نظر منتشر شده
۱۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473975
نتایج نهایی شمارش آرا؛
پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری با کسب 23 میلیون و 549 هزار رای
بخش سیاسی الف، ۳۰ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحان پیروز دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران شد.
 
 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود 41 میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند، نتایج نهایی شمارش انتخابات ریاست جمهوری را به شرح زیر اعلام کرد:

مجموع آرای ماخوذه: 41220131

1-حسن روحانی: 23549616

2-سیدابراهیم رئیسی: 15786449

3-مصطفی میرسلیم: 478215

4-مصطفی هاشمی طبا: 215450

ادامه دارد... 
کلمات کلیدی : نتایج انتخابات + نتیجه انتخابات ریاست جمهوری + انتخابات ریاست جمهوری + انتخابات ۹۶ + شمارش آرا + نتیجه نهایی انتخابات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۰۹:۵۲
انتخابات ۹۶ از چندماه پیش کلید خورده بود اما تنور انتخابات از ۲۲ فروردین یعنی آغاز نام‌نویسی نامزدها داغ شد. پس از بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان سرانجام نام شش نفر به عنوان کاندیدای این انتخابات اعلام شد. اسحاق جهانگیری، سیدمصطفی آقامیرسلیم، حسن روحانی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و سیدمصطفی هاشمی‌طبا شش نفری بودند که باید با هم رقابت می‌کردند.

سه در مقابل سه. از ابتدا هم مشخص بود که در جناح اصلاح‌طلب قرار نیست جهانگیری با رئیسش روحانی رقابت کند و هاشمی‌طبای نزدیک به اصلاح‌طلبان هم از مدافعان دولت خواهد بود. در جناح اصولگرا هم جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا)‌ می‌خواستند از میان رئیسی و قالیباف کسی را که احتمال رای آوری بیشتری دارد به انتخاب کنند و میرسلیم هم از سوی موتلفه مامور زیر تیغ بردن دولت روحانی بود.

با آغاز تبلیغات کاندیداها و برگزاری مناظره ها مشخص شد قرار است رئیسی در کناری بایستد و قالیباف با حملاتش توجه روحانی و جهانگیری را به خود جلب کند و ضربه‌گیر سید اصولگرایان شود. تیم روحانی - جهانگیری هم با فراز و فرودی حساب‌شده هم حملاتی را علیه رقیب آغاز کردند و هم به دفاع از عملکرد چهارساله‌شان پرداختند. در این میان نقدهای میرسلیم به دولت و دفاعیات هاشمی‌طبا از دولت هم جای خود را داشت.

هرچه به زمان انتخابات نزدیکتر شدیم حملات دو طرف به هم گسترده‌تر و در مواقعی غیرمنصفانه شد. تا جایی که روحانی در جایی پرسید که آیا دولت حتی یک کار مثبت هم نداشته است؟! پخش برخی شب‌نامه‌ها علیه دولت به‌خصوص بعضی مطالبی که از سند ۲۰۳۰ به دروغ میان متدینین پخش شد، ترساندن محرومین از اینکه روحانی یارانه آن‌ها را قطع خواهد کرد، تهمت به برخی وزرای کابینه، درصدبندی مردم ایران، نادیده گرفتن دستاوردهای برجام، کاهش تورم، رشد اقتصادی، پس گرفتن سهم صادرات نفت ایران در اوپک و برخی دیگر از دستاوردهای دولت روحانی و متهم کردن دولت یازدهم به اشرافی‌گری و توجه نکردن به محرومین در حالی که طرحی مثل تحول سلامت و یا افزایش مستمری طبقه آسیب‌پذیر در این دولت انجام شد از جمله مواردی بود که داد روحانی و جهانگیری را درآورد.

از طرفی دولتمردان تمامی مشکلات کشور را به ارث رسیده از دولت قبل می‌دانستند. هرچند درست است که دولت یازدهم میراث‌خوار دولتی بود که اقتصاد ایران را به ورطه ورشکستگی کشانده و فشار تحریم‌های ناشی از قطعنامه‌های علیه دولت دهم در دوسال اول این دولت بیشتر حس شد اما این حواله دادن به گذشته سرانجام باعث شد رئیسی پیشنهاد دهد که روحانی با احمدی‌نژاد مناظره کرده و یک با برای همیشه این پرونده را ببندد. هرچند روحانی هم هوشمندانه جواب داد که حاضر است با خود رئیسی مناظره کند چرا که بسیاری از دولتمردان سابق در ستاد رئیسی فعال بودند.

به هر حال پس از آن‌که بیشتر برنامه‌های زنده تلویزیونی کاندیداها به اتمام رسید در چند روز باقی مانده به انتخابات قالیباف به نفع رئیسی کناره گیری کرد تا اصولگرایان بعد از سال‌ها طعم وحدت را بچشند. هرچند میرسلیم زیر بار ائتلاف نرفت و همچنان به تک‌روی خود ادامه داد. درسوی دیگر هم جهانگیری که ازابتدا از او به عنوان کاندیدای پوششی نام برده می شد به نفع روحانی کنار رفت تا عملا انتخابات به عرصه رقابت بین رئیسی و روحانی تبدیل شود.

