نظر منتشر شده
۴۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 161629
چه کسی جوابگوی هانیه است؟
دردل بینندگان: مرتضی پروازه داد، 10 تیر 91
تمامی اسناد و مدارک اظهارات این بینننده، نزد الف محفوظ می باشد. ضمن آنکه الف، حق پاسخگویی بیمارستان را برای ایشان مدنظر دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۹
روز 10 تیر ماه سال 90 ، یعنی یکسال پیش ، روز سیاهی بود هم برای اعضای خانواده جوان مشهدی و هم برای کادر درمانی و پزشکی بیمارستان امام رضا مشهد . روزی که در آن مصطفی پروازه داد ، جوان مشهدی و پدر هانیه 10 ماهه ، قربانی کمبود امکانات بیمارستان ، عدم مسئولیت پذیری کارکنان و عوامل بیمارستان ، خواب آلودگی انترن ، نظریه پزشکی نیروی خدماتی و عدم تعهد کاری و .. شد.

ماجرا اینگونه اتفاق افتاد: ساعت چهار نیمه‌شب بود كه مصطفی احساس خفگي مي‌كرد. برديمش بيمارستان، دكتر اورژانس گفت: آبسه شدید است. منتقلش كردند به بخش گوش و حلق و بيني. رزيدنت و انترن برادرم را معاينه و برايش اكسيژن تجويز كردند. انترن رفت بخوابد و رزيدنت هم رفت. يك نفر آنجا بعد از رفتن دكتر به ما دستور پزشكي مي‌داد؛ بعد فهميدم اين شخص كارگر بيمارستان بوده است؛ همين بنده خدا آمد و گفت چون قرار است برادرت مرخص شود، نيازي به اكسيژن ندارد و خودش هم كپسول اكسيژن را قطع كرد، اما وقتي ديد نفس برادرم در حال بند آمدن است، ‌دوباره خودش آمد و درجه اكسيژن را كم كرد.

بعد متوجه شدم كپسول اكسيژن برادرم تمام شده و برادرم از همان فرد تقاضاي اكسيژن كرده بود اما اين نيروي خدماتي بيمارستان رفته بود و از اكسيژن هم خبري نبود! جالب اينجاست كه در تمام اين مدت، فقط همان نيروي خدماتي به ما سر مي‌زد و از حضور پرستار – با توجه به وضعيت وخيم برادرم – بر بالين وي خبري نبود.

نفس برادرم به خس‌خس افتاد و من از اتاقش خارج شدم و او هم پشت سرم آمد. من داد مي‌زدم و دكتر را مي‌خواستم. صورت مصطفي سياه شده بود، پاهايش را به زمين مي‌كوبيد و دست و پا مي‌زد. پرستاري آمد با من دعوا كرد كه چرا مريض را از روي تخت پايين آورده‌اي. برادرم جلوی من سياه و كبود شد و افتاد روي زمين. به من گفتند برو انترن را خبر كن. دكتر و انترن را خبر مي‌كردم و فرياد مي‌زدم. انترن از اتاقش با چشماني خواب‌آلود و دكتر هم از طبقه ديگر آمد. ‌دكتر، انترن و پرستاران تا 10دقيقه با هم بگو مگو داشتند كه كانكتور نيست، چرا امكانات نداريم و در همين حال برادرم سياه‌تر شد، دهانش كف كرد و زبانش از دهانش بيرون آمد و ... 

یک سال از این فاجعه می گذرد و در این یک سال هیچکس جوابگوی شکوائیه‌های ما نشد ، به هر کجا که آه و درد خود را گفتیم گفتند " آقا این در کار ما طبیعی است " ، و این جمله بیشتر بیانگر بی ارزشی جان انسان‌ها است در کشور . از زمان وقوع این حادثه تا کنون برخورد مناسبی با ما نشده است . بعد از فوت برادرم بیمارستان خواهان آن بود که بدن برادرم بدون هیچگونه شکایتی به خاک سپرده شود . بعد از شکایت ما ، سیل سفارش و خواهش برای بازپس گیری شکایت ما شروع شد . چند روز بعد از ارائه شکوائیه ، یکی از مسئولین بیمارستان امدادی مشهد ، از ما خواست که شکایتمان را پس بگیریم تا تعلیق موقت کادر مربوطه متوقف شود زیرا که عدم حضور این افراد خاطی باعث کنسل شدن 5 عمل در یک روز شده است!، گویی مسئولان بیمارستان خواهان آن هستند باز هم جان افراد بی‌گناه گرفته شود .

مسئولین سازمان نظام پزشکی مشهد انتظار دارند که هیچ شخصی از جامعه پزشکی تحت هیچ شرایطی شکایت نکند ، تا جائیکه طبق آمار خود آن سازمان حدود شصت درصد (60 درصد ) شکایت از آن سازمان رد شده است و شکایت شاکیان نتیجه ای در بر نداشته است . در تاریخ 9/7/90 شکایتی به شماره 181-90 تنظیم گردید و با پیگیری شخصی اینجانب مدارک مربوط به بیمارستان و پزشکی قانونی نیز در مدت‌زمان کوتاهی به دست ایشان رسید ولی از آن زمان تاکنون هنوز هیچ نتیجه رسمی ابلاغ نشده و تنها نکته‌ای که به ما گفته شده این است که پزشکان پرونده مربوطه پس از طی مراحل ، محکوم شده‌اند و حکم برای تایید به دادگاه بدوی ارسال شده است و این تایید ممکن است که پس از شش ماه محقق شود ! 

نکته ای که در این بین آزار دهنده بود ، این است که افراد در مقام توجیح دستمزد پائین کادر پزشکی بیمارستان های دولتی را بهانه می‌کردند که این موضوع اصلا به بیمار مربوط نیست . صحبت های مدیر درمان علوم پزشکی مشهد در جلسه ای که با خانواده اینجانب داشته‌اند تاسف برانگیز است: انترن در طول روز به تحصیل می پردازد و شب در شیف بیمارستان حضور دارد ؛  به همین راحتی و با اطلاع تمامی کادر علوم پزشکی با جان مردم بازی می‌شود . پرستار و رزیدنت حاضر در بخش ، تنها ساعتی پس از فوت برادرم بر این مطلب تصریح کردند که از جریان فوت مصطفی هیچ عذاب وجدانی سراغشان را نگرفته‌است!

تا کنون یکسال از این ماجرا می گذرد ، هیچکس هیچگونه پیگیری نکرد و حتی جواب شکوائیه‌های ما را ندادند . امروز هانیه یکسال و ده ماه دارد ، امروز سالگرد پدرش را به نظاره نشسته و دو ماه دیگر تولدش را، چه کسی پاسخگوی چشمان اشکبار این کودک است وقتی که می پرسد چطور پدرم یک شبه فوت کرد . چه بگوییم؟، بگوییم که مقصر کادر پزشکی و مسئولین و و... هستند؟  ذهنیت این کودک به نظام و کشورش بعد از شنیدن این حرف‌ها چگونه خواهد شد ؟ 
تقدیر اینگونه برای هانیه و ما رقم خورد . در پایان تقاضای پیگیری منطقی ، منصفانه ، واقع گرایانه همراه با سرعت عمل هستیم .  ضمنا تمامی مدارک و مستندات در ضورت پیگیری در الف موجود است . 
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۵:۴۶:۳۰
واقعا ناراحت شدم
ماجراي خيلي تلخي بود
واقعا جان بيمار در بيمارستانهاي ايران و در نظر پزشكان و كادر درماني هيچ ارزشي ندارد
مطمئنم از اين قبيل موارد در ساير بيمارستانها هم رخ داده ولي كسي آنرا رسانه اي نكرده
وقتي مسئولين بيمارستان و كادر درماني متخلف به جزاي عمل خود برسند و پروانه تعدادي پزشك و پرستار لغو شود شايد تلنگري به برخي پزشك نما ها باشد تا وجدان كاري را فداي ساير مسائل نكنند
به اميد آن روز (868976) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۷:۵۳:۱۹
ممنونم/اما این رو بدونین که من یک سال تمام دنبال رسانه ای کردن این مطلب بودم ولی متاسفانه رسانه های تهران ار بیست وسی گرفته تا باشگاه خبرنگاران جوان و شبکه خبر بدترین برخوردو داشتن تا جائی که حتی فیلم مصاحبه ام را به خود من هم ندادن. (869182) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۰۸:۲۸
آقا مرتضی عزیز چندین و چند بار در بخش‌های مختلف خبری صدا و سیما از اشتباهات عجیب و بد در بیمارستان‌ها خبر نشون داده. حتی در برخی موارد خبرنگاران کتک هم خوردن برای این کار
نمیدونم چرا این بار این طور شده (869478) (moderator102)
 
saba
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۵:۵۵
آقای پروازه داد شما از تلویزیون آقای ضرغامی توقع زیادی دارید . هر وقت که تلویزیون را باز می کنیم فقط تعریف و تمجید از وضعیت کشور و بدگویی از وضعیت کشورهای دیگر پخش می شود و دیگر هیچ. (869524) (moderator102)
 
ولائی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۰۲:۰۳
تنها راهش خصوصی شدن بیمارستان‌ها، واگذاری بیمارستان‌های دولتی و تأمین اجتماعی به بخش خصوصی و پرداخت یارانه درمان به افراد یا بیمه‌های تکمیل درمان است تا مردم خودشون بتونن بیمارستانی با خدمات بهتر رو انتخاب کنن. البته نظارت شدید هم لازمه. (870332) (moderator102)
 
سارا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۲:۵۸
وجدان پزشکا هم با پول کار می کنه ؟

اگه فامیل اون انترن اونجا بود بازم میرفت میخابید ؟؟!!

وجدان ربطی به خصوصی و دولتی نداره (870819) (moderator102)
 
ايراني
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۲:۳۸
خصوصي بشه كه پول خون بهاي پدرشان را بگيرند پس مردم بيچاره و بي بضاعت چه كنند حتما بايد بميرند همين الان هم وقتي دفترچه بيمه درماني را نشان مي دهي با كلي افاده و بي محلي مي گويند فلان دارو مربوط به بيمه نمي شود بايد آزاد تهيه كني و ...... پس هيچي كه به بيمه مربوط نيست دفترچه فقط زينتي است
بايد آن انترن و پرستار و كادر بيمارستان را قصاص كنند تا كمبود حقوق و مزايا را بهانه قتل انسانها نكنند (870834) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۲۴:۰۳
خصوصی سازی وحشتناک است وضع موجود یکی از دستآوردهای خصوصی سازی است که همه چیز فقط با پول سنجیده میشود . وضع بیمارستانها چه خصوصی و چه دولتی افتضاح است. (871070) (moderator102)
 
عمو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۵۶:۵۱
پیداست که شما خیلی وقته در عالم واقع "باز" نمیکنید تلویزیون رو. (871016) (moderator102)
 
آریوبرزن
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۵۱:۴۳
دیگه منفی چرا میدید خوب واقعیت داره متاسفانه متاسفانه تلویزیون ما شده فقط تعریف و تمجید و وووووووو (871290) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۷:۳۰
مسوول باشگاه خبرنگاران جوان مشهد به من گفتند که تهران معمولا ایراد(ناقص بودن مدارک و اسناد)رو به مطالب ارسالی از شهرستان‌ها وارد میکنه؛در حالی که گزارشات بسیار سبکی همچون پرسیدن این سوال توسط آ.سلامی از وزیر که: آخرین غذایی رو که شما پختین چی بوده؟ و ایشون فرمودن:ماکارانی!!!رو پخش میکنه!!!/ در باره پخش از شبکه استانی -مخصوصا گزارش 5 -هم بعد از پیگیری بسیار مسوول دفتر ریاست سازمان صدا و سیمای خراسان به من گفتن که ما بدلیل چشم تو چشم بودن با مسوولین علوم پزشکی در جلسات شهری نمیتونیم که این گزارشو پخش کنیم!/ مدرک حرفم هم موجوده. (869526) (moderator102)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۳۵:۵۴
یعنی این علامتهای منفی و رأی های مخالف به نظری کاملاً مستند، نشان از چی میتونه داشته بتشه؟ فقط به نظ من یه ذهن ناقص ... (870972) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۱:۳۳
من فرهنگی هستم.درست مثل این قضیه برای یکی از همکاراتنم پیش امد وجوان بیست سالش جلو چشمش در گرگان جان داد.تازه یک ساعت بعد از فوتش یک امپول اوردند که بزنه.فقط به خاطر کمبود امکانات ونداشتن اموزش کادر اورژانس (869611) (moderator102)
 
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۳۴:۴۶
دقيقاً همين اتفاق براي پسرخاله من هم در شهر گرگان افتاد و ايشان فوت كرد ...
ميدونيد براي اين قشر كاري ايران اين قضايا يك امر طبيعي شده و براشون مهم نيست و چون دولت ايران هم برخورد جديد با اين مسائل نمي كنه من هم بودم خطا پشت خطا داشتم شما اگر در سريال هاي پزشكي كشورهاي ديگر هم ببينيد مشاهده خواهيد كرد كه اگر پزشكي خطا كند سريعاً محاكمه مي شود تا درس عبرتي براي كادرهاي ديگر پزشكان گردد.
اما اينجا متاسفانه اين ميشود كه مي گويند " ما اصلاً متاثر نشديم و اين طبيعي است " . (870859) (moderator102)
 
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۰۵:۵۶
آقاي پروازه داد شما چه انتظاري از سريال طنز 20:30 داريد اينكه اخبار نيست اخبار كه روزهاي تعطيل رسمي كه تعطيلي ندارد فقط سريالهاي طنز است كه اين گونه اند وشماانتظارنداشته باشيد كه داستان غم انگيزشما دريك سريال طنز پخش شود. (870452) (moderator102)
 
آرش
Netherlands
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۴۴:۳۷
آقا مرتضی به هیچ وجه از شکایتتان کوتاه نیایید
متاسفانه پزشکان بی سواد زیادی در سطح جامعه ایران هستند. بی سواد که میگویم نه فقط از نظر سواد کلاسیک، منظورم این است که پزشکی که درست درس پزشکیش را خوانده باشد باید این را آموخته باشد که مسئولیت پذیری اولین کاری است که باید انجام دهد و اگر این درس اول را انجام ندهد، پس بی سواد است. جان مردم که بازیچه نیست.
گرچه از الف هم چندان خوشم نمیاید ولی به حق بابت انتشار مطلب این هموطن تشکر میکنم. آفرین. (870522) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۸:۴۱:۴۸
مسئله فقط پزشک نیست. متأسفانه در بیمارستان های دولتی ، حداقل در بخش های بیمارستان های دولتی، تمام وظایف برعهده ی همراه بیمار است.
وظیفه ی همراه بیمار:
عوض کردن ملافه
تعویض سوند
راه بردن بیمار
خوراندن دارو
بردن نمونه به آزمایشگاه و پیگیری جواب
دویدن دنبال دکتر
و....وظایف دیگر

اما وظیفه ی پرستار، تزریق آمپول، همراهی با دکتر موقع ویزیت بیمار(روزی یک بار) ، نشستن در قسمت پرستاری و گفتگو با همکاران درباره ی کار شاق پرستاری است.و البته غرزدن و پشت چشم نازک کردن برای بیمار و همراهش

با عرض معذرت از آن تعداد از پرستاران کم نظیری که فرشته خو هستند. (871336) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۵۴:۴۷
به خدا قسم خود حقيقت را گفتي
من از بدشانسي يا اقبال بد ، زياد گذرم به بيمارستان ها افتاده تاره بيشتر وقتها خصوصي و گرانش ولي به خدا قسم پرستارها جوري بد برخورد ميكنند كه ادم از درمانش پشيمان ميشه و ارزوي .....
كاشكي كمي وجدان كاري داشتند و فقط خودشان را فرشته مهربان نميديدند (871727) (moderator102)
 
ابوالفضل
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۵:۱۸
حال اگر يك نفر بخاطر اتفاقي اينگونه دست به انتقام گيري شخصي بزنه اون موقع همه ميگن پس قانون چيكاره بود كه هركس بخواد خودش قصاص كنه.
اين مسائل نشون از عدم وجود قوانين محكم در برخورد با تخلف در جامعه است. (871244) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۲۷:۴۲
تا جایی که من خبر دارم سایت الف تنها سایتی هست که مشکلات مردمو بدون چشم داشت منعکس میکنه و از این بابت باید بهش دستمریزاد گفت. اما اگر مسئولین به این فشاگریها توجهی نکنند چه باید کرد؟
الف باید واحد پیگیری قوی داشته باشه و یک موضوع را تا اخر ادامه بده تا مسئولان اگاه بشند که اگر الف مطلبی رو پوشش میده تا انتها پیگیرش هست و نه اینکه از سر تفنن مطلبی زده باشه و دو روز بعد فراموشش کنه. فقط اینطوریه که پاسخگویی مسئولین در جامعه زیاد خواهد شد. (869388) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۰:۳۲
جالبه بدونین که هیئت عالی انتظامی نظام پزشکی تهران بزرگ در جواب گلایه من اینطور پاسخ دادند که:اگر مشهد به شما گفته شاید جواب شکواییه شما طی شش ماه آینده مشخص بشه؛ ما به شما طی دو سال آینده جواب میدیم!!! (869529) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۳۷:۳۳
متاسفانه مسئولین به علت حاشیه های امن خود را ملزم به پاسخگویی نمی بینند خیالشان راحت است که دست مردم به جایی بند نیست اما مسلما وضع همیشه این طور نخواهد ماند مردم ما ثابت کرده اند فشارها را تا جایی تحمل می کنند که عزت وشانشان به بازی گرفته نشود . (869929) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۰۵:۵۷
بسیار عالی (870683) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۳:۲۹
به این کامنت نظر منفی دادم به خاطر جمله آخرش
مردم ما ثابت کردن بی بخار تر از اونی هستن که کاری کنن و همین مسولین را گستاخ کرده (871051) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۱۶:۱۸
شما احتمالا میخواین در اینجا رو هم 2 روزه تخته کنند!!! تا حالا ندیدیم سایت خبری، بره دنبال کار مردم واسه پیگیری. اونی که باید پیگیر باشه در خواب ناز فرو رفته... (870354) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۱۷:۱۴
تنها راه چاره:
از جناب عزراییل خواهش می کنیم از شبکاری پرهیز کند مخصوصا در بیمارستان ها! (869492) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۴:۰۰
متاسفاه به مطلب تلخی اشاره کردید/ همانطور که برادرم در شب جمعه این اتفاق برایشان افتاد، دقیقا 50روز قبل از آن یک دختر خانم جوان بنام پریسا سنایی نیز بخاطر درد آپاندیس به همین بیمارستان مراجعه کرده و ایشان هم فوت کردن!/ میتونید با سرچ نام ایشون از جریان اون مرحومه نیز مطلع بشین. (869537) (moderator102)
 
محمود
Brazil
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۵۴:۰۷
جناب پروازاده کاش به این مطلب هم اشاره میکردید:
http://webda.mums.ac.ir/webda/index.php?option=com_content&view=article&id=1813:1391-02-23-08-12-39&catid=3:daynews&Itemid=49 (871447) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۰۱:۲۴
در برابر این حادثه دردناک این کامنت مناسب است؟ (869559) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۰۲:۵۹
تا دلتون بخواد نمایش خانم وزیر بهداشت و وزاری دیگرمون زیاده اما وقتی پای عمل می رسه رفتارهایی از آنها می بینی که شاخ در می یاره ادم (869565) (moderator102)
 
یکی از پزشک بیمارستان امام رضا
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۵۵:۰۷
امیدوارم روح برادرتان از دروغهای شما شاد باشد. چون بعد از این اتفاق رزیدنت، انترن و نیروی خدماتی بخش به حال تعلیق درآمدند و پس از بررسی مسایل در دانشگاه مشهد و نظام پزشکی مشخص شد که برادر شما دچار مشکل در مسیر تنفسی بوده است که گاهی اوقات تشخیص و درمان آن سخت و حتی غیر ممکن است. این بررسی حدود 2 ماه طول کشید و بعد از 2 ماه این افراد به کار برگشتند. البته با توجه به شکایت حضرتعالی هنوز پرونده در جریان است و پزشکان مربوطه حتی هفته گذشته نیز برای ادامه بررسی پرونده به دادگاه احضار شدند.
به هر حال در بخش گوش بینارستان امام رضا سالانه حدود 800 بیمار اورژانس درمان میشوند و حدود 500-600 جراحی انجام میشود که مرگ در این بخش در سال گذشته 2 مورد بوده است. (یک مورد برادر شما و دیگری سرطان حنجره). پس لطفا مرئم را نسبت به قشر پزشکی بدبین نکنید. ضمنا شما که اینقدر خاطره بدی از این بیمارستان دارید چرا چند ماه قبل آقای ک از اقوامتان را برای درمان به همین بیمارستان و همین بخش راهنمایی کردید؟ مشهد بیمارستانهای متعددی دارد. (869764) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۳۹:۰۲
به به!جای بسی تامل و تعجب که بالاخره از شما هم صدایی شنیدیم!/ جناب پزشک اولا ای کاش شما بزرگوار خودتان را معرفی میکردید تا بیشتر با شما گرامی آشنا میشدیم/ ثانیا اوج فصاحت و منطقی بودن شما را از جمله اول شما میتوان فهمید که:امیدوارم روح برادرتان از دروغهای شما شاد باشد.؛ خوب چرا نفرمودید چه دروغی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همین متنی که سایت محترم الف از من چاپ کرده است پس از حدود 8 ماه ارائه مدارک و پس از پالایش بسیار فراوان صورت گرفته؛ شما بزرگواری نموده وو تک تک دروغ‌های مرا بطور واضح و صریح بفرمایید تا همگان بدانند./ اما آنچه که از جمله بعدی شما مشخص است دقیقا همان روحیه طلبکارانه ای است که در شخص ریاست بیمارستان آ.د.عباسی دیدیم که در مصاحبه با روزنامه شهرآرا در تاریخ16تیر 90-دوستان با مراجعه به سایت و رفتن به قسمت آرشیو با انتخاب صفحه (گزارش روز) تاریخ مربوطه میتوانند اصل مطلب را ببینند-اینطور فرمودند:«...البته تا اينجا نيت من اين نيست كه اعلام كنم حتماً خود مريض مقصر اصلي اين حادثه بوده است.!!!!»؛ نکند من باید از اینکه برادر بیمار شده است و با مرگش سبب کدورت خاطر شما بزرگواران مسوولیت شناس شده است عذر خواهی کنم؟؟؟/ اما راجع به جمله سوم شما دقیقا درد من هم از این است که شما برادر من را که یه بیماری مختصری داشتند با یه فرد مبتلا به سرطان حنجره یکسان میدانید؟>؟/اما جمله چهارم: آقای ک گ ن ا ب ی ت ق ص ؟؟؟؟ اینها یعنی چی ؟ صریح بفرمایید/ اما جواب اصلی در کامنت دوم (869932) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۲۶:۳۰
شما سهل انگاری خودت در مراجعه دیرهنگام به بیمارستان را نادیده گرفتی.انصاف داشته باش.
از طرح این موضوع دنبال چه هستی؟
دادگاه که در جریان است.انشاالله حق به حقدار خواهد رسید.اما اینگونه تاختن به پزشکان سودی نخواهد داشت و این ره که میروی به ترکستان است. (870622) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۴۴:۲۴
سلام/ چی بگم؟ اما مطمئن باشین که اگه سر سوزنی وجدان داشته باشیم به عنوان یه انسان هیچ وقت کسی منتظر وخیم شدن حال اطرافیانش نمیمونه تا اونو ببره دکتر!/برادرم 3 روز قبل از فوتشون به دکتر مراجعه میکنه و ایشون تشخیص یه بیماری ساده ویروسی سرماخوردگی میده و آمپول تجویز میکنه/ و ناگهان شب جمعه کم کم ایشون حالت تنگی نفس پیدا میکنه/ باید از این نکته غافل نشد که مثلا وخیم بودن حال یه بیمار تصادفی دلیل بر کوتاهی پزشک نمیشه: زیرا که از ساعت4 نیمه شب تا 7صبح که برادرم فوت شدند سسسسسسسسسسسسسسسه ساعت فرصت برا هر تصمیمی بدون هیچ اضطراب و استرسی وجود داشته!!! (870766) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۴۷:۵۵
ممنونم/ اما این رو بدونین که تنها دلیلی که بتونه منو آروم کنه اینه که این پیگیری‌ها به این نتیجه ختم بشه که دیگه چنین اتفاقاتی برا کس دیگه مثلا برادر شما تکرار نشه/ از من که گذشته و من تنها برادرم که فقط یکسال با هم اختلاف سنی داشتم و اون آینه تمام خاطراتم بود رو از دست دادم. (870775) (moderator102)
 
محمود
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۳۵:۲۷
جناب پروازه داد ضمن عرض تسلیت به شما و خانواده محترمتان.
(اصلا قصد دفاع یا محکوم کردن کسی نیست یا قانع کردن شما به پس گرفت شکایت)
شغل بنده در ارتباط مستقیم با پزشکان هست. تقریبا تمامی پزشکان مشهدی را میشناسم.از جمله این رزیدنت تخصصی گوش و حلق ؛ایشان از دانشجویان پزشکی با رتبه بالا هستند و ایشان را بسیار انسان متعهد و مومنی میدانم.
کاش با مرارت ها این رشته آشنا میشدید .
کنکور سخت و امتحانات ؛ حجم بالای مطلب و کشیک های 15 شبه در ماه با حجم بالای مراجعه بیمار.
چند وقت پیش برای مادر یکی از دوستان به بخش اورژانس بیمارستان قائم(عج)مراجعه کردم 2 پزشک و 4 اینترن و 36 بیمار بستری .ساعت 3 بود که دکتر هنوز نهار نخورده بود وقتی بهش گفتم دکتر خیلی شلوغه! گفت از صبح 79 بستری شدن که 2 نفر مرحوم شدن و الباقی یا مرخص یا به بخش مربوطه منتقل شدن.(در حالی دکتر دیشب هم کشیک بوده و گفت 1 ساعت خوابیدم)
کاش خوبیهارو هم میدیدیم.برادر 52ساله خودم در سال 88 عمل جراحی قلب کرد و پس از سه روز!!! مجبور شدیم دوباره عمل عروق را انجام بدهیم ساعت 9 صبح جمعه دکتر فوق تخصص جراحی عروق پس تماس بیمارستان بعد از 15 دقیقه رسید و به سرعت عمل کرد وقتی از ایشان درباره ریسک عمل پرسیدم گفت من وسیله ام و او شافی ولی خیلی خطرناکه -و خدارو شکر بعد از 6 ساعت عمل با حضور 3پزشک رزیدنت فوق تخصصی ختم به خیر شد.
آیا میدونستید که پایین ترین میزان سن مرگ و میر برای پزشکان است.یکی از پر ریسک ترین زندگیهاست.
دوست پزشکی میگفت حساب کردم از ابتدا هر 7 روز یک امتحان داشتم!!
خدا به شما و خانواده محترمان صبر و عزت بده و کوچولوی آن مرحوم در پناه خودش محفوظ بدارد. (871421) (moderator102)
 
طاهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۸:۴۷:۲۹
از زیر میزی ها چیزی نگفتی ؟آشنا!!! (871895) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۵۲:۲۱
پزشك رعايت ادب لطفا (869954) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۵۴:۱۷
پزشكاني كه سرمست پول هستن و........................ (869958) (moderator102)
 
محمودm
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۵۳:۲۹
چقدر آشنایی با وضعیت معیشت پزشکان که این حرفو میزنی!!

