نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 270123
جنجالی ترین انتصاب در دولت روحانی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
انتخاب استاندار در استان مرکزی در روزهای اخیر به یکی از جنجالی ترین موضوعات سیاسی میان طیف های مختلف در کشور بدل شده است.

به گزارش تابناک؛کشمکش انتخاب استاندار جدید برای این استان از زمانی آغاز شد که محمد حسین مقیمی، استاندار سابق استان مرکزی‌ به معاونت سیاسی وزیر کشور در دولت یازدهم منصوب شد. از آن روز به بعد گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد استانداری استان مرکزی‌ در محافل سیاسی رونق گرفت.

سرانجام دیروز محمود زمانی قمی توانست به عنوان استاندار جدید استان مرکزی از هیأت وزیران رأی اعتماد بگیرد. رئیس جمهور در این جلسه در توصیف استان مرکزی اظهار داشت؛ استان مرکزی به لحاظ صنعتی، ترانزیتی و فرهنگی از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است.

رییس جمهوری با بیان اینکه مبنای ما اعتدال و معیار ما شایستگی است، استاندار را در مدیریت استان به رعایت اعتدال و شایستگی توصیه کرد و بر لزوم بهره‌گیری از تجربیات گرانسنگ و ارزنده حجت الاسلام والمسلمین دری نجف آبادی نماینده محترم رهبری و امام جمعه اراک در تسریع توسعه و پیشرفت استان و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید تأکید کرد.

چندی پیش حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور درباره انتخاب استاندار مرکزی عنوان کرده بود که وزارت کشور سه گزینه را به هیات دولت برای استانداری استان مرکزی پیشنهاد داده است که البته از همان ابتدا مشخص بود دولت به انتخاب زمانی قمی گرایش داشت.

انتصاب زمانی قمی همچنان که پیش بینی می شد با مخالفت هایی روبرو شده است. محمود زمانی قمی از فعالان سیاسی اصلاح طلب بوده و در سوابق اجرایی وی در دولت اصلاحات، از سال۷۹ تا ۸۲ استاندار ایلام و از سال ۸۲ تا پایان دولت اصلاحات، استانداری چهارمحال و بختیاری را بر عهده داشته است. زمانی قمی هم اکنون نایب رئیس هیئت مدیره بنیاد باران است و در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ مسئول امور استان های ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف بود.

صبح دیروز در اولین واکنش در پی معرفی محمود زمانی‌قمی به عنوان گزینه پیشنهادی استاندار مرکزی از سوی وزارت کشور به هیئت دولت، جمعی از افراد با تجمع در مقابل درب استانداری مرکزی نسبت به این انتخاب واکنش نشان داده و اعتراض خود را اعلام کردند.

البته در این میان محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک نیز در یک واکنش شدید به این انتصاب عنوان کرده است که استان مرکزی با وجود صنعتی بودن و دانشگاهی بودن یکی از استان‌های امن کشور است و کم‌ترین مشکل امنیتی در این استان مشاهده نشده است، اما قطعا انتخاب فردی که مواضع او در جریان فتنه کاملا روشن است امنیت این استان را به خطر خواهد انداخت و مقصر آن کسی جز دولت نخواهد بود.

این نماینده مجلس همچنین با تهدید وزیر کشور عنوان کرده است که « بنده به هیچ عنوان از پیگیری خواسته‌های مردم کوتاه نخواهم آمد و از وزیر کشور سوال کرده و پیگیر موضوع خواهم بود.آقای روحانی با وجود مخالفت وزیر کشور زمانی ‌قمی را انتخاب کرده است و نشان می‌دهد ایشان به وزاری خود هم بها نمی‌دهد.»

البته این پایان کشمکش های سیاسی در ارتباط با یک انتصاب نبود. بلکه در حالی قرار بود که آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به عنوان یکی از میهمانان ویژه جلسه تودیع و معارفه به ایراد سخنرانی بپردازد که شنیده ها حاکی از آن است که وی در این مراسم شرکت نکرده است.

حال باید منتظر روزهای آینده بود که سرنوشت انتصاب جدید دولت در استان مرکزی به کجا ختم خواهد شد؟ آیا محمود زمانی قمی می تواند به کار خود در استانداری ادامه بدهد یا مجبور خواهد شد که استانداری را رها کند و یا اینکه دولت مجبور به معرفی جایگزین برای وی خواهد شد؟!
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۰:۳۳:۳۷
وای به حال دولتی که نتونه استاندارشو خودش انتخاب کنه (2875670) (alef-13)
 
موسوي
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۲۱:۲۷:۴۷
واي به حال وزير کشوري که استاندارشو نتونه انتخاب کنه و بايد معرفي شده جريانهاي افراطي در دولت باشه (2876656) (alef-11)
 
دانیال دانا
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۰:۵۵:۱۲
انتخاب استاندار حق دولت است. امام جمعه نقش ارائه مشاوره و توصیه داره و قهر کردن در شان ایشان نیست. (2879090) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۰:۳۳:۵۶
اگر طرف اصولگرا بود جنجالی نبود (2875671) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۰:۳۴:۳۳
الف جون همچین میگی جنجالی ادم فکر میکنه چی شده !!! بیش از پنج ساله دوستان شما بقول خودشان فتنه را بهانه فرمودند برای تعطیلی کشور !!