میتینگ‌های سیاسی هر دو طرف به خصوص در چند روز پایانی، انتخابات را به اوج هیجان رساند. از حضور پرشمار هواداران رئیسی در میدان نقش جهان اصفهان، مصلی تهران و میدان شهدای مشهد گرفته تا اجتماع چندین هزار نفری طرفداران روحانی در استادیوم ۱۲ هزارنفری آزادی تهران، ورزشگاه تختی اهواز و ورزشگاه تختی مشهد. در این میان باز هم برخی بی‌اخلاقی‌ها از سوی بعضی از کاندیداها دیده شد. از پر شدن دریاچه ارومیه که تنها به بارش نذورات ربط داده شد تا تخریب رقیب به بهانه نداشتن هیچ سابقه اجرایی. از اینکه یک قاضی به خاطر قاضی بودن مورد اتهام واقع شود تا اینکه زحمات چهارساله یک دولت به کلی نادیده گرفته شود.

بعضی از اطرافیان کاندیداها حتی به تکیه کلام دینی رئیس‌جمهور _علی برکت الله_ که در مواقع موفقیت بر زبان می‌راند هم رحم نکردند و در فضای مجازی و پلاکاردهای خود با تکرارش به انحای مختلف آن را مورد تمسخر قرار دادند. با وجود همه تبلیغات و قول و شعارها بالاخره امروز (شنبه ۳۰ ادیبهشت) نتایج انتخابات اعلام و حسن روحانی رئیس‌جمهور شد.

روحانی تلاش کرد در این مدت از کارنامه‌اش دفاع کند و از برنامه‌های دولت آینده‌اش بگوید. او که قول تورم تک‌رقمی را در دولت قبل خود محقق کرده بود این بار قول رشد اقتصادی و اشتغال ۹۵۰ هزار نفری را داد. روحانی که توانسته بود با برجام تحریم‌های هسته‌ای را بردارد این بار قول برداشتن سایر تحریم‌ها را داد. او که در دولتش آزادی‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را بسط داده بود این بار از آزادی‌های بیشتر سخن گفت. روحانی تلاش کرد مردم ایران را تکریم کند و هیچ‌گاه آن‌ها را بدبخت خطاب نکرد. شاید رقبای روحانی به نداشتن سابقه مدیریت اجرایی، نداشتن برنامه مدونی که رای‌دهندگان را قانع کند، لحن صحبت خود با مردم و وعده‌های خیال‌پردازانه باختند.

با وجود همه اتفاقات همانطور که رئیس‌جمهور بعد از انداختن رای خود به صندوق تاکید کرد: هر کسی که با رای مردم انتخاب شود،‌ همه در این چهار سال باید به او کمک کنیم تا این بار سنگین مسئولیت را به مقصد برسانیم و همچنین بخاطر اشتغال فرزندان، تولید ملی، افزایش صادرات غیرنفتی و تاثیرگذاری‌مان در سطح جهان و اعتلای فرهنگ و نشاط مردم و نیز وحدت کشور باید ‌به او کمک کنیم.

روحانی همچنین گفت: ان شاءالله تا پایان امروز (جمعه) رقابت‌های انتخاباتی پایان می‌پذیرد و فردا که روز وحدت، همدلی و نشاط است فراخواهد رسید و همه در کنار یکدیگر خواهیم بود. فردا همه یک هدف خواهیم داشت و آن سربلندی بیشتر ایران سربلندمان است.

حالا دیگر انتخابات تمام شده و حسن روحانی چهار سال دیگر نه فقط رئیس‌جمهور آن‌ها که به او رای داده‌اند، بلکه رئیس‌جمهور بیش از ۸۰ میلیون ایرانی خواهد بود. تمامی رقبا هم از امروز می‌توانند اگر برنامه‌ای برای کمک به دولت دارند در اختیار رئیس‌جمهور قرار دهند تا بتواند در چهار سال آینده مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی را هموار کند. دیگر زمان چوب لای چرخ گذاشتن و رجز خواندن نیست. باید علاوه بر مطالبه قول‌هایی که در انتخابات از سوی روحانی مطرح شده همه به او کمک کنند که پیشرفت اقتصادی حاصل، خروج از رکود میسر، آزادی بیشتر و کرامت ایرانیان حاصل شود تا آینده‌ای بهتر برای فرزندان ایران رقم بخورد. علی برکت الله. (4375626) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۱:۲۹
اين ٢٣ميليون همون ٤درصد ميشه (4375636) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۸:۲۵:۱۴
تحت تاثیر 4 درصده (4376815) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۶:۴۶:۲۹
یاد بگیریم : 4 درصدی نیستند بلکه تحت تاثیر 4 درصد قرار دارند این 96 درصدی ها سوال این است پس شماها این وسط چکاره اید (4377733) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۸:۳۵:۴۱
پیروزی درک و فهم بر یارانه (4376839) (alef-3)
 
محمدحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۳:۰۱
پیروزی درک و فهم یارانه ای و سهام عدالتی (چه در 88 و چه در 96)... (4379569) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۳۹:۲۲
پیروزی توهم بر واقعیت ....با توهین ....البته تقصیر ندارید وقتی به شانزده ملیون نفر توهین میشه از سوی کسی که خودش را رئیس حمهور میداند از سوی شماها بعید نیست (4380278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۴۶:۱۷
انصاف چیز خوبی است،
همین که مطرح شد از رییسی درخواست شده که کاندیدا شود
در فضای مجازی پرکردید که رییسی قاتل است، اول تصور می شد که این تخریب از سوی منافقین کلید خورده، تا اینکه روحانی همین نسبت را به رییسی داد که شما غیر از اعدام و زندان چیزی بلد نیستید و شما اگر رای بیاورید خیابان ها را دیوار می کشید این تخریب نه توسط اطرافیان و هواداران روحانی که از سوی خود روحانی مطرح شد ، اما رییسی هم از افشاگری علیه روحانی خود داری کرد و هم از تهمت زدن به روحانی خود داری کرد ، در سخنرانی های رییسی محور سخن این است که باید به فقرا و نیازمندها رسید ، و اگر مدعی هستید که پول ندارید پسروام دادن ۱۰ میلیونی به بخشدارها در ایام انتخابات از کجاست و افزایش یارانه کمیته امدادی ها و بهزیستی ها از کجاست و چرا شما از اول این کار را نکردید و در ایام انتخابات انجام دادید ؟؟!!!!