حاضری با حقوق 500هزار تومان در ماه 15 شب در ماه کشیک بدی؟
البته نه 8 ساعته از ساعت 7.30 تا فردا 13.30

خدا ناظر به اعمال همه ماست (871528) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۲۶:۴۵
مجبورتون که نکردن خودتون بزور میرین بجنگ کنکور با امکانات دولتی که سهم همه مردم هست درس میخونید و دکتر میشید . اگه چیزی جز سختی و بی پولی نداره لطفا به سایر رشته ها مراجعه کنید و اینکار سخت رو به کسایی که عاشقانه قسم میخورند بسپارید . (875472) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۲۱:۰۵
اما نسبت به تعلیق چند روزه چند نفر باید خدمتتان عرض کنم که هم شما و هم من خوب میدانیم که این کار ریاست بیمارستان یک عمل پیشگیرانه و زیرکانه ای بود تا جلوی ورود سازمان بازرسی به پرونده و عواقبی که در انتظار بیمارستان بود گرفته شود؛ و با این کار حتی معاونت نظارت سازمان بهداشت نیز مجاب گردید که برای پرونده، بازرسی نفرستد!!!/جالب است بدانید که من پس از این جریان تازه متوجه شدم که چگونه اینهمه فساد اداری در ایران با وجود سازمان با عظمتی! همچون سازمان بازرسی کل کشور به وقوع میپیوندد! -که مدتی بعد ماجرای اختلاس‌ها خودنمایی کرد!- چون که با چشم خودم دیدم که آ .د.الف به من فرمود: ما به همین تعلیق موقت اکتفا میکنیم!!! http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7/90320374257398695348.jpg ////ام نسبت به ادعای شما که تشخیص بیماری برادرم سخت بوده است!باید خدمتتان عرض کنم که (دکتر سید نقی جمالی/121481)، در بخش اورژانس تشخیص آبسه شدید داده بودند و برای عمل فوری ایشان را به بخش منتقل کردند ولی انترن حاضر در بخش اعلام میکند که من چیزی نمیبینم!!!و حتی به خود زحمت نمیدهد که با دکتر اورژانس تماس بگیرد!!!/ تشخیص آبسه شدیدی که نظر پزشکی نیز همان بود و حسرت کادر کالبد شکافی را از این فاجعه بلند کرد: http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7/91027334624239079722.jpg ///این نکته را عرض کنم که در صورت تمایل شما من مدارک تک تک مطالب را ارائه خواهم کرد؛ البته با مسوولیت شما// اما در مورد هفته قبل باید عرض کنم که برای اولین بار از طرف نظام پزشکی با ما نیز تماس گرفته شد و میخواستند بدانند که نظر ما راجع به حکم قرار منع تعقیب دکتر آنکال که اتفاقا رییس بخش نیز میباشند،چیست؟! که ما نسبت به آن اعتراض کردیم/ من نمیخواهم تصریح به برخی مطالب داشته باشم اما آنانیکه اهل این فن می باشند منظور را کاملا میدانند!!!! (869982) (moderator102)
 
یکی از پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۳:۲۴:۳۱
این حرفهای شما توجیهی ندارد، برای اینکه هیچ دکتری بالای سر بیمار نبوده است. حال که ایشان مرحوم شده شما دارید در مورد حال او نظر می دهید. اگر دکتری بالای سر ایشان بود و این نظر را می داد اون موقع حق با شما بود. این دفاع کردن بی مورد و عدم عذر خواهی شما نشان از بی اخلاقی مسئولین آن بیمارستان دارد. (870093) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۴۶:۵۳
جناب دکتر بیمار توسط رزیدنت و اتند طب اورژانس و رزیدنت ENT ویزیت شده است. (870660) (moderator102)
 
آرام ایرانی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۱:۱۹
نه خیر . توسط نیروی خدماتی و جاروکش بخش ویزیت شده.! (871257) (moderator102)
 
پيام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۸:۵۵:۲۷
چرا همه جوابها با پرچم امريكا و آلمان است . از چه مي ترسيد كه با vpn وارد ميشويد ؟ (871911) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۷:۳۰
با سلام دکتر عزيز همانگونه است که مي فرماييد درد بي اخلاقي و فرافکني است و الا در مورد تشخيص ناصحيح و اورژانسي مي توان مطلب فوت را حادثه تلقي کرد ولي در مورد بي اخلاقي و عدم انجام وظيفه خير . (871268) (moderator102)
 
فرهاد
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۴:۴۶:۱۹
آقای دکتر! واقعا شما وقاحت را به حد اعلا رسانده اید.

1- می گویید: " بعد از این اتفاق رزیدنت، انترن و... به حالت تعلیق درآمدند...". آقای دکتر! نتیجه ی این نوشته یس شما این است که این اتفاق پیش آمده بوده و در این نکته این شمایید که دروغگو هستید.

2- وقتی که همکاران شما بنا به نوشته ی خودتان "به حالت تعلیق درآمدند"، به معنی این است که ادعای شاکی صحت داشته و حتی دوستان شما هم نتوانسته اند آن را لاپوشانی کنند.

3- می گویید: "... با توجه به شکایت حضرتعالی هنوز پرونده در جریان است...". آقای دکتر! پس می خواستید برای شما و دارودسته ی ..... شما دست بزنند و هورا بکشند؟؟!!! این که پس از یک سال هنوز شماها به مجازات درخور محکوم نشده اید، جای تاسف و نگرانی دارد.

4- می گویید: "... در بخش گوش سالانه حدود 800 نفر اورژانسی درمان می شوند...".محض اطلاع عرض می شود که میلیون ها آدم هر روز در این کشور به سر کار خود می روند و نه منتی بر کسی دارند و نه تشکری از آنان می شود. شما هم اگر به بیمار رسیدگی می کنید بخاطر این است که وظیفه ی شماست و الا می بایستی خیابان را جارو می کردید یا بارمی بردید یا آجر پرت می کردید یا ...

5- کاش شما بجای دقت و تجسس در اموری مانند این که فرد شاکی قوم و خویشش را دوباره به "بیمارستان شما" آورده است،این تیزبینی و هوش و فراست خود را در راه خدمت رسانی مجدانی به هموطنان تان به کار می بردید. محض اطلاع اضافه می کنم که بیمارستان امام رضا ارث پدر شما نیست که تعیین کنید چه کسی مجاز به مراجعه به آن هست یا نیست. (870110) (moderator102)
 
ملت
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۰:۴۹
برادر ارجمند جناب آقای فرهاد
اگر مسئولین مملکت ما گوش شنوایی داشتند اصلاض نیازس به فریاد زدن نبود !وجدان بیدار مردم ذر این مورد نیز مانند بسیاری از موارد دیگر به قضاوت خواهد نشست .مثال این مسئولین مثال کبک است!
همه می دانند آنچه ما گفتیم! (870815) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۱:۱۵
بلي کاملا با فرهاد موافقم بيمارستان امام رضا در مشهد از اولين بيمارستان هاي مشهد است که در زمان پهلوي اول تاسيس شد اگر مردم نتوانند با خيال راحت به اين بيمارستان مراجعه کنند پس بايد به کجا مراجعه کنند انگار اين بيمارستان که با نيت خير بنا نهاده شده ملک شخصي عده اي شده است . (871275) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۶:۱۱:۱۳
اقای دکتر
اظهار نظر شما بعنوان پزشک خیلی بی معنی و بی منطق است
بیمارستان زیاده یعنی چه؟!!!! همه بیمارستانها باید درست عمل کنند
فقط 2 مورد مرگ ... اصولا پزشکان مرگ را امری طبیعی میدانند
وسیله هم مهم نیست و چرایی ان اصلا ربطی به هیچکس ندارد ...!!!ج (870156) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۵۶:۴۰
منظورشان اینه که بیمارستان آموزشی بوده.
البته توجیه خوبی نیست. (871530) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۳۴:۴۹
ضمن احترام به تمامي پزشكان و پرستاران واقعا" خدوم بايد عرض كنم كه متاسفانه روند تبديل پزشك به تاجر در كشور ما به شكل وحشتناكي سريع است . و البته از قبيل اينگونه ماجراها نيز در كشور كم نيست و اكثر ما ايرانيها در هر شغل و رسته اي كه باشيم اهل كم كاري و تنبلي هستيم . (870186) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۳۷:۲۰
دوست عزیز پزشک ، بهت بر نخوره ...... ما همه از این جور چیزا زیاد دیدیم. برخورد بد کارکنان ، نبود امکانات ، کثیفی محیط بیمارستان ، نبود دارو و انواع چیزها...... اینکه کارکنان بخش های پزشکی هم مشکلات خودشون رو دارن ربطی به تعهد اونها در برخورد مناسب و مطابق وجدان کاری شون نداره. اگه با بیمار خودتون هم اینجوری برخخورد بشه متوجه درد مردم میشی ولی چون شما پزشک هستی رسیدگی به بیمارانتون شامل توجه همکاری میشه (870191) (moderator102)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۵۸:۳۶
آقاي پزشك اين كه نشد جواب ، يك كمي خودت را جاي اون بنده خدا بگذار مي فهمي كه نمي فهمي . يعني چي بعد از دو ماه تازه توانستيد بفهميد كه بيماري اين بيمار چي بوده . كمر غول رو شكستيد. اين بيمار تا زندگي نيم ساعت بيشتر وقت نداشته و شما دو ماه وقت مي خواهيد . حرفهاي شما شبيه به حرفهاي يك ديوانه است نه يك پزشك . فكر مي كنم شما همان كارگر شيف شب بيمارستان بوده ايد كه بايد دوماه طول بكشد تا بفهميد كه بيمار نياز به اكسيژن دارد . (870215) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۵:۰۰
باز به معرفت كارگر بيمارستان. (870422) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۲۱:۴۵
درمان آبسه اکسیژن نیست.شما در مورد چیزی که خبر و اطلاع نداری چرا قضاوت می کنی.بررسی دلایل مرگ نیازمند کارشناسی دقیق و مشورت بوده و کار ساده ای نخواهد بود.
عقده گشایی از پزشکان هیچ سودی برای جامعه نخواهد داشت. (870615) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۶:۰۰
متاسفانه اين نتيجه عمل بسياري کاسبان است در لباس مقدس پزشکي هر چند در همين بيمارستان امام رضا پزشکاني با تجربه و حاذقي حضور دارند که بدون هر گونه پول اضافه يا داشتن مطب عمل مي کنند و دستشان هم شفا است اما امان از عده اي جواب هايشان در همين اظهار نظرها نمايانگر وجدان پزشکي اشان است !!! (871277) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۵:۰۸
ای بابا مرگ حق است این آقای دکتر وسیله بوده. (872731) (moderator102)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۳-۰۱ ۲۳:۳۹:۵۵
ای ..... چی بگم بهت (1349901) (alef-15)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۵۳:۱۹
شما در امریکا خوش بگذرون
مردم بد بخت هم اینطوری بمیرن
بعد هم توجیه کن (870312) (moderator102)
 
ea
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۵۸:۲۷
جنابعالی لازم نکرده از همکارات دفاع کنی دروغگو شما هستید و امثال شما که اینجوری با جون مردم بازی میکنید ایشالله این بلا سر خانواده شما هم بیاد تا آدم بشید شما دکترهای پول دوست که فقط برای پول کار میکنید دلتون هم برای کسی نمیسوزه (870323) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۱۹:۱۷
برادذر يا خواهر محترم،‌براي يكي از بستگان من هم در شهرستان ديگري همين اتفاق افتاد، و فوت كرد با 4 تا بچه قد و نيم قد. حدود 30 سال داشت.خانم بود، زماني كه به بيمارستان رسيد ژرستاران داشتند شام كوفت مي كردند،‌هرچه شوهرش داد زد زنم داره جون مي كنه،‌ يكي بلند نشد ببينه چشه،‌زحمتي كه در بيمارستان براش كشيدن انتقالش دادن به سردخونه.
درد ما بيماري اين مرحوم نيست،‌در دسترس نبودن انترن و ژرستار و دكتر شيفت شبه (870361) (moderator102)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۲:۱۱
اقاي يكي از پزشكان بيمارستان امام رضا ، شما اسم نداريد؟
شما اين دروغ ها رو نگي كي بگه؟
جان پدر يك خانواده به خاطر بي مسئوليتي امثال شما از دست رفت و بچه اي يتيم شد. حالا داري توجيه مي كني عذر بدتر از گناه مي آوري؟
برو به اون قسم كه خوردي پايبند باش دكتر. (870413) (moderator102)
 
محمود
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۴۱:۰۹
حسین جان شما فامیلی ندارید!
اسم یا فامیل این پزشک به شما چه کمکی میکنه!
آیا شما در شغلت و زندگیت خطا نکردی ؟
پزشکی یک شغل و حرفه است مثل مکانیکی و تعمیرات تفاوتش اینه که در پزشکی رد خسارت نمیشه کرد چون با جان و جسم انسانهاست و ولی حرفه های دیگر بعد از 100 بار نهایتا" با خسارت مالی مواجه هستی. (871429) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۱۴:۲۱
تو مطمئني كه دكتري؟؟؟؟؟ دكتراي چي داري؟!! (870474) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۱۴:۲۸
حدود يك سال ونيم پيش در ارديبهشت ماه يك دخترجوان نيز به دليل بي مبالاتي پرسنل بيمارستان امام رضا در بخش قلب فوت شد...خودم ان زمان آنجا بيمارداشتم...فاجعه بود (870475) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۲۰:۰۱
من پرسنل خوب در بيمارستان هم ديدم اما اغلبشان افرادي بي توجهند...من خودم بيمار بودم واورژانسي عمل شدم ..طي زمان درمان تا عمل وبعد از آن چندين بيمارستان در مشهد مراجعه كردم وپرسنل مختلفي ديدم فقط يك خانوم پرستار به اسم خانم خمسه در بيمارستاني واقعا به من محبت وهمدردي داشت. بعد از مشكلات وعملم به او كه مواظب بود گفتم خيلي ممنونم كه زحمت كشيدين ..اونم گفت : من ممنونم كه تو تحمل كردي!!! اين حرفش هيچوقت يادم نميره.... (870485) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۹:۴۲
آقای پزشک شما واقعاً آدم پررویی هستید من مادربزرگم رو به خاطر بی تجربگی یک خانم دکتر از دست دادم اما با اینکه پیر بود هنوز یاد م که میادجگرم می سوزه ، شما اگر داغ جوون دیده بودی اونم به خاطر بی مسئولیتی افرادی امثال شما اینطور قضاوت نمی کردی . داغ جوون دیدن جگر سوزه ، آدم داغون می شه می فهمی ؟؟ (870515) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۱۱:۵۰
بسیار ممنون از توضیحات. (870589) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۳۱:۳۳
یک مسافر مشهد
بنده در اواخر خرداد ماه سه روز در مشهد به همراه خانواده زائر امام هشتم بودم.
نیمه شب اخر حال همسرم بد شد و بلافاصله ایشان را به بیمارستان امام رضا رساندیم ( راننده ما را به آنجا برد چون من هیچ شناختی از بیمارستان های مشهد نداشتم)
از نظر امکانات بیمارستان بدی نبود اما از نظر نظم و کادر پزشکی بسیار بیمارستان ضعیفی بود به طوریکه با جنگ و دعوا از کادر می خواست که بر بالین همسرم حضور یابندو با ماجرایی که خواندم خدا را شاکرم از آن بیمارستان جان سالم بدر بردیم (870630) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۱۵:۰۸
صحبت بر سر اصل مورد بحث به جای خود که دوستان به اندازه کافی به ان پرداخته اند اما این حرف شما که گفته اید: "ضمنا شما که اینقدر خاطره بدی از این بیمارستان دارید چرا چند ماه قبل آقای ک از اقوامتان را برای درمان به همین بیمارستان و همین بخش راهنمایی کردید؟ مشهد بیمارستانهای متعددی دارد.". بسیار شرم آور است. آیا شما خود را صاحب این بیمارستان می دانید که برای مردم تعیین تکلیف می کنید؟ 100 بار دیگر هم خدای نکرده کارش به بیمارستان بکشد حق دارد به این بیمارستان مراجعه کند و شما و سایر کادر پزشکی شرعا، قانونا و اخلاقا موظفید به بیمار خود خدمات ارائه دهید. قسم پزشکی را نمی گویم چون این روزها فراموش شده ولی خوشبختانه گویا محکمه و اینترنت و روزنامه تاثیر نسبتا مطلوبی بر روی شما و امثال شما دارد؟

یک سوال کلی دیگر دارم: چرا شماها اینقدر خودتان را طلبکار می دانید؟ چرا خود را مالک جان مردم می دانید؟ چرا فکر می کنید زمین و زمان مال شماست؟ چرا فکر می کنید با درمان بیماران سر آنها منت می گذارید؟ زحمات قشر شریف جامعه درمان و پزشکی به جای خود ولی آیا فراموش کرده اید این "شغل" شماست؟ (870700) (moderator102)
 
بنده خدا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۳۰:۲۳
[جناب پرسنل پزشکی بیمارستان امام رضا.چشمها را باید شست.ظاهرا شما بد جور توهم زده هستی.خدا امیدوارم شفاتون بده دست عزیز. (870732) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۴۹:۴۶
آقای دکتر نسبتا محترم تشخیص سخته اما حرف این بنده خدا اینه شما که تشخیص بیماری رو دادین اما بیمار را رها کردین و فقط یه مستخدم از ایشون نگه داری میکرده چرا پرستار مراقب است یا مستخدم ؟ چرا آدم کشی برای شما انقدر راحت شده شما ها یک قاتل هستید که باید شدید ترین مجازاتهارا براتون در نظر بگیرند لعنت خدا بر شما باد (870887) (moderator102)
 
آرام ایرانی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۸:۲۲
این آقا احتمالآ همون نیروی خدماتی ویا بهتر بگوئیم جاروکش بخش بیمارستان است. اگر خدای ناکرده پزشک باشد ازاین دکتردوزاریاست. که بایدپروانه اش لغوشود. آیا قسم پزشکی باعث پرورش این افراداست.؟ وای برحال بیماران.! (871253) (moderator102)
 
مهری
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۳:۵۸:۳۹
بیمارستانی که اکسیژن نداره را چطور توجیه میکنید آقای مثلا دکتر ترا خدا خودت را جای خانواده ای بذار که بچه را میبرند دکتر و جسد تحویل میگیرند به فرمایش امام علی ( ع) هرچه را برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند . مرگ را برای همسایه خواستن اوج بی شرافتی است . باید پرسنل تا یک سال از کار برکنار میشدند (871692) (moderator102)
 
غزال
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۰:۱۱:۰۱
ببخشید آقای دکتر فکرمیکنیدبیمارستانهای دیگرمشهدوضعیت مناسبتری دارند.
اگرپدر یامادر خودت بود آیااین تشخیص اخراختلال تنفسی راقبول میکردید (872050) (moderator19)
 
سوری
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۳:۵۶
جناب دکتر اولا وضع همه بیمارستان ها به علت بیتفاوتی مسوولین همین است وبالاخره ادم مجبور است به یکی از آنها مراجعه کند.دوما شما بعد از فوت بررسی می کنید ببینید مشکل بیمار چه بوده؟در کشور ما همیشه مقصران طلبکارند. (872704) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۶ ۱۷:۳۹:۲۰
امیدوارم این اتفاق رو تجربه کنی و در قیامت حسرتت زیادتر از همه باشه. (879773) (moderator22)
 
حیدری
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۰۶:۱۱
ببینید اینکه می نویسم توجیهی برای بازی با جون ادمها نیست ........
اما وقتی در بیمارستانهای دولتی به ازای هر 30 بیمار یک پرستار وجود دارد در حالی که در کشورهای پیشرفته به ازای هر یک ونیم تخت یک پرستار وجود داردچه انتظاری دارید.....حال این پرستار اگر فقط شروع به کنار گذاشتن داروهای بیماران و پروند نویسی 30 بیمار کند وقتی برای کاری باقی نمی ماند چه برسد به سر زدن به بیماران......

از این روست سیل عظیمی از پرستاران برای کار اسان با حقوق بالاتر روانه کشورهای دیگر می شوند............

بابا شوخی نیست کار با جان انسانهاست چرا وزارت بهداشت یا مسئولین انتظار دارند طبق قانون خدمات کشوری حقوق کسی که با جون انسانها سر وکار دارد با کسی که با کاغذ سرو کار دارد یکی باشد البته هنوز برای خود مردم ما هم هنوز جا نیفتاده حال کی می خواهیم به این نتیجه برسیم الله اعلم...... (870453) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۱:۰۷:۵۰
اقا نميدانم چرا هر كي درس ميخونه و دكتر ميشه انتظار داره مردم كوچيكيشو كنن و درامد ميليا ردي به جيب بزنه بابا جون كار ميكني پولش را بت ميدن اينهمه افاده واسه چي (871734) (moderator102)
 
Behnam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۰۰:۵۳
خاک بر سر ما با این زندگیمون
هیچ کس وجدان کاری نداره
هیچ کس
حتی خود تو!
حتی خود من! (870905) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۲۴:۰۹
ارزش داره و متاسفانه بيمار به شكل يك كيسه پول مشاهده ميشه (871491) (moderator102)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۴۸:۳۵
برای فرزندم ماجرایی شبیه به این در بیمارستان ولی عصر زنجان اتفاق افتاده دراثر نارسایی اکسیژن کبود شده وقتی همراهان دنبال پرستار بودند ایشان مشغول تماشای سریال ترش وشیرین بوده تا برسد دچار آسیب مغری شده و5سالی است که گرفتار هزینه های سنگین دارو ودرمان هستم تازه برخی ازداروها بخاطر تحریم گیر نمیاد. (871521) (moderator102)
 
علي
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۲۳:۰۸:۲۷
وجدان كاري مثقالي چنده؟!! تو يكي از بيمارستان هاي تهران وقتي از كادر پزشكي درخواست رسيدگي و پاسخگويي راجع بيمارمان كردم و گلايه شديد از عدم رسيدگي و اينكه چرا فقط انترن و... براي معاينه به بالين مريض سي سي يو ميآيند؟ پاسخ جالبي شنديم، گفتند در تابلو سر در بيمارستان نوشته " مركز آموزشي، تحقيقاتي و درماني ...." يعني اول آموزش بعد تحقيقات و بعد درمان!!!!!!!!!!!!!! البته حتما در اين بيمارستان دولتي آموزشي پزشكان پرمدعايي و با وجدان به قيمت جان دادن بيماراني آموزش داده مي شوند تا بعد از تبحر در مراكز خصوصي پول پارو كنند..... (873456) (moderator102)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۱:۲۳
همچین وضعیتی برای من در بیمارستان شهدای تجریش و لبافی نژاد اتفاق افتاد و کسی پاسخگو نبود. البته مریض ما پس از درمان توسط یکی از پزشکان خانوادگی بهبود پیدا کرد (869015) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۴:۴۹:۰۲
کارگر افغانی بعد از سقوط از طبقه سوم با اینکه به هوش آمده بود و اطرافیانش را می شناخت و آماده می شد برای جراحی فک به دلیل سهل انگاری کادر بیمارستان شهدای تجریش این جوان بیست و چند ساله و پدر یک کودک 5 ساله در غربت جان سپرد و دست برادر و کسانش که برای یک لقمه نان غم غربت را به جان خریده بودند به جایی نمی رسید (870114) (moderator102)
 
saba
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۹:۳۷
مادرم به خاطر اشتباه دکتر متخصص و گوش ندادن ایشان به توصیه های مکرر همکارانشان از بین ما رفت . چند بار متوالی که مادرم را به اورژانس بردیم بعد از آزمایش به ما می گفتند که دیالیز بیمار ناکافی است و ما هم به اطلاع دکتر و بخش دیالیز میرساندیم اما افسوس و هزار افسوس که کسی نه به حرف ما و نه به جواب آزمایشها توجهی نکرد و بعد از اینکه مغز مادرم به دلیل وجود سم بسیار در بدنش از کار افتاده بود همان دکتر هر روز او را به دیالیز می فرستاد.و ما الان 14 ماه است که در خانه ماتم زده خودمان بدون مادر سر می کنیم و آن خانم دکتر و همکارانش به راحتی و وجدان آسوده سر بر بالین میگذارند. من و خواهر و برادرانم و همچنین مادرم هیچ وقت آن خانم دکتر را نخواهیم بخشید.کاش بودید و رفتار سرپرستار بخش دیالیز را با ما می دیدید که انگار بخش دیالیز ارثیه پدرش بود و ما را مجبورکرد که با آن وضع بسیار وخیم مادرم، بیمارستان دیگری برای دیالیز او پیدا کنیم . (869028) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۶:۲۷:۵۳
اونوقت برای ما سریال پرستاران را می گذارند تا ببینیم وجدان کاری یعنی چه !! (869041) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۵۰:۲۵
صداوسیما اگر ندانم کاری اینها را به تصویر بکشد که می شود آبروریزی . ولذا از خوب وبدشان هیچی نمی گوید !!؟
اما پخش سریال های خارجی نشان میده که نفس انسانها حرمت دارد و باید پاس داشته شود . (869439) (moderator102)
 
کتایون
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۰۷:۴۲
راست میگی
این سریال وضعیت بیمارستانی در بلاد کفر را نشان می دهد که مدام با کمبود بودجه، پرسنل و امکانات روبه رو هستند ولی طوری آموزش دیده اند که به بیمار به چشم انسانی دردمند نگاه کنند. و محبت کردن و رسیدگی به بیمار از اصول اولیه و انسانی شغل آنهاست. پرستاران این سریال کارهایی را انجام می دهند که پرستاران ما حاضر نیستند درباره ی آن فکر کنند.

یک بار من برای ملاقات آقایی از اقوام به بیمارستانی دولتی در همین تهران رفتم و به همراه او پیشنهاد کردم تا وقتی بیمار خواب است، دوری در حیاط بیمارستان بزند و رفع خستگی کند.ده دقیقه پس از رفتن او؛ هم اتاقی اش به من تذکر داد که کیسه ی سوند بیمارمان پر شده و باید تخلیه شود. رفتم به پرستاران محترم گفتم ولی پاسخ دادند که به ما ربطی ندارد خودت عوض کن.خلاصه با راهنمایی هم اتاقی ها فهمیدم که اگر خودم نمی توانم، باید به خدمتکاران پول بدهم تا این کار را انجام بدهند. وقتی خدمتکار آمد، از او خواستم تا ملافه ی زیر بیمار را که آنقدر کثیف بود که انگار زمین را با آن پاک کرده اند، عوض کند. اما خدمتکار مکث کرد. با اشاره ی حاضران فهمیدم که برای این کار هم باید پول داد.بعد از تعویض ملافه، خدمتکار گفت که برو خبر بده که سرم بیمار تمام شده. پرستار محترمی که آن جا بود، به من گفت خودت پیچ سرم را ببند و بعد دو تا کپسول به من داد وگفت که این ها را هم به مریضتان بده!

