نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290428
برخورد پلیس با فروشندگان مانتوهای نازک و چسبان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا از اجرای طرح هماهنگی به منظور برخورد با تولیدکنندگان و فروشندگان مانتوهای بدن‌نما، نازک، چسبان، کوتاه و بدون دکمه در سطح تهران خبر داد.

به گزارش تسنیم، سردار خلیل هلالی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، با اشاره به طرح برخورد با تولیدکنندگان و فروشندگان مانتوهای شیشه‌ای و بدن‌نما، گفت: سیزدهم مرداد ماه امسال این طرح با هماهنگی اتحادیه پوشاک تهران و با محوریت مراکز تولید و عرضه مانتوهای نازک، چسبان، کوتاه و بدون دکمه در سطح تهران اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه پیش از اجرای طرح، تذکرات لازم از طریق ارسال پیامک از سوی اتحادیه پوشاک تهران به واحدهای صنفی ابلاغ شده بود، گفت: پس از این اطلاع رسانی، بازرسان اتحادیه، نظارتهای خود را از ابتدای سال به صورت مستمر در سطح تهران اعمال کردند که در نهایت مأموران اماکن نیروی انتظامی و اتحادیه تهران، در نظارتی مشترک و در قالب یک طرح، برای برخورد با متخلفان به صورت همزمان وارد عمل شدند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا اظهار داشت: در این طرح، به طورکلی از سه هزار و ۳۲۱ واحد صنفی بازدید شد که تعدادی از این واحدها از پلیس و اتحادیه تذکر کتبی دریافت کردند و همچنین تخلفات برخی از واحدها نیز صورتجلسه و برای ادامه پیگیریها به اتحادیه تحویل داده شد. از این تعداد ۱۱۶ واحد صنفی که بدون مجوز مشغول فعالیت بودند به دلیل نداشتن پروانه کسب و ۲۴۶ واحد نیز به دلیل تخلف از مقررات انتظامی که توسط پلیس و اتحادیه ابلاغ شده بود، پلمب شدند.

وی به تولیدکنندگان و عرضه کنندگان مانتوهای نامتعارف و شیشه‌ای هشدار داد و گفت: این طرح طی یک مرحله در تهران اجرایی شد و از ابتدای شهریور ماه در سراسر کشور نیز اجرا می‌شود.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا با اشاره به تعریف لباسهای مجلسی و عدم استفاده از مانتو در مجالس و محافل مختلف، گفت: هرکدام از البسه مجلسی، داخل منزل و بیرون از منزل تعاریف مختلفی دارد و عرضه آنها باید براساس ضوابط و مقررات ابلاغ شده اتحادیه و نیروی انتظامی باشد؛ بطور قطع تولید و عرضه البسه برای داخل منزل بلامانع است اما اگر از اینگونه لباسها در مجامع عمومی استفاده شود، پلیس وظیفه دارد تا با افراد متخلف برخورد کند.

وی گفت: یک مرحله این طرح در مرداد ماه در تهران اجرا شد و تا پایان تابستان نیز یک مرحله دیگر این طرح اجرا می‌شود، امیدواریم با برخوردهای صورت گرفته دیگر شاهد تخلف فروشندگان و تولیدکنندگان اینگونه مانتوها نباشیم.

هلالی با تأکید بر اینکه ضوابط و مقررات برای زمان خاصی نیست و برای تمام فصول تدوین و ابلاغ می‌شود، گفت: اینگونه طرحها زمانی اجرا می‌شوند که به ضوابط کم توجهی شود؛ عمده اینگونه طرحها در تابستان است چراکه در این فصل مانتوهای کوتاه، بدون دکمه و بدن‌نما بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، به هرحال پلیس در کل کشور با نظارتهای راسته‌ای روزانه که انجام می‌دهد با مانتو فروشی‌هایی که اقدام به تولید و توزیع این البسه کنند، برخورد می‌کند.
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۱۶:۳۵
بنده خداها تازه یادشون افتاده برخورد کنن تابستون داره تموم میشه و هرکی تا به حال خواسته فروخته و خریده ... (3135468) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.