روحانی آراء را با انواع و اقسام تخلفات گسترده برد
رییسی اخلاق را برد

در پیام رهبری شاهد هیچ تبریکی به روحانی نیستیم،

چرا ؟؟؟!!!!!!!!! (4377362) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۰۰:۵۶
24 میلیون + 16 میلیون عدم شرکت فکر کنم روحانی بتونه از این سرمایه 40 میلیونی در مقابل اقلیت 16 میلیونی استفاده کنه (4379466) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۳:۱۰
تبریک به همه ایرانیان. (4375652) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۳:۳۵
علی برکت الله...... (4375656) (alef-13)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۴:۲۱
زنده باد روحانی
با روحانی تا 1400
با اصلاحات تا 1450 (4375664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۸:۵۰:۳۵
با ولایت تا ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف (4381088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۴:۵۱
لطفا جشن پیروزی را در استادیوم صد هزار نفری برگزار نمائید. (4375668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۴۷:۵۷
ما که بد و خشونت طلب و چپاولگر بیت المال در تبلیغات و ...، شما که خوبی قراره هزینه چنین جشنی رو از کجا بدی؟ (4377495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۴:۵۴
زنده باد روحانی (4375670) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۴:۵۹
کجا هستند اونهایی که می گفتند مردم تو فضایی مجازی با مردم کشور تفاوت رای دارند ؟؟؟ (4375672) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۵:۴۹
همه پیروزشدند. خسته نباشیدملت ایران. (4375679) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۶:۲۷
وزن سیاسی موتلفه هم مشخص شد. کلا 480 هزار رای. بهتر است از این به بعد هرکس به اندازه مقبولیتش اظهار نظر کند. (4375687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۰۰:۲۰
پس وزن اصلاحات هم دویست هزار رای است چون هرگز روحانی حاضر نشده او را اصلاح طلب بنامند (4377240) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۶:۳۵
واقعا لايق هستيد دكتر روحاني (4375688) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۶:۵۴
ديديم كه تهران ايران نيست
ولى تهران از ايران هم جدا نيست
تبريك به مردم فهيم ايران كه مقهور پوپوليسم و فريب نشدن.
درود بر مردم شريف ايران (4375691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۴۲:۵۰
منظورتون اون چند میلیونی که یارانه شون دوباره واریز شد یا اونایی که رایاشونو پای صندوق فروختن هم هست؟ (4377349) (alef-13)
 
ehsan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۷:۰۱
تبریک به ملت ایران
تبریک به اقای خاتمی
تبریک به اقای موسوی (4375695) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۱۹:۲۰
رکورد بیستو چار میلیونی احمدی نژاد دست نخورده باقی ماند .. (4376001) (alef-13)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۹:۳۶
رد صلاحیت کردن دکتر احمدی نژاد اشتباه استراتژیک بود (4376058) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۷:۳۹
اگر احمدی نژاد رد صلاحیت نشده بود و می امد و رای می اورد - اصولگرایان از کجا می فهمیدند مقدار ارایشان چقدر است . البته مدعیان اصلاحات خوب می فهمیدند اوضاع از چه قراره ولی حالا به اشتباه افتاده اند. (4377401) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۹:۴۴
البته با پایان دادن رای گیری در ساعتهای پایانی !!! (4376060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۲۲:۳۰
اتفاقا بيش از هر وقت ديگه اي وزارت كشور تبليغ مي كرد كه بياين راي بدين هر كسي بياد تو حوزه مطمئن باشه راي اش ثبت مي شه ولي تلويزيون زيرنويس مي كرد نريد ديگه تموم شد (4379007) (alef-13)
 
میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۵۹:۳۷
یعنی شماباورکردی اونو؟اصولگرایان درایده آلترین حالت 12میلیون رای دارندکه امسال باوعده یارانه و2030تونستند4میلیون به رایشون اضافه کنند.پس زیادفکرشونکن! (4377512) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۷:۵۵
24 میلیون!!! اینجاست که باید خنده های روحانی در مستندش رو پخش کنند ...شما گفتی 24 میلیون ما هم باورمون شد 24 میلیون (4379587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۸:۰۲:۱۷
تبریک به همه مردم ایران حتی اونهایی که به رئیسی رای دادند و یا شرکت نکردند زیرا فکر میکنم آقای روحانی برای همه بهتر خواهد بود. (4376772) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۷:۴۱
متاسفم (4375700) (alef-13)
 
میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۰۰:۰۳
باش تاصبح دولتت بدمد (4377514) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۴۶:۳۵
متاسف نباشید خوشحال باشید حق به حق دار رسید (4379127) (alef-13)
 
سروری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۷:۴۴
جناب توکلی باوجود اینکه میدونید اقتصاد به حضور روحانی واکنش مثبت نشون میده اما این چند هفته چشمهات رو بستی و حتی بر خلاف نظرات اولیه خودت به خاطر منافع سیاسی به شدت اظهارات خلاف واقع گفتی. این رو مردم ایران به یادشون میمونه و اینبار اجازه ندادن شما چهار سال بعد اظهار پشیمونی کنی (4375701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۰۶:۵۲
حقیقتا امیدوارم این حرف تون به یادتون بمونه چون تا آخر همین امسال دلار از کانال 4500 تومن عبور خواهد کرد و در بازار پول دولت باید بین اعسار و ورشکستگی بانک ها یا افزایش تورم با شیب تند! یکی رو انتخاب کنه(مگر یک عزم بسیار جدی در دولت ایجاد بشه که نقدینگی رو به سمت صیانت از تولید ملی و رهگیری تا آخرین مرحله پرداخت وام ها به تولید و همین طور کاهش شدید واردات-با توجه به تنها راه دسترسی دولت به پول های نفت بعد از کانال برجام با واردات سازمان یافته دولتی- سوق بده که از تفکر کارگزارانی چنین چیزی بسیار بعیده).

در ثانی بعد از ثبت نام مرحوم رفسنجانی در دوره انتخابات پیش هم دلار چند روز تا حدود 200 تومن پایین اومد ، این هیجانات زودگذر در اقتصاد بعد از تحولات سیاسی بسیار معمول هست و کسی که کمی در مورد اقتصاد سیاسی بدونه این جوری نسخه نمی پیچه.

لطفا این برچسب تون به آقای توکلی رو یادتون بمونه آقای اقتصاددان ! (4377530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۷:۵۶
خيلى دلم ميخواد آراى مشهد را بدونم (4375703) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۹:۴۷:۲۴
سلام دوست عزیز در شهر مشهد جناب روحانی اوله در کل استان روحانی یک میلیون وچهارصد رییسی یک میلیون وهشتصد (4378499) (alef-13)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۸:۴۲
درود بر اعتدال (4375706) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۸:۴۵
مبارک باشه
امیدوارم روز به روز اوضاع بهتر بشه
وتا1408 هم با جهانگیری (4375707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۰۷:۰۰
ظريف هم خوبه (4377254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۸:۵۴:۰۷
خلایق هر چ لایق ! (4378191) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۸:۵۹
روحانی تا 1400 موند :) (4375709) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۲۹:۱۶
ملت متشکریم - دکتر روحانی همیشه سرافراز ریاست حمهوری مبارک تان باشد (4375768) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۰:۳۸
درود بر اصلاحات. سلام بر ازادی (4375776) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۱:۰۱
خوشحالیم از اینکه روحانی رئیس جمهور شد فردا همه با آرامش میتوانند به سرکار بروند چون دیگر کشور مثل چند سال قبل توسط بازنده ها به آشوب کشیده نمیشه هیچ جا آتش نمیگیرد چون بازنده های امروز ، انسان هستند و بازنده های گذشته .... (4375778) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۱۷:۱۱
کاش می فهمیدید که ادب مرد به از دولت اوست
سبز باشید (4377550) (alef-13)
 
روحانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۲:۴۱
حالا امیر تتلو 4 سال بدووووو إ دنبال مجوز :))))))
تبریک به همه حتی اونایی که به آقای رئیسی رای دادن (4375786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۰۸:۳۵
نه ديگر تو مشهد خواندنش أشكال ندارد و مي تواند كنسرت بگزارد (4377260) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۳:۰۷
مبارک است (4375789) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۳:۱۵
فعلاتنهادلخوشیمون رکورد۲۵ملیون رای دکترعزیزمونه (4375790) (alef-13)
 
٤٢٧
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۵:۱۹
خوشيتون اگه اينه به همين دل خوش باشين ، خوشيه ما دعوت رييس اصلاحات و مشاركت ٤١ ميليونيه (4377437) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۴:۰۲
ما به عقب بر نمیگردیم . سلام تبریک به تمام ملت شریف ایران که به عقلانیت رای دادند. پیروزی دکتر حسن روحانی برای تمام ملت ایران باعث افتخار است واین نشان دهنده این است که مردم برای کشور ایران همچنان مثل کوه استوار ایستاده اند. همه چه اصلاح طلب و چه اصولگرا باید دست دردست هم دهیم برای ابادانی کشور. (4375793) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۴:۲۴
الف جان باز هم روحانی،درود بر روحانی،به امید ایرانی آزاد،ایرانی پر از رونق اقتصادی،ایرانی بدون فساد،ایرانی همراه با دنیا و سربلند در دنیا،هویت ایرانی در دنیا سربلند. (4375795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۵:۳۲
خلایق هر چه لایق! (4375800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۰:۰۷:۴۴
موافقم. مردم ایران نشون دادن لیاقتشون بالاتر از فریب یارانه گرفتن است (4378594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۵:۳۲
زمستون تمام شد و رو سیاهیش موند برای الف
مردی منتشر کن (4375801) (alef-13)
 
طاهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۷:۱۳
سخنى با حاميان جناب رئيسى

دوستان عزیزی که به آ قای رئیسی رای دادید!
بله با شما هستم

شما خس و خاشاک نیستید.
شما برادران و خواهران ما و بخشی از ایرانید.

