نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 234772
ادامه دعوا بر سر آمار شغل ایجاد شده در دولت قبل
بخش داخلی الف، 26 تیر 93
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
با وجود اینکه پیش تر رئیس جمهور تعداد کل اشتغال ایجاد شده در زمان دولت‌های سابق را سالیانه ۱۴ هزار نفر و مرکز آمار ایران نیز حدود ۶۸ هزار نفر اعلام کرده بود، وزارت کار گزارش داد در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۲ تعداد شاغلان به بیش از ۲۱ میلیون و ۳۳۷ هزارنفر رسید که نشان دهنده افزایش ۷۰۹ هزارنفری تعداد کل شاغلان کشور در طول یکسال است.

به گزارش مهر،مردادماه سال گذشته و در واپسین روزهای فعالیت دولت دهم، رئیس جمهور در گزارشی تعداد اشتغال ایجاد شده در طول فعالیت دولت‌های نهم و دهم را سالیانه تنها ۱۴ هزار شغل اعلام کرده بود که با واکنش تند مقامات دولت سابق روبرو شد.

اندکی پس از آن مرکز آمار ایران نیز در گزارشی به عملکرد ۸ ساله دولت‌های نهم و دهم پرداخت و اعلام کرد: تعداد کل اشتغال ایجاد شده در زمان فعالیت این دولت‌ها به نحوی بوده که تنها ۵۴۲ هزار و ۷۶۹ نفر به کل شاغلان کشور افزوده شده که آماری کمتر از ۶۸ هزار شغل را در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۲ نشان می دهد.

پس از آن بود که مسئولان دولت یازدهم عنوان کردند آمارهای ارائه شده در دولت‌های نهم و دهم درباره اشتغال زایی غیرواقعی بوده و دولت تدبیر و امید قصد دارد در این زمینه واقعیت ها را بیان کند.

با وجود تاکیدات فراوان رئیس جمهور و برخی مقامات ارشد دولت تدبیر و امید، در طول یکسال گذشته تنها هشدارهای مکرری درباره بیکاری داده شده و با وجود بازگشت آرامش به فضای کلی اقتصاد کشور، اما حرکت قابل توجهی در بازار کار کشور صورت نگرفته است.

روایت‌هایی از بیکاری و اشتغال
حال در یک سالگی دولت تدبیر و امید، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش جدیدی را درباره وضعیت بازار کار در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۲ ارائه کرده است که به صورت کلی آمارهای ارائه شده از سوی رئیس جمهور، مقامات ارشد دولت تدبیر و امید و مرکز آمار ایران را رد می کند.

براساس اعلام جدید وزارت کار، تعداد کل شاغلان کشور از ۲۰ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۲۲۵ نفر در سال ۹۱ به ۲۱ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۴۷۸ نفر در سال ۹۲ افزایش یافته است. به عبارتی، در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۲، بر تعداد کل شاغلان کشور ۷۰۹ هزار و ۲۵۳ نفر افزوده شده است.

همچنین عنوان شده است تعداد کل مردان شاغل کشور از ۱۷ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۱۰۵ نفر در سال ۹۱ به ۱۸ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۵۴۴ نفر در سال ۹۲ افزایش یافته است. از سویی تعداد جمعیت زنان شاغل نیز از ۳ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۱۲۰ نفر به ۳ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۹۳۲ نفر رسیده که البته در این بخش کاهش گزارش شده است.

به عبارتی، در فاصله سال‌های ۹۱ تا پایان ۹۲، از جمعیت زنان شاغل کشور کاسته و بر تعداد مردان شاغل افزوده شده است. از کل مردان و زنان شاغل کشور ۱۴ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۷۶ نفر در سال ۹۱ در شهرها ساکن بوده اند که این تعداد در سال ۹۲ به ۱۵ میلیون و یکهزار و ۶۱ نفر افزایش یافته است که نشان دهنده ادامه مهاجرت به شهرها و یا شاغل شدن بخشی از جمعیت غیرفعال در شهرهای کشور است.

افزایش اشتغال در صنعت و خدمات و کاهش در کشاورزی
بر اساس اعلام وزارت کار، تعداد کل شاغلان زن کشور از ۶ میلیون و ۳۲۵ هزارو ۲۴۹نفر در سال ۹۱ به ۶ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۴۱۶ نفر در سال ۹۲ رسیده است. همچنین در سال ۹۱ تعداد ۳ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۴۱۷ نفر در بخش کشاورزی، ۶ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۰۱ نفر در بخش صنعت و ۹ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۷۶۴ نفر نیز در بخش خدمات مشغول به فعالیت بوده اند.

این تعداد در سال ۹۲ برای بخش کشاورزی به ۳ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۱۲ نفر کاهش یافت، برای بخش صنعت به ۷ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۶۹ نفر رسید و در بخش خدمات نیز با افزایش به ۱۰ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۳۹۷ نفر بالغ شد.

جدول مقایسه ای تعداد شاغلان شهری و روستایی کشور در سال های ۹۱ و ۹۲
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۱:۳۷:۵۴
اقای توکلی به عنوان یک نماینده صادق از شما میخواهم پیگیر ازمون های استخدامی باشید اقای توکلی مستند به سالنامه اماری کشور میتوان اعلام کرد میزان استخدامی ها در دولت گذشته در وزارت نفت افزایشی نبوده اما وزیر محترم نفت برخلاف قانون روند استخدام را متوقف کرده است
جناب دکتر توکلی شما را به خانم فاطمه زهرا قسم میدهم پیگیری کنید (2259515) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۴:۳۵:۵۴
این 700 هزار نفر چه ربطی به دولت احمدی نژاد داره؟ سال 92 هفتصد هزار نفر شاغل شدند بیشتر سال 92 هم دولت روحانی بوده. (2259714) (alef-10)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۳:۳۶:۳۹
این 700 هزار نفر تو سه ماهه اوال سال 92 استخدام شدن!
.
.
حالا افتاد؟؟؟ (2260169) (alef-14)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۷ ۰۰:۰۵:۵۵
دقت نکردی از 91تا 92:منظور کل سال 92 نیست (2260187) (alef-14)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۴:۳۹:۳۶
جدول مقایسه ای تعداد شاغلان شهری و روستایی کشور در سال های ۹۱ و ۹۲ نه "در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۲" این جمله ها با هم فرق می کند. یعنی پایان سال 92 تعداد 700 هزار نفر بیشتر شده نه ابتدا. (2259718) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۵:۳۰:۲۹
اقای توکلی شما را به "فزت و رب الکعبه" قسم میدهم پیگیری کنید رفتار وزیر محترم نفت کاملا بر خلاف قانون میباشد (2259775) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۵:۵۸:۵۴
با سلام
اقای توکلی از شمل تقاضا دارم پیگیر وضعیت پذیرفته شدگان در ازمون شرکت نفت که در مصاحبه شرکت نموده اند باشید. با سپاس فراوان (2259800) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۶:۵۷:۳۳
فکر می کنم ریشه را پیدا نکرده ایم و در حال بحث برای آرایش سرشاخه ها هستیم.
اشتغال، زاییده رشد اقتصادی است.
در کشوری که دولت پیش 6درصد رشد منفی اقتصاد و دولت فعلی در یکسال گذشته فقط به ارائه آمار دولت قبل پرداخته، چه انتظاری برای کارآفرینی دارید؟

اقتصاد بی برنامه، مدیران بی تجربه و غالبا متعلق به دولت ورشکسته پیش، چگونه می تواند اشتغالزایی کند؟
حالا بر سر آمار دعوا دارید؟ بس کنید لطفا! (2259844) (alef-10)
 
شهروند.......
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۱۳:۴۵
با سلام گویا دیگه آمار ریاضی و بحث ان به قسم به ایمه اطهار رسیده است دکتر این کامنت نشان میدهد امیدی به چرخدن کلید نیست مستنداتی به نام آمار نیست وقسم خوردن به ایمه ملاک است ایا این امر درد آور نیست ؟جناب نوبخت که فرمودی اشتغال زایی میشود به این کامنت دقت کن جناب توکلی جریان چیست ؟یعنی آمر و ریاضیات و برس تمودار و جایگاه اینقدر سطح و بینش هود را در جامعه از دست داده است ؟و متاسقانه ثابل اعتناد بر عامه مردم نیست که قسم میدهندئ ؟ (2259864) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۱۴:۴۹
کلا دولت در اوایل کار هدفش فقط تخریب بود و به امار کاری نداشت باز خوبه خود وزارت خانه خود همین دولت این امار داد...700 هزار تا کجا و 14 هزارتا کجا
کم کم دروغ خزانه خالی هم معلوم میشه فقط چیزی که واضح هست اینه که هیچ چیز هیچ فرقی نکرده رویه همان رویه هست پس مشکل مدیریت نیست بلکه تحریم هاست (2259866) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۱:۴۲:۵۲
همه با پارتی رفتن سرکار و خواهند رفت (2259525) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۲:۰۷:۲۸
البته دکتر احمدی نژاد به کسی که 1 ساعت در هفته هم کار کند (هر کاری)، شاغل می گفتند! اینرا هم حساب کنید.
یک نکته جالبی که من توجه کرده ام این است، به محض اینکه مدیر ارشد در یک سازمان دولتی تغییر می کنه، در کمتر از یک سال، طیف وسیعی از کارکنان جدیدی به آن مجموعه اضافه می شوند که هم شهری یا هم استانی آن مدیر ارشد باشند.