من نیم ساعت بیشتر آن جا نبودم ولی وای به روز همراهان بیمار که شبانه روز در کنار بیمار هستند. یعنی اگر در ایران کسی همراه نداشته باشد، بیچاره است. (871375) (moderator102)
 
رحمتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۶:۴۷:۰۴
از مطلبي كه نوشته بوديت واقعا متاسف شدم و از پروردگار برايتان تقاضاي صبر دارم.
بد نيست در اينجا بنده هم 2خاطره را براي دوستان ذكر كنم
مادر بزرگ بنده رفته بود در بيمارستان.....اراك چشم راستش را كه اب مرواريد داشت عمل كند كه متاسفانه وقتي از اتاق عمل بيرون امد كادر پزشكي ميگفتند خودش توي اتاق عمل به ما گفته چشم چپم را عمل كنيد بگذريم كه مادر بزرگم وقتي وارده اتاق عمل شده بيهوش بوده است بگذريم كلي شكايت و اخرهم .........................................هيچ
حالا هم ميگويند برايش بيهوشي خوب نيست و بايد با همين چشم راست معيوب زندگي كند ..........
و اما خاطره بعد از خودم
ساعت 2 شب سنگ كليه بنده به شدت درد گرفت با پدرم تماس گرفتم و مرا بلافاصله به بيمارستان رساند
در بيمارستان پزشكان خييييلي خونسرد به ادامه ي صحبت هايشان با يكديگر ميپرداختند و داستان براي هم تعريف ميكردند انگار كه نه انگار كه بنده دارم از درد جان ميدهم و از خدا فقط تقاضاي مرگ خود را داشتم
بعد از يك ربع با هزار منت يكي از پزشان اورژانس امد و با كلي منت براي من چند تا مسكن تجويز كرد بگذريم روي تخت داشتم از درد جان ميدادم پدر رفت به دنبال مسكن ها در داروخانه بيمارستان بعد از يه رب امد با دادو هوار گفتم پدر كجا بودي گفت داشتم پرسنل داروخانه بيمارستانا بيدار ميكردم. (869048) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۳۲:۳۷
من هم برای پدرم مشکل مشابه در خصوص سنگ کلیه داشتم، دقیقا همین اتفاقی که برای شما افتاد برای ما هم افتاد علاوه بر ایکه پرسنل هر هر هم میخندیدند، منزل ما سعادت آباد است، از فردا شب پدرم را برای تزریق پتیدین به بیمارستان آراد در سمیه بردم، کمی بیشتر پول دادم و خیلی هم خوب کارمان انجام شد... در موارد اورژانس بهترین کار این است که به بیمارستان های خصوصی و شناخته شده بروید... هر چند که بعضی بیمارستان های خصوصی هم بی توجه و افتضاح هستند ولی حداقل بالای سرشان نوشته ی تهدید آمیز مبنی بر توهین به کارکنال دولت حبس دارد و ... را ننوشته است!!! و میتوانید با خیال آسوده فریاد بزنید!!! (870636) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۷:۰۲:۴۹
چند وقت قبل رسانه ها اعلام کردند در انگلیس آمار اشتباهات پزشکی حدود 40 درصد است. برای کشورهای کمتر توسعه یافته این رقم باید بالاتر باشد! (869075) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۷:۱۵
متاسفانه رسانه ملی ما آمار بیکاری، بی پولی، بدبختی و مشکلات انگلیس و آمریکا رو داره، اما واسه خودمونو.... (869791) (moderator102)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۵۱:۱۹
آخه مشکلات شهروندان آمریکا برای رسانه ملی مهمتر از درد و رنج ایرانی ها میباشد .
مدام از بیکاری و تورم و رکود و ورشکستگی بانکها میگه اما مشکلات مملکت خودمون را نمیگه !!!!
نمیدونیم این رسانه ایرانه یا رسانه آمریکا (870540) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۲۱:۱۲
عزيزم اون اشتباهات با جون آدما سرو كار نداره (870363) (moderator102)
 
دکتر زهرا طباخی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۷:۲۹:۱۸
هدف سایت الف از انتشار این دردنامه چه بوده است؟ ایجاد جو ناامنی روانی و ناامیدی در جامعه؟! شاید بهتر بود شخص آقای توکلی این شکواییه را به نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی می سپردند تا پیگیری از مراتب بالای وزارت خانه بهداشت صورت گیرد و گرنه هم مردم و هم مسئولین به خوبی می دانند که بیمارستان ها از کمبود کادر متخصص و متعهد رنج می برند. در هیچ کجای دنیا هم رسم بر این نیست که یک انترن را به واسطه یک اشتباه پزشکی از هستی ساقط کنند. مرسوم است که در چنین مواردی بیمه خسارت های ناشی از اشتباهات پزشکی را جبران کند و انترن یا رزیدنت یا پزشک با توجه به درصد خطاکاری شان مورد بازخواست قرار گیرند. افزایش ناراحتی مردم با انتشار چنین گزارش هایی که بررسی آن توسط عوام امکان پذیر نیست قطعا بی فایده و چه بسا از بعد رسانه ای خطرناک نیز هست. (869127) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۳۱:۴۴
خانم دکتر
اگر این حادثه خدای نکرده برای خانواده خودتان اتفاق می افتاد باز هم نظرتان این بود؟ (869272) (moderator19)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۵۹:۵۷
خانم دکتر با سلام
با این روحیه که حضرتعالی دارید کاش رئیس قوه قضائیه می شدید. ؟؟؟؟ (869331) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۳۲:۰۸
خانم دکتر سلام/متاسفانه احساس می کنم که شغل شریف شما بر متن تون تاثیر گزار بوده؛اما من از شما چند تا نکته رو خدمتتون عرض میکنم امیدوارم که پاسخ مطلوب بدین:اولا من به رئیس کمیسیون بهداشت مجلس آ.د.شهریاری نامه نوشتم اما متاسفانه ایشان هیچ جوابی-حتی یک ناسزا-به من ندادند/ثانیا اگه متن رو دقیق خونده باشین وقتی به فاصله 3ساعت از فوت برادرم پرستار و رزیدنت اینطور ابراز میکنن که هیچ عذاب وجدانی ندارن آنگاه شما چه توقعی دارین؟ نکند شما هم جزء آن دسته از افرادی هستین که معتقدن به هیچ نقطه ضعفی نباید اشاره کرد چون استکبار جهانی! سوء استفاده میکنه؟/ثالثا هینقدر خدمتتون بگم که وقتی نماینده مشهد به رییس علوم پزشکی مشهد نامه زدند و ایشان نامه را به نظام پزشکی ارسال کردن، نظام پزشکی به خاطر این کار برخورد تندی با ما داشت!!! (869275) (moderator102)
 
دکتر زهرا طباخی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۷:۳۹
بنده به شما یا خانواده محترم بیمار خورده نگرفتم که چرا تلاش می کنید از طریق رسانه های عمومی احقاق حق کنید بلکه اشکال من به مدیریت سایت الف وارد است چرا که این سایت با سایر رسانه ها متفاوت است و می توانست ضمن پیگیری پرونده شکایت خانواده داغدار نتیجه را به مردم اعلام کرده و یک کار رسانه ای کامل توام با اجرایی شدن عدالت را به نمایش بگذارد. صرف بیان کاستی هایی که علل شان مشهود و مشخص است تنها منجر به تضعیف روحیه مردم خواهد شد.
در صورتی که ظلمی به شما و خانواده مرحوم شده یک نماینده مجلس وظیفه دارد با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد به جای رسانه ای کردن موضوع زخم را درمان کند نه این که به گسترش ناامنی روانی و ناراحتی جامعه دامن بزند.
مسئله حقوقی که بیان شد به معنی بی توجهی به رفتار بد و سوء درمان احتمالی صورت گرفته نبوده است هدف بیان قانون بود. مجازات یک سهل انگاری پزشکی با سوء درمان توام با بدرفتاری قطعا متفاوت است. (869624) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۲۶:۴۱
این حرفهای شما وقتی درسته که جامعه قانون مند باشد. اما اینجا ایران است و امسال هم 1391 ! (869829) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۶:۱۹:۲۱
خانم دکتر دقت کردین تمامی متن های شما بیشتر امتیاز منفی دارد تا مثبت ... فکر نمیکنید حرف های شما فقط از منظر خودتون منتقی است (870161) (moderator102)
 
دکتر زهرا طباخی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۲۰:۲۵
بنده برای خوشامد مردم یا هیجانی شدن بحث که کامنت نگذاشتم. گاهی بد نیست انسان منطقی باشد و به جای غرغر کردن فکری برای مدیریت بحران کند. خانواده داغدار به رسانه مراجعه کرده تا درمان دردش که عدالت است را بیابد. عدالت حتما آن نیست که من یا شما دوست دارد عدالت یعنی جاری شدن عدل یعنی احقاق حق! (870710) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۹:۰۲
خانم دکتر شما کلا برای خوشامد مردم و خدمت به اون کار نمی کنید این رو می دونستیم هدف شما فقط مبارزه با استکبار جهانی هست! (871090) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۱:۱۹:۲۵
توصیه اکید میکنم شما به همان حرفه طبابت یا طباخی (حال در هر کدام که متبحرترید) بپردازید و روزنامه نگاری را به اهل فن و قضاوت را به خوانندگان و مردم عادی واگذار کنید. (871546) (moderator102)
 
سریش آبادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۲۲:۴۹
اشکال شما به مدیریت سایت الف است ؟؟؟؟؟؟؟؟
یاللعجب ! این چه منطق وتوجیه کودکانه ای است ؟!! لابد گرانی وبیکاری و نابسامانیهای ناشی از آن هم سایت الف است . ؟!!
گنه کرد در بلخ آهنگری
به شوشتر زدن گردن مسگری
تنها کسی که بی پروا مشکلات مردم را منعکس می کند. ببین اعتبار نامه اش چه شده !! ؟که هر وجدان بیدار و آگاهی را می آزارد.
البته بدتر از اینها را مردم در دولت مدعی عدالت و مهرورزی تجربه کرده اند . سایت الف در واقع هشدار میدهد آی مردم !
برای پیگیری اختلاس 3000 میلیاردی ، پرونده خیابان فاطمی پرونده بیمه ، عزل مدیران لایق ودلسوز و نصب مدیران حاشیه دار و وابسته به جریان انحراف مانند استاندار قم و آبرو ریزیهای بین المللی در سفر های خارجی دارای پروتکل جزخون دل خوردن چاره ای ندارید .
لا اقل مواظب جان عزیزانتان باشید ! (870182) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۴۳:۲۹
خانم دكتر
سلام
اگه سايت الف مشكل داره شما لطف بفرمائيد وارد نشويد و در ضمن به قول خودتون از مجاري قانوني با مدير سايت برخورد بفرمائيد. (870201) (moderator102)
 
يك بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۵۰:۴۴
اساساً وظيفه اصلي رسانه هابيان مشكلات و به تصوير كشيدن آنهاست تامسئولين مربوطه تحت فشار افكار عمومي مجبور به انجام اقدامات جدي جهت جلوگيري از بروز مجدد چنين حوادث تاسف بار شوند. بنابراين كار الف بسيار صحيح بوده است. (870307) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۹:۰۹
خانم دكتر اين يك رسانه هستش نه قوه قضاييه (870434) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۴۸:۰۹
به سایت الف توهین کنی با من طرفی آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ (870535) (moderator102)
 
آرش
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۲۳:۲۳
تعدد کامنتها نشان از اهمیت موضوع داشته و نشاندهنده این است که چنین اتفاقاتی برای اغلب مردم پیش آمده است.وقتی مساله ای با جان مردم و امنیت روحی و روانی مردم سر و کار دارد٬ باید رسانه ای شود.اصلا وظیفه ذاتی رسانه انتشار خبر است تا افرادی که مسئولند به خود آمده و نظارت و کنترل بیشتری بر زیر مجموعه های خود داشته باشند.من متاسفم برای شما که لفظ دکتر را با خود یدک می کشید ولی هنوز نمی دانید٬ یک سایت خبری وظیفه اش انعکاس اخبار ٬بدون هیچ اغماض و چشم پوشی است. هرچند ممکن است انتشار برخی اخبار بسیار تلخ و گزنده بوده و به مذاق خیلی ها خوش نیاید.کاش در دانشگاه علوم پزشکی به جای ارائه دهها واحد درسی مرتبط با علوم پزشکی٬ چند واحد نیز در رابطه با(( اخلاق و وجدان و انسانیت)) هم تدریس می شد تا شاید تعدادی از خروجی های دانشگاههای علوم پزشکی ما ((رشد اخلاقی)) نیز پیدا می کردند. (871069) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۵:۴۱
کاش برای تمام حرفه ها از کارمندی و شغل آزاد و فرهنگی و علمی درس اخلاق میگزاشتند.
شایدم از کلاس اول اگر نهادینه بشه بهتره.
خود شما قاضی بین خودت و خدا آیا اخلاق حرفه ای را رعایت میکنی؟ (872667) (moderator102)
 
من
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۹:۲۲:۲۸
سایت الف تصمیم گرفته یه دادگاه علنی تشکیل بده شما مشکلی داری؟ دفاعیاتتو مطرح کن (873226) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۳۴:۴۳
خانم دکتر به نظر بنده شما به همون امر طباخی بپردازید بهتره. (869281) (moderator102)
 
saba
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۹:۳۱
و ایضا بسیاری دیگه از همکاراشون چه مرد چه زن.آبروی انسانهای با وجدان رو نبردید (869527) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۴:۵۳:۴۹
توهین به دیگران و همه را با یک چوب راندن کار صحیحی نیست. ما پزشکان حاذق و با وجدان هم زیاد داریم . مثل دکتر خدا دوست و سمیعی و ... (870121) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۷:۳۶:۴۳
دکتر سمیعی رو که میدونم تو ایران نیست واحساس مسئولیت را از اجانب !!! یادگرفته برای همین هم دکتر خوبیه وخیلی هم قابل احترام در مورد دکتر خدا دوست هم ، ایشونو نمی شناسم اگه مثل دکتر سمیعی باشن پس حتما در ایران حضور ندارند ، چون در ایران فقط بی مسولیتی که حرف اول می زنه (871835) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۸:۰۴
توهین به دیگران و همه را با یک چوب راندن کار صحیحی نیست. ما پزشکان حاذق و با وجدان هم زیاد داریم . مثل دکتر خدا دوست و سمیعی و ...
استادان و معلمان خوب هم زیاد داریم
بقال و عطار خوب هم زیاد داریم
صافکار و نقاش خوب هم زیاد داریم
و.....
قبول کنیم که پزشکی یک حرفه است با ریسک بالا .
دلیل اینکه بسیاری از رتبه های بالای کنکور به دنبال رشته ای مثل دندان و داروسازی هستند.
باز هم میگم قصور پزشکی بوده شکی نیست ولی ..... (872689) (moderator102)
 
فاطیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۲۵:۵۶
هم وطن گرامی... به بهانه ی حمایت از کسی حق نداری دیگری را مسخره کنی.
اینقدر بزرگ و عقل هستیم تا به خودمون اجازه ندیم اسم مردم را مسخره کنیم!!!
خانم دکتر بخاطر بی ادبی دوستمون معذرت میخوام.
....... اما در مورد اصل خبر.......
بسیار باعث تاسف است. مهم اینه که جان یک انسان از دست رفته. چی این مشکل را جبران میکنه؟؟؟
پول؟ عذرخواهی؟...........بهانه؟؟
متاسفانه ئر مورد ایشون هیچ کدوم اینها هم رخ نداده.
متاسفانه بیسوادی بسیاری از پزشکان فعلی دروغ نیست!!! (871072) (moderator102)
 
آتش
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۳۷:۲۴
ای کاش یکی از این اتفاقات برای یکی از نزدیکان شما هم رخ دهد..سپس شما به بیمه مراجعه فرموده و خسارت خود را دریافت فرمایید.احتمالا شما هم یکی از اون انترنهای همیشه خوابالو و بی وجدانین که زندگی انسانها برایتان هیچ ارزشی نداشته و راحت سر بر بالین میگذارید.واقعا به این دیدگاهتون متاسفم (869285) (moderator102)
 
علوی
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۴۴:۱۸
اما خانم دکتر! در جامعه ایران حتی زمانی که افکار عمومی در جریان قرار میگیرد و حداقل فشاری نیز به مسئولین از این جهت وارد میشود بازهم پیگیری های جدی صورت نمیگیرد چه رسد به اینکه مسئولین به طور خودجوش اقدام به حل و فصل منصفانه موضوع باشند!
متاسفانه "توجیه" تنها ابزار برخی مسئولین است (869302) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۰۴:۱۳
امیدوارم برای خانواده خودت اتفاق بیفتد خانم دکتر و عزیزت جلوی چشمت پرپر بزند و تازه بعد از مرگ عزیزت انترن بیاید و بگوید امکانات نبود... شماها جلادید پزشک نیستید (869338) (moderator102)
 
saba
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۰:۴۰
من کاملا با شما موافقم . (869531) (moderator102)
 
پيام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۹:۱۰:۲۱
فدات شم منم از بالا تا پائين رأي منفي به پزشكان دادم . اما يه نكته ، لطفا" كسي رو نفرين نكن . چون نفرين دو سر داره كه اگه بگيره . يك طرفش دامن نفرين شونده رو ميگيره و طرف ديگرش دامن نفرين كننده رو ... (871933) (moderator102)
 
SABA
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۱:۵۵
آقای پیام آرزوی سلامتی برای شما و خانوادتون میکنم . مخصوصا مادرمحترمتون اگر در قید حیات باشند انشالله . اما یکی باید این درد رو با تمام وجود کشیده باشه بعد بگه نفرین می کنه یا نه . وقتی عزیزت جلوی خنده ها و بی تفاوتی کادر درمانی زجر میکشه و کسی به دادش نمی رسه و آخرش هم... (873044) (moderator102)
 
پيام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۱:۴۱
صباي عزيز با سلام و تشكر از آرزوهاي خيرتان . اميدوارم در پناه خداوند سلامت و سعادتمند باشيد . اوايل سال 57 برادر 21 ساله من بدليل شكستگي پا به بيمارستان شير و خورشيد كرج اعزام شد و ديگر به خانه بازنگشت . تزريق داروي بيهوشي زياد . من طعم اين درد را قبلا" چشيده ام . اما بازتاب نفرين را هم ديده ام . درست مثل ايستادن در كوه و فرياد زدن است . پژواكش بگوش خودت نيز خواهد رسيد . پس با تجربه شخصي عرض كردم نفرين نكنيد كه دو سر دارد (876545) (moderator22)
 
پيام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۶:۳۹
صباي عزيز اتفاقا" مادرم چند ماه بعد بدليل غصه ناشي از مرگ پسر و سرازير شدن اين غم بزرگ در دل و شوكي كه باعث شد مادرم حتي نتواند گريه كند . مبتلا به سرطان شد و در همان سال 57 و درست يكي دو ماه مانده به پيروزي انقلاب از دنيا رفت . پس من دوباره طعم تلخ اين حوادث را چشيدم (876554) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۰۹:۲۲
رو که نیست. عزیز من با جان آدم ها سر و کار دارین. پول می گیرین خدا تومن خدمات می مونه بعد از کارهای شخصی تون. خجالت هم خوب چیزیه. (869351) (moderator102)
 
پويا
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۱۹:۳۹
دختر جان قصور معني اش اين است که در آموزش هاي تخصصي موردي داشته که بدرستي از تشخيص و نوع درمان آگاه نبوده و الا اين موارد لاابالي گري است که براي جان انسان ها و يا حداقل انجام وظيفه قانوني که همانا حضور بر بالين بيمار است هم هيچ ارزشي قائل نيستند آيا بيمه خسارت يک عمر بي پدري آن کودک را هم به او خواهد داد احتمالا افرادي مانند جنابعالي مي توانيد براي آن قيمت تعيين کنيد و الا حوادث جايي براي شکايت نمي گذارند اين بي اخلاقي است که جامعه را مي سوزاند اميدوارم جنابعالي اينگونه تحت آزمون قرار نگيريد . (869370) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۶:۲۱
پویا جان:گفتی آیا بيمه خسارت يک عمر بي پدري آن کودک را هم به او خواهد داد احتمالا افرادي مانند جنابعالي مي توانيد براي آن قيمت تعيين کنيد و الا حوادث جايي براي شکايت نمي گذارند اين بي اخلاقي است که ....
چرا وقتی صحبت از خدمات به فرزندان شاهد و ایثارگر میشه رگ غیرتمون نمیزنه بالا که آی این بنده خدا یک عمر بی پدری رو باید تحمل کنه در حالی که پدرش برای همه ما جونشو فدا کرده!!!!!
مشکل مملکت ما همه یا هیچه یک قربونی که گیر بیاریم میریزم سرش -ببین دوستان به این خانم دکتر که اینقدر مودبانه نظر شخصیه خوشو گفته چه حرفها زدن! (872708) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۲۵:۱۰
توجه کنید این خانم دکتر چقدر راحت با موضوع برخورد میکنه و طرفدار همکاراشه.
خیلی اروم و خونسرد میگه که خسارت را از بیمه بگیرند. انگار که داره درباره یک ماشین (یک موجود بیجان) صحبت میکنه و توجه نداره که تنبلی و بی مسئولیتی یک تعداد کادر پزشکی و نه اشتباه انها باعث بیجان شدن یک نان اور خانواده شده است.
به ایشان و طرفداران ایشان توصیه میکنم حتما سریال پرستاران رو ببینند. بله اونجا هم اشتباه میکنند ولی اشتباه نه تنبلی و تنپروری. تازه بعد از اشتباهشون عذاب وجدان میگیرن و فارغ از اینکه نظام بهداشتیشون پدرشونو در خواهد اورد عذاب وجدان هم از درون ازارشون میده.
واقعا اینجا هم همینطوره. این کادر پزشکی عذاب وجدان رو تجربه کرده. از کارشون نادم شدند؟ عذر خواهی کرده اند؟؟؟؟؟؟؟
در همین اظهار نظر خانم دکتر حتی یک همدردی ساده با خانواده مرحوم دیده نمیشه فقط نگران هستند که این گونه موارد رسانه ای بشه و با همکاران ایشان و چه بسا خود ایشان اگر در آینده از این سهل انگاری ها نمایند و یا اگر در گذشته بی مبالاتی کرده اند و الان بخواهند پیگیری کنند به سادگی عبور شود و بیمه به قول ایشان خسارت بدهد.
ضمناً محض اطلاع ایشان در موارد انسانی لفظ غرامت بکار می رود نه خسارت. خسارت برای اشیاء است و غرامت برای انسان. (869381) (moderator102)
 
دکتر زهرا طباخی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۳۸:۱۰
اول این که بنده داروساز هستم نه پزشک! دوم این که دوستانی که خوب فیلم و سریال می بینند توجه داشته باشند در همان سریال ها چطور با متخلفین برخورد می شود. در صورتی که ثابت شود بی تعهدی فرد موجب بروز خسارت جانی شده است قطعا احکام صادره آینده شغلی فرد خاطی را هدف خواهند گرفت. اما گاهی صدمه جانی بر اثر سوء درمان یا سهل انگاری ناشی از خستگی و ... است. در این صورت معمول این است که فرد یا مدتی از کار برکنار می شود یا توبیخ کتبی می شود. علاوه بر همه این ها در صورتی که خسارت جانی بوده باشد بیمارستان، سیستم و شرکت های بیمه گر وظیفه دارند غرامت سنگینی به خانواده مرحوم یا مصدوم پرداخت کنند. بنده سنگ دل یا بی تفاوت نیستم بلکه به دنبال یافتن راهکاری برای کاهش آلام خانواده داغدار مذکور یا سایرین هستم. اشتباهات پزشکی (نه بی تعهدی و بی موالاتی) جزئی از زندگی است اما راهکارهایی برای جبران نسبی خسارت وجود دارد.
شاید به نظر برسد بی تعهدی در جامعه پزشکی کشور ما زیاد است که البته این موضوع جای بحث دارد اما قطعا بی قانونی در بسیاری از شوون زندگی ایرانی به چشم می خورد از جمله در بخش بهداشت و درمان. (869648) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۲۳:۲۰
حالا هرچی هستی، من هم برای 6 سال روزانه 17 ساعت توی دانشگاه کار تحقیقاتی می کردم و همه دوستان و فامیل می گفتن که خاک برسر رفته آمریکا صبح تا شب توی دانشگاهه چرا دسکو و پارتی نمیره (اصلا تو می دونی ویزای یه بار ورود که در طول 6 سال نتونی خانواده ت رو ببینی یعنی چی). کار می کردم چون وقتی یه مسئولیتی آدم قبول می کنه باید اون رو به نحو احسنت انجام بده. الان هم که بعد از درس توی یه شرکت بین المللی مشغول هستم هم روزانه حداقل 14 ساعت کار می کنم. سهل انگاری ناشی از خستگی یعنی چی. (869985) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۴۲:۰۹
شما الان تو آفریقای جنوبی مشغولی به سلامتی نه؟ (870398) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۶:۵۷
بله، الان تو شرکت اینتل مرکز ژوهانسبورگ مشغول هستم.
http://www.intel.com/jobs/southafrica/sites/johannesburg.htm (871060) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۴۷:۳۸
سرکار خانم ، اون سریالها که توش برخورد میشه خارجیه نه ایرانی.... ما واقعیت جلوی جشممون رو نمیتونیم ندیده بگیریم. در ضمن ما از بی مسئولیتی و لاابالی گری میسوزیم وگرنه همه مردم پزشک های با وجدان و دلسوز رو هم میشناسند و هم دوست دارن (870207) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۲:۳۰
خانم دكتر كاري ندارد در اين مواقع بايد جواب شما را از طريق منطق سوفستايي داد . يعني اينكه بياييد شوهرتان را در همين بيمارستان بستري كنيد و ايشان خداي ناكرده فوت كنند . بعد جواب كامنت را بگذاري . (870225) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۴۲:۵۸
عموی من در تهران در همین مرکز تصادف کردوقتی ما به دیدنش رفتم حالش به ظاهر خوب بود دست و پا فقط شکسته بودو از درد شکم و بزرگ شدن اون می نالید اما نیمه شب به کما فرو رفت در اثر خون ریزی داخلی و عدم تشخیص به موقع سه ماه ایشون در کما بود و با مرگ دست و پنجه نرم می کرد کلیه هاش از دست رفت و کبد اون به شدت اسیب دید یک سال با بدترین شرایط روی تخت بیمارستان بود وقتی بحث شکایت پیش اومد هر کی رسید و چرا این احمال کاری صورت گرفته هیچ نتیجه ای گرفته نشد چنا ن بحث از حق و حقوق می کنید که انگار تو این جامعه زندگی نمی کنید (870299) (moderator102)
 
سارا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۰۷:۲۳
همین که انقدر پوستت کلفته که هرچی بهت میگن نه بهت برمی خوره نه از رو می ری، نشون دهنده شخصیتته دیگه. (870457) (moderator102)
 
شاینا
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۳:۱۱:۰۰
ادبیات خاص شما هم نشان دهنده طرز تفکر و شخصیت شما است! (3288138) (alef-11)
 
انسان
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۱۵:۳۵
عزیزان چرا وقت و آرامش ذهن گران بهاتون رو برای جواب دادن به یک انسان نما و امثال ایشون، تلف می کنید. اصلا از کجا معلوم ایشون واقعا دکتره. کی هست؟ کجاست. چیکاره ست؟

فقط از این رسانه همدردی خودم رو به این هموطن عزیزم و بقیه هموطنایی که از این شکاف صدمه و مصیبت دیدن ابراز می کنم. باشد که عدل الهی بهترین قضاوت و حکم را جاری نماید و روح عزیزانمان در شادی و آرامش ابدی! (870478) (moderator102)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۳۱:۴۱
بحث هم بر سر اینه که بی تعهدی و بی مبالاتی عامل این اتفاق ناگوار بوده شما چرا اصرار داری بگی اشتباهات پزشکی؟ (870632) (moderator102)
 
دانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۷:۵۸
خانم دکتر لطفا 2 تا چشم 2 تا بنا گوش و 1 مغز بدبد . کله پزی بهتره .فقط مال بیمارها نباشه که توسط پزشک نماها کشته میشوند و بعد میگویند طبیعی بود!
یه طباخی بزن در امدش بیشتره دکتر ه کله پز (870791) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۱:۱۸:۱۳
اگر ادب و منطق داشتيم وضعمان اين نبود......... (871741) (moderator102)
 
ابراهيمي
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۲۰:۴۵:۵۱
خانم دكتر شما تو نظر اول گفته بوديد كه به خاطر يه اشتباه يك انترن را از زندگي ساقط نمي كنند . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ يادتون باشه كه داريد راجع به اين موضوع خاص و مرگ يك انسان نظر مي ديد نه هر اشتباه ديگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (879028) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۷:۴۹
شاید قصد خانواده مرحوم از پیگیری موضوع ، عدم تکرار این اشتباهات مرگبار در بیمارستان ها باشد نه دریافت غرامت! (871252) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۲:۱۲
به شدت مواقم باشما (872722) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۳۵:۳۷
"کمبود کادر متخصص و متعهد" رو درست گفتی. ما خودمون تو دوران دانشجویی همخونه ای پزشک داشتیم همیشه تکیه کلام استادشو تکرار می کرد که تو کلاس گفته " اگر نتونستین تشخیص بدین به نسخه الکی بنویسین مردم خرن نمی فهمن" (اگر شک دارین اسم میارم تا روشن بشه)
قسم سقراط و حفظ جان مردم همش شعاره. به جرات می تونم بگم که بخش عظیمی از پزشکان تعهد به چیزی جز پول ندارن.
در ضمن خانم به اصطلاح دکتر تو خوشت می یاد یه پلیس تو خیابون بگه حقوقم کمه خدمات نمی دم ارازل و اوباش تیکه تیکه ات کنن.
در ضمن دستمزد بالا می گیرن که اشتباه نکنن، اگه قرار باشه همچین اشتباهاتی بکنن دیگه حقوق بالا معنا نداره. تو خودت دوست داری من بعنوان یه راننده ناشی بچه ات رو بکشم تو تصادف بگم ببخشید، همین.
باید از هستی اون انترن ساقط بشه چون امثال شما و استاداش توی دانشگاه اهمیت جان مردم رو بهش گوشتزد نکردن.
در ضمن مگه پزشکا کی هستن که نباید این رسانه ای میشد. آره همه بگن شما خدایین نکنه یه موقع درآمدد کم بشه. (869405) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۳۰:۴۵
دستمزد بالا رو غلط اومدي .حقوق رزيدنتي حدود ٧٠٠ تومنه.هر روز شامل جمعه ها ميان.به حز اون كشيك هم ميدن.من از دستوراتي كه براي اون مريض نوشتن خبري ندارم. ولي پزشك دستورات رو مينويسه و پرستار تو بخش ميمونه واگر خبري شد اطلاع ميده. نبودن پرستار تو بخش خيلي عجيبه.من تو يه شهرستان خيلي محروم كار ميكنم.اينجا يه بار يه پرستار پشت ايستگاه پرستاري تو شيفت شب خوابيده بود توبيخ شد (870002) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۲۷:۲۵
مهراد جان
خوشحالم که لااقل در این شهرستان محروم مدیریت صحیحی اجرا میشه
دست این مدیر بیمارستان را باید بوسید. (871405) (moderator102)
 
عبدالله از سریش آباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۰۶:۴۶
سعدی گذشت آن زمان بنی آدم ابزار یکدیگرند!!
خانم دکتر ! برایتان بسیار متاسفم و از سایت الف تشکر می کنم که همدردی وانساندوستی (بقول خانم دکتر ) "عوام "را به نمایش گذاشته تا بلکه رنج و آلام این خانواده داغدیده ناشی از بی خیالی و بی تعهدی کادر پزشکی التیام یابد. (869471) (moderator102)
 
سعید57
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۳:۲۹
با سلام
شاید هدف الف از انتشار این مطلب این بوده که آنانیکه داعیه برنامه برای اداره جهان را دارند ، نیم نگاهی به حیطه مسئولیت خویش بیندازندو اول یک شهر کوچک را اداره کنند بعد داد اداره جهان سر دهند. (869535) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۱۰:۲۵
آقای 57
این که تو و دیگران خلاف می کنید و کم کاری چه ربطی به برنامه ریزی داره !
حتما باید دولتین هاشمی و خاتمی بی سر و صدا و همه با هم هماهنگ غارت می کردند و صدائی هم در نمی آمد تا شما راضی می شدید ! (870241) (moderator102)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۵۳:۲۱
امیدواریم که این مشکل برای شما اتفاق بیافته
تا ببینیم اونوقت اینطوری کلام می نگارین (870547) (moderator102)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۳۹:۳۱
خدا را شکر دولت احمدی نژاد همه غارتگران را بر سر جایشان نشاند و جلوی چپاولگران گرفت و وضع همه مردم خوب شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (871196) (moderator102)
 
