرکت نکنند. آنها با عدم شرکت در انتخابات، در واقع به کسانی کمک می کنند که اتفاقاً نسبت به آنها اعتراض دارند. آنها دارند به شیشه زندگی و آینده خود و فرزندان شان سنگ می زنند.

ذکاوت زیادی نمی خواهد تشخیص این که "رأی ندادن به نفع چه کسانی است؟" (4371089) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۳۹:۴۱
اون دوستی که میگه وضع دارووبیمارستانهاخوب نشده داره چیروکتمان میکنه تواین چهارسال حداقل یکبارمسیرمون به بیمارستان افتاده لطفاواقعیت روبگیدچراتودروغ دیگران خودتون روشریک میکنیدآقایی که میگی روحانی چیکارکرده،،من نمیگم که کاری کرده میگم توکه باسوادی وآگاه وتشخیص میدی کی اصلح تره بهت پیشنهادمیدم یک سربه سازمان آمارکشوربزن کاری هم نداره روحانی انقدربهمون خدمات داده که راحت میتونیم بریم توگوگل سرچ کنیم اطلاعات کسب کنیم مثل چهارسال پیش نیست که همه چی فیلترباشه اینترنت نباشه،،بروسرچ کن سازمان آمارویابانک مرکزی یااصلاایران دروغ میگه سازمان بلومبرگ بین المللیه،،بروسرچ کن ببین کجابودیم وبه کجارسیدیم بروشاخص هارونگاه کن،،بعدبگوروحانی اصلح تره یارئیسی؟؟شمافقط چهارتاشعارشنیدی راجب روحانی قضاوت میکنی هیچ کدوم ی تحقیق ساده نکردید،بعدمیگیدچراایران آبادنمیشه،،مااول خودمون روآبادکنیم بعدکشورآبادنشداونوقت اعتراض کنیم،،لطفااین پیام منوبذارتوکانال تادوستانمون بدون تحقیق وبدون منطق وازروی تعصب رای ندن،،باحرف میشه مخ شستشوداد،،امااگریک لحظه صبرکنیم وتفکرکنیم میتونیم تصمیم درست بگیریم،،واونوقت میتونیم جلوی یک تصمیم عجولانه ومخرب ومنفی روبگیریم،،لطفا تفکروتحقیق یادتون نره،، (4371091) (alef-13)
 
ملا طائفه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۰:۰۱
همه می آئیم تا طومار بی تدبیری و یاس و ویژه خواری را در هم بپیچیم (4371093) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۰:۰۸
سلام من الان چين هستم و فردا صبح براى راى دادن ميرم به سفارت باور نميكنيد اما ايرانى ها از نقاط خيلى دور(٧،٨ ساعت با قطار) دارن ميان به شهر هاى اصلى كه رأى بدن و حتى به دليل راى دادن كارشون را ول كردن به خدا ما ايرانى هاى خارج از كشور خيلى دلمون بيشتر شور ميزنه (4371094) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۰:۲۶
کاش میشد این جمعه رو save کنیم که اگه پشیمون شدیم برگردیم دوباره بازی کنیم (4371095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۰:۳۳
حتی اگر فکر میکنی چند سال از «جوونیت رفته، صدات رفته دیگه» اشکالی نداره بیا و بخاطر دوره میانسالی ات رای بده (4371096) (alef-13)
 
ما 96 % ایم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۰:۳۶
با 66 تا 1404 (4371097) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۰:۴۱
حتی اگه ژله میریزی روی سبزی پلو، بازم رای بده! (4371098) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۱۹:۴۳:۵۱
فقط رئیسی شایستگی داره (4371108) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته