نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494071
تهدید هند به کاهش بیشتر خرید نفت از ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
وزیر نفت هند اعلام کرد: هند به دلیل اینکه ایران مدت‌ زمان پرداخت پول نفت را از ۳ به ۲ ماه کاهش داده، خرید نفت از این کشور را کاهش می‌دهیم این در حالی است که منابع آگاه از کاهش ۲۵ درصد خرید این کشور خبر داده‌اند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، وزیر نفت هند اعلام کردکه پالایشگاه‌های هندی در نظر دارند در سال 2017/18 نسبت به سال گذشته نفت کمتری از ایران خریداری کنند.

«درمندرا پراتهان» وزیر نفت هند اعلام کرد: ایران از ما می‌خواهد که پول نفت را 60 روزه پرداخت کنیم. این در حالی است که سال گذشته ما این پول را 90 روزه پرداخت می‌کردیم.

وی گفت: پالایشگاه‌های دولتی هند می‌خواهند واردات نفت برای آنها به‌صرفه و اقتصادی باشد. وزیر نفت هند جزئیات بیشتری در این باره اعلام نکرد.

منابع آگاه پیش از این به رویترز اعلام کرده بودند پالایشگاه‌های دولتی هند تصمیم گرفته‌اند تا مارس 2018 خرید از ایران را تا یک چهارم کاهش دهند.

به گزارش فارس، پیش از این هند اعلام کرده بود در صورتی که ایران توسعه میدان گازی فرزاد «ب» در جنوب را به هندی‌ها ندهد با کاهش خرید نفت تلافی خواهند کرد. صحبت‌های مقامات هندی پس از آن بیان شد که زمزمه‌های واگذاری توسعه میدان گازی به روسی‌ها مطرح بود.
 
کلمات کلیدی : هند+ایران+خرید نفت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۳۰:۱۴
برید به جهنم (4482950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۱:۴۸
دیروزکویت وامروزهندوفرداچه کشوری خواهدبود؟ایناهمه نتائج ضعف واستیصال سیاست خارجه ی ماست. (4482969) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۳:۳۷:۵۹
اقای وزیر نفت هند نکنه شما وقتی از سایر کشورها نفت میخرید به 4 ماه پولش را میدهید ؟ (4483016) (alef-11)
 
ت
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۳:۴۰:۱۰
اینام بفکر باج خواهی افتادند....توتال و استات اویل هر کسی رو وسوسه میکنه ...هندیها دنبال میدان ازادگان هستند....اکیپ کرسنت را باید دریابند (4483019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۶:۱۴:۱۶
وقتی لوازم آشغال هند مثل موتور پالس که شش ماه بیشتر کیفیت نداره تو ایران تا 10 میلیون تومان فروش میره باید هم طلب کار باشند! (4483140) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۲۰:۰۰:۰۰
آب که سربالا برهِ هند هم ابو عطا می خواند (4483310) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.