ما فقط میخواستیم بگوییم که رفتار مدنی یعنی احترام به حقوق مخالف همین.
از امروز نقدهایی که میکنید( نه تخریب های نا جوانمردانه و غیر حقیقی ) باعث پیشرفت کشور خواهد شد.🌷 (4375810) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۷:۴۴
این حرف ها تظاهر به مدنیت و دموکراسی خواهی است،
صادق باشید دروغ نگویید، مشکل قبل از هرچیز عدم صداقت است
منافقین رییسی را مورد حمله قرار دادند گفتند رییسی قاتل است، روحانی هم با آنها همصدا شد خطاب به رییسی گفت شما غیر از اعدام و زندان چیزی بلد نیستید تهمت دیوار کشی خیابان را هم به آن اضافه کرد،

چیزی مخفی نیست، هواداران ممکن است قابل کنترل نباشند و حرفی را بزنند اما کاندیدا نباید هر تهمتی را بزند، تهمت ها، انواع تخلفات از وام دادن، افزایش یارانه، وصل مجدد یارانه های قطع شده افزایش حقوق ها، وعده سهام عدالت ، تا عدم توزیع تعرفه در جنوب شهرها که آرای رییسی بیشتر بوده، ، اینها، نه از دید ملت پنهان بود و نه خداوند از آن خواهد گذشت، روحانی آراء را برد ، ولی رییسی اخلاق و نجابت را. (4377402) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۱۲:۱۳
در عوض رییس جمهور متبوع شما در اولین سخنانش 16 میلیون نفر رو خشونت طلب تندرو معرفی کرد (وقتی می فرمایند ملت به اعتدال در برابر خشونت و تندوری رای داد یعنی هر کس به من رای نداد خشونت طلب و تندرو هست ولی ما انقلابیون افراطی سطل آشغال و بانک آتش نخواهیم زد) (4377538) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۵:۰۰:۲۷
دقیقا ما الان بقول روحانی اقلیت خشونت طلب و متحجر هستیم! (4377695) (alef-13)
 
احسنت!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۰:۱۵:۳۹
سلام دوست عزیز
شما هم خس و خاشاک نیستید.
آنها که خس و خاشاک بودند برای رای مردم، هنوز خس و خاشاک هستند که خوشبختانه این بار بهانه ای برای به هم زدن رأی مردم نداشتند چون همه آقای رئیسی و طرفدارانش را می شناسند و آتش زدن زباله به آنها نمی چسبد. اما یک سئوال چرا آتش زدن زباله به شما چسبید و دنبال پاک کردن ننگ آشوب و به هم زدن مملکت برای یک انتخابات را از خود نبودید. منظورم سران متفکر شماست که بجای خاموش کردن آتش بر آن نفت و بنزین ریختند و مملکت را به یک انتخابات فروختند و یا شاید واقعا به دنبال فروش مملکت بودند؟ خدا را شکر که مملکت با درایت رهبری و حضور مردم به فروش نرفت... (4381347) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۸:۳۴
آقای قالیباف دائم میگفت شما دولت چهار درصدی هستید ولیکن ایشان دیدند که آقای روحانی دولت 57 درصدی هستند و آقای قالیباف فقط 53 درصد در محاسباتشان اشتباه کردند (4375819) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۵۳:۱۳
آقای روحانی ۵۷ درصدی نیستند چون
اولا از هشتاد میلیون فقط پنجاهو شش میلیون واجد رای دادن بودن
دوما از اون پنجاهو شش میلیون ظاهرا بیسو سه میلیون رای دادن به ایشون
به فرض که هیچکس رای نفروخته باشه
هیچکس بخاطر یارانه ای که واریز کردن ایشونو انتخاب نکرده باشه
و هیچ تخلفی هم صورت نگرفته باشه
بیسو سه از هشتاد چند میشه؟
بهتره شما و آقای روحانی همبشه به خودتون یادآوری کنید که از واجدین شرایط سی و سه میلیون مخالف ایشونن در مقابل بیسو سه میلیون موافق
پس لطفا از تخیلات و رویاهای کاذب یه مقدار فاصله بگیرین (4377373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۵:۴۲:۱۳
خوب وقتی معنای ان سخن قالیباف را درک نمیکنید ...رای خوبی دادی موفق باشی (4380293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۸:۵۵:۴۱
نه؛ این 57 درصد تحت تاثیر 4 درصدی ها هستند. اگه آدمای تحت تاثیر نبودند هیچ وقت 4 درصدی ها نمی تونستند استمرار داشته باشند . (4381106) (alef-13)
 
96 درصد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۰:۱۷:۱۲
سلام دوست عزیز
دفت بفرمایید شما هم جزء 96 درصد هستید و آن 4 درصد که وامهای کلان می گیرند وقت خود را برای مطالعه این مطالب نمی گذارند. پس به خودت نگیر این مطلب را بلکه کمی بیشتر تأمل کن... (4381353) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۹:۳۲
یاد بگیرین از فرهنگ سیاسی رقیب رو که نریختن توی خیابونا و مملکت رو به آشوب بکشن.
یا بگییرین که تا لحظه آخر منتظر بمونین و نگین که برنده قطعی انتخابات کیه.
یاد بگیرین که در برگزاری انتخابات جناحی عمل نکنیم و اون رو با انصاف برگزار کنیم. (4375827) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۱۲:۳۷
اقای توکلی این همه تیترهای جهت دار زدی. حتی با عکس های انتخابی از اقای روحانی سعی کردی ایشون رو عصیانی و ناامید نشون وحتی ذلیل نشون بدی. ولی به یاد داشته باشین که عزت و سربلندی دست خداست.ومردم خیلی از گذشته اگاه تر شده اند (4377279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۳۳:۵۶
پس همین طور منتظر باشید بعید است این سالها به جای برسید. (4377325) (alef-13)
 