ان شاء الله با انتختبات اسفند ماه ملت بزرگ ایران نه خود را به کاسبان فتنه خواهند گفت. (2875674) (alef-13)
 
mohsi
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۰:۴۱:۵۸
واقعا آدم دلش بحال این دولت می سوزد یک دولت از همه سو در چند سو

بدترین بخش کار این است که خیلی از این مسئولانی که دولت منصوب می کند

نه تنها حمایتی از این دولت تاکنون نکرده اندبلکه وقتی هم پست می گیرند

بجای همراستا بودن و حمایت از برنامه های دولت سنگ خودشان را به سینه

می زنند و منافع باندی خود را دنبال می کنند! و گل های آنچنانی به دولت می زنند (2875681) (alef-13)
 
دانیال دانا
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۲:۵۷
انتخاب استاندار حق رییس دولت است. امام جمعه فقط نقش نظارتی و توصیه ای داره . (2876392) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۱:۰۲:۱۵
متاسفانه نمایندگان مجلس در تمامی عزل و نصب ها دخالت میکنند
ما در خوزستان بعلت خواست نماینده بارها مجبور شده ایم مدیری را عزل و یا نصب کنیم . خصوصا که نزدیک انتخابات هستیم این عزل و نصب ها در دستگاه ما شدت پیدا کرده است (2875697) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۶:۰۷
گروه فشار در سطوح مختلف فعال است... (2875746) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۲:۵۷:۳۲
گروه فشار فقط نظام را لكه دارميكند. به خدا خسته شديم ازبس كه مي بيني كساني سنگ نظام رابه سينه ميزنند كه رنگ جبهه نديدن .بنده يك جانبازشيميايي هستم باوجود مشكلات جسمي روحي مالي اول امنيت كشور و ميخوام .بعضي ها چطورروشون ميشه ازانقلاب ونظام دم ميزنند درحالي كه معامله گرند.دوست ندارند تحريم ها درست بشند. (2882405) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۶:۲۰
یعنی چی که نوشتید:محمود زمانی قمی از فعالان سیاسی اصلاح طلب بوده
مگه چه اشکال داره بوده بوده. حتما باید یکی از شمارو بزاره. اصلاح طلبی شده معیار بد و.. بودن. برعکس تا اونجا که من فهمیدم این اصلاح طلبان که غیرتشون از خیلیا بیشتره و دارن برخلاف جریان اب شنا میکنن. و حرفو حقو حقیقتو به زبون میارن ولو به ضررشون باشه. الف کم کم داری نه منو خیلیارو سرد میکنی چون خیلی کم تایید میکنی نظراتو (2875747) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۳:۳۰:۴۵
عجب رویی دارند ماشالله ، حتما انتظار داشتند از افراد جبهه پایداری استاندار انتخاب می شد . (2875961) (alef-13)
 
ناشناس اراکی
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۶:۲۳
آقای آصفری بهتره در این مورد ( اجرای سلایق خودتان ) کمی هم به انتخاب مردم اراک در انتخاب آقای روحانی بعنوان رئیس جمهور و انتخاب نفراتش احترام بگذارید. (2876024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۴:۴۷:۰۵
بله دیگه این یعنی احترام به رای مردم!دولت حق تعیین استاندار هم نداره (2876068) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۵:۱۸:۴۷
باز فتنه 88 دلیلی شد بر عده ای که بدون دلیل و ناجوانمردانه علیه مدیران معرفی شده جبهه گیری کنند. (2876114) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۹:۳۱:۴۴
اين كمترين و بديهي ترين حق دولته كه بتونه استاندار مورد نظر خودشو تعيين كنه و در اين مورد نيازي به تأييد نماينده مجلس و امام جمعه نداره. ملاك بايد كارآمدي و شايستگي باشه و اگه اينم فرد نتونه تو حوزه مسئوليتش موفق باشه اونوقت ميتونن ازش ايراد بگيرن. (2876511) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۲۰:۳۲:۵۹
کاش یه عکس یا فیلمی از تجمع این جمعی از مردم در جلو استانداری رو نشون بدن تا معلوم بشه کلا چند نفر بودن؟ دیگه قرار نیست بخاطر چند نفر که معلومه طرفدار چه طیفی هستند دولت تن به هر خواسته ای بده (2876593) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۰۸:۳۱:۲۱
نماينده حق دخالت درعزل ونصب مديران ومسئولين را ندارد (2877214) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۴:۰۵
دولت بایدمقتدرباشد.ولوبه اشتباه انتخاب کند امام جمعه سیاست خوبی از اول کارنداشت (2878770) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.