این طایفه گری، هم عدالت فرصتهای اشتغال را زیر سوال میبره و هم کیفیت کار فدای باند بازی میشه. لازمه تا وزارت کار یا وزارتخانه ها از ایجاد این باندها جلوگیری کنند.
حالا بگذریم از حواشی اینجور استخدامها. (2259570) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۵:۱۵:۱۲
میشه بگین الان تعریف شاغل چیه؟ (2259763) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۲:۴۰:۵۷
در راستای بهره وری شد یک ثانیه در عمر (2260122) (alef-14)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۳۰:۵۶
دکتر روحانی به چند ساعت کار در هفته میگه شاغل؟! (2259887) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۲:۲۸:۵۳
خب بالاخره کی راست میگه؟؟
معلومه ریگی به کفش دولت مردان روحانی هست (2259592) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۸:۱۰:۰۹
محمد خان عجیبه که خودت سوال میکنی و خودت پاسخ میدی! (2259930) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۲:۵۵:۳۷
تو هم اگه جوابی داشتی می گفتی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2260131) (alef-14)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۷ ۰۰:۲۲:۴۷
احمدی نژاد و دولت مردانش که دانه شن هم در کفش نداشتند این همه بیسواد و سیکل در اموزش پرورش استخدام کردن! (2260197) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۰:۳۷
کسی که این آمار را اعلام کرده بازهم به همان اطلاعات کذائی که توسط دولت قبل ارائه شد استناد کرده است!!!
از جمله : بی شمار افراد بیکار که در پی تبلیغ مبنی بر اینکه "کسانی که در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام نمایند از وام بهره مند می شوند" در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کردند و بعد که وام به آنها داده نشد مجریان دولتی اعلام کردند که این سایت صرفا جهت ساماندهی به افرادی است که در خانه شاغل هستند و چنانچه اعتباری وجود داشته باشد تسهیلات پرداخت می شود
و صد البته آمار آنها بعنوان شاغلین از سایت استخراج گردید . (2259594) (alef-13)
 
فرزند ایران
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۵:۵۴
مرکز امار ایران ماه گذشته میزان بیکاری رو د6 درصد اعلام کرد مطمئنا خ د دولت هم میداند کار او نیست دولت راستگویان (2259603) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۲:۳۶:۵۶
تناقض در نوشته های شما بارز تر است.
دولت فعلی درباره میانگین 8 ساله گفته و شما تعمیم دادید این امار رو به فقط یک سال!!! پس 7 سال دیگه کجاست؟ اگر توجهی به تعطیلی کارخونه ها و شرکت ها و مراکز صنعتی و خدماتی کنید خودتون هم پی می برید که بیکاری چقدر زیاد یا کم شده.
علاوه بر این رییس دولت سابق مدعی بود که فقط در سال 91 بیش از 2 میلیون اشتغال ایجاد کرده!! که حتی اگه به این 700 هزار هم استناد کنید به رقمی که ایشون اعلام می کردند نمی رسد! (2259605) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۳۲:۵۹
سند بیار. (2259895) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۷ ۰۰:۲۴:۰۰
اسنادش تو وزارت خارجه خود بلر گفت غلط کردم (2260198) (alef-14)
 
تبریزی
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۳:۰۴:۲۳
این نوع امارها به شدت گمراه کننده ست. شاغلانی که هشت سال قبل در سطح متوسط بودن الان رسیدن به زیر زیر نصف خط فقر با این حساب ایجاد اشتغال در مقابل خراب کردن وضع اقتصاد چه ارزشی داره؟ الان منی که هشت سال شاغلم حتی یک خودروی پراید هم نمی تونم بخرم که هر سال چند میلیون میاد روی قیمتش و دریغ از افزایش صد هزار تومن حقوق در سال چطور به کاری که با زندگی ما کردن افتخار می کنن؟ ترجیح می دادم شغل آزاد داشته باشم تا متناسب با تورم من هم قیمت اجناس فروشیم رو بالا می بردم اما چی کار کنیم که این انگ شاغل خورده به پیشونیمون این هم از وضع حقوق و زندگیمون. (2259635) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۳۸:۳۹
تو زیادی سرخوشی. مر حسابی ملت دنبال یه کارن که برن اسما بشه بهشون گفت شاغل. تو دنبال ماشین پرایدی. دلت زیادی خوشه. (2259899) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۳:۱۷:۱۹
دولت راستگویان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (2259648) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۳:۱۹:۰۶
اولا طی این مدت حداقل 7 ماهش مال دولت تدبیر بوده شما باید آمار 90 الی 91 روبرسی کنین که تمامش مال دولت قبل بوده
دوما شما بشین حساب کن در طی همین مدت چند نفر به بیمه مراجعه کردن برای بیمه بیکاری و از کار برکنار شدن اونوقت ببین چقد شغل ایجاد شده (2259652) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۴:۳۵:۱۲
یعنی توی هفت ماه دولت اینهمه شغل ایجاد کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا دولت تدبیر رو برای همین مگیفتن ما نمیدونستیم
هرروز که میگذره به راستی و درستی احمدی نژاد ایمانم بیشتر میشه (2259712) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۱:۱۳:۴۵
دوست عزیز ظاهرا منطقی!
اقای روحانی در مرداد ماه92 رئیس جمهور شد. تازه از مرداد 92 تا اسفند 93 مشغول شخم زدن دولت قبل بود
تازه این امار مربوط به سال 91 تا92 هست یعنی زمانی که روحانی توی خواب هم نمی دید رئیس شده (2260055) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۰:۴۹
ایضا در مورد مالیات هم این اتفاق داره می افته.
همه جا مالیات کم میشه تا کسب و کار رونق بگیرهع اینجا پدر ملت در می اد!! (2259655) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۳:۵۷:۳۲
در دولت قبل مگر شغل هم ايجاد شد ؟؟؟ (2259680) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۴:۳۵:۴۷
اره دولت راستگویان امار داده نکنه اونم بعله!! (2259713) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۵:۵۸:۵۰
برای طیف وسیعی از فامیلاشون ایجاد شغل شد. (2259799) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۳۲:۰۴
کسی که دلش از کینه پر باشه، معلومه که واقعیات رو نمی بینه. (2259894) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۴:۱۶:۱۶
الف از شما بعیده
انگار طرح مهرآفرین رو یادتون رفته که اواخر سال 91 یکهو از استخدام بیش از 500هزار نفر بدون ضابطه وقانون در بدنه دولت گفته شد که به نظر بنده یک کودتای علنی علیه دولت بعدی بود چون اگه دولت بعد اجرا میکرد از لحاظ مالی زمین میخورد و اگر رد میکرد مورد اعتراض مردم قرار میگرفت این خیانت آشکار رو من خودم به شخصه هیچوقت نمیتونم طور دیگه ای تفسیر کنم (2259695) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۴:۲۶:۰۱
تعداد 14 هزار مربوط به آمار اشتغال بین سرشماری نفوس و مسکن 85 تا 90 بود که هنوز هم آن آمار در سایت مرکز آمار موجود هست که اگر نویسنده محترم به خودشون زحمت می دادن متوجه می شدن. ولی 700 هزار شغل در سالی که رشد اقتصادی منفی 6 بوده خیلی به نظر من جالبه . شاید وقتی اون آمار 14 هزار نفر اعلام شده بود دست به کار شدن ومعجزه هزاره چهارم رو درست کردن. (2259706) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۵:۰۸:۳۵
آقای توکلی خواهشمندم بخشنامه حذف اضافه کاری از بیمه را پی گیری کنید
در شبهای قدر دعای گویی شما هستیم (2259755) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۵:۴۸:۱۶
در اداره ما حدود 25 نفر که بیست نفرشان خانم بودند و اکثرشان نیز نسبت های فامیلی داشتند ابتدا بصورت روز مزد و سپس در فرصت مناسب بصورت قراردادی استخدام شدند حالا کار حضرت فیله که اینارو جابجا کنند.مرکز تحقیقات کشاورزی (2259787) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۶:۳۵:۲۹
بالاخره ما نفهمیدیم مرجع اعلام آمار رسمی کشور مرکز آمار است یا وزارت تعاون!!!! (2259824) (alef-10)
 