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۲:۱۲:۲۱
یکم حساب کتاب کن .تا شاید یه چیزایی یاد بگیری
شما که مجلس رو با بزرگانتون به خیلی از نا آشنا های اصلاحات باختید
شما که ریاست جمهوری رو با داشتن هزار و یک حمایت کننده باختید
شما که با نفر اول شدن محسن هاشمی شورای شهر رو هم باختید
یکم حساب کتاب کن. زیاد سخت نیست
بخوای یا نخوای. جه دوست داشته باشی جه نداشته باشی
مردم امروز به سمت اصلاحات تمایل دارند. شاید 20 سال پیش قضیه
فرق داشت ولی امروز اینطوریه. شما و هم تفکراتتون دیگه کافیه
بهتره واقع بین باشید. (4377645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۸:۱۷:۰۰
مقایسه انتخاباتی که مجری و ناظر در واقع یکی هستند و ناظرین علناً از یک نامزد حمایت کردند با این انتخابات که ناظرین دنبال کوچکترین نقطه ضعف مجریان هستند قیاس مع الفارق است (4377976) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۲۵:۳۱
هر وقت بزرگانتون تو شورای نگهبان فهمیدن که به عنوان داور باهاس بیطرف باشن شما طرفداراشون هم می فهمین که مردم چرا تو ۸۸ ریختن بیرون و چرا هنوز که هنوزه نام میرحسین طنین اندازه توی شهر (4379026) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۰:۲۰
حقیقتش را بخواهید دو روز مانده بود به انتخابات از حجم آتش مخالفین شوکه شده بودم با خودم میگفتم خدایا اینها مگر آمریکا طرف حسابشونه .دستشون را گذاشتند روی رگبارمسلسل . اما خدا با روحانی بود . ولی برای من خیلی سخت گذشت. حالا هم خداوکیلی ازشون کینه به دل ندارم. این پیروزی برای همه ایرانیان است مبارکتان باشد.
ایکاش میتونستم اشکهایم را هم براتون رسال کنم.!!! (4375831) (alef-13)
 
mahdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۲:۰۵
داستان شکست های سریالی و پی در پی اصولگرایان در سالهای اخیر، این جریان را به پرتگاه سقوط کامل رسانده است. من فکر می کنم جریان اصولگرایی باید به جای طراحی تشکیلات بی اثر و ناقصی مانند جمنا و دم از اتحاد زدن، به طور جدی در راهبردهای خود تجدید نظر کند. در غیر این صورت سقوط کاملش در آینده جدی خواهد بود. (4375842) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۲:۱۸
تمام زحمتهاتون بر باد رفت
اینهمه سمپاشی
اینهمه اخبار منفی در مورد دولت در آستانه انتخابات
مجموعه الف بهتون تسلیت میگم بابت این خبری که پوشش دادید
(اصولا نظات مخالفاتونم که توی سایت منعکس نمیدید که البته این عادت مطبوعات ایرانه) (4375844) (alef-13)
 
قهرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۳:۰۳
دقیقا کجایی
تتلو کجایی
بگو تو کجایی
تتلو کجایی (4375846) (alef-13)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۳:۱۱
تبریک به آقای هاشمی رفسنجانی. خدا رحمتت کنه چه قدر دانشمند بودی و دیر فهمیدیم. (4375848) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۷:۴۸:۴۵
بابصیرت ترین ساستمدار ایران بود (4376733) (alef-3)
 
محمد مرتضوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۵:۳۵
سایت الف در این دوره از بی طرفی خارج شد
اصل خروج از بیطرفی اشکالی ندارد چون بهرحال شما نیز ممکن است به یک جریان و یا یک نفر علاقه بیشتری داشته باشید این حق مسلم شماست
اما نکته مثبت الف در نقد منصفانه بود که متاسفانه در این مدت تبلیغات ریاست جمهوری از نقد منصفانه خارج و اخلاق را فراموش کرد
هر چند در این مدت هرچه پست گذاشتم منتشر نکردید و اینبارهم منتسر نمیکنید
(4375865) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۵:۴۴
سلام بی زحمت یه مقایسه بین انتخابات 96 وانتخابات 88 از لحاظ تعداد واجدین شرایط تعداد حوزه ها ساعت پایان رایگیری - درصد مشارکت - درصد اراباطله داشته باشین تا خیلی از مطالب روشن بشه (4375866) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۱:۰۰
تمام آمار انتخابات 88 در ویکی پدیا هست (4376011) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۹:۵۹
مدعیان 96درصد فقط 28درصد رای آوردند !!! (4375890) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۴:۴۷:۰۰
اشتباه نکن

مدعیان 96 درصدی مدعی 96 درصد مردم بودند!!