سعید57
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۸:۱۲
با سلام
برادر ارجمند
ما خلاف نمی کنیم ، بلکه این بی برنامه گی ها ی تو و امثال تو است که نمی گذارد ما درست وظیفه خود را انجام دهیم ، وآنگهی غارت بی سر و صدا بهتر از آن است که با غارتی 3000 میلیاردی کوس رسوایی را عالم و آدم بشنود ، چرا که در غارت بی سر و صدا فقط مالمان به غارت می رود ولی در غارت پر هیاهو هم مالمان می رود هم آبرویمان.
البته نا گفته نماند که ما همیشه راضی هستیم و کاری به دولتین نداریم ، چه آنزمانی که 15 سالمان بود و بر خاک عریان و داغ خوزستان می خوابیدیم و چه آن زمانی که کوپن خود را با دیگران قسمت می کردیم و چه آنزمانی که با دست خالی راه روستایی می ساختیم و.............
و شکر خدا تا به امروز دیناری برای اینکارها نگرفته ایم و منتی بر کسی نداریم و طلبی از کسی نداریم .
لذا برادرم تا کسی انتقادی کرد فکر نکن کمتر از تو مسلمان یا کمتر از تو ایرانی است . (871269) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۵:۴۷
نه با سر و صدا باید غارت کرد و هرچه هست را!!!
مرد حسابی زمان اونا کرباسچی و نوری و غیره را به بهانه های واهی انداختند زندان... کسی گفت خط قرمزه؟ آخه وجدان هم خوب چیزیه... لطفا به شعور یک ملت توهین نکنید... (871462) (moderator102)
 
سعید57
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۵۹:۳۷
با سلام
خانم دکتر محترم
اولا عوام بودن ربطی به سواد ندارن چه بسا دکترهایی که عوام تر از یک بی سواد هستند، چرا که عوام کسی است که فهم درک و تمییز مسائل را نداشته باشد ، به نظر شما مردم معنی کم کاری و سهل انگاری و بی مسئولیتی را نمی فهمند؟شاید برای شما عادی شده باشد و متوجه نباشید اما مردم اکثرا بسیار خوب می فهمند .
دوما ، شاید در هیچ کجای دنیا انترنی را به خاطر اشتباهی از هستی ساقط نکنند ، اما آن زمانی است که اشتباه غیر عمدی باشد ، نه از روی کم کاری و بی مسئولیتی ، لذا وقتی در کشوریکه دینش اسلام است و کشتن یک نفر مساوی با کشتن بشریت است ، اگر چنین اتفاقی از روی سهل انگاری یا بی مسئولیتی باشد ، آنگاه آن انترن را باید از هستی ساقط شود .
سوما ، باید تشکر نمود از این فهم و شعور شما که بیمه را مساوی با همه چیز می دانید، خانم دکتر شما بفرمایید از نظر شما هزینه بی پدر ماندن یک فرزند برای یک عمر ، چند میلیون تومان است؟البته با توجه به اینکه این اتفاق حاصل بی مسئولیتی و کم کاری است.
اما خانم دکتر سخنی خودمانی با شما دارم ، واقعا اگر خودتان چنین مریضی داشتید ، آیا عالم و آدم را با تمام امکانات بیمارستانی از رئیس تا دربانش بر بالین بیمارتان جمع نمی کردید و اگر چنین نمی کردید وخدای نکرده چنین اتفاقی برای مریضتان می افتاد به همین راحتی سرتان را پایین می انداختید و سراغ بیمه می رفتید؟ (869557) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۱۹:۵۶
طباخ جون شماره نظام پزشکیتو بفرما ببینم ؟ (869608) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۲:۱۳
خسارت را از بیمه بگیرید !!!! احتمالا کروکی مرگ را از شما خانم دکتر. چه راحت ر مرگ انسانها حرف می زنید
متاسفم بگویم در ایران پزشکان احساس میکنند شانی بالانر از اجتماع دارند در صورتی که مانند یک مهندس یا یک کارگر در مقابل کاری که که می کنند وجهی دریافت می کنند و وظیفه دارند پاسخگو باشند.ایا اگر یک ساختمان ریزش کند مهندس آن راحت می تواند بگوید خسارت را از بیمه بگیرید ؟؟؟

من سالها در خارج از کشور بودم متاسفانه در ایران شانی برای پزشک دیده می شود دیدنی در هیچ کشوری ندیدم پزشک در خارج ار مطب توقع داشته باشد اقا یا خانم دکتر خوانده یا نوشته شود !! یا اسم خود را اینگونه معرفی کند ایا در ایران دیده اید مثلا فردی بنویسد مهندس فلانی اما دکتر ها انقدر در این عنوان ها غرق شده اند که گاهی همسر های انها را باید خانم دکتر صدا کرد (869613) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۴۹:۰۱
اینو خوب اومدی (870208) (moderator102)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۶:۳۰
ما پدرمونو بردیم بیمارستان دکتر به خودش زحمت اومدن نداد فقط پشت تلفن
داشت دستور میداد تا اینکه به علت دادن بالا رفتن فشار پدرم سکته مغزی کرد.

همسایه مونم قند داشت بردند بیمارستان بهش سرم قندی زدند حدود 45 ساله
اونم مرده......این دست کارها زیاد داریم
میخوای بازم بگم (869619) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۱۱:۱۸
بگم بگم (871468) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۲۶:۵۴
اشتباه داریم تا اشتباه اگر یک خلبان اشتباه کند چه می شود؟مگه جان انسانها بازی است که اشتباه بشود.نظارت ها ضعیف است.چند حادثه از بیمارستان جدید علی اباد کتول هست که به علت ندانم کاری جان ادمها از بین رفته است.مگه نسل جدید چندتا بچه دارند که اینوری توی بیمارستان ها باید چلوی چشم خانواده از بین برند. (869622) (moderator102)
 
افشین سهرابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۴۷:۴۵
این خانم دکتر بیمارستان دامپزشکی رو با بیمارستا انسانها اشتباه گرفته بابا انسانی جان داده بچه ای بی پدر شده شما ها چرا همیشه فکر میکنید حق باشماست چرا حاظر به پذیرفتن اشتباهتون نیستید من خودم چند سال پیش عفونت پروستات گرفته بودم که دکتر که فوق تخصص داشت برای من امپول امیکاسین تجویز نمود که باعث کم شدن شنوایی گوش سمت چپم شده بعدا فهمیدیم که تزریق این امپول باید زیر نظر شخص پزشک در زمان بستری شدن در بیمارستان انجام بگیره بازم بگم بخدا اینقدر خاطره از این نوع دارم که میدونم کسی حوصله خوندنشونو نداره (869751) (moderator102)
 
فروغ
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۱۶:۰۸
خانم دکتر شما دارو سازید نه مشاور حقوقی .چرااز رسانه ای شدن مصیبت یک خانواده می ترسید؟شما یک زن هستید عاطفه مادری اتان کجارفته؟ بنی ادم هستید بی قراری اتان کو ؟ وامصیبتا که امام رضا را با چون شما همشهریانی چه غریب تر می بینم.اجر شما وهرکسی مثل شما باهمان امام غریب .بترسید از اه مظلومی که جز خدا کسی راندارد. (869895) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۵۲:۰۰
خانم دکتر عزیز از این اظهار نظرها ناراحت نشوید متاسفانه نابسامانی وبی رقبتی وبی توجهی به مسئولیت تنها گریبان کادر بهداشت ودرمان وپزشکی ما را نگرفته همه جا به همین مشکل گرفتارند اما حساسیت این بخش به دلیل سروکار داشتن با جان وسلامتی مردم از دیگر جاها بیشتر است اما هستند گروهی از پزشکان وپرستاران که با جان ودل وعاشقانه خدمت می کنند وخود از نبود امکانات در رنجند به امید روزی که همه کوشش کنیم برای کم کردن آلام جامعه نهایت تلاش را داشته باشیم . (869952) (moderator102)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۰۳:۴۰
خانوم دکتر این بلاگ شما نیست احیاناً. تفکّر شما و بیخیالیتون از مرگ یه هموطن در این مطلب با حمایتتون از خودکشی‌‌های انتحاری خیلی‌ همخونی داره. اون ساندیس هم که البته جای خودشو داره.

http://siren.blogfa.com/Profile/ (869967) (moderator102)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۴:۲۶
این چی بود معرفی کردی
دیشت تا صبح از ترس کابوس دیدم (875131) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۳:۲۶:۰۵
بیمار وقتی خود را در بیمارستان می بیند احساس امنیت می کند و وظیفه بیمار درخواست امکانات برای بیمارستان نیست و این درخواست وظیفه کادر درمانی مستقر در بیمارستان است همه ما در مشاغل مختلف در این کشور کار می کنیم و می دانیم معمولا کسی امکاناتی را در اختیار ما قرار نمی دهد ولی اگر درخواست شده و پیگیری شود دیر یا زود محقق می شود و اینجا این مطلب نشاندهنده عدم تعهد پزشکان به درخواست این امکانات و احساس تعهد و عذاب وجدان نکردن به دلیل کمبود امکانات بیمارستان به این معنا که اگر امکانات بود این اتفاقات نمی افتاد
قطعا با زیر سوال رفتن و پاسخگو بودن یک بیمارستان و یا چند پزشک کمکی به این قضیه نمی کند و انتظار ما هم اخراج این پرسنل از کادر درمانی نیست . در وهله اول همدردی با خانواده بیمار و از طرف دیگر پرداخت خسارت شاید کمترین کاری باشد که بشود در حق خانواده بیمار کرد و برای اصلاح امکانات موجود در بیمارستانها هم باید از بالا تصمیم گیری شود
بعدش اینکه مگه نمی دونید الان مجلسیان درگیر چه مسئولیت خطیری هیتند که تقاضا می کنید آقای توکلی و نماینده مشهد پیگیر شوند؟
این روزها تایید اعتبارنامه نمایندگان به یک معضل دهه اخیر تبدیل شده. البته مانند قضیه این بیمار عزیز نبوده و در آخر با تایید همه ختم به خیر می شود. (870095) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۳:۲۹:۰۸
برایتان متاسفم که خود را از عوام جامعه ، تافته جدا بافته می دانید . ظاهرا فقط شما می توانید در این مورد بررسی انجام دهید (870096) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۶:۱۶:۲۴
چرا منتشر نشود ... باید همه بدانند که دکتر ها مرگ را واقعی میبینند و همه مرگ را نمیبینینند
اصولا هر خرابکاری باید با بیمه و ... اصلاح بشه و دکتر ها و پرستارها بیگناه هستند و نباید سخن درشت بشنوند
کمبود هم همیشه و همه جا بوده ولی با کار و تلاش میشود درست شود که حال کار کردن وجود ندارد ...
و دراخر کمبود کادر باعث مرگ میشود (که امری بدیهی است) ولی کمبود های دیگر منجر به مرگ یک ساعته نمیشود (870158) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۴۱:۴۶
سرکار خانم دکتر گرامی ، اشتباه در هر کاری امکان پذیره ولی فرق داره با بی مسئولیتی و بی تعهدی در کار ، پس لطفا اینها رو باهم قاطی نکنید....... هر وقت تونستید موضوع رو از دید مردمی که مورد توهین نظام محترم درمان کشور قرار میگیرند ببینید تازه میفهمید چه خبره (870198) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۵:۵۵
خانم دکتر طباخی
دست بردارید از این همه غرور ؛ خودتان هم می دانید بسیاری از شما از حداقل های وجدان کاری و قسم نامه برخوردار نیستید !
من هم از جمله کسانی هستم که فرزندم بر اثر غرور و اهمال کاری امثال شما چند سال پیش در بیمارستان مفید جان داد!
ولی من امثال شما را به حضرت حق سپرده ام ....
آیا در زندگی شخصیتان آرامش دارید! (870232) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۲۵:۳۹
ادب مرد به ز دولت اوست (870492) (moderator102)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۵۷:۲۹
واقعا برات خانم دکتر متاسفم
اینقدر آدم پستی نیستم که آرزو کنم چنین اتفاقی واست بیفته تا عکس العملت رو ببینیم (870322) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۱۷:۴۸
آیااین تز شما نشات گرفته از سوگندی که یاد کرده اید می باشد . چگونه است همکار انترن شما به واسطه سهل انگاری حیات یک انسان را می گیرد وچند خانواده را داغ دار می کند آنوقت شما توقع دارید که بالاتر گل به مسببان اجنایت نگویند حاشا به اعتقادتان إإ (870359) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۲۵:۰۱
کمی حق با شماست. اشتباهات پزشکی همه جا رخ می دهد و کادر درمان مبرا از خطا و اشتباه نیستند. اما دو نکته است که فراموش کرده اید:
1- خطا و سهل انگاری (آنهم در مورد جان انسانها) کمی!!! فرق می کند.
2- قطعا خانواده بیمار با پیگیری این پرونده قصد برگرداندن بیمار فوت کرده شان را ندارند اما شاید پذیرش خطا و کنار گذاشتن لحن تهاجمی و طلبکارانه از سوی شما می توانست مرهمی بر دردهای آنها باشد.
3- سکوت و لا پوشانی مشکلات را حل می کند؟؟؟؟؟؟؟؟ خیر مطرح کردن اینچنین مشکلات دردناکیست که با کاهش امکان تکرار انها به پالایش جامعه پزشکی (که درست همانند سایر اقشار جامعه اینطور نیست که همگی معصوم و همه چیز تمام باشند و بین انها هم خطا کار و ... پیدا می شود) و نیز خود جامعه کمک می کند.

در پایان لازم است تاکید کنم چیزی که در اینجا بهیچ وجه موضوعیت ندارد "خطاست". مورد دعوی در اینجا همانطور که خودتان هم نزد خود می دانید "سهل انگاری" است. (870720) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۲۹:۴۶
این اشتباه پزشکی نیست. بی مسئولیتی و بی ارزش شمردن جان انسانهاست. (870729) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۴۲:۵۲
چرا محض رضای خدا یک پزشک نیامده مسئولین این حادثه را در صورتیکه سهل انگاری انجام شده باشد مسئول بداند؟؟؟؟؟

آیا واقعا با تمام علم و سوادتان فرق "خطا" و "سهل انگاری" را نمیدانید؟؟؟؟؟
آیا به بازی گرفتن جان ادم ها اسمش اشتباه و خطای پزشکی است؟؟؟؟؟؟؟
آیا قانون بین سهوی و عمدی بودن خطا تفاوتی قائل نشده؟

چرا از اجرای قانون و عدالت و روشن شدن امور واهمه دارید؟ (870761) (moderator102)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۳:۲۷
شاید هم به نماینده مشهد داده باشد (870836) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۴۷:۴۲
خانوم دکتر ...
اگر کامنتها را بخونید متوجه می شوید که این فقط مشکل مشهد نیست بیمارستانهای دولتی همه جا این مشکل را دارند.......
ضمنا همه ما از دوستان و آشنایان شبیه این اتفاق را در جای جای کشور شنیده ایم...... (870883) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۴:۵۸
با جستجو نام دکتر زهرا طباخی می تونید دلیل اظهارات ایشون رو متوجه بشید ایشون فکر کردن جون انسان هم بازیچه هست که به صورت سیاسی و برای دفاع از دولت نظر می دهند (871086) (moderator102)
 
دکترای عمران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۰۶:۵۳
من با دقت کامنت های مختلف رو مطالعه کردم اما نظراتیی که خانم دکتر داده بودندبسیاربرای من اعجاب برانگیزومایه تاسف بسیاربود،اینقدراحت راجع به جون یه آدم صحبت کردن انسان رو به شک میندازه امیدوارم
1- محض اطلاع خانم دکتر بین خطا و اشتباه فرقه، هیچ کس منکر عدم رخ دادن خطا نیست اما بایستی با قدرت با سهل انگاری که منجر به گرفتن جون انسانی شده مقابله کرد، همون طور که خودتون پذیرفتید، این کار یک اشتباه بوده پس بایستی بشدت با مسببینش برخورد بشه، البته اول از بالا بعدرزیدنت و انترن و...
2-فرمودید "مرسوم است بیمه در چنین مواردی خسارت های ناشی از اشتباهات پزشکی رو جبران کن" اما اولاً محض اطلاع خسارت ای ناشی از خطا نه اشتباه و سهل انگاری، ثانیاً خسارت گرفتن جون یک انسان میشه بفرمایید چی!!؟ثالثاً اگه همچین اتفاقاتی مرسوم هست که....
3-چرا مغالطه می فرمایید و میگید با رسانه ای شدن این موضوع جو ناامنی و ناامیدی درجامعه ایجاد می گردد!!؟و با کمال تعجب علامت تعجب می گذارید!؟؟آیا بیان واقعیت اشکالی دارد؟اصلا چرا با رسانه ای این موضوع برخی همکاران شما حواسشون رو جمع نکنند و ازین به بعد بیشتر مراقب کارشون باشند!؟از طرفی همه ما خوب می دونیم که اغلب بیماران ما توانایی دفاع از حقوق ضایع شده خودشون رو ندارند و ازسویی متاسفانه امثال شما آنقدر قدرت پیدا کرده اید که این مسائل اصولا طرح موضوع نمیشه چه رسه به گرفتن عدالت. ضمناً محض اطلاع، کار رسانه ای مثل الف بیان مشکلات مردم جامعه است وگرنه با تفسیر سرکار تنها رسانه مورد قبول رسانه ملی!!است. چرا هیچ نقدی رو برنمیتابید ودلایلی فضایی چون تضعیف روحیه مردم! رو پشتوانه دفاع از یک افتضاح قرار می دهید. طرح این موضوع و انشاا.. برخورد قاطع با عوامل آن هشداری خواهد بود برای برخی پزشک نماها تا انشاا.. دوباره شاهد همچین اتفاقی نباشیم وگرنه با این طرز فکر شما باید منتظر رواج هرچه بیشتر این مسائل باشیم
4- خانم دکتر اکثریت تحت تاثیر جو به کامنت های شما نمره منفی دادند و بی منطق هستند و فقط شما منطقی فکر می کنید!؟ معنای منطقی فکر کردن از نظر شما تایید نظرات خودتونه حتما،بنده سعی کردم بطور کاملاً بی منطقی! و کوتاه و مختصرنکاتی رو عرض کنم امیدوارم که برمن ببخشید.... (871145) (moderator102)
 
من
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۹:۲۰:۰۷
آقای توکلی این شکواییه را به هیئت منصفه که مردم باشن ارجاع داد و شما میتونی از روی مثبت و منفی ها حکمتونو حدس بزنین (873224) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۷:۳۵:۳۵
یرادر عزیز:

وقتی مریض را به علت نداشتن پول ،با آمبولانس به بیابان منتقل می کنند،

وقتی خیلی از پزشکان برای ویزیت تقاضای 50-40 هزار تومان و برای عمل تقاضای پول زیر میزی می کنند،

وقتی دفترچه بیمه بدرد لای جرز می خورد،

وقتی قیمت بعضی از داروها چندین میلیون تومان است،

وقتی به علت کمبود بودجه پرستار استخدام نمی شود و هر پرستار باید به 30-20 بیمار سرویس دهد،

وقتی حقوق پرسنل بیمارستان کفاف زندگی آنان را نمی دهد،

وقتی بعضی از پزشکان دارای شغلهای جانبی چون بساز و بفوشی و... هستند،

وقتی نظام آموزش پرشکی ما ناکارآمد و بر اساس کمیت و نه کیفیت بنا شده،

و بلاخره وقتی قیمت وجدان روز به روز کاهش می یابد،


فقط می توان گفت خدایا، خداوندا به درد دل ما برس (869140) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۰۵:۴۶
دوست عزیز

نوشته ات را باید بر سردر وزارت بهداشت و درمان طلاکوب کرد. (869341) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۳۴:۲۴
دوست عزیز:
وقتی همه چیز در این مملکت با نرخ ازاد است و پزشکی دولتی است چه کنم؟

بساز و بفروش شغلی پسندیده و احادیث بسیاری در ثواب ان موجود است و بالاخره پزشک اگر تامین مالی نشود بسازو بفروش اکیدا توصیه می گردد.

چرا بقیه صنوف کشیک ندارند تازه با قیمت دولتی؟ مثلا شما در شهرستانی اگر دو لاستیک پنچر داشته باشید ساعت 2 نیمه شب چه میکنید. می خوابید.چون جرات ندارید اپاراتی را بیدار کنید حتی اگر راضی به زیرمیزی دادن باشید. (869400) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۱۴:۵۸
می خواین دولت مردم رو بکشه و تمامی حقوقا رو بده به شما زندیگیتون تامین بشه. بابا خجالت بکشین. بی شرفی هم حدی داره (869598) (moderator102)
 
جوان
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۵۷:۲۰
واقعا متاسفم برای شما که جون آدما رو با پنچری لاستیک مقایسه میکنید چه ربطی داره آقای محترم ،شما چیزی به اسم وژدان به گوش تون خورده؟ همه چی رو با پول میسنجید؟ فکرنکنم ماشاله پزشکا لنگ پول باشن اینقدر وضعشون خوب هست که حداقل به وظیفه کاریشون عمل کنم (869770) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۵:۰۰:۱۰
البته دکترای قدیم وضعشون توپ بود ولی دکترای جدید مصداق کامل جیب خالی پز عالی هستند (870125) (moderator102)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۰۴:۲۶
جناب آقای ا مرتضی پروازه دادباسلام:
ازچندین مورد یکی موردآن کارش سایت الف کشیده شد ه است. باید گفت جنگ پولدار وبی پول دربیمارستان های کشور ما متاسفانه وجود دارد و روز به روز این شکاف طبقاتی رو به فزونی است .امید است با مصوبه جدید مجلس کسی دیگر در بیمارستان به علت بی پولی وعدم رسیدگی نمیرد.به امید آن روز .???!!!!! (869199) (moderator22)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۳۵:۴۲
سلام/ممنونم/ اما اون چیزی که به نظر من میرسه اینه که شاید این طرح مشابه شیوه مرسوم در برخی کشورهای دیگه ای باشه که سستی و بی انگیزگی بالای جامعه پزشکی و عدم رسیدگی کامل به بیمار رو در پی داشته باشه. (869283) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۱۱:۳۵
واقعا ماجرای تلخی بود ، معلوم نیست هر روز چند مورد از این اتفاقات می افتد و کسی جوابگوی مردم نیست ، پس مسئولین چه کاری انجام میدن؟؟؟؟؟؟؟؟ تا کی بای شاهد این اتفاقات تلخ باشیم؟؟؟؟اصلا جون مردم ارزشی داره؟؟؟؟؟؟؟ (869214) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۴۴:۴۴
من یک جراحم. بعلت تحریم های اروپاییهای خوک خوار داروهایی مثل تیوپنتال و ... که در بیهوشی بکار میرود وارد کشور نمیشود. درود بر کشورم. درود بر ازادی. افتخار میکنم به وطنم. شاگرد اول بودم ولی تو ایرانم. جراحی می کنم حتی بدون دستمزد. اما دوست خارج نشین تو امریکا چقدر مردم در خیابان می خوابند و زباله می خورند. کدام کشور در یک لحظه 150 هزار نفر را زغال کردوکشت. کدام کشور هواپیمای مسافربری را منفجر می کند. من و اقای پروازه داد ازادی را به اینقیمت بدست اورده ایم.
خدایت رحمت کند. (869430) (moderator102)
 
saba
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۶:۲۲
آقای جراح دست شما درد نکنه .اما بحث کلا بر سر بی مبالاتی همکاران شماست نه کمبود تجهیزات . بالاخره هر چی نباشه یه کپسول اکسیژن تو هر بیمارستانی هست. (869541) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۳۵:۲۹
اين بنده خدا انسداد مجرا داشته. با كپسول اكسيژن مشكلي حل نميشده (870010) (moderator102)
 
پويا
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۵۵:۵۶
يک کم تشخيصتان دير هنگام بود از اولين موارد اورژانسي بکارگيري ماسک اکسيژن است حالا شما الان تشخيص بده که فايده نداشته اگر چنين تشخيصي داده شده چرا ديگر اقدامت درماني صورت نگرفته به رخ کشيدن اطلاعاتت ما رو کشت بحث انسانيته شما اين وسط پا برهنه چکار مي کني مهرداد جان . (871295) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۲:۲۰:۱۳
مساله به رخ كشيدن اطلاعات نيست.با اكسيژن انسداد بر طرف نميشه. ماست مالي ميشه. نتيجه اش هم همينه كه شده!!،١٠ليتر اكسيژن هم به مجراي بسته بدي فرق نميكنه.آگاهانه يا ناآگاهانه يه اكسىژني گذاشتن و رفتن تا صبح بشه.بايد تا مريض به وضعيت با ثبات برسه بالا سرش بايستي بعد بسپريش دست پرستار.
راستي !....اعصابت خرده؟ (871775) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۶:۰۱
واقعا نفهميدم از كدوم كشور داري صحبت مي كني! (869786) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۷:۵۱:۱۴
اینی که گفتی یعنی چی ؟!؟!؟!؟!؟!!!؟ (870210) (moderator102)
 
شاهرخ سببی
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۱۴:۴۸
آقای جراح میشه اسم و آدرس بدید برای جراحی رایگان خدمات برسیم ؟
البته که شما حلال خوار هستید و به همین دلیل دروغ نمیگید ! (870926) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۲۸:۱۹
اورژانس بیمارستان امام خمینی را باید ببینید! این جوری بگم فایده نداره! این افتضاح‌ترین چیزی بود که به عمرم دیده بودم و هنوز هم متحیرم که اینها کی هستند که جان مردم دستشان است .
شاید به نظر برشد که وقتی مریض دارد درد می‌کشد، نازک‌دل تر می‌شود و بی‌وقایی بیشتر رویش اثر می‌گذارد اما من روحیه خودم را می‌شناسم. خود من آن‌جا بودم که پرستار بر سر بیماری که از همدان آمده بود و تخت بغلی من افتاده بود و ناله می‌کرد، داد می‌کشید.
مرا توی راهرو روی یک تخت تا صبح ول کردند در حالی که از درد داشتم می مردم و بعد فردا یک دکتر و یک مشت کارآموز پزشکی ریختند توی بخش تا از بیماری بنده درس بیاموزند و بعد از این که حالات مرا بررسی کردند تشخیص دادند که بند هپاتیت آ دارم و عیب نداره و خودش خوب میشه در حالی که من مشکل کیسه صفرا داشتم که هیچ شباهتی به هپاتیت آ ندارد.
در خانه در حالی که از درد داشتم ناله می زدم، برادرم و همسرش به دادم رسیدند و مرا به پیش دکتر دیگری بردند که درسش را بهتر خوانده بود و ایشان تشخیص داد که کیسه صفرای من باید عمل شود که در یک بیمارستان خصوصی این کار صورت گرفت و من هم خوب شد.
حالا وقتی قیافه ساختمان‌های بیمارستان امام خمینی را می‌بینیم، یاد آن روز می‌افتم و حالم گرفته می‌شود. و جالبه که خدمتتان عرض کنم وقتی تعقیب کردم متوجه شدم که دکتری که تشخیص داده بود من هپاتیت آ دارم تخصص گرفته و الان دارد می رود به کانادا برای ماندن و فوق تخصص!!! جدا که داریم چه نخبگانی را از دست می دهیم!!! (869255) (moderator102)
 
تنها
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۲۲:۴۸
یک مورد جالب هم من بگم شوهر عمه من رو بدون هیچ سابقه قلبی به علت درد در یک بیمارستان در شهرستانی در خراسان رضوی بستری کرده بودند بعد از یک هفته تشخیص داده بودند قلب ایشان مشکل دارند و باید هر چه سریعتر برای گذاشتن باتری به مشهد منتقل نمایند در مشهد مشخص شد ایشان هیچ مشکل قلبی ندارند و مشکل از کبد شان بوده و بعد از یک هفته هم فوت کردند. (870370) (moderator102)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۴:۰۳
وقتي اقايان با سهميه وارد دانشكاه مي شوند و آنجا هم استاد از اينان مي ترسد ميخواهي لويي پاستور تربيت شود؟
همين مي شود ديگر. (870838) (moderator102)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۹:۵۱
خواهر من ناراحتی معده داره (التهاب معده) بک بار به خاطر درد شدید بردیمش به بیمارستان دولتی یکی از شهرستان های محروم خراسان رضوی به علت تشخیص به موقع و اعجاب برانگیز دکتر سریع آپاندیسش رو برداشتن و...
بعد 4 ماه دوباره همان درد و دوباره همان بیمارستان(چون فقط یکی وچود داره) و این دفعه هم سریع تشخیص دادن باید آپاندیسش برداشته بشه که به دکتر گفتم دفعه قبلی برداشتین بهتره این دفعه کلیه اش رو بردارین
بعد آوردیمش تهران گفتن فقط التهاب معده بوده که با یک دوره درمان خوب شد ولی آثار بخیه و عمل همیشه ادیتش میکنه (875167) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۲۰:۰۰:۱۷
به حسین :
عزیز من حرف مفت نزن.ایشون جزو 3 نفر اول دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و سهمیه هم نداشته.
انسان ممکن الخطاست(الان هم داره تاوان پس میده -یک سال تعلیق تا در آینده براش تصمیم بگیرن) (878994) (moderator22)
 