ساده
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۶:۴۱:۳۳
روز به روز معلوم میشود که احمدی نژاد راست میگفت... اما رسانه های کذاب و مافیای اقتصاد، او را زمین زدند... (2259829) (alef-10)
 
باران
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۰۹:۴۲
سلام.چرا جلوی پارتی بازیا و استخدامای بی ضابطه و بی آزمونو نمیگیرن!!
همه میدونن شرکت نفت هرساله کلی ریزش نیرو داره.2500 در عرض یکسال و نیم مقدار زیادیه برای شرکت نفت!!!!!
حقما نیست این همه انتظار.کاملا مشخصه که قضیه استخدامی شرکت نفت لجبازیه.وگرنه طبق گزارش معاونین وزیر پارسال آزمون براساس نیاز خود شرکت ها وبه طور دقیق انجام شد.معلوم نیست ما داریم تاوان چیو پس می دیم/
خاهشا پیگیری کنید. (2259858) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۱۷:۳۰:۵۵
یک مشت آدم بی سواد و غیر ضرور استخدام ارگانهای مختلف دولتی شد و هزینه این افراد مفت خور بر سر مردم فقیر و بیچاره وارد کردن در بخش خصوصی که دولت احمدی نژاد به تولید اعتقادی نداشت (آمار واردات کشور) و بیکاری وحشتناکی ایجاد شد در امور عمرانی که همان مسکن مهر و راهسازی بود که آن هم مقطعی و البته با ماشین آلات مکانیزه انجام گرفت و تحرکی را برای از بین بردن بیکاری ایجاد نکرد (2259886) (alef-10)
 
علي يانگ
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۰:۳۸:۳۲
امار هر دو دولت در يك چيز صحيح هست و اون هم كذب بودنه! (2260041) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۰:۵۴:۱۲
ازمون استخدامی شرکت نفت با بعنوان بزرگتریت ازمون استخدامی کشور با 130هزار شرکت کننده
2/3 فرایند استخدام تو دولت جدید بوده، مصاحبه و اعلام نتایج
ما التماس نکردیم که از ما مصاحبه بگیرین
چرا باید سرکار باشیم بعد اینکه مصاحبه رفتیم؟ بی تدبیری تا کی؟ دولت ناامیدی بودن برای همه ی مردم
چه کار کردن واسه مردم جز جفا و ناحقی
انسانیت ندارن
4000خانواده رو لنگ در هوا نگه داشتن
اخلاق ندارن
چه مسیرهای زندگی که عوض نشد بخاطر این اعلام نتایج
من نامزدمو کلا جدا شدیم
من رو نامردی سازمان به این بزرگی حساب نکرده بودم
که این طور دروغ و نیرنگ بکار بگیره
نمیدونم دادمو بکجا ببرم (2260048) (alef-10)
 
امیر علی
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۲:۱۵:۰۷
با سلام وآرزوی قبول طاعات وعبادات همه شما عزیزان سایت محترم و وزین الف
امروز دغدغه اصلی همه جوانان ما نداشتن شغل وبه تبع آن عدم درامد کافی می باشد .شایسته است که مسیولین کشور ما در جهت رفع این معضل آستین همت را بالا زده واز دادن شعار وبازی با کلمات وتشویش افکار جوانان پرهیز نموده و راه وچاره ای اساسی وبنیادی اندیشه نمایند .سوال ا ساسی اینجاست که اگر واقعا ما در نظاممان بایستی صادقانه جواب جوانان را بدهیم چرا دو سال آزگار یه عده جوان که با هزار دل امید در آزمون استخدامی که یک مسابقه برابر برای همه بود قبول شدن ولی آلان همه مسیولین محترم ما دولت مردان فعلی به انواع وانحا ء مختلف از پاسخگویی طفره می روند .من شما دوستان عزیزم استد عا دارم این حرف دل من جوان را به مسءولین محترم انعکاس دهید .به والله به حق ای شب های عزیز ما هم حق زندگی داریم .ممنونم (2260093) (alef-14)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۶ ۲۲:۴۵:۲۰
جدای اینگه طرفدار کدام دولت هستیم باید از مسئولین بپرسیم چرا اینقدر تفاوت آماری؟ نیلی و نهاوندیان و نوبخت میگن سالی 14000 شغل ایجاد شده ، حالا این وزیر (کار) آمار میده در یکسال 700000 شغل ایجاد شده بوده! (2260126) (alef-14)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.