توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430026
انتقاد کارگردان سیاه‌پوست به جنجال تبعض‌نژادی در هالیوود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
لی دنیلز کارگردان سیاه‌پوست آمریکایی به شدت از جنجال‌های به پا شده درباره نامزدهای سفیدپوست اسکار بازیگری انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دنیلز از بحث و جدل‌های دو سال گذشته درباره نامزدهای عمدتا سفیدپوست اسکار ابراز نارضایتی کرد. او در عین حال از کسانی که این رویداد را به عنوان نشانی از نژادپرستی در صنعت سینما می‌بینند هم انتقاد کرد.

این کارگردان که پیشینه نامزد شدن برای جایزه اسکار را در کارنامه دارد، در این باره گفت: «اسکار خیلی سفید است! خب که چی؟ کارتان را انجام دهید. گلایه کردن را تمام کنید و اجازه دهید آثارتان به جای شما صحبت کنند. آیا واقعا برای جایزه دست به این کار زده‌اید؟»

به نظر دنیلز این شیوه اندیشیدن درباره هالیوود راه رسیدن به موفقیت را سد خواهد کرد. او در این باره گفت: «اگر من باور داشتم که جهان بر علیه من است الان اینجا نبودم. این افراد که مدام گلایه می‌کنند، سزاوار سرزنش هستند. من انتظار ندارم که سفیدپوستان آمریکا مرا بپذیرند یا تایید کنند. من راه خودم را می‌روم.»

برنامه تلویزیونی «امپراتوری» از آثار موفق این کارگردان است. او که در برنامه جدیدی با عنوان «ستاره» نقش اصلی را به یک بازیگر سفیدپوست داده، دلیل این کارش را ایجاد اتحاد در جامعه آمریکا عنوان کرده است.

نامزدهای هشتادونهمین دوره جایزه اسکار، ۲۴ ژانویه معرفی می‌شوند. به اعتقاد کارشناسان صنعت سینما در این دوره تعداد نامزدهای سیاه‌پوست افزایش چشمگیری خواهد داشت. در حال حاضر فیلم‌هایی چون «مهتاب»، «حصارها» و «ارقام پنهان» با بازیگرانی سیاه‌پوست از شانس‌هاس اصلی اسکار هستند.
 
کلمات کلیدی : سینمای جهان + سینمای هالیوود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.