نجفی
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۴۴:۵۷
دوسال پیش بیمار قلبی مادر زادی ما در بیمارستان رضوی مشهد تحت عمل جراحی قلب دکتری که از خارج آمده بود ( بنام باتیستا که مدعی روش نوینی در جراحی اینگونه بیماران قلبی مادر زادی شده بود ) با نظارت و مسئولیت دکتر ر-خ قرار گرفت , عملی که برای خود ما که تخصص پزشکی نداریم و بر اثر جند سال پیگیری مداوا در داخل و خارج و استفاده از مشاوره متخصصان قلب در تهران , کاملا محرز بود که امکان این عمل وجود ندارد ولی آقای دکتر ر-خ بخود اجازه میدهد تمام نظریات متخصصان ایرانی را که در دنیا کم نظیر هستند زیر پا گذارده و بیمار ایرانی ما را به مثابه موش آزمایشگاهی در اختیار طرح ها و روشهای واهی پزشکان خارجی قرار دهد و آنچنان امید واهی به بیمار دهد که او را به زندگی و بهبودی امیدوار نموده بگونه ای که بیمار خسته از شرایط خود حاضر به پذیرش نظریه پزشکان متخصص ایرانی و بستگان خود نمی شود و در سن سی سالگی خود را بدست عمل جراحی قلب گذاشته و فوت می کند و فرزند دوساله ای از نعمت مادر محروم و کانون خانواده ای از هم می پاشد . درحالیکه این بیمار مشکل حادی برای ادامه زندگی نداشت و چه بسا سالها به زندگی خود با بیماری ادامه می داد تا شاید روش های نوین بتواند به کمک او بیاید .
ما شکایتی نکردیم چون می دانستیم از آن نتیجه ای نمی گیریم ولی من همیشه و تا ابد آقای دکتر ر-خ را مسئول جان وی می دانم زیرا بعنوان یک متخصص آیا شایسته است که نظریات متخصصین بنام ایرانی را زیر پا گذارده و به یک جراح معلوم الحال خارجی دل ببندد و آنچنان امیدی به یک مادر جوان سی ساله بدهد که حاضر نباشد حرف هیچیک از بستگاه درجه اول خود و متخصصین بنام داخلی خودمان را زیر پا بگذارد .
برراستی او خسته از بیماری و به امید بهبودی تن به این عمل داد و خود را بدست جراحی ناشناس سپرد ولی آیا آقای دکتر ر-ج نیز می بایست اینگونه عمل کند و دانش پزشکی ایران را در زمینه قلب که واقعا در دنیا کم نظی است نادیده گرفته و زیر پا بگذارد ؟ براستی ندای وجدان چه می شود ؟ و آقای دکتر ر-ج چگونه آنرا بر خود هموار می سازد ؟
تمام مدارک پزشکی و نظریه متخصصان شایسته ایرانی که از انجام عمل جراحی بدلیل شرایط ویپه بیمار امتناع کرده بودند نزد اینجانب موجود است . (869304) (moderator102)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۹:۵۶
باید شکایت می کردید .شماها هستید که فرصت تکرار اشتباه را به دیگران می دهید. (871239) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۴۵:۱۶
چشمان بخواب رفته بازرسین و مفتشین باعث بیداری و درد کشیدن مردم میشود خدمت به مردم وظیفه احاد مسئولین است اگر خسته میشوند جا را خالی کنند و به افراد دلسوز بسپارند انقلاب و اداره امورش نیازمند تلاش و همت است هر کس خسته است کنار برود از جنگ و جبهه که سخت تر نیست تافته جدا بافته هم لازم نداریم خطابم به همه کسانی است که ادعا دارند (869305) (moderator102)
 
علی
Latvia
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۴۷:۵۴
واقعا متاسفم برای خانواده من هم همین سهل انگاری پژشک باعث شد تا امروزکه8ماه ازش میگذره همچنان افسوس و دچار بیماری روحی شویم (869312) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۲۷:۰۹
بنده هم حدود نه ماه رو با دارو های آرامبخش قوی سر کردم، به گونه ای که دیگر شب‌ها خوابم نمیبرد وشب تا صبح بیدار بودم و روزها میخوابیدم/یه شب هم که خوابیدم در خواب دچار تشنج شدید شدم که پس از تماس با اورژانس اونا اعلام کردن که برا تشنج یه فرد جوان ماشینی اعزام نمیشه/ اگه میخوای بدونی که من به چشمم چه صحنه‌ای رو دیدم اینو ببین: http://www.aparat.com/v/0a5c5d8752e44c4d54fbbcabfe2861c6227508 (869515) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۴۸:۳۶
با سلام
واقعا ناراحت کننده بود ضمن اظهار تاسف باید عرض کنم وضعیت در اکثر بیمارستانهای دولتی به این شکله.برا جون ادما هیچ ارزشی قائل نیستن.برخورد کادر درمانی بیمارستان امام خمینی شهر ایلام دست کمی از این بیمارستان نداره باور کنین دکتر بدون اینکه توضیحی به بیمار یا همراه بیمار بده نسخه می پیچه اگه کوچکترین سوالی ببرسی معلون نیس چه اتفاقی بیوفته.ممنون از الف عزیز که این مطلبو عنوان کرده.در جواب اون دوستی که گفته چرا الف اینو منتشر کرده و باید می دادن به نماینده مشهد باید بگم دوست عزیز چزا واقعیتو نمی خوای ببینی؟چرا دنبال حاشیه ای؟بی مسئولیتی کادر درمانی باعث یتیم شدن بچه چند ماهه شده بعد دنبال گیر دادن به الفی؟برو جونم ببین ریشه مشکل چیه (869314) (moderator102)
 
سعید، پزشک
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۵۱:۰۲
نبود این کانکتور اکسیژن همیشه در بخشها معضل است و کسی هم توجهی نمی کند (869318) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۲۹:۱۲
مطلب اونجایی ناراحت کننده تر میشه که که پزشک در آخر سر بوسیله مشت کردن دست! بالن هوا رو به دهان برادرم وصل کرد!!! (869517) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۸:۵۲:۳۰
سلام خانم دكتر
اولا همه فهميديم شما دكتريد ، آفرين.
ثانيا يك لحظه خودتو بزار جاي زن و بچه اين مرد . انصاف داشته باشيد (869321) (moderator102)
 
رویا محمدی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۰۲:۱۲
شاید باور نکنید ولی این روزها بسیاری از افراد بیمار را می شناسم که به دلیل فقر مالی از ادامه درمان خود باز مانده اند ، برای همسر من هم چنین مسئله ای که کم کاری کادر پزشکی هست پیش آمد وقتی برای گرفتن سی تی اسکن مغزی به صورت اورژانس به بیمارستان چمران ساعت 1 شب پس داده شدیم مسئول در را بسته و خواب بودن بعد از چندین مرتبه مراجعه به پذیرش و بخش مربوطه در باز نشد که نشد ،در آن شب کذایی من 4 مرتبه راه بس طولانی بین اورژانس و بخش مربوطه را رفتم آخر سر هم پذیرش اورژانس مجبور شد با زدن چندین بار تلفن دکتر را از خواب بیدار کنند ....متاسفم برای خودم که در کشورم وجدان کاری اینقدر بی رنگ است (869334) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۱۶:۴۱
بیمارستان امام رضا و بیمارستان قائم اسمش بیمارستانه ولی در واقع یک کشتارگاه واقعی هست. هیچکی به هیچکیه.
فقط باید دعا کرد ادم کارش به بیمارستان نکشه و اگر قراره بمیره قبل از رسیدن به بیمارستان کار تموم بشه. (869364) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۵۴:۰۲
تمام درد من از این دو بیمارستان بزرگ دولتی اینه که به هیچ سیستم نظارتی و دوربین مدار بسته ای مجهز نیستند و به این وسیله محکم ترین و مستدل ترین مدرک رو از دست اطرافیان بیمار خارج کرده و بر چگونگی برخورد با بیمار سرپوش میگذارند!!!/ در حالی که در قرن کنونی حتی مغازه های کوچک سوپر مارکت نیز به سیستم دوربین مدار بسته مجهز شده‌اند. (869550) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۱۷:۰۲
بیمارستان امام رضای مشهد برعکس نامش یکی از مخوف ترین بیمارستانهای خاور میانه تست
من اهل بندرعباسم دو سال پیش با خانواده به مشهد سفر کردیم یکی ازشبها دحتر 1/5 ساله من مریض شد وسرمای شدیدی خورد ما هم که همون نزدیکیهای بیمارستان اقامت داشتیم توی خیابان گلستان دخترم رو به ناچار بردیم اونجا
توی بیمارستان به آن بزرگی ساعت 1 بعدز نصف شب نه تابلو راهنمای بخشهای بیمارستان بو د نه یک متخصص کودکان خلاصه پرسنل هرکدام یک تجویزی برای دختر من از جمله گرفتن آب کمر وکشت انواع نمونه خون وادرار....پزشک معتاد و انترن خواب آلود نبود یک فریادرس
آن شب اگر لطف اقا امام رضا وراهنمایی های یک بنده خدادرمورد ترخیص وانتقال فرزندم به یک کیلینیک تخصصی کودکان در مشهد نبودنبود اونشب دختر من تلف میشد....
آخر چرا برای جان انسانها ارزش قایل نیستند واقعا چرا؟؟؟؟ (869365) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۰۲:۴۷
بیمارستان فوق یکی از بیمارستان‌های کشور است که در زمان پهلوی ساخته شده و طبیعتا از نظر بروز رسانی امکانات بسیار ضعیف است/اما من نمیدانم که وزارت بهداشتی که پیوسته از کمی بودجه نالان است چگونه بهترین و مجللترین ساختمان اداری شهر را در منطقه زکریا مشهد -بلوار پیروزی- جهت ساختمان علوم پزشکی بنا کرده است/ جالب است بدانید که تنها بخشی از بیمارستان فوق در حال نوسازی است که آن هم از صدقه سر خیّرین است!!! (869564) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۰۶:۱۱
پدر عزیز هر بچه توی اون سن اگر تب داشته باشه باید بستری و بررسی کشت خون و مایع نخاع و عکس سینه و... بشه. چون همه عفونتهای اون سن فقط یک تب میده و وقتی علامتهای شدیدتر میده که دیگه کاری نمیشه کرد.. اگر بچه ات مننژیت کرده بود و بهت گفته بودند سرما خورده و مرده بود الان هم اینجوری میگفتی؟ یا میگفتی یک نموه خون ونخاع از بجه ام نگرفتند. (869878) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۶:۳۲:۵۳
هزار تا ازمایش میگیرن بعدش هم نمیفهمن که مریض چشه ... بحث اینه که اینکارا برای مریض های خود جامعه پزشکی انجام نمیشه ... چون واقعا لازم نیست (870166) (moderator102)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۳۹:۵۹
واقعا برای تک تک ما باید مهم باشد
اگر هر کس که امثال این واقعه برای او اتفاق می افتد پیگیر احقاق حق و یا لااقل مجازات مقصر باشد، وضعیت اصلاح می شود ولی اگر همه بگویند از ما که گذشت، ما که از دست دادیم، پیگیری چه فایده دارد؛ هیچ اصلاحی انجام نمی شود. (869414) (moderator102)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۴۲:۰۰
با این اوصاف به صدا و سیما بگویید سريال پرستاران را پخش نکند!
البته قصدم جسارت و توهین به مجموعه درمانی کشور نیست، و این فکر که همه جا خارج از اینجا بهشت است را هم احمقانه می دانم، ولی آن احساس مسوولیت و آن اهمیت درمان و جان بیمار که در آن نشان می دهد، خود، این احساس را تقویت می کند! (869421) (moderator102)
 
اسدزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۴۷:۳۸
قانون نظام پزشکی و نحوه رسیدگی به تخلفات پزشکی واقعا ظالمانه و سرشار از تعصبات صنفی و غالبا جانبدارانه است و حضور یک نفر قاضی نیز به لحاظ اکثریت اعضا که پزشک میباشند بلااثر است از نمایندگان مجلس اصلاح این قانون را در اسرع وقت خواهانیم (869433) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۹:۵۵:۴۳
هرروز موردهای زیادی در بیمارستان های ما اتفاق می افتد ولی هیچکدام از مسئولین جوابگو نیستند .بعضی از دکترهای ما خیلی بی غیرتند.
در شهر ما تیران نیز چنتین حادثه ای اتفاق افتاد (869451) (moderator102)
 
پوریا نوعی
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۰۷:۳۱
خیلی از این ناراضی ام .................. (869475) (moderator102)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۰:۴۰:۳۷
دوستانی که بحث می کنند و پزشکان را زالو فرض می کنند می دانند دستمزد یک عمل آپاندیس از نظر قانونی چقدر است؟ می دانند که برای عملی که با مخاطراتی از عفونت زخم گرفته تا مرگ همراه است دولت فخیمه کمتر از صد هزار تومن می پردازد؟
آیا منصفانه است که کسی بیش از بیست و پنج سال درس بخواند و دود چراغ بخورد و کشیک بدهد و در دوران رزیدنتی کمتر از یک کارگر ساده حقوق بگیرد و بعد دور از خانواده سال ها جاهایی کار کند که یک فوق لیسانس حتی حاضر نیست یک روز دوام بیاورد، آن وقت فقط برای رضای خدا کار کند و به ثمن ناچیزی که عده ای مغرض برایش تعیین کرده اند راضی شود؟
شما اگر دیپلم داشته باشید و بعد از آن به همان ساعات تحصیل و کار جماعت پزشک بدون استرس کار کنید بعد از پانزده سالی که لازم است پزشک متخصص شوید چه موقعیتی خواهید داشت و چه درآمدی؟!
متاسفانه نظام درمان ما ناکارآمد است و تنها کاری که تا به امروز انجام داده مقابل هم قرار دادن پزشک و بیمار بوده است تا کسی سراغی از مسوولیت دولت به میان نیاورد و او به دلیل کوتاهی آدم بد ماجرا نشود.
نظام درمان در بیشتر کشور های پیشرو که پزشکی در آن ها وامدار طبابت سنتی ایران است رابطه مالی پزشک و بیمار را برداشته است آن هم با بر عهده گرفتن هزینه درمان که البته لازمه آن مالیات های چشمگیری است که از شهروندانشان می گیرند و کسی از آن شانه خالی نمی کند و به انحاء مختلف فرار مالیاتی ندارند.
پس در مجموع تصور می کنم "از ماست که برماست" (869530) (moderator102)
 
رزیدنت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۰۸:۱۹
من هم یک پزشک و رزیدنت یه بیمارستان دولتی هستم- با تمام محدودیت ها و مشکلاتش. از مردم عادی جامعه که متاسفانه پزشک رو ادم ماشینی فرض می کنن و یا فکر می کنن که خدای نکرده ماها دشمن خونیشان هستیم واقعا توقعی ندارم. الان مدت هاست که فهمیده ام هر کاری که میکنم باید فقط و فقط و فقط برای رضای خدا باشد و بس.
فقط یک لحظه فکر کنید کدومتون حاضره که 7 سال پزشکی عمومی و 4 -5 سال دوره تخصصی و بین 2 تا 12 - بله 12- سال طرح دور از خانواده و با بدترین شرایط رو تحمل کنه؟
میگید انترن خواب الود؟ مگه ادم اهنیه؟ یه پرستار تو بیمارستان حداکثر شیفت 12 ساعته داره ولی انترن یا رزیدنت شیفت های 36 ساعته و بیشتر رو دارن.... شما ها باشید لابد می تونید تموم این مدت رو عین موتور کار کنید هان؟
فقط خدا می دونه یه رزیدنت چقدر استرس و شب بیداری میکشه و چقدر در دوره تحصیل پیر میشه.
هر کسی ممکنه مرتکب اشتباه بشه و البته شکایت و احقاق حق رو برای این جا ها گذاشتن. ولی بی انصافی و بد و بیراه گفتن _کلمتی مثل زالو.. بی غیرت...مال مردم خور... و غیره- مشکلی رو حل نمی کنه.
یک بار میشه که شما عزیزانی که این حرفا رو می زنید حداقل یه کامنت برای تشکر از یه پزشک بذارید؟؟؟؟یا نکنه تا حالا نشده که توسط یه پزشک و پرستار معالجه بشید؟؟؟
در اخر " همانا خداوند به بندگان بیناست" (869687) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۶:۴۶
میگید انترن خواب الود؟ مگه ادم اهنیه؟ یه پرستار تو بیمارستان حداکثر شیفت 12 ساعته داره ولی انترن یا رزیدنت شیفت های 36 ساعته و بیشتر رو دارن.... شما ها باشید لابد می تونید تموم این مدت رو عین موتور کار کنید هان؟/////////// من هم دقیقا به این مطلب معترضم؛ سوال من هم اینه که چرا و بر طبق چه توجیه‌ منطقی باید رزیدنت اونقدر کار کنه که نتواند با هوشیاری کامل بیمار رو معاینه کنه؟ مخصوصا جایی که پزشکی متعهد! مسوولیت بخش رو به وی بسپاره و در طبقه دیگه ای باشه؟؟؟ (869789) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۲۲:۳۰
اقای رزیدنت ایا شما را مجبور به انتخاب این رشنه کردند !!! مهندس کشتی که سالها در اقیانوس ها دور از خانواده این ایا شکایتی می کند؟قبل ار انتخاب این رشته از مشکلات خبری نداشتید؟ (869818) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۰۲:۱۸
یه جور میگه پزشک هرکی ندونه می گه چه خبره ، آقا ما هم 13 سال تو دانشگاه بودیم و الان با مدرک فوق دکتری ار آمریکا در یه کشوری مشغول به کار هستیم. ما خودمون هم خونه ای پزشک داشتیم از سال پنجم که امتحان به اون معنا ندارین و همه دانشجوها تمامی درسا رو پاس می کنن، امتحان تخصص تون هم که بچه بازی تستی و برای دکتری از آزمون زبان هم که خبری نیست در حالی که برای تمامی PhD های وزارت علوم مدرک زبان اجباریه. حالا بماند که ما TOEFL و GRE و مقاله و هزار کوفت و زهرمار برای گرفتن بورس داشتیم. شما ها دیگه خیلی پررو هستین. برای تخصص هم که داور خارجی از یه کشور دیگه و 4 تا مقاله اجباری ندارین دیگه چی میگین ما درس خوندیم درس خوندیم کدوم درس!
اسمشون رو مینویسن با پیشوند دکتر، اون کلمه دکتر به تو شخصیت نمی ده بچه جان. حالا من هم کامنت میزارم بنویسم فوق دکتری مهندسی برق با یه دوره یک ساله تحقیقاتی توی MIT.
ما عین شما نیستیم شماها نابغه بودی:
درصدهام توی کنکور 78:
فارسی 100
زبان 95
عربی 50
دینی 100
ریاضی 45
فیزیک 92
شیمی 96
حالا ما هی هیچی نمی گیم شما پر رو نشین. همه درس می خونن. شما که نوبرش نیستی (869966) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۰:۱۸
riazi:45%!!!!!!!! (871282) (moderator102)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۴۷:۳۴
حالا مگه کسی گفته شما نابغه نیستید؟!
اگه مشکلتون اینجوری حل میشه، باشه شما هم نابغه.
چند بار شب تا صبح بیدار بودید و توی بیمارستان؟ چند تا تابستون رو توی دانشگاه گذروندید؟ میدونید دانشجوی پزشکی و تخصص حتی عید هم تعطیل نیستن؟ اکثر رشته ها که از سر کلاس که برگشتی، دیگه میتونی به زندگیت برسی، ما علاوه بر کلاس، از سال چهار باید هر روزی تا یک الی چهار سرکلاس باشیم، از ساعت شش عصر توی بخش باشیم تا ده یازده شب. از سال چهار تعطیلاتمون میشه یک ماه مرداد به علاوه عید و از سال پنج همون هم حذف میشه. من در تمام دوران سال یک و دو، پنجشنبه و جمعه رو تا ساعت شیش و هفت شب سر کلاس بودم.
از سال شش هر روز از ساعت هفت باید تو بخش باشیم تا دو، و اگه کشیک باشیم، از هفت صبح امروز تا دوی ظهر فردا. تازه رزیدنت ها شرایطشون خیلی بدتره... حالا این وسط باید درس هم بخونیم و بخوابیم! تفریح و اینا که هیچی...
میدونید بعد از دوره عمومی دو سال در روستاهای دور افتاده طرح میگذرونن و بعد از تخصص بین نیم تا دوبرابر تحصیل باید دوباره برن به شهر های دور افتاده؟!
میدونید توی رشته ما، حتی یه اشتباه کوچیک تو زندگی مریض بزرگترین تاثیرات رو میذاره؟ یه بخیه رو روی صورت یه دختر بچه بد بزنی تا آخر زندگیت باید عذاب وجدان بکشی. واقعا استرس رشته شما با رشته ما حتی قابل مقایسه هست؟!
الان فکر می کنید اون رزیدنت و انترن مورد بحث، کم عذاب وجدان دارن؟ فکر میکنید اگه از روی لجبازی میگن عذاب وجدان ندارن، توی دلشون آشوب نیست؟ نه عزیزم اینطور نیست...
چرا کشور های دیگه رو نمیبینی؟ چرا درآمد پزشکی توی اینجا یک پنجم کشور های دیگه هم نیست؟
یک طرفه به قاضی نرید. بحث سر این نیست که کی نابغه هست و کی نیست. بحث سر مسئولیت هست... و استرس. اگه رشته شما که نمیدونم چی هست، همین استرس ها و همین مسئولیت ها رو داره، باید به رشته شما هم توجه بشه، نه برعکس! (871440) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۲:۱۵:۱۸
برادر من، منظورم رو بد متوجه شدی. من این کامنت رو درجواب کامنت دیگری گذاشته بودم عزیزم (کامنت رزیدنت، خودتون اون کامنت رو یکبار بخوانید).
ما هیچ وقت ادعایی نداشته، نداریم و نخواهیم داشت.
اگر شما از نظر بنده ناراحت شدی، من عذرخواهی می کنم. (871772) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۳:۱۶:۰۵
انصافا یک مقدار روی شما .... که مجبور میشم منم درصدام رو بگم (تو کنکور 80) تا دیگه زبونتون بسته شه:
فارسی 95.5
زبان 100
عربی 95.5
دینی 100
ریاضی 76
فیزیک 85
شیمی 95
زیست 95
دیگه مواظب حرفاتون باشید. در ضمن برای درس خوندنتون شما یک روز هم شده طرح برید؟؟؟؟؟
خیلی متاسفم براتون. اصلا می فهمی شما بی خوابی یعنی چی؟ استرس یعنی چی؟ فشاری که روی ادم میاد یعنی چی؟
میدونید که من هر روز سر عمل باید با چشمی که بعضی اجزاش 3 میکرون اندازه اش هست کار کنم؟؟؟ می دونی چه استرسی داره؟
من رشتم رو با افتخار و فقط برای کمک به مردم انتخاب کردمو منت هم سر کسی نمیذارم. حرفم اینه که با کادر درمانی هم مثل ادم برخورد بشه.
فقط شما درس می خونی؟ از توهین وتحقیر کردنتان کاملا مشخصه.
ضمننا: جواب وضعیت شیفت کاری و غیره رو من رزیدنت نباید بدم اونی که این وضعو درست کرده باید بده. (871663) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۳۳:۰۸
استرس شما و فشاری که در اثر اشکال در چشمتان هست، نباید به مریض منقل بشه، مریض خودش به اندازه کافی درد داره! در ضمن مگر شرط پزشک شدن سلامت خود پزشک نیست؟! اگر مریض هستید خودتان احتیاج به پزشک دارید. نخوابیدن همۀ شماها هم هیچ ربطی به ما نداره! ما که نصفه شب مریض می‌شویم که خودمان زمان مرضمان را مشخص نمی کنیم که مراعات بی‌خوابی شماها بشه! اینطور باشه دوستانی که می‌خواهند سکته کنند لطفا از آقای پزشک اجازه بگیرند و ساعت ده صبح سکته کنند که جناب دکتر هم یک چرتی زده باشند، هم زیاد گرسنه نباشند هم سرحال باشند تا شاید زنده بمانند. دولت باید به حد کافی پزشک استخدام کند تا این اتفاق‌ها که اتفاق هم نیستند و قاعده هستند پیش نیاید. شما با این وضعیت چشمت، شیف وانستا! راضی نیستیم اون سه میکرون باز هم کمتر بشه! (871717) (moderator102)
 
عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۹:۰۸
شما معنی این کامنت رو متوجه نشدید.ایشون چشم پزشک هستند و و منظورشون از 3 میکرون هم ضخامت طبیعی بعضی از قسمتهای چشم هست که در هنگام کار کردن با اونها به دقت بسیار زیادی نیاز هست نه اینکه چشم خودشون مشکلی داشته باشه که شما نوشتی راضی نیستی اون 3 میکرون باز هم کمتر بشه.
شمایی که یه کامنت رو هم درست متوجه نمیشی برای چی اینجوری نظر میدی (872806) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۳:۰۷
بابا بنده خدا... منظورم اینه که من جراح چشم هستم.... و توی جراحی با جاهایی از چشم که 3 میکرون ضخامتشونه سر و کار دارم!!!!!یه کم حواستون رو جمع کنین لطفا!!!!! (872851) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۲:۱۲:۴۰
برادر من، منظورم رو بد متوجه شدی. من این کامنت رو درجواب کامنت دیگری گذاشته بودم عزیزم.
ما هیچ وقت ادعایی نداشته، نداریم و نخواهیم داشت.
در ضمن بنده هم بی خوابی کشیدم (21 ساعت خواب در هفته برای 6 ماه)
من بخاطر ویزای یک بار ورودی که داشتم 6 سال خانواده ام رو ندیدم. چه تو تابستان و چه تو نوروز و چون از بورس دانشگاه استفاده می کردم فقط 22 روز در سال مرخصی داشتم.
اگر شما از نظر بنده ناراحت شدی، من عذرخواهی می کنم. (871771) (moderator102)
 
حمیدرضا
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۱:۴۶:۳۹
من هم یه دانشجوی پزشکی ام .واقعا از این موضوع ناراحت شدم و کاملا به خانواده این مرحوم حق میدم که دلگیر باشن اما این موضوع دلیلی نمیشه که این اشتباهو به همه افراد این قشر بسط بدید.تا حالا شده در عرض سه ماه چیزی درحدود 22 تا امتحان بدید و برای هرکدوم حداقل یه شب کامل و چند روز بی خوایی مفرط داشته باشید؟ و بعد از امتحان هم باید سر کلاس حاضر باشید؟
من هم دوستای رشته مهندسی و... در بهترین دانشگاههای فنی مهندسی دارم .به جرات میتونم بگم اونا به مراتب شرایط راحت تری دارن اما من قبول دارم که با در نظرگرفتن تمام این شرایط وارد دانشگاه و پزشکی شدم اما این موضوع دلیلی نمیشه که بخوام بهونه بیارم اما حداقل انتظاری که دارم اینه که همین جوری قضاوت نکنیم. این چیزهایی روهم که شما فرمودید به نظر بنده ناشی از یه عقده درونی هست.که البته امیدوارم اینجوری نباشه. (871761) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۲:۲۷:۴۴
خيلي تو كف كنكورتي پرفسور! اين آزمون كنكور كه پزش رو ميدي هيچ جاي دنيا يه قرون نمي ارزه. (871777) (moderator102)
 
رزیدنت قلب
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۸:۱۷
نمیدونم چرا بقیه رشته ها جلوی ÷زشکا اینقدر احساس حقارت میکنن!!!!! (875549) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۴۵:۳۳
مال مردم خور و ..... اينا كه ميگن بيشتر تو بخش خصوصيه.تو بخش دولتي هر كي كار ميكنه خودش داره حمالي ميكنه .از سر اجبا و با حقوق كم و ساعات كاري خيلي زياده (870022) (moderator102)
 