اینها 28 درصد رای دهنده گان هستند و شاید بزور 12 درصد مردم باشند

با ماشین حساب, حساب کن

در حقیقت ادعاهای آقای قالیباف را اگر برعکس کنید تقریبا" به نتیجه درست میرسید (4377693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۵۰:۴۵
رئیسی بازم خیلی رای داشت ...فکرشم نمی کردم که پرداخت پول مفت و بی زحمت (یارانه) اینهمه کاربرد داشته باشه ... (4375898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۵۱:۴۸
حالا نوبت اعلام نتایج انتخابات شورای شهره که قالیباف برود....
آخر هفته .... قالیباف رفته !!! (4375907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۴:۵۳
قالیباف خودکشی سیاسی کرد (4376039) (alef-3)
 
برنده!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۲۰:۲۶:۳۳
سلام دوست عزیز
کمی تحلیل ساده:
1- پس از افزایش تورم که از دی ماه گذشته شروع شده است و تک نرخی کردن ارز و حذف یارانه و ... که در شرایط حذف تحریم ها (به قول دولت) بوده، آقای احمدی نژاد به هدف اصلی خود که باقی ماندن روحانی بود، خواهد رسید و می گوید من آن شرایط اقتصادی را به دلیل تحریم به دست آوردم اما شما با حذف تحریم همان شرایط را به وجود آوردید! و در 1400 همانند مرحوم هاشمی 92 بار دیگر اقبال مردم را به دست می آورد، اما همانند او اقبالش مثل گذشته اش نخواهد بود.
2- آقای قالیباف به احتمال زیاد به مشهد می رود و در خراسان به همراه آقای رئیسی کاری می کنند که تمامی افرادی که به روحانی رأی دادند با یک سفر به مشهد از رأی خود پشیمان شوند.
پس از آن خواهید دید برنده کیست و بازنده کیست! زیرا در 1400 جهانگیری شما کمتر از 4 درصد رأی می آورد و رقابت اصلی بین این دو گروه رقیب شما می باشد. البته شکست های شما از 1398 در مجلس کلید می خورد... (4381384) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۸:۴۶:۱۵
من مخالف برخورد حذفی هستم ولی قالیباف واقعا اخلاق رو زیرپاش گذاشت. (4376863) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۵۲:۱۹
ملت باهوش تر از شما بود (4375909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۴:۵۳:۴۴
امروز دیگر هیچکس حتی دشمن قادر نیست از نمایشی بودن انتخابات سخن بگوید. (4375915) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۰۱:۴۱
درود بر آیت الله رئیسی مرد اخلاق و ایمان و صداقت و ولایتمداری. (4375942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۲:۰۷
درود بر طرفداران ایشان که برادر و هم میهن ما هستند. (4376020) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۳:۲۹
درود بر رییسی تا اخر با اصلاح طلبان مبارزه کرد (4376029) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۶:۵۲:۵۵
با جهانگیری تا 1408 (4377747) (alef-13)
 
سیدمهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۰۹:۰۲
تبریک به جناب روحانی امیدوارم موفق باشن حضرات اصولگرا باید به دنبال تغییر گفمان باشن از بالا دیگه مردمو نبینن برن بررسی کنن چرا مردم با وجود مشکلات سخت مالی و اقتصادی رای دادن به روحانی اونم فرهنگه که اصولگراها بی خیالش شدن وچسبیدن فقط به اقتصاد مسکن شغل کاری که فضای مجازی تونست در برنده شدن جناب روحانی انجام بده هیچ کس نمی تونست انجام بده اقای توکلی جزو معدود اصولگراهای معتدل بودن امیدوارم برای یه بار هم که شده برید دنبال ذلایل شکست (4375965) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۰۹:۰۶
مردم خوب ایران وظیفه خودشون رو انجام دادند حالا دیگه نوبت روحانی وتیمش هست (4375966) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۲:۱۸:۲۷
تیم پیشکسوتان (4377651) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۱۱:۴۹
یکی از اشتباهات استراتژیک اصولگرایان اجماع با تتلو بود
هرچی باشه قشر عظیمی از طرفداران این حزب مذهبی هستند (4375972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۱۲:۵۶
نخير دوس عزيز
شما فكر كردي با ملاقات تتلو و رييسي طرفداران رييسي به سمت روحاني كه امضا كننده سند ٢٠٣٠ هست، ميروند؟؟ نخير .. ممكن است به سمت ميرسليم بروند ولي هرگز به سمت روحاني نخواهند رفت و اين ادعا از اساس بي مورد است. (4377540) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۵:۲۲:۳۱
روحانی باید حواسش جمع باشه و به مشکلات مردم رسیدگی کند (4376024) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۷:۵۲:۲۷
و به مناطق محرم سر بزنه مانند همین کاری که درباره معدن زمستان پورت کرد (4376750) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۷:۴۴:۰۶
ملت نشان داد که آزادی وکرامت انسان بیشتر از اقتصاد برایش اهمیت دارد (4376714) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۸:۴۵:۲۱
فضا چقدر روحانی است. امیدوارم همه‌ی بازدید کنندگان عزیز لذت ببرند! (4376859) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۱:۵۹:۰۳
من خیلی مدتی است که الف رو می خونم . الف به طور کلی منصفانه قضاوت می کرد با کمی تمایل به اصول گرایان. اما در این انتخابات انصاف را رعایت نکرد. (4377236) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۱۲:۲۲
تبریک به دکتر روحانی عزیز، همه برای پیشرفت ایران تلاش کنیم و دست از تخریبها برداریم (4377277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۲:۱۷:۵۷
تبریک به مردم ایران و تسلیت به کاسبان تحریم. (4377286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۳:۵۵
از سایت الف میخواهم تعداد آراء کاندیداها را بر اساس استان ها وشهرستانهای آن استان منتشر کند (4377389) (alef-13)
 