ئاریز
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۲۰:۵۲
اما بنظر خودت اینحرفات توجیه خوبی برای قتل آدمای بیگناه و داغدارکردن چن تا خونوادس
هرکسی که وظیفه ای رو بعهده میگیره مسئوله و باید نسبت به کم کاریش جوابگوباشه. نمیتونه بره بدرک بذاره کسی که وجدان و تعهد داره بیاد و کار مردم رو راه بندازه (870943) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۹:۱۳
تمام فرمایشات شما درست اما بگویید چه کسی مقصر است تا دادگاهی شود از راس هرم قدرت تا مسئولین بیمارستان (871254) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۱۸:۱۶
برادر عزیز یک نگاهی به وضعیت زندگی پزشکان متخصص بکن بعد دوباره قضاوت کن که وضع کی بهتره.
ماشین ان چنانی خانه ان چنانی سفرهای به راه هر ساله خارجی و بهره مندی از هر امکانات قابل تصوری از مزایای پزشکی تخصصی است. برای همین است که برای تخصص سر و دست می شکنند.
بله صد البته زحمت هم می کشند برای گرفتن مدرک (البته نه همشون) ولی صد برابر زحمتی که میکشن درمیارن که شما توی هیچ رشته دیگه ای همچین بازدهی اقتصادی رو نمی تونی ببینی.
هیچ تناسبی بین زحمتی که میکشن و سودی که میبرن وجود نداره (869702) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۲۴:۴۱
کی گفته که تناسب وجود نداره اولا
ثانیا مگه همه رشته های تخصصی یه همچین وضعی رو دارن
ثالثا وقتی ادم نظر میده که دقیقا بدونه اوضاع پزشکا چیه
به نظر شما یه بساز بفروش چه زحمتی میکشه مثلا؟؟ (869823) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۲:۱۱
به خاطر اینه که مالیات نمیدن , یکی از اقوام ما دکنر متخصص و جراح هست ؛ شهروند یکی از کشور های اروپایی است , میتونه بره اونجا زندگی و کار کنه ولی نمیره چون باید نصف بیشتر در آمدش رو مالیات بده , اینجا جایی که سختی و بدبختیش برای قشر کارمند و معمولیه وگرنه بهشت پولدارا است. (870414) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۵:۰۶
زندگی یک پزشک :
1-دانشجوی علوم پایه پزشکی(بعد از2.5 سال امتحان جامع)
2-فیزیوپاتولوژی(دوره تئوری بالینی 1 سال)
3-دوره استاژری(تشخیصی و معاینات عملی(بعد از 2سال امتحان جامع)
4-دوره اینترنی(دوره طب بصورت کاملا" بالینی1.5 سال حقوق 5)
5-سربازی در سن 25سالگی یا طرح در یک روستای دور از منزل
6-درس خواندن های تقریبا یک ساله و 12000 صفحه کتاب برای 200سوال
7-قبولی در رشته تخصصی با کشیک 12 تا 17 شبه با حقوق 500هزار
8-دو یا 3 یا 4 سال ضریب کا(طرح)در شهرهای کوچک
9-قبولی در دوره فوق تخصصی 2 تا 3 سال حقوق بین 600 تا 1 میل و کشیک بر روی تلفن
10-دوباره طرح در یک شهر کوچک 2 تا 3 سال
= دست کم 20 سال درس خوندن و امتحان (874030) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۵۲:۴۳
برادر بنده در سال 1381 در یکی از روستاها با فاصله 140 کیلومتری از مشهد طرح میگذروند با حقوق 160 هزار تومان !متاهل ودارای یک فرزند 5ساله در حالی که میگفت سرایدار مرکز درمانی 230هزار تومان حقوق داره با 5 کلاس سواد 31و سال سن.
باز هم عارضم که اصلا" توجیهی برای کم کاری و سهل انگاری یا زیر میزی گرفتن هیچ پزشکی نیست.
فقط معلول را علتی است. (874051) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۰۸:۴۳
از اونی که با زور پول یا سهیمه دکتر شده بیش از این نمی شه انتظار داشت.
خدایی باید برای برخی از رشته ها هیچ گونه سهمیه ای در نظر نگیرن و حتی پولی هم دانشجو قبول نکنن تا افراد لایق ردای پزشکی بر تن کنن. (869581) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۳۰:۱۱
مشکل اصلی ظاهرا نظارت و مدیریت بیمارستان و امکانات بوده. (869630) (moderator102)
 
یک پرستار
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۳۷:۵۴
با سلام.
خیلی جالبه نظرات دوستان و سایرین رو میخوندم ! و هر کدومشون داستان و حکایت های بعضا تکان دهنده و دلخراش از انچه که بر سر خودشان و یا اقوامشان امده را تعریف کرده بودن و خب ناله و نفرین و........
راستی مقصر به نظر شما کیه؟
جالبه تو این مملکت با این همه مشکلات و گرفتاریها همه شما انتظار دارید که وقتی به یک بیمارستان تشریف میبرید خدمات در حد انگلستان و امریکا دریافت کنید!!
پرسنلی که چندین برابر استاندارد بیمارداری میکنند! شیفتهای غیر استاندارد و طولانی مدت !! تعداد زیاد بیمار و پرسنل اندک!! گرفتاریهای مالی و... که ناشی از رکود و مشکلات اقتصادی هستش و همه مردم جامعه رو درگیر خودش کرده!!
مگه پرستارها از سایر افراد جامعه سوا هستند!! یا این مشکلات بر روی اونها تاثیری نداره؟ (اونها نمیتونن خسته باشن ،بی حوصله باشن!! بی انگیزه باشن؟)
یعنی چون حالا که شغلشون ایجاب کرده که با جان انسانها سرو کار دارند،نباید خسته بشن؟ فشار زندگی و اقتصادی نباید روشون تاثیری بگذاره؟
مگه توی معلم در مدرسه دولتی برای فرزند من پرستار از جان و دل مایه میگذاری که حالا من برای تو یا فرزندت دلسوزانه و عاشقانه کار کنم؟؟
مگه توی کاسب و بازاری و دارای شغل ازاد که اجناس رو گران میکنید و نان رو به نرخ روز میخورید به جیب خالی من توجهی میکنی؟
مکه توی صاحب خانه انصاف بخرج میدهی و اجاره ای متناسب با درامد من کارمند میگیری؟
مگه توی کارمند بانک وقتی به شعبه میام برای مردم احترام قائل میشی که از من انتظار داری نقش حضرت زینب رو برات در بیمارستان بازی کنم؟
جالب اینجاست که تو این جامعه هیچ قشری درست و حسابی به وظایفش عمل نمی کنن! اما وقتی که بیمار میشن و به بیمارستان میان انتظار دارن که پرسنل خسته ، براشون نقش فلورانس نایتینگل و یا سریال پرستاران رو بازی کنن!!
بدون توجه به اینکه این پرستار 18 ساعت و یا بیشتر سر کار بوده و اونهم برای دستمزدی اندک که کفاف اجاره خونه اش را هم شاید ندهد!!
ببینم چرا این شکایتها از بیمارستانهاس خصوصی نمیرسه! چرا؟؟ چون در اونجاها دکتر متخصص انکال پول و حق درمانشو بصورت جرینگی و نقد میگیره و خوب به جای اینترن و رزیدنت ،خودش بر بالین بیمارش در هر ساعتی حاضر میشه و دستورات درمانی رو میده!!
شما انتظار دارید که در یک بیمارستان دولتی یک رزیدنت که دانشجوی تخصص هستش به اندازه پرفسور سمیعی مهارت از خودش نشون بده؟؟ و تشخیص درست بده!!
چرا پرستار بیمارستان خصوصی راحتتر کار میکنه؟؟
چون تعداد بیماران در اون بیمارستانها به مراتب کمتر از جایی مثل لقمان حکیم و یا امام خمینی و ... هستش!!
حکایت ما مثل این میمونه که از یک پادگان که به سربازهاش نه حقوق میدن و نه غذای مناسب و نه حتی احترام انسانی توقع رشادت و دلاوری و دفاع از مرزهاس کشور رو داشته باشیم!! چرا؟ چون بهشون بگیم که شمی سربازید و باید حتما با جون دل بجنگید!!( فکر میکنید سربازها بجنگن؟؟) (869647) (moderator102)
 
South Africa
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۰۹:۱۶
اینه حرف حساب، ما هم همینو می گیم که شما وقتی علنا میگی دوست نداری کارت رو درست انجام بدی یا توانشو نداری یا بلد نیستی و باید 100 نفر رو بکشی تا یاد بگیری دیگه تریپ انسانیت واسه ما ور ندارین و انتظار پول نداشته باشی، چون پول البته حلالش مال کسیه که کارشو بلد باشه و درست انجام بده. پر واضحه که حلال بودن پول زیاد نباید برای شما و همکاراتون توی بیمارستان زیاد مهم باشه (869975) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۲۷:۵۴
مطالب شما کاملا درست؛ اما خسته ام از اینهمه توجیه!! آخه اینها که دلیل بر این نمیشود که تقصیر فوت یه انسان کاملا نادیده گرفته شود./ هر چند که زحمات قشر شما کاملا محسوس و ملموس است/ (869999) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۵:۳۷:۴۹
حقوق تان کم است، شیفت تان طولانی است ووو همه ی این ها مشکل شما با کارفرمایتان است.
اما این که خدمات نمی دهید چون خدمات نمی گیرید، یعنی مقابله به مثل می کنید با کسی که همان مشکلات شما را دارد... خلاصه این که برای مقابله با تاریکی، بجای این که چراغی بیافروزید، شمع را هم خاموش می کنید.
فرزند شما ممکن است در مدرسه و خود شما در بانک سرویس خوبی نگیرید، ولی در این جاها با جان شما و پسرتان بازی نمی شود. دقت کنید به جایگاه تان.
فکرش را بکنید که چه می شود اگر همه مثل شما فکر کنند. (870142) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۶:۳۷:۴۰
پرستار جون
شما درست میگید ... به کشتن ادامه بدید لطفا ... برای روحیه تون خوبه ... همه بد میکنن شما هم روش (870170) (moderator102)
 
معصومه ماهوری
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۲۶:۵۴
سلام و تقدیر و تشکر از شما خواهر گرامی
من دردمند یک چنین واقعه ایی هستم . با بی توجهی بخش بیمارستانی و پزشک همسرم را از دست دادم و موندم با این مشکلات که شما می فرلمایید و یک تنه با دو فرزند دانشجو.
خواهر گرامی دلایل شما کاملاً درست و قابل درک اما آیا این دلیل کم کاری و سهل انگاری کاریی به این مهمی که مستقیماً با جان انسانها می باشد است. آیا این دلیل موجهی است. خواهر عزیزیم در چنین حوادثی یک نفر نیست که می میرد بلکه یک خانواده ویران می شوند باور بفرمایید 5 سال از فوت همسر من میگذرد . 5 سال است که یک تنه یک خانواده را اداره می کنم بدون هیچ کمکی از طرف هیچ کسی . این مدت اجاره خانه لباس خرج خوراک و هر چه که بگویی با این شرایط اقتصادی بدون هیچ اندوخته یا بیمه ای از طرف متوفی. در این مدت سختیهای اجتماعی و اقتصادی فراوانی را تجربه نموده ام. سختی هایی که برای کسی قابل درک نیست . پس بدونید که تنها یک نفر نمرده است بلکه.....
خواهر عزیزم امیدوارم این حرفهای شما از ته دل نباشد فقط گلایه از وضعیت اقتصادی جامعه که خود من هم بشدت با آن درگیر هستم باشد و بدونید که من هر سختی که برام پیش بیاد تمام مقصران را نفرین میکنم و حاضر نیستم از هیچکس بگذرم ....
و اگر از ته دل این حرفا رو زده باشید که متاسفم..... (870274) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۲۲:۴۸
دوست عزيز پرستار، ايرادات شما وارد ولي من فكر مي كنم همه مشكل پول نيست وبيشتر مشكل فرهنگي است ، دوست عزيز حساسيت شغل كسي كه با جان مردم سر وكار دارد با ساير شغل ها قابل قياس نيست مي توانستي از اول اين شغل را انتخاب نكنيد وضمنا اين رفتارها در كادر پرستار ،پزشك وحتي پرسنل اداري بيمارستانها حتي در بيمارستان خصوصي كاملا شكل گرفته وبا آن بيماري كه بقول شما پول جرينگي داده هم نامناسب وطلب كارانه است. (870369) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۲۴:۰۱
حقوقتان کم است رسیدگی درست نمی کنید..... انسانیتتان چی؟؟؟؟ (870490) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۲۴:۱۷
من هم یک فرهنگی هستم منم حقوقم کفاف اجاره خونم رو نمی ده منم کل تابستان رو دنبال یه سرپناه با حقوق معلمی می گردم و وقتی اول مهر سرکلاس می رم با جسم و روحی خسته اما باید مناسب با شغلم رفتار کنم این مشکلات دلیل نمی شه وقتی شغلی رو انتخاب کردی که با جسم و رواح انسانها سرو کار داری باید هزینه های اون رو هم بپردازی . سخنان شما پرستار محترم رو با تمام وجود لمس می کنم و مشکلات رو می پذیرم اما وقتی گوش شنوایی نیست چه باید کرد من ساعتهاست دارم به این حادثه و خانوادش فکر می کنم که جون ادما چقدر بی ارزش است و چه به اون خانواده گذشته و اگر لحظه ای خودمون رو به جای اونا بزاریم ...برای من قابل تحمل نبود (870719) (moderator102)
 
آرش
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۰۷:۰۸
توانش رو نداری استعفا بده تا ظلم نکنی.اینها توجیه برای آسوده کردن وجدانت . با این حرفها شاید بتونی خودت رو گول بزنی اما خدا جای حق نشسته و گول نمی خوره و به موقع مو رو از ماست میکشه بیرون خانم پرستار. (871037) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۸:۴۲:۲۹
آمریکا و انگلیس هم برای پولدارها خدمات خوب داره عزیز جان! نمی دانید، بدانید که همه جای دنیا آش همین آش است و کاسه همین کاسه! اگر دست شما در انگلستان بشکنه، سرویس دولتی دستتان را جا نمی‌اندازه بلکه آتل می گذاره و بهتان وقت 4 ماهه می دهد! آمریکا هم سرزمین کسانی است که اگر پول نداشته باشند ول معطلند. طب در تمام دنیا شده ناندانی یک عده‌ای که سال‌های زیادی را درس خوانده‌اند و حالا فکر می‌کنند که چون در این مدت بقیه داشته اند عشق می کرده‌اند و پول پارو می‌کرده‌اند حالا نوبت آن‌هاست که تلافی کنند. دنیا خراب شده این «یک پرستار» گرامی!

اما یک چیزی در ایران هست که در هیچ کجا نیست. هیچکس به لطف خوش و اخلاق خوب کارش را پیش نمی برد. پزشک با بیمار رسما دعوا دارد! هیچ توضیحی نمی دهند. به نظر اینها همه گاوند جز خودشان! جالب آن است درست برعکس تشخیص‌های غلط‌شان نشان می‌دهد درسشان را هم درست نخوانده‌اند. پدرم را به بیمارستان میلاد بردم که بزرگترین و بهترین بیمارستان بیمه است. بعد از صرف وقت و پول و خرد کردن اعصاب، فوق تخصص اعصاب تشخیص داد که کانال نخاعی گرفته است و روی نخاعش فشار می آورد و کاری هم نمی شود کرد و ایشان باید باقی عمرش را درد بکشد. اما من که مطمئن شدم او هیچ نمی فهمد، پدر را بردم پیش یک دکتر دیگر و ایشان تشخیص داد که پدر بنده بیماری قند دارند و قند خونشان که پایین بیاید پا درد بسیار بهتر می‌شود که درست هم همین بود. پزشک اولی فوق تخصص بود و دومی یک دکتر معمولی.

نکته اما این نبود. نکته این بود که این پزشک فوق تخصص بسیار بسیار عصبانی، بی‌تربیت و زود خشم بود و هیچ توضیحی به هیچ‌کس نمی داد که از کجا به این تشخیص‌های تماما غلط می‌رسه. البته ایشان در همان حضور پدر عزیز من که داشت درد می‌کشد، داشت با یکی دیگر که نمی دانم کی بود درباره نتایج فوتبال دیشب بحث می‌کرد. این چیزی است که هیچ کجا دیده نمی‌شود. (871337) (moderator102)
 
ملیحه
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۳۴:۰۲
همیشه اینطور نیست که شما می گویید. دوست من در سوئد زندگی می کنه. جدیدا یک عمل انجام داد اما بابتش هیچ پولی پرداخت نکرد.هزینه های درمان اونجا رایگانه. حتی دوست من که برای تحصیل اونجا هست و شهروند اون کشور نیست. (871503) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۴۴:۵۳
سوئد هم بزودی به جمع ما می پیونده! فقط کافیه که عضو اتحادیه اروپا بشه و دولت رفاه ملی‌شو که در تمام دنیا مشابهش چند تا بیشتر نیست را جمع کنه تا متوجه بشوید که در ایران چه خبره! در ضمن بحث ما نرسیدن به بیمار نیست، خوب نرسیدن و اشتباه در تشخیص و مجازات نشدن و طلبکاری هم هست.

چند سال پیش یک از مالکان کمپانی اتومبیل سازی سوئد بیمار شد، هیچکس نفهمید چشه! از سوئدی‌ها ناامید شدند، رفتند سراغ آلمانی ها و سویسی‌ها و آن‌ها هم نتوانستند تشخیص بدهند. بعد بردندش آمریکا، بهترین پزشکان آمریکایی نتوانستند سر در بیاورند که چشه! آخر مشخصاتش را عوض کردند و به طور ناشناس به عنوان یک آدم معمولی و فقیر فرستادنش به یک بیمارستان از محله فقیر نشین نیویورک و اعلام کردند که این بیماره!! دکترهای آن بیمارستان در ایکی ثانیه تشخیص دادند که این آدم مبتلا به یک جور انگل بسیار خطرناک و کشنده است که در اثر آب غیربهداشتی وارد بدن می شود. تشخیصشان درست بود و بیمار خوب شد و بعد هم اعتراف کرد که رفته آفریقا شکار کنه و آنجا چند قلپ آب غیرسوئدی خورده است.

خوب این یک نمونه تشخیص غلطه که از قضا همۀ بزرگان درش نقش دارند. اما اگر این آدم ثروتمند نبود و این قدر زور نمی‌زدند که خوب بشه در همان سوئد می ماند و می مرد و کسی هم نمی فهمید که از تشخیص غلط بود. پس در سوئد هم تشخیص غلط مال مردم عادیه، ثروتمندان آن قدر خرج می‌کنند تا به تشخیص درست برسند. (871722) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۲۶:۴۲
عزیز من این بحث ها رو من در خیلی از سایت ها هم داشتم.
همیشه کارمندان بزرگوار و معلمان عزیز از شرایط بد کاری و .... مینالند وتوی گزارش فوتبال گزارشگر میگه از همکاران عزیزم که با مرارت فراوان در زیر بارون این بازی رو برای شما آماده کرده اند تشکر میکنم!
یک خبرنگار اگر باهاش بد برخورد بشه چه علم شنگه ای به پا میکنه!
ولی پزشکی در روستا به خاطر اینکه به دستور بیمار برای مهر زدن بی دلیل دفترچه عمل نکرده چنان مشتی میخوره که بینی اش میشکنه و عضلات چشمی اش آسیب میبینه هیچ کس سینه سپر نمیکنه که آی حقوق انسانی پایمال شده. (874174) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۳:۲۴
همکار عزیز.
گرچه این کامنت به احتمال زیاد سانسور خواهد شد!
علت اینکه این مسائل در بیمارستان های خصوصی کمتر رسانه ای میشه چیز دیگری هم هست!!
آنهم اینکه منافع بعضی افراد است که با استفاده از رسانه های خودشون به تخریب بیمارستان های دولتی بپردازند تا مردم رو روانه بیمارستان های خصوصی بکنند که خودشون هم درش سهم دارند. (874097) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۱:۴۱:۰۰
چرا مجلس این روند شکایت از پزشکان را اصلاح نمیکنه، نظام پزشکی هیچوقت عدالت را در حق بیماران نمیگیره، دادگاه پزشکان باید در دادگاه عمومی برگزار بشه چون همیشه پزشکان طرف همکارانشان را میگیرند چون میگن ممکنه یک روز هم سر ما بیاید، این معضلی است در کشور به خدا،،///// الان طبقه خاص دارای رانت قوه قضاییه پزشکان هستند که هر کاری بکنند میدانند کسی باهاشون برخورد نمیکته،///// الان هم فکر حق ویزیتهای کلان هستند ، چرا مجلس همان کاری را که در مورد پزشکان عمومی و افزایش کرد در مورد متخصصین نمیکته؟ افزایش نمیده ظرفیت اونها را؟//// چرا باید متخصصین قدیمی برای خود حق سرقفلی در شهرها و تهران داشته باشند و برای این که بازارشان کساد نشود اجازه زدن مطب به پزشکان جوان ندهند//// چقدر میخواهند پول در بیارند فردا میمیرید میمونه برای وارثانتون و میمونه ناله بیماران//// واقعا این قوانین و رانتهای پزشکی در ایران از عحایب دهره (869653) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۰۸:۵۰
اگه مریض از کشور فلسطین یا کومور بود زود بهش می رسیدند من امروز بیمارستان کودکان تبریز بودم انگار از دکتر خبری نیست چند پرستار کل کار های مربوط به ویزیت کودکان را انجام می دادند (869688) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۱۶:۴۳
بدون اطلاع از تشخیص بیماری وعلت ایجاد بیماری و بدون داشتن نظریه پزشکی قانونی در مورد علت مرگ بیمار مربوطه نمیتوان در مورد اشتباهات احتمالی نظر داد.
منصفانه تر بود دلایل فوت بیمار وعلت ایجاد بیماری ذکر میشد تا بتوان علمی و نه از روی احساسات به موضوع پرداخته شود.
توهین و یکطرفه به قاضی رفتن صحیح نیست.بدون شک اشتباهات پزشکی در همه جای دنیا وجود دارد ولی میزان زحماتی که کادر پزشکی ودرمانی در کشور متحمل میشوند را نباید نادیده گرفت. (869700) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۲۴:۵۶
ممنون از کامنت شما/ اگه زحمتی نیست به کامنت من در جواب یکی از پزشکان بیمارستان یه نظری داشته باشید/ هر سوالی هم داشتید در خدمتم. (869988) (moderator102)
 
الهام
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۲:۲۷:۰۳
واقعا متاثر شدم (869709) (moderator102)
 
درددل
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۵:۳۸
واقعا متاسفم و تنها چیزی که میتونم بگم اینکه خدا صبر بده به شما و خانواده محترمتان وقتی پزشکان برج ساز میشن پرستاران درسخوان میشن و برنامه درست وحسابی تو این بیمارستانها پیاده نمیشه امکان داره این اتفاق یک روز هم گریبان یکی دیگر از این خانوادههای ایرانی را بگیرد پس بهترین کار پیگیری این مساله تا به وزیر مربوطه ختم شود ولی کو عدالت با پارتی بازی حلش میکنن تازه هزینه بیمارستان رو هم ازت دوبله میگیرن (869805) (moderator102)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۷:۴۰
واسه پدرمرحوم من هم همین اتفاق افتاد البته پدرم سرطان ریه داشت اما دکترا و انترهای بیمارستان مثل اسیر باهمه بیماران رفتارمیکردند دکترای امروزی یعنی پول و...... (869809) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۴۳:۴۱
لطفا پزشک نگید بفرمایید کارخانه چاپ اسکناس.یا این کارخانه فعاله یا مدام منتظر یه فرصته که روشنش کنه.چرا یه دکترای فنی که 24 ساعت درگیر کارشه ماهی 3 م درامدشه ولی یه پزشک که خیلی راحت تر از اون مدرکشو گرفته به روزی 3 م هم راضی نیست.اگه یه مهندس کوچکترین اشتباهی در مورد قوانین مربوط به شهرداری انجام بده امکان لغو پروانه اشتغالش هست ولی نظام پزشکی مدام در حال توجیه کردن خطاهای اعضاشه. (869852) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۵۸:۲۲
اين عدداي عجيب و غريب رو از كجا آوردي؟تو كدوم رشته دكترا پشت سر هم كشيك ميدن و ماهي ٢-٣ روز تعطيلن بعدش هم ميرن طرح؟ واسه عمومي ٢سال تخصص هم ٢سال اونم مناطق محروم كه كلاهتم بيوفته نميري؟ كلي گويي راحته.اين آقا الكي فوت شده ومشكل گدا بازي سيستم و كمبود نيرو وآموزشه.تو يه روز كم خواب رو تحمل ميكني ٢روز -يه ماه ...وقتي تو بيمارستان دولتي موندگار بشي كم خوابيت واسه هميشه است.تفاوت درآمد زياده. اون روز ٣ميليوني ها رو خودت رو بكشي اصلا نميتوني ببينيشون (870045) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۶:۴۷
آره فقط کافیه یه اشتباه از یه مهندس سر بزنه شهرداری پدرشو در میاره , به هر بهونه شرکت های مهندسی از حقوق مهندس هاش به اسم مالیات کسر می کنن اما پزشک ها یه قرون مالیات نمیدن و ازش فرار می کنن (870428) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۹:۴۴
اگر سری به سایت اداره دارایی بزنی تعرفه هارو میبینی.
اول اطلاعاتت رو کامل کن عزیز.
مشکل مملکت ما اینه که همه به فکر خودمونیم!
کاش کاشکی ....... (874293) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۵۶:۴۰
دلم می خواست الان این اتفاق تو آمریکا افتاده بود

مجله خبری براش تهیه می کردن فریاد وامصیبتا سر می دادن. (869869) (moderator102)
 
غم نامه ای از زبان حانیه؛
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۲۳:۵۸:۵۰
غم نامه ای از زبان حانیه؛
او که در چندماهگی از داشتن یکی از بزرگترین نعمتهای الهی یعنی زیستن در سایه پدری دلسوز و فداکار محروم شد؛ دختربچه کوچک و معصومی که در آستانه دوسالگی هم بهانه پدر را می گیرد و عدم حضورش را با تمام وجود احساس می کند.
- چه کسی از دل پردرد او با خبر است جز پروردگارش؟
- چه کسی می داند که پدر مهربان و فداکارش برای تک فرزندش چه امیدها و آرزوهایی که نداشت؟
- چه کسی می داند محروم شدن از نعمت پدر، آن هم در زمانی که هنوز به سن یک سالگی نرسیده بود؛ چه داغی را تا ابد بر دل او و خانواده اش نهاد؟
- در این دنیای بزرگ، چه کسی می تواند مرهم داغ دل کوچکش باشد؟
- آیا کسی در زندگی می تواند جای پدر فداکارش را برای او پرکند؟
- آیا همه مردم به امر الهی که در قرآن جاودانه اش فرمود:
"فاما الیتیم فلاتقهر"
توجه و عمل می نمایند یا همچون ...
- گناه حانیه چه بود که باید یک عمر ورد زبانش این باشد:
هر صدایی که ز در می آید،...
بی تردید برای حانیه، داشتن پدر نعمتی بس بزرگ بود که عده ای ناجوانمردانه ازاو گرفتند و غم فراق پدر را تا ابد بر سینه اش نهادند اما...
اما حانیه پروردگاری دارد که هرگاه با دستان کوچک و قلب معصومش بخواندش، بی درنگ دعا و مناجات کودکانه اش را می شنود و استجابتش می کند اما...
اما در این میان سخن از واقعیتی بس تلخ و رنج آور است...
غم و اندوه زیستن در جامعه ای که تخصص با تعهد همراه نیست.
قصه اندوه کودکان و همسران و پدران و مادران داغداری که تا آخر عمر باید با مصیبت و اندوه جانکاه از دست دادن عزیزانشان بسوزند و بسازند؛ درحالیکه کسی جوابگوی اشک و ماتم و اندوه همیشگی شان نیست .
- کسی نیست که این عدم تعهد ها و بی مسئولیتی ها را چاره کند .
- کسی نیست که به آنها بگوید چرا جوان 27 ساله ای در کمال صحت و سلامت و بدون هیچ سابقه بیماری و دلیل پزشکی، در عرض چند ساعت و فقط به دلیل بی مسئولیتی و بی کفایتی عده ای ناجوانمردانه، باید از نعمت زندگی و بندگی محروم شود .
سوال حانیه این است، چرا کسی صدای کودکانه و معصومانه اش را نمی شنود؟
چرا کسی بهانه پدر گرفتنش را نمی فهمد؟
چرا کسی غصه و اندوه کودکانه را در نگاه منتظرش نمی بیند؟
و چرا... (869871) (moderator102)
 
قدر شناس
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۱۸:۲۹
سلام.اول اينكه اشتباه همه جا و برا همه كس بيش مي اد.دوم اينكه هر جيزي يهرا ه حل داره.بجاي فحش دادن به اون كسي كه اشتباه كرده بايد از راه حل قانوني بيش رفت.سوما بي انصافي است به بزشكان كه اين همه به ما ها كمك كردن اينجور بي رحمانه هجوم ببريم.اين قشر هزار تا خدمت مي كنن اشتباه هم كاهي بيش مياد.با مقصر بايد برخورد كرد.نه اينكه بخواهيم ارزش اين انسانهاي شريف وزحمتكش را ناديده بكيريم.من خودم در حال مرك بودم واكر دكتر دلسوز اونشب به دادم نرسيده بود.حالا نمي تونستم اينجا بنويسم.من قدر شناس طبيبان خوب اين مملكت هستم.زحمت كشيدن به اينجا رسيدن.خون دل خوردن.جان هزارام مثل مني را نجات دادن.هر جه قدر در مي ارن حلال جونشون باشه.بقيه هم اكر
همتشو داشتن حتما مي رفتن دكتر مي شدن.ببينيم جند مرده حلاجن. (869897) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۲۰:۰۶
الف جان لطفا یک نفر رو استخدام کن غلط املایی نظرات دوستان رو تصحیح کنه. واقعا زشته انسانهای اهل فهم جامعه (؟!) انقدر غلط املایی داشته باشند. (869902) (moderator102)
 