ﻋﻠﻲ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۶:۰۹
ﺗﺒﺮﻳﻚ ﺑﻪ ﭘﺎﺱ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺩﻛﺘﺮ ﺣﺴﻦ ﺭﻭﺣﺎﻧﻲ - اﻳﻦ ﺭﺷﺪ ﻭﺷﻌﻮﺭ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﺑﺮ ﻫﻤﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺒﺎﺭﻙ - ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ ﺑﺮاﻱ ﻛﺸﻮﺭﻡ - ﺑﻪ اﻣﻴﺪ ﺁﻳﻨﺪﻩ ﺑﻬﺘﺮ (4377396) (alef-13)
 
از روستای سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۴:۴۳
دکتر روحانی گفتمان آشتی ملی را بر قهر و انشقاق و خشم غالب کرد.
مبارکباد بر ایرانیان فهیم
مبارکباد بر جهانگیری
مبارکباد بر هاشمی طبا
مبارکباد بر ملت ایران
دورود بی پایان به روح هاشمی رفسنجانی معلم سیاست ورزی و خردمندی و تحمل و مهربانی
تشکر از خاتمی محبوب دلها
تشکر از رئیسی و میرسلیم (4377435) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۳:۴۸:۵۰
تبریک به طرفداران عربده کش که تا الان 12 شب نگذاشتند بخوابیم. و تبریک ویژه به نیروی پلیس که نتونست این بی نظمی ها رو کنترل کنه. گل کاشتید. (4377497) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۰۰:۰۸
دریغ از یه تبریک از طرف رقیب به روحانی
طبق اصول دموکراسی (4377515) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۰:۲۲:۵۳
من شخصا الف را خیلی قبول داشتم ولی هز بس تو این چند وقت تخریب کرد روحانیو را دیگه بعنوان یه سایت تحلیلی منصف و خوب قبول ندارم الف جان باختی (4377554) (alef-13)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۲:۴۵:۱۳
برنده همه بودن اما شرمنده بعضى بودند كه به دولت انگ ٤٪‏ ميزدند (4377665) (alef-13)
 
فیروز جمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۳:۱۵:۲۸
سلام دوستان
این انتخابات بیشتر از همه نشون داد که مردم ایران چقدر پیش بینی ناپذیر هستند.
خیلی جالبه
مردمی که تا دیروز از بیکاری، فساد، مشکلات معیشتی و اقتصادی ناراحت و در رنج بودند دوباره به همین دولت رای دادند. (البته حق رای خودشون بوده و محترمه)
و معتقدم همین ویژگی غیرقابل پیش بینی بودن ملته که محاسبات دشمن را بهم میزنه
خیلی از این دوستانی که الان در نقش اپوزسیون هستند دو روز دیگه یه خطری متوجه کشور و نظام بشه برای دفاع ازش میان وسط میدون!!! (4377673) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۴:۴۶:۴۹
آقای توکلی؛ من همیشه شما رو به عنوان یک اصولگرای منطقی و منصف قبول داشتم. اما در این انتخابات همصدا شدید با نوای تخریبی غیر منصفانه علیه آقای روحانی.امیدوارم برگردید به رویه قبلیتون و بجای تخریب نقش منتقد سازنده رو ایفا کنید. (4377692) (alef-13)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۵:۲۷:۳۸
ضمن تبریک پیروزی آقای روحانی که پیروزی کل ملت ایران است قابل توجه یک عده از افرادی که در این سایت الف میگفتند تعدادمثبتها به آقای روحانی موید افکار کوچه وبازارنیس (4377700) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۷:۵۷:۲۱
وقتی میخواهیم پس از پیروزی همه را دعوت به همکاری کنیم باید یک نگاه هم به پشت سر بیندازیم آیا آنقدر جوانمردی در مبارزه داشته ایم که امروز شنیدن این حرفمان قشنگ وعملی باشد چه تخم بدی در فضا پراکندی آنها از مشکلات اقتصادی موجود در جامعه گفتند وتو از قتل عام ودیوار وخشونت .سید شخصیت تو وگذشته انقلابیت را زیر سوال نبرد ولی تو خیلی از خجالت فرزند فاطمه در آمدی . پیروزیت در کسب رای بیشتر مبارک (4377879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۹:۰۲:۳۳
مبارک باشه
تیریک به جناب روحانی و تبریک به ملت عزیز ایران
حالا ببینیم از این جا به بعد آقای روحانی چیکارمیکنند
امیدواریم تو این چهار سال حداقل آمار دزدی و اختلاسهای میلیاردی کاهش پیدا کنه (4378246) (alef-13)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۰۶:۱۵:۳۵
حالا که روحانی بازهم ریسس جمهور شد باید وظایفش رابهترازپیش به عمل برساندودرد مردم رابفهمد (4382212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۰:۳۳:۲۱
اینقدرروحانی روحانی می کنیدکه آدم دهانش آب می افتدامیدوارم اشتباهاتش راهم گردن بگیریدوگردن این وآن نیندازید. (4385095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۲۲:۱۴:۳۵
با حقه بازی و فریب دادن مردم رای آوردن که پیروزی نیست
اول نابودی و شکست است (4386892) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۹:۱۲:۲۱
اایکلش احترام به رای اکثریت را از طرفداران اقای رییسی یاد گرفته باشید انچه ماندنیست اخلاق است وانچه رفتنیست ریاستهاست (4388515) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.