رامین
Luxembourg
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۵۴:۱۸
در این لحظه که این مطلب را می نویسم دوباره غمی که سال قبل از شنیدن این خبر وجودم را فرا گرفت به یاد آوردم.
در آن زمان اینجانب نیز اینترن بیمارستان امام رضای مشهد بودم.
قبل از هر چیز برای آن مرحوم آرزوی آمرزش و برای بستگانش آرزوی صبر دارم و امیدوارم من را به عنوان یک هموطن در غم خود شریک بدانند.
متاسفانه مشکلاتی از مدتها قبل در دو بیمارستان قائم و امام رضای مشهد وجود داشت و بعضا منجر به حوادث بسیار غم انگیز و جبران ناپذیری می شد. گاه دامن بیماران بی گناه را می گرفت (همچون حادثه مذکور) و گاه دامن پرسنل (مثل ماجرای دکتر امیر کیخسروی).
در اینجا فرصت صحبت درباره این مشکلات نیست (اگرچه بارها این مشکلات را به گوش مسئولین رساندیم که متاسفانه تاثیر چندانی نداشت) ، اما به شخصه مطمئن هستم مقوله مسئولیت پذیری شخصی کمترین نقش را در ایجاد چنین فجایعی دارد. چراکه جامعه پزشکی نیز همگام و همسو با سایر آحاد جامعه بوده و نه تنها خدای ناکرده نسبت به جان افراد بی تفاوت نیست، بلکه در مواقع بحرانی از فداکاری برای حفظ جان بیماران نیز ابایی نداشته و آن را وظیفه خود می داند (ماجرای غم انگیز دکتر کیخسروی مبین این انجام وظیفه یک پزشک در قبال هم وطنانش است). (869959) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۷:۰۳
دکتر کیخسروی هم به خاطر سهل انگاری کادر بیمارستان جان داد. چرا که اگر با تجهیزات کامل بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو رو درمان می کرد این اتفاق جانکاه براش نمی افتاد. هیچکی حاایشون تازه با رتبه تک رقمی تخصص قبول شده بود. (871249) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۷:۴۷
هیچکی حاضر نبود این بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو رو درمان کنه. (871251) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۱:۰۱:۵۴
متاسفانه به دلایل دیگر فوت بیمار از جمله سهل انگاری خانواده وی جهت مراجعه زودهنگام به پزشک اشاره ای نشده است.
اظهار نظر در مورد مسایل پزشکی باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود.
از سایت الف انتظار بیشتری میرفت که ایننقدر نپخته به این مساله پرداخته است.
افرادی که کوچکترین اطلاعی از طب ندارند و بدنبال عقده گشایی از قشر پزشکی هستند مطالب توهین آمیز مینویسند ومتاسفم برای الف که آنها را چاپ میکند.
اگر سهل انگاری شده است قطعا باید رسیدگی شود ولی اینقدر مطالب نامربوط وتوهین آمیز ....جای تاسف است. (869965) (moderator102)
 
مرتضی پروازه داد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۰۶:۰۴
سلام/ چی بگم؟ اما مطمئن باشین که اگه سر سوزنی وجدان داشته باشیم به عنوان یه انسان هیچ وقت کسی منتظر وخیم شدن حال اطرافیانش نمیمونه تا اونو ببره دکتر!/برادرم 3 روز قبل از فوتشون به دکتر مراجعه میکنه و ایشون تشخیص یه بیماری ساده ویروسی سرماخوردگی میده و آمپول تجویز میکنه/ و ناگهان شب جمعه کم کم ایشون حالت تنگی نفس پیدا میکنه/ باید از این نکته غافل نشد که مثلا وخیم بودن حال یه بیمار تصادفی دلیل بر کوتاهی پزشک نمیشه: زیرا که از ساعت4 نیمه شب تا 7صبح که برادرم فوت شدند سسسسسسسسسسسسسسسه ساعت فرصت برا هر تصمیمی بدون هیچ اضطراب و استرسی وجود داشته!!! (870578) (moderator102)
 
ش. کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۴:۱۷:۵۳
نظیر این داستان غم انگیزهرروزه در جای جای این مملکت تکرار میشود. چند ماه پیش هم برادر 40 ساله من که بعلت ناراحتی قلبی به بیمارستان .... واقع در شهر شیراز مراجعه کرده بود به دلیل سهل انگاری پزشک مربوطه بستری نشده و فردای آن روز هم که در منزل سکته کردند و به علت کمبود امکانات و بی تجربگی مامورین اورژانس که جتی برانکارد هم نداشتند و روش ساده احیای قلبی را یا بلد نبودند یا انجام ندادند و موجب شدند که برادر جوان ما با داشتن یک فرزند 15 ساله مرحوم شوند. متا سفانه همینطور که این دوستمان گفته اند دست هیچکس هم به جایی بند نیست و تنها میتوانیم آرزو کنیم که تمام کسانی که مستقیم یا غیر مستقیم در این نابسامانیها مقصر هستند روزی به سزای اعمال خود برسند. (870103) (moderator102)
 
یک پزشک پول دوست ابله
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۵:۵۴:۲۶
یک ضرب المثل قدیمی میگه ، هرکس تنها به قاضی بره خوشحال بر می گرده؛ (870155) (moderator102)
 
فروغ
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۸:۱۷:۳۰
جناب دکتر یک ضرب المثل قدیمی تر میگه: چاقو دسته خودش را نمی برد! (871315) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۶:۵۹:۵۷
به نظر بنده کسانی که در رشته های پزشکی درس میخونند یا خوندند به علت طولانی بودن دوره دانشجویی، همزمان با شکل گیری شخصیت و رسیدن به بلوغ فکری، فقط و فقط وقتشون را صرف گذارندن واحدهای درسیشون میکنند و اصلا وقت ندارند مسائل ارزشی چون وجدان، نوع دوستی، مروت و جوانمردی، گذشت و ...را یاد بگیرند. پس از فارغ التحصیلی هم فکر میکنند چون کل جوونیشون برای درس خوندن رفته حالا باید خون مردم را توی شیشه کنند و تا میتونند مردم را تیغ بزنند و بی رحمی و بی وجدانی در جامعه پزشکی موج میزنه و فقط اونها میخوان به پول درسهایی که خوندند برسند و بس و هیچی واسشون مهم نیست حتی اگر بیماری جلوشون پر پر بشه. (870175) (moderator102)
 
معصومه ماهوری
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۰:۰۲
درد این خانواده محترم برای من کاملاً قابل درک است. 5 سال از فوت ناگهانی همسر من بر اثر بی توجهی بیمارستان و پزشک معالج وی می گذرد . همسر من نیز در عرض چند ساعت با بی توجهی فوت شد . صدمات روحیرا کنار بگذاریم زندگی با این اوضاع اقتصادی و فقر جامعه و داشتن دو فرزند دانشجو ، اجاره نشینی و تنها منبع درامد من حقوق کارمندی ...... و هزاران بدبختی دیگر من و دو فرزندم را از زندگی سیر کرده است. دلم به حال خانواده این مرحوم می سوزد . اگر سرنوشتی اینچنین مانند ما داشته باشند. مایلم اگر امکان داشته باشد داستان من را نیز کاملا چا| کنید تا مردم بدانند تنها یک نفر از ما نمرده است . بلکه با پول دوستی یک پزشک و اعمال نفوذ در دادگاه تجدید نظر قضایی و.... تنها یک نفر نمرده است. بلکه یک زن جوان با دو فرزند در این دنیای سخت بی سرپناه و با یک دنیا مشکلات اجتماعی و اقتصادی ..... دلم خون است. با من تماس بگیرید و درد دل من رو هم چاپ کنید. (870217) (moderator102)
 
مازیار
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۰:۱۹
مشابه این وضعیت تراژیک برای خیلی از هم وطنانمان اتفاق افتاده که هیچ وقت نگذاشتند! ابعاد رسانه ای پیدا کنه وقتی دلسوزان نظام در حال نظاره کردن این وضعیت هستند و اقدام کارآمدی جهت تغییر وضعیت موجود نمی کنند دیگر از مابقی چه انتظار میرود. واقعا حمایت از جامعه پزشکی به چه قیمتی؟؟؟؟؟؟؟ (870219) (moderator102)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۱:۳۵
با سلام و عرض تسلیت خدمت شما برادر گرامی
به خدا آدم کارش به قبرستان بیفته ولی کارش به بیمارستان نیفته
تقریبا تمامی صحبتهای دوستان رو خوندم به خدا با داشتن بیمه و بیمه طلایی فرهنگیان برای یک عمل ساده دیسک کمر همسرم تو هفته ی گذشته به دو بیمارستان سر زدم ( آتیه و عرفان ) چون دکتری که قرار بود همسرم رو عمل کنه تو این بیمارستانها کار می کنه . هر کدوم از بیمارستانها با توجه به داشتن بیمه درمانی و بیمه طلایی تقاضای 2 میلیون تومان برای عمل فوق از بنده خواستند شرم زده از همسرم و فرزندانم یک زنگ به مطب دکترم زدم و طی گفتگوی تلفنی با منشی دکتر بزرگوار ایشان با هزار منت قبول کردند دکتر همسر بنده را در یک بیمارستان نیمه دولتی عمل نماید و مبلغ یک میلیون تومان هم دستمزد بگیرد . البته هزینه اقای دکتر را باید قبل از عمل به حساب ایشان وارز نمایم .
دوست خوبم آقا مرتضی مسئولین ما به خدا فقط به فکر منافع شخصی خودشان می باشند و هر روز با وعده های تو خالی سر مردم را گرم کرده و می بینیم که هر روز مورادی از اختلاص بعضی از دوستان بدون ذکر نامشان پرده برداشته می شود و به آیات سریع قران اشاره کوچکی کنم که خدا وند می فرماید من هیچ قومی را نابود نمی کنم مگر خودش بخواهد . (870224) (moderator102)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۶:۵۰
پسر عمه 40 ساله من نیز در حالیکه با پای خود به بیمارستان دماوند رفته بود در بیمارستان دماوند سکته کرد و بعلت نبود امکانات فوت کرد.به نظر می رسد یک تحقیق گسترده از بیمارستان های شهرستان ها لازم است تا ده ها نفری که به این وضع گرفتار شده اند و بدون سرو وصدا قضیه ختم شده مشخص شود (870233) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۰۸:۲۳
برادر دردمند مرحوم از این اتفاقات روزی چندین مورد در بیمارستانهای مملت اتفاق میافتد و کسی هم پاسخگو نیست تو این مملت انچه مهم نیست و بی ارزش است مردم و خواست انهاست و عدم توجه به مشکلات مردم خدا بدادمون برسه والا اینها کاری به مردم نمیکنند.. (870236) (moderator102)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۱۶:۴۴
با سلام به همه دوستان.همه این صحبت ها که دوستان داشتن نشون میده وجدان کاری چقدر تو کشور ما کمه.دستمزد و حقوق پاییم بهانه هست.اون خانم پرستار که میگه دیگران کم میذارن داره خودشو توجیه میکنه.اون پزشکی هم که داره از کمبود امکانات میگه همین طور.چزا در مورد پولهای زیر میزی که میگیرن تا باهاش برن اروپا و آمریکا حال کنن چیزی نمیگن؟پزشکی که در روز 10 عمل میکنه و واسه هر کدوم 10ملیون میگیره و تازه اگه یه نفر بهش بگه من پول ندارم جواب مبده مگه من بنگاه خیریه باز کردم!!!به کمبود امکانات توجه داره؟تا حالا پزشک برج ساز دیدی؟تا حالا پزشک کامیون دار دیدید؟من تو دانشگاه علوم پزشکی کار می کنم.خمین جا پزشک هم دیدم که حقوقش رو میده خیریه.پس کلاه سر خودمون نذاریم.ما وجدانمون رو خابوندیم.هممون... (870253) (moderator102)
 
مهرشاد قرباندوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۲۴:۴۹
ناملایمات پزشکی در بیمارستان هایی که نام آنها را تریلی به یدک می کشد

الف جان امروز با دیدن این مطلب داغم را تازه کردی، چه بگویم که درد انسان های این زمانه، درد مشترکی است.
دوسال است که به این نتیجه رسیده ام که در قرن"انفجار اطلاعات"،"انزجار عواطف" بیداد می کند. بگذار تکلف گویی را به کناری نهاده و برای تو و همه کاربران "الف" ساده بگویم، از دردهایم و از مشاهداتم.
قضیه از این قرار است که خانم بنده در یکی از بیمارستان های واقع در غرب تهران که اسمی را هم برای خود به یدک می کشد، در قسمت اورژانس، مشغول به کار است.
بارها شده که به وسیله او در جریان کم کاری های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این بیمارستان قرار گرفته و چه بسا در میان با جان انسان ها، معامله شده است.
2 نمونه را خدمتتان عرض می کنم:
در نخستین اتفاق، پای قطع شده دختری را در پوششی از یخ برای پیوند به این بیمارستان می برند که با بلندپروازی های یکی از جراحان این بیمارستان و بدون درنظر گرفتن علم روز دنیا در بحث پیوند بر انجام پیوند اصرار ورزیده و پای قطع شده دختر، پیوند زده شد.
حتما کاربران مشتاق هستند که نتیجه را بدانند؛ نتیجه این شد: نه تنها پای این بیمار، پیوند عصبی و عروقی را، پس زد، بلکه بیمار پس از دو روز فوت کرد.
آیا اگر این پیوند با موفقیت انجام می شد، این جراحی با آب و تاب فراوان از سوی مسئولان بیمارستان و وزارت بهداشت برای انعکاس در اخبار- در تمام وعده های خبری- به رسانه ها ارسال نمی شد؟
حال چه شده که ما شهامت خود را از دست داده ایم؟ چه شده که برای افتخارات خود، فیگور فاتحان را به چهره می نشانیم و در مواقع شکست و بازی با جان بیماران در گوشه ای خزیده و یا اینکه توپ را در زمین دیگری می گذاریم.

نمونه دیگری نیز اینگونه است که بیماری با حالتی کاملا عادی به تنهایی و سرپا برای انجام"آنژیوگرافی" -که امروزه دانشجویان ترم اول پزشکی هم از پس انجام آن بر می آیند- مراجعه کرد، به گفته شاهدان، این بیمار، پس از انجام این کار، درگذشت.
بنده منکر پیشرفت های پزشکی در جامعه نیستم، اما وقوع اینگونه اتفاقات را در کشوری مسلمان و شیعه که بر اساس دین خود، انسان را"اشرف مخلوقات دانسته، حرام و جرم میدانم.
الف جان، درد دلهایم زیاد است.اگر بخواهم از این ناملایمات پزشکی برایتان بگویم، سخن به درازا می انجامد.
با توجه به اهمیت مساله به عنوان یکی از کاربران و همراهان همیشگی شما، خواهش می کنم مطلب حقیر، نه در قسمت نظرات، بلکه به صورت مستقل در بخش دیگری گنجانده شود.
پیشاپیش از توجه شما به مسائل روز جامعه، سپاسگذارم .
اندکی پیش تو گفتم غم دل ترسیدم// که دل آزرده شوی ورنه سخن بسیار است (870269) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۵:۴۶
شما که هنوز نمیدونی آنژیوگرافی چیه و توسط چه فردی و در چه شرایطی باید انجام بشه باید نظرت در یک قسمت دیگه گنجانده شود (870424) (moderator102)
 
مهرشاد قرباندوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۱:۲۰
کاملا میدونم چیه. می خوای برات توضیح بدم...
اما من کاملا می دونم تو کی هستی؟ تو حتما یا یک پرستاری و یا اینکه یک جراح، یا یک پزشک که می خواهی بر روی کم کاری های همکارانت سرپوش بگذاری.
من اینهمه روضه خوندم. تو گیر دادی به آنژیوگرافی. گور پدر آنژیوگرافی.
من میگم 2 نفر بیگناه تو بیمارستان مردند، تو داری غلط املایی میگری آقا یا خانم معلم؟
چرا سر چیزای الکی گیر میدین. مهم این هست که تو این بیمارستان 2 نفر مردند. همینجوری خواستی یه ایرادی بگیری دیگه. (870817) (moderator102)
 
بیماربر بیمارستان
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۳:۰۲
از همون آنژیوگرافیت معلومه که نمیشه رو حرفت حساب کرد. بی سواد! (875175) (moderator102)
 
مهرشاد قرباندوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۵:۱۵
از لحنت معلومه که چقدر با فرهنگی. حالا جوابت رو با همون سطح فرهنگی خودت میدم. آقای باسواد شما چرا ناراحت شدی؟ شما که بیماربری بیش نیستی؟
برو بیمار ببر بابا. (876362) (moderator22)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۹:۵۳
عزیزم یه مقدار مطالعه داشته باشی میبینی که آنژیوگرافی یک درصد مرگ و میر داره. یعنی از هر صد نفر، یکی میمیره. این آمار آمریکا هست... (875193) (moderator102)
 
رامین
Luxembourg
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۱۴:۰۶
شما اصلا نمی دونی آنژیوگرافی چی هست و بدون سواد و اطلاعات داری سیاه نمایی می کنی. آنژیوگرافی فقط توسط متخصص قلب و عروق انجام می شه. حداقل می گفتی اینو خانمت از یکی بپرسه. بقیه صحبت های کسی که اینچنین در افترا زدن با وجود نداشتن اطلاعات بی پرواست، مشخص است چه میزان قابل اعتماد می تواند باشد. (870924) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۵۶:۲۵
آنژیوگرافی رو دانشجوی ترم یک پزشکی انجام میده؟!
شما اصلا تو عمرت یه انژیوگرافی دیدی که همچین حرفی میزنی؟ (871014) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۳:۳۹
الف جان آنژيوگرافي رو از سال سوم رشته نخصصي قلب انجام ميدن. يه كار تهاجميه. برادر اين بنده خدا الكي الكي فوت شده،ولي اين اظهار نظرهاي نا آگاهانه و مغرضانه اصل مطلب رو داره لوث ميكنه (871052) (moderator102)
 
امير110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۳۱:۰۱
متاسفانه بخش بهداشت و سلامت ما تبديل به يك بنگاه پول شده است. در اين راه وزارتخانه و مسئولين آن، نظام پزشكي مقصر اصلي است. ميليون ها تومان پول از دولت مي گيرند دريغ از بهره وري. مسئولين وزارتخانه و روساي دانشگاههاي علوم پزشكي با گرفتن حقوق هاي ميليوني و دريغ نمودن اين حقوق و مزايا از كادر باعث شده تا تعداد اين حوادث روز به روز بيشتر شود. (870279) (moderator102)
 
آ.عظيم
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۳۵:۲۸
برادر جوانم به دليل كامل انجام ندادن كولنوسكوپي توسط پزشك متخصص و نديدن توده سرطاني و تجويز داروهاي آنتي بيوتيك و ... باعث پيشرفت توده و درگير شدن كبد و ...پايان غم انگيز زندگي ايشان و يتيم شدن تنها پسر9 سالش رو بدنبال داشت.در عرض يكسال زندگيش رو خرج كرد و مادروپدر و خواهر وبرادرش وهمسرش نابود شدن...اونهم براي يك اشتباه و شكايت از پزشك هم اشتباه بعدي ميتونه باشه.اين درحاليه كه اونقدر به وطنم وفادارم كه دوست ندارم بد و بيراه بهش بگم و دشمن شاد بشه...ميسوزم و ميسازم (870284) (moderator102)
 
فرهاد م
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۳۸:۵۶
بسيار ناراحت شدم.....

اگه چيزي هم بگيم ميگن اين اجنبيه و جيره خور استكبار جهاني...


دلم پره... بغض تو گلومه.... خدا.... (870292) (moderator102)
 
آ.عظيم
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۴۵:۰۸
مادرم دريكي ازبيمارستانهاي تامين اجتماعي بستري بود.يك روز يكهو يك پزشك وچند پرستار وارد اتاق شدند با قلم و چكش افتادند بجان تخت بغلي كه دارند نمونه برداري از ستون فقراتش ميكنند.بدون هرگونه بي حسي .نعره هاي زن بيچاره بيمارستان را ميلرزاند ما همه وحشت كرده بوديم (870302) (moderator102)
 
saba
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۲۴:۱۴
من هم همین احساس رو نسبت به دکتر ها و پرستارها دارم .از همشون متنفرم. (870376) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۳۹:۲۷
اتفاقا آنها هم شما را واگذار کرده اند به خدا. (870864) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۵۲:۲۰
فقط می توانم ابراز تاسف کنم از افرادی که در همه مسائل اظهار نظر می کنند بدون این که تخصصی داشته باشند. پزشکی هم یکی از این هاست.

امیدوارم اگر درست می گویند انصاف را رعایت کنند و با آوردن چند مثال کل پزشکان جامعه را محکوم نکنند. کما این که در همه اقشار باوجدان و بی وجدان، خبره و غیره خبره وجود دارند و با این گونه استدلال همه کاسب ها کم فروشند، همه کارمندها کم کار هستند، همه دانشجوها بی سوادند و غیره.

اگر هم بدون داشتن اطلاعات و دانش لازم و به دروغ قشر پزشک را محکوم می کنند، خدا از این تهمت زدن آنها نگذرد و در دنیا و آخرت سزای عملشان را ببینند.

در هر صورت یادمان باشد که همه باید در آخرت پاسخگو باشیم. چه پزشک سهل انگار و چه فردی که تهمت ناروا می زند. (870892) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۲۰:۱۸
من پزشک نیستم ولی احساس می کنم اگر پزشک بودم با خواندن الطاف اظهار شده در این نظرات، حس دلسوزی ام برای بیمارانی که تنها به چشم یک بیسواد پول دوست به من نگاه می کنند بسیار کمتر از سابق می شد!

واقعا خدا خیر و اجر بدهد آن دسته از پزشکانی را که علی رغم شنیدن این همه بد و بیراه کار خود را با وجدان و دلسوزانه ادامه می دهند. (870942) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۸:۵۴:۲۰
سلام من به عنوان فردی که پدرش عمل قلب شده و دریچه قلب آن مصنوعی است و با بیمارستان و پزشکان بسیاری سر کار داشته ام می توانم بگویم بزرگترین مشکل پزشکی در ایران اخلاق است و این که پزشکان تاجر جان انسانها شده اند و این امر بقدری عادی شده است که حتی انسا نهای اخلاق گرا هم آنرا پذیرفته اند و پزشکانی که هم به تجارت در این عرصه اعتقاد ندارند بعد از مدتی چاره ای جز همراهی ندارند پرستاران و کادر درمانی هم رنج درد و مرگ بیماران برایشان عادی به نظر میرسد و در نهایت در جامعه ایرانی فعلی باید فکری به حال اخلاق کلی جامعه نمود. (870314) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۸:۴۵:۳۴
آقا یا خانم‌ زدی به خال! درسته! همینه! اینها باید صد واحد اخلاق و روانشناسی و آدم شناسی پاس کنند. کارشان سخته! (871342) (moderator102)
 
م کریما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۱۱:۱۹
اشک آدم با انصاف در میاد... خدا... (870348) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۱۳:۱۳
بيمارستان تامين اجتماعي ميشناسم خدا شاهد است يك پزشك از ساعت 9صبح تا 12ظهر بايد 40تا50 بيمار ويزيت كند تازه اين درحاليه بيماران داخل اتاق حلقه ميزنند دور پزشك يه بدبختي يا خانمي هم اگر باشه خجالت ميكشه دردش رو بگه ! كجايي مرضيه خانم (870351) (moderator102)
 
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۰۹:۵۸:۴۴
همشون بايداخراج شوند تادرس عبرتي براي ديگران بشود. (870432) (moderator102)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۱۴:۴۲
خواهر زاده من در سال 86 در حالی که فقط 5 سال داشت مریض شد ظاهرا کل بدنش رو عفونت گرفته بوده یه دکتر به اصطلاح متخصص کودکان این مریضی رو فقط یه سرماخوردگی شدید تشخیص میده و 3-4 روز بعدش ترخیص می کنه درست یک ساعت بعد ترخیص جلوی چشم خواهرم بچه جون میده اینم شاهکار دکتر متخصص کودکان بوده در بیمارستان امام خمینی ارومیه (870476) (moderator102)
 
طاهره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۳:۳۰
از تنها کاری که می تونم بکنم دریغ نمی کنم: برای شادی روح برادرتون فاتحه می خونم و برای دختر عزیزش آرزوی خوشبختی می کنم. خدا صبرتون بده وجزای ظالمین را (870505) (moderator102)
 
هموطن
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۴۵:۲۲
با سلام به این دوست داغ دار

عجیب که توی این سرزمین انسانیت ارزشش از انسان بیشتره و فقط شعار های زیبا نیست که آزرده میکنه آدمرو
احساس نا امنی که همش ازش صحبت میشه اینه دوست عزیزم!
زمانی که ظلم بزرگی در مورد انجام گرفته و هیچ فریاد رسی نیست که البته نمی دانم که این خواب غفلت کی به پایان میرسد.کاش میشد وکاش میشد که میدانستیم و باور داشتیم که هیچ کسی در هیچ مغام و منسبی نمیتواند به حق من مسلمان در کشور اسلامی تجاوز کند . . . . . و کاش میتوانستیم! (870525) (moderator102)
 
سبا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۴۸:۲۹
چقدر نسبت به جامعه پزشكي با نفرت و عقده اظهار نظر مي شود.گويا آنان مريخي اند نه ايراني!!! اين امر ناشي از اطلاعات يك طرفه و نادرست از طرف مااست.الان مهندسين ما با روند نادرست در ساختمان سازي،خودروسازي،هواپيماسازي،جاده سازي و....جان چند انسان رادر يك لحظه مي گيرند؟؟؟؟؟؟؟؟ نه فقط يك نفر كه در يك لحظه گاهي جان بين 5 تا 500 نفر را باخطاهاي فاحش در اموري با پيچيدگي به مراتب كمتر از بدن يك انسان تلف مي شود. معلمين ما چطور؟؟ حقوقهاي آنچناني در كلاسهاي خصوصي و پشت صحنه و عدم وجدان كاري در كلاس درس دولتي يا كاسب محترم درعرضه اقلام مورد نياز و حياتي مردم ونيازمندان چقدر مايه ميگذارد كارمندان بانك و ساير ادارات شهرداريها و...چقدر براي مال و وقت وآبروي مردم مايه مي گذارند و همه ما چطور؟؟؟؟!!!! وچه كسي انتقاد مي كند چه كسي جواب مي گويد؟؟ البته قبل از اينكه سيل بد وبيراهها به سمت اينجانب سرازير شود لازم به ذكر است كه من پزشك نيستم پيرا پزشك هم نيستم. با فرد مورد ابتلا هم ابراز همدردي مي نمايم.اما مسئله جاي ديگر است...مسئله اين است كه همه چيزمان به همه چيزمان ميخورد وما مردم متاسفانه ازدرك آن عاجزيم كه نمي توان سرمان از شتر دممان از روباه و پاهايمان از شير باشدوبا دندانهاي بز و مغز گوسفند گوشت آهو غذايمان باشد! (870536) (moderator102)
 
دبیرریاضی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۲:۰۴
منم قبول دارم در مدارس دولتی و محروم کم کاری وچود داره ولی 100% مقصر نظام آموزشیه وقتی به مدیر فشار میارن و مدیر به معلم فشار میاره که باید 100% قبولی بدی وقتی دانش آموزی که اندازه دوم ابتدایی سواد نداره و فقط به لطف نظام آموزشی سر کلاس دوم دبیرستان میشینه وفتی قراره حتی تنبل ترین دانش آموز که فامیلش رو بلد نیست بنویسه قبول بشه اونوقت معلم...
ولی هیچوقت معلم رو با کارکنان بهداشت و دکترها مقایسه نکن اگر یک دبیر چانش رو برای نجات دانش آموزش بذاره دریغ از یک خبر و تقدیر خشک و خالی از خانواده اش(چند نفر قضیه جان باختن دبیر نیشابوری رو که جان خودش رو فدای نجات دانش آمورش کرد شنیده اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی وای به روزی که اگر فقط یک مورد بی احتیاطی معلم منجر به صدمه دیدن دانش آموز بشه تمامی شبکه های خبری حتی اذان را قطع میکنند تا به هزار آب و تاب پخشش کنند آموزش و پرورش نه تنها حمایت نمیکنه بلکه برعکس...
ولی تا حالا حتی یک مورد و فقط یک مورد نشده که خبری در مورد مرگ یک بیمار بخاطر اشتباه پزشکان پخش بشه
شماها خیالتان راحت است آب از آب تکان نمیخورد
حدا میداند روزانه چند نفر به خاطر اشتباهات شما نخصوصا در مناطق محروم چان می سپارند که یا همراهان متوجه نمی شوند یا نمی توانند شکایت کنند (875394) (moderator102)
 
سید
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۱۱:۲۱
ناراحت کننده بود وباید بگویم اخرش هم کسی جوابش را نمیدهد (870588) (moderator102)
 
مژده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۳۹:۰۹
ممنون ازهمه ی شماعزیزانی که باماهمدردی کردید.یکی ازدوستداران هانیه وپدرعزیزش روحش شاد. (870647) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۱:۵۶:۰۴
این یعنی هر کسی غیر از مسئولین و خبرنگاران اگر دچار این مشکل شود کسی نیست به فریادش برسد و ممکن است براحتی و بی هیچ نگرانی بمیرد
اگر پابرهنه و از قشر متوسط به پایین جامعه باشد و پارتی کلفتی هم نداشته باشد حتی صدای خون خواهانش شنیده نخواهد شد
فوق فوقش به روش کدخدایی نه قانونی مشکلش حل میشه یعنی حلش میکنن این یعنی همواره قربانی های دیگری هم در راه است ؟!!!!
چرا ؟
دنبال چرا نباید گشت ! گشتیم نبود نگرد نیست ! فقط خدا خدا کن تو این مملکت گذرت به سه جا نیافته ! بیمارستان دادگستری کلانتری
این سه جای قانونی اصلا قانون نداره و هر کی هرکیه ! البته در مملکت شیعه نشین ما اینطوره و در مملکت کفار به هیچ وجه اینطور نیست چرا ! چون اونها قانون دارند و مسلمان هستند خودشون خبر ندارن اعتقاد دارن اخلاقیات دارن انسانیت را جدی میگیرند بنی آدم اعضای یکدیگرند سرشون میشه
اسلام مصلحتی و ظاهری و حرافی منش ما نتونسته مشکلاتمون رو حل کنه ولی یک عده رو هم به قدرت و هم به نون و نوا رسونده و آقا زاده هاشون رو تا چند نسل بعد بیمه کرده هم در قدرت هم در ثروت و هم در سواد (870672) (moderator102)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۲:۱۵:۳۱
به نام خدا
سلام
خانم دكتر گفته اند اشتباهات پزشكان جز زندگي است
درست مثل اشتباه داوري كه جز فوتباله.
بنده نيز يكي از اقوام خود را بدليل همين اشتباهات پزشكي در 5 فرووريدن و در ايام نوروز از دست دادم (در بيمارستان شهيد چمران كنگاور در سال85 به دليل تزريق سرم قندي)
متاسفانه وضعيت رضايتمندي عموم مردم از بيمارستنهاي دولتي خوب نيست . با پاك كردن مسئله ، مشكلات حل نميشود .
در ضمن در بسياري از داروخانه ها خيلي از غيرپزشكان و افراد عادي نسخه پيچي مي كنند
نميگوييم پزشكان را بخاطر اشتباهات پزشكي از هستي ساقط كنند ، اما نبايد در قبال بي مسئوليتي و بي تعهدي شان پاسخگو باشند.

و اين حكايت جالب :
طبيبي از گورستاني عبور مي كرد و سر خود را پايين انداخته بود . شخصي پرسيد چرا سر خود را پايين انداخته اي؟ طبيب گفت : اثرات طبابت خود را در اين گورستان مي بينم (870701) (moderator102)
 
سبا
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۷:۳۴
لطفا آمار تلفات ناشي از خطا هاي همه صنوف را به شكل واقعي و بدون پيشداوري محاسبه و مقايسه كنيد. در ضمن مجددا تاكيد مي كنم جدا كردن مشكلات كلي وناديده گرفتن عدم مسئوليت پذيري وقانونمداري ساير اجزائ جامعه و فقط پررنگ كردن اشتباهات پزشكان و پرستاران،از واقع بيني به دور و بيشتر براي ايجاد صحنه هاي تراژيك و تحريك احساسي مردم مفيد است گرچه در جاي خود قابل احترام نيز هست. اما مشكلي را حل نميكند. (870827) (moderator102)
 
قدر شناس
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۹:۲۴
سلام.ظاهرا اينجا شده جاي تخليه عقده هاي فروخورده(به هزار دليل شخصي)از قشر طبيبان.عزيزان,خوب خودتونو خالي كنين تا راحت شين.وقتي اين همه خدمت را
از اين قشر نميبينين و بي رحمانه حمله مي كنين!!!! (870845) (moderator102)
 
مرتضی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۳۹:۰۸
با سلام
اولا خسته نباشید می گم به همه آدم هایی که توی هر شغلی که هستن با وجدان بیدار خودشون کار می کنند نه نظارت خارجی، چون اون نظارت هر چقدرم قوی باشه می شه ازش در رفت.تسلیت می گم به دوستمون بابت فوت برادرش.
نمی خوام از تجربم تو این زمینه بگم که منم تا دم مرگ رفتم ولی خدا رو شکر به خیر گذشت .من فکر می کنم اشتباه پیش می یاد و اجتناب ناپذیره ولی رفتار ما بعد از اشتباه خیلی مهمه . اگر به جای تهدید و لا پوشونی و فرافکنی مدیرای ما لااقل اینقدر شجاعت داشتن که اشتباهشون رو قبول کنند و معذرت خواهی کنند اینقدر داغ به دل آدم نمی گذاشتن. (870863) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۳:۴۷:۲۴
ما در کرمانشاه یک بیمارستان داریم به چه عظمتی ولی دریغ از یک دکتر متخصص . روزی پدرم را که ناراحتی قلب داشت به چند بیمارستان در سطح شهر بردیم همه می گفتند بیمارستان امام رضا مجهز تره . خلاصه به بیمارستان که رسیدیم چشمتون روز بد نبینه 3 تا انترن با یک پزشک آمدند رو سرم پدرم می خواستند از ایشون خون بگیرند 2 یا 3 بار انترن سرنگ را اشتباها" زیر پوست پدرم وارد کرد و در هیچ مورد رگ را پیدا نکرد من که اعتراض کردم آقای دکتر گفت مگر شما نمی دانید اینجا یک بیمارستان تحقیقاتی پزشکی است می خواستید بیمارتون را به یک بیمارستان دیگه ببرید .
متاسفم برای مملکتی که توش زندگی می کنم و هیچ چیز جایگاه خودشو را ندارد (870881) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۲:۳۹:۲۲
مجيد جان خونگيري كار پرستاره نه پزشك. اين هم يكي از معضلات همراه نادانه.موقعي كه طرف خونگيري مي كنه -كه در مريضاي قلبي عروقي سخت تر ميتونه باشه- قهرمان كه همراه مريضه وارد ميشه و نميذاره پرسنل كارشون رو بكنن. شروع ميكنه به غر زدن. استرس هم واسه مريض هم پرسنل زياد ميشه و رگ گيري سخت تر. هر چي به ذهنتون مياد بگين تا بهتون توضيح بدم كدوم غلطه كدوم درست. (871784) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۱۸:۳۶
پسر خاله جوانم که 47 سال بیشتر نداشت توی بیمارستان جم تهران با پای خودش رفت اتاق عمل و 24 ساعت هم هوش بود گفت و خندید، خنده های آخرش نمک بر زخممان پاشید بر اثر خونریزی رفت که رفت الان یک زن جوان و 2 تا پسرهای گلش بی سرپرست شدن (870935) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۲۲:۰۱
سلام مامان دوستم توی بیمارستان لباف نژاد لوله اکسیژن فرستادن تو مری به جای نای به خاطر یک عمل کوچک رفت توی کما و الان 2 ساله روی تخته خونه افتاده و همکلاسیم که ارشد می خواند بیکار شده و از مادرش که زندگی گیاهی دارد مراقبت می کنه (870946) (moderator102)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۲۹:۴۲
منم یک مدت بیمار بودم پیش هر دکتری که می رفتم .... یکی نبود بهشون بگه
حداقل اگر نمی تونین درمان کنید سواد پزشکی ندارین پس ساکت شوید لطفاً
خیلی زجر و درد کشیدم آخرش خدا شفایم داد رفتم کربلا و نجف و مشهد بالاخره شفامو گرفتم مگر این که ائمه به دادمون برسن!
یک تار موی پزشک خارجی می ارزه به تمام پزشکای ایرانی
فقط این موجودات(پزشکا پرستارا) رو باید به خدا واگذار کرد (870962) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۱:۵۹:۰۱
اینو یادت باشه هیچ وقت با تحقیر دیگران خودت رو بالا نبر! (871764) (moderator102)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۲:۳۸
در ضمن ببخشید من کی رو تحقیر کردم من فقط از دست اینا (پزشکا) تحقیر شدم بعد کی خودمو بالا بردم حال شما خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (872995) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۳۶:۴۰
این وضعیت به یک رویه عادی در بیمارستان های شهرستان ها شده است.
تا جایی که بتوان باید این موضوع و پرونده های مشابه را باید پیگیری کرد و این اخبار را اطلاع رسانی تا بالاخره روی موضوع به این مهمی -به نام حق حیات - حساسیت ایجاد شود. (870975) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۳۹:۳۹
سلام
عزیزان همه بدانید مرگ حق است و در ایران بیمارستان فقط یک وسیله !!!!! (870983) (moderator102)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۴:۵۱:۰۱
خیلی متاسفم شدم وقتی که از بیمارستان دولتی بیماران آن را باازانش همان بیمارستان بیمارستانی که حق همه ملت ایران و هر ایرانی است بیرون می اندازند و در افتاب گرما انها را علف زاری در اطراف تهران رها می کنند چه توقعی می توان داشت که جان انسان ها برا ی انها ازش داشته باشدسر کارخانم وزیر بهداشت آیاد این درد دل مردم را می بینی و چشمت را می بندی یا نمی بیندی و نمی فهمدی یا خوابی !!!!!!!!!!!!!! (871004) (moderator102)
 
دکتر انصاری
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۶:۵۴
به عنوان کسی که 20 سال در این حوزه کار کرده ، از فوت آن عزیز بشدت متاثر شدم ، متاسفانه نگاه کاسبکارانه عده ای از همکاران بی مسئولیت چیز قابل کتمانی نیست ، کاش هیچگاه حقیقت را قربانی مصلحت اندیشی های ابلهانه نکنیم
همدردی مرا بپذیرید. (871059) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۲۹:۰۷
ما از مسئولین الف می خواهیم که فقط مطرح کننده مشکل این هم وطنمون نباشند بلکه برای اینکه به حقشون برسن اقدامی کنند. یا حق (871074) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۹:۰۶
راستی معضل کراوات زدن کادر پزشکی حل شد.سردار از بس که به فکر مشکلات مردم کشورشه که کوچکترین نابسامانی در سیستمی که با جون انسانها سروکار داره را برنمی تابه و یک تنه برا حل مشکلها قانون درست میکنه
اگه ممکنه سردار این مسایل را هم با گوشه ی چشمی دوا کند. (871091) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۴۸:۵۵
واقعا ناراحت کننده است.
فکر میکردم که از بیمارستان امام خمینی تهران(1000 تخت خوابی) بدتر وجود ندارد!
قبول دارم که کلا تعهد سیستم پزشکی پائین امده است اما بهر حال سیستم پزشکی (مثل بقیه سیستمها) جزئی از جامعه است و از همین مردم زائیده شده است... (کیف ما تکونوا یولی علیکم...حدیث شریف) (871110) (moderator102)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۵۹:۰۴
تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
خدایا ببین کار بندگانت به کجا رسیده جلوی چشمشون جون یک انسان ارزش نداره
مردن بهتر از زندگی کردن با همچین افرادی .
شرم و حیا و انسانیت ما رو باش خدایا شردمنده ام از آدم بودنم
خدا یا شرمنده ام از بیخود بودن این زندگی فلاکت بارم
شرمنده ام
شرمنده ام
تفففففففففففففففففففففففففففففففففففف به زندگی اینجوری (871135) (moderator102)
 
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۳۰:۵۳
نيك بدان كه شكايت شما بجائي نميرسد
اگر ميخواهيد شكايت شما به جائي برسد با مدارك لازم به نماينده سازمان بداشت جهاني در ايران مراجعه نمائيد ويا از طريق وكيل شكايت به دادگاه داوري لاهه ببريد (871182) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۳۱:۱۸
جوان مهندسی در پادگان قلعه مرغی به خاطر اسهال ساده در نتیجه اهمال پزشگ
جان خود را از دست داد (871183) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۳۳:۱۳
وزیر محترم بهداشت محترم کچایی؟ (871185) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۳۹:۴۸
نظیر این وقایع در بدنه ناکارآمد دولتی هم به کرات در ادارات و سازمانها دیده می شود. آنجاییکه باید خدماتی بموقع (در قبال پرداخت مالیات بر درآمد) به شهروندان ارائه شود انگار کارمندهای ادارات و سازمانها گیجند و چیزی بلد نیستند. این است افتخار سه دهه پسرفت که دلار 7 تومنی شد 2000 تومن! (871198) (moderator102)
 
پرویز
Latvia
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۶:۵۲:۴۲
دو سال پیش در بیمارستان شهدای شهرستان هرسین بنده نیز دچار همین مصیبت شدم و بر اثرسهل انگاری پرسنل بیمارستان و نداشتن امکانات آزمایشگاهی کافی همسرم دچار سکته قلبی شد و با وجود سن کم قلبش آسیب ذیذ .روز بعد اگر تشخیص درست و به موقع دوست عزیزم جناب دکتر حسینی نبود بی شک فرزندانم بی مادر میشدند . در صورتی که شب قبل پزشک بیمارستان ناراحتی ایشان را دردمعده دانست و داروی معده تجویز کرد و با اطمینان گفت که درد قفسه سینه ایشان ربطی به قلبش ندارد . بعداٌ پزشکان بیمارستان امام علی از من خواستند که علیه بیمارستان و کادر پزشکی بیمارستان هرسین شکایتی طرح کنم اولی با توجه به تجربیات قبلی ،انجام این کار را اتلاف وقت و صرف هزینه بیجادانستم .اما روز قیامت قطعا از تمام دست اندرکاران امور پزشکی در ایران که سهل انگاری هایشان باعث بروز چنین حوادثی است ،حتی وزیر بهداشت وقت نخواهم گذشت انشاء الله خدا از تمام کسانی که اینگونه جان انسانها را به بازی می گیرند نگذرد و در همین دنیا هم سزای اعمالشان راببینند. (871215) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۴۴:۴۷
عزیز، کاری به مسئله ای که گفتی ندارم که شاید حق باهات باشه، اما جهت اطلاع شما و سایرین، توی سن کم، سکته خیلی بد تر هست تا توی سن بالا. علت هم این هست که عروق جانبی توی یه آدم سن بالا تشکیل شده و اگه یه رگ ببنده، عروق جانبی خونرسانی میکنن و قسمت کمتری از قلب آسیب میبینه، اما این عروق جانبی یا collateral توی آدم های جوان تر کمتره (875207) (moderator102)
 
مهرداد
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۵:۱۷
دوست عزیز...
اینجانب قلبا ناراحت شدم از این ماجرا.
پزشک نیستم،اما با پزشکان بسیاری سروکار داشته ام،خداییش انصاف نیست همه را در یک ردیف قرار دهیم و چنین سرمایه هایی را دلزده و نا امید کنیم.
قبول داریم که هستند تعداد انگشت شماری از پزشکان که خوب و متعهدانه به وظیفه خود عمل نمیکنند،(و این در همه مشاغل دیگر هم وجود دارد)اما بسیارند پزشکانی که بسیار دلسوزانه در جهت بهبود بیماران تلاش مینمایند.
شاید شما بگویید برای مشاغل دیگر اگر دلسوزی نباشد مهم نیست و یا به جان انسانی ربط ندارد!درست برعکس!اگر همه ی ما در هر حرفه و شغلی که هستیم کار خود را به نحو احسنت انجام دهیم،چه بسا تعداد بیماران و مصدومین هم کاهش یابد!
شما داغدارید و این درد کوچکی نیست،اما راهی هم که برگزیدید،راه ثوابی نیست،اگر نیت شما اینست که با مثلا افشاگری،جلوی تکرار این ماجرا را بگیرید،قطعا به خطا رفته اید.اگر هم نیتی غیر از این داشتید که جدا جای تاسف است.
انسان وقتی گناهی مرتکب شد،اولین دادگاهی که مجازاتش میکند وجدانش است،به یاد داشته باشیم که ذات اقدس الهی ستارالعیوب است،روا نیست آبروی مومنی را اینگونه ببریم.
البته گله شما از صدا و سیما کاملا به جاست،چراکه در بسیاری موارد اگر دوربین بینایی حضور داشت،خیلی از این اشتباهات لااقل تکرار نمیشدند!
و دست آخر اینکه از سایت محترم الف تقاضا داریم مدارک ارائه شده را به همراه توضیحات به زعم ایشان متهمین را هم منشر نمایند تا افکار عمومی بیشتر در جریان قرار بگیرند و یک طرفه به قاضی نرویم. (871230) (moderator102)
 
یک انترن
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۳:۳۶
سلام
متاسفانه باید بگم در صورت صحت متن و جا نموندن نکته ای، (که ظاهرا اینجور هست) حق با جناب پروازه داد هست.
واقعیت اینه که از این اتفاق ها کم نمیافته...
متاسفانه وقتی نصف شب به اتند مربوطه تماس میگیریم، بعضا با فحش و فضیحت باهامون برخورد میشه که چرا ما رو بیدار کردید؟ تا صبح نگهش میداشتید تا بیافته تو سرویس اتند بعدی. هزارتا اتفاق می افته.
مگر میشه که در هر ماه تا دوازده تا سی ساعت کشیک بدیم و هر روز تا ساعت دو توی بیمارستان باشیم، آخر هر ماه امتحانی سخت رو در پیش داشته باشیم و خواب آلوده نباشیم؟! بگذریم از انترن هایی که متاهل هستن و با این حقوق 300 هزار تومنی، مجبور میشن ماهی 5، 6 کشیک اضافه هم وایسن تا خرجشون رو بدن...
چرا اتند آنکال خیلی از مواقع تو بیمارستان که نیست هیچی، تو اون شهر هم نیست... یک بار خودم شاهد بودم که اتند آنکال در ایتالیا به سر میبرد... میخوای بری سفر، برو، اما چرا آنکالی؟!
درسته که معتقدی که هیچ جای دنیا، ویزیت فوق تخصص، اندازه یک کیلو گوشت نیست، اما خودت این راه رو انتخاب کردی.
همین مردم، وقتی که به درمونگاه های دولتی میاین، نمیذارید انترن های معاینتون کنن، به این خاطر که مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم؟ خب اون انترن بدبخت کجا باید یاد بگیره؟ همین میشه که یه مریض دیگه رو معاینه میکنه و نمیتونه تشخیص بده و چوبش رو یکی دیگه میخوره...
اینا رو نمیگم که از تقصیر پزشک ها کم کنم، بلکه برعکس، میگم که کسای دیگه هم بفهمن به همون مقدار مقصر هستن...
تک تک کسانی که به اون انترن عدم مسئولیت پذیری رو یاد دادن، به همون مقدار مقصر هستن... از لحظه ای که به دنیا اومده تا همین لحظه، هر راننده ای که بین دو لاین حرکت نکرده، راهنما نزده، با سرعت غیر مجاز حرکت کرده، به این عنوان که مگه چند بار اتفاق میافته، مقصره... اون معلمی که توی مدرسه از کارش میزده مقصره. تک تک مشاغل رو بگید، بهتون میگم چرا مقصرن...
جناب پروازه داد، از خوندن این مطلب به شدت گریه ام گرفت... اما چی بگم که مطمئن باشید همین الان هم جوون دیگه ای داره به دلایل مشابه جون میده...
خدایا، کمک کن که هیچوقت باعث از دست رفتن جون کسی نشم... این مطلب رو پرینت خواهم گرفت و به دست تمامی انترن های بیمارستان خودمون میرسونم، شاید که با جلوگیری از مرگ افراد روح عزیز از دست رفته شما آروم بشه... (871242) (moderator102)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۲:۴۸:۵۶
حرفت رو قبول دارم. استادان آنكال از همه كمتر در بخش حضور دارن،هر چي رتبه اشون بالاتره كمتر در دسترسن و كمتر در درمان شركت دارند و بيشتر در مطب تشريف دارن. كاسه كوزه هم سر انترن و رزيدنت ميشكنه. جيم بازي رو هم عملا و به خوبي آموزش ميدن. استثنا هم داريم ولي اكثريت همينه. مشكل از اون بالايي ها بيشتره و نميشه كوچكترين اعتراضي بكني. (871787) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۶:۱۳
در همه بیمارستان ها همین خبر ها است . در بیمارستان مدرس که همراه بیمار در قسمت اورژانس موظف است رل پرستار و خدمه را با هم بازی کند. در بیمارستان طالقانی که وضع واقعا اسف انگیز است از بد رفتاریبا بیماران و تجربه ام از بیمارستان شریعتی هم این استکه وقتی برادرم به زیر دستگاه بنت بود هیچ کس برای کنترل نبود و هر بار که من به قسمت پرستاری می رفتم برای اینکه بگویم تنفس بیمار خیلی غیرعادی است من را بیرون می کردند تا وقتی که خبر دادم کف از دهانش بیرون می آید که ناگهان هیجان و ولوله درگرفت ولی چه فایده .....
بیمارستان های خصوصی هم که دقیقا" غارتگر مال هستند. (871245) (moderator102)
 
ایرانی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۳:۴۷
سلام
خدا انشاءا.. صبر بده به خانواده داغدار و هانیه کوچولو. و یه وجدان کاری به همه مسئولین و به خصوص پزشکان ما (871262) (moderator102)
 
ملیحه
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۷:۰۲
با تشکر از آقای مرتضی پروازه داد که این مسئله رو اینجا مطرح کردند تا هم هموطنانی که این مشکل براشون پیش اومده بتونن مشکلشون رو مطرح کنن و هم به مسئولین تلنگری زده بشه. اگر شکایت نمی کردید مصداق همان سخن امام علی بودید که مظلوم همان ظالم است و ظالم همان مظلوم. (871266) (moderator102)
 
یک انترن
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۹:۵۲
عزیزانی که کامنت میذارید، انصاف داشته باشید... خیلی از چیزهایی که شما انتظار دارید، انتظاراتی بیجا هستند. آخه خیلی از این چیزایی که شما نوشتید اینجا، کاملا غلط هستند و ربطی ندارن... عجیب ترین چیزی که خوندم این هست:
"نمونه دیگری نیز اینگونه است که بیماری با حالتی کاملا عادی به تنهایی و سرپا برای انجام"آنژیوگرافی" -که امروزه دانشجویان ترم اول پزشکی هم از پس انجام آن بر می آیند- مراجعه کرد، به گفته شاهدان، این بیمار، پس از انجام این کار، درگذشت."
اصلا میدونی دانشجوی پزشکی تا بعد از 5 ترم و گذروندن امتحان جامع علوم پایه، وارد بیمارستان هم نمیشه؟!! میدونی اکثر انترن ها و حتی پزشکای عمومی، حتی یک بار هم پای آنژیوگرافی نبودن و از نزدیک ندیدن؟! من فقط یکبار اون هم به خاطر علاقه خودم رفتم و دیدم... چی داری می گی؟!
حواستون باشه که این جاده دو طرفه هست. همون طوری که اون دنیا پزشک کم کار رو بیچاره می کنن، کسی که تهمت بزنه یا جوسازی کنه رو هم ...
خلاصه مواظب باشید... (871271) (moderator102)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۰:۱۳
من بعنوان یک هم وطن خیلی متاثر شدم و واقعاً برای خودم متاسفم که در کنار افرادی زندگی می کنم که هیچ ارزشی برای مرگ و زندگی دیگران قائل نیستند کسانی که سوگند یاد می کنند که تمام تلاش خود را برای نجات جان دیگران انجام دهند و شایدبعد از دو ساعت آن را فراموش میکنند شاید برای آنها این سوگند یک بازی بچگانه بیش نباشد فقط از ته دلم دعا می کنم هیچ وقت به آرامش نرسند و لحظه لحظه زندگیشون پر از عذاب وجدان بشه امیدوارم اگر قانون پاسخ بی مسئولیتی این افراد را نداد خدا جوری جواب آنها را بده که همه از زندگی آنها درس عبرت بگیرند
من از شما خواهش می کنم بعنوان شاکی اونقدر این پرونده رو پیگیری کنید تا این افراد بی مسئولیت به سزای اعمالشون برسند تنها کاری که از دست من برمی آید فقط و فقط دعا برای پیروزی شما در این پرونده است و آرزوی خوشبختی برای هانیه عزیز (871272) (moderator102)
 
شیرازی
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۲:۱۸
با سلام

من داری تومور در ستون فقراتم بودم و تومور باید هر چه سریعتر بر داشته می شد. البته چهار سال پیش برای همین تومور در ایران تحت عمل جراحی قرار گرفتم. اما ایکاشک همان جراحی را در خارج از کشور انجام داده بودم. چون تومور تازه شروع به رشد کرده بود.
برای جراحی دوم که در آخر سال 90 بایست انجام می شد با اسرار جراح اولم که باید در خارج از کشور عمل شوی چون جراحی بسیار مشکل است و کسی دارای تجربه این جراحی در این سطح را ندارد. من اقدام کردم و در خارج از کشور مورد جراحی قرار گرفتم.
در بیمارستان که بودم معنی پرستار ، دکتر و کادر درمانی مسئول و دلسوز را دیدم و فهمیدم.
در هنگام جراحی که دو روز طول کشید من با مشکلات بسیار وحشتناکی روبرو شد. بنا به گفته پزشکان در ایران هر کدام از آن مشکلات در ایران یعنی مرگ اما در خارج از کشور با انجام تعهد و مسئولیت انسانی و حرفه ای خود جان مرا نجات دادند و حالا می فهمم چرا جراح اولم این قدر اسرار داشت که جراحی در خارج از ایران انجام شود.
بخدای احد و واحد رفتار مسلمانی را در آنها دیدم. من درکشورشان غریب بود! اما پرسنل بیمارستان چنان با محبت بودند که من و خانواده ام اصلا احساس بدی نداشتیم. با وجودی که 17 روز فقط در ICU بوم و تحت شرائط ویژه و پر از لوله و کابل و.....

من همیشه گروه پزشکی و کادر بیمارستان خارج از کشور را که جراحی من را انجام دادند و مسئولیت مراقبت از من را بعد از جراحی بعهده داشتندرا دعا می کنم و از خدا بایشان سلامت آرزو می کنم.
شاید یگوئید آنها فقط وظیفه خود را انجام داده اند و لاغیر. من می گویم اگر ما هم وظیفه خود را درست انجام دهیم کشور گلستان نمی شود. فقط خواستم یک مطلب دیگر را یادآور شوم که آنها تنها وظیفه خودرا انجام نمی دادند بلکه بیشتر از شغلشان انجام وظیفه می کردند. آنها حتی در نماز خواندن هم به من کمک می کردند و این دیگه وظیفه پرستاران نیست.

انشا الله خدا به همه کسانی که وظیفه شغلی خود را درست و در جهت رفاه و آسایش و سلامت مردم انجام می دهند سلامتی، سربلندی و آسایش و گیتی عطا فرماید. آمین.
یا حق (871283) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۴:۳۰
مهم اينه كه اين اتفاق براي آقازاده ها پيش نياد وگرنه من و تو كه اهميتي نداريم . بميريم يا بمونيم براي كي مهمه ؟ (871286) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۵:۲۶
بابا زودتر برید بی حجاب ها رو جمع کنید.مشکل اساسی کشور فقط همینه (871331) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۱:۵۵:۴۸
بابا چرا بی ربط حرف میزنی این دو موضوع کجایشان به هم می خورد که سفسطه می کنی (871580) (moderator102)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۱۱:۴۳
با قلبم که از درد میسوزه مینویسم
مادری را که باید الان درکنارم بود به خاطر نادانی پزشکان ازدست دادم و سرانجام شکایت چه شد ؟؟
یک حکم الکی دادند دستمان که چه ؟ کمر غول را شکستیم و دکتر ا اخراج کردیم
یکی به من بگه فرق یک وانت کارگر ساختمانی با این آمبولانس چیه ؟؟؟/آمبولانسی که برانکارد نداره یعنی داره ولی به گفته پزشک محترم اجازه استفاده نداره ،کپسول اکسیژن نداره ،امکانات نداره و ضمن اینکه پزشکی داره که نمیدونه فلان آمپول را باید حد اقل در زمان 10 دقیقه ای به ورید تزریق کرد و سریع تزریغ میکنه و وقتی بیمار ایست قلبی میکنه کارشناس یا نمیدونم اسمش هرچی هست که همراه پزشکه بلد نیست در گلوی بیمار لوله گذاری کنه و خود پزشک هم بعد از ایست قلبی تنفسی بیمار دچار شوک شده و یکی رو میخواسته که خودشو جمع کنه چ.ن فهمیده چه افتضاحی شده در نتیجه لوله رو تو معده وارد کردند البته بعد از 10 دقیقه و ماساژ قلبی هم که تعطیل بوده و ماهم به اعتماد اقایان نظاره گر مرگ کسی بودیم که برای ما تکرار شدنی نبود

خداوند همه کسانی را که در انجام وظیفه شان "حالا هرچه هست " کوتاهی میکنند لعنت کند .ودرآخر
به شما پرستاران و پزشکان محترم میگویم اگر قیامتی نبود که هیچ شما هرچه کردید کردید ولی اگر قیامتی بود و قران در جایی که میفرماید
« فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره و من یعمل مثقال ذره شرا یره " فکر میکنید کار شما در ازبین بردن بیماران و یا کمک به از بین رفتن آنها چند ذره میشود؟؟؟؟
اتفاقا همین الان داره سریال پرستاران رو نشون میده و نمک به زخم دل من میپاشه

مادر ای بهترین وجود هستی یاد تورا گرامی میدارم و کسانی را که مرا از دیدار تو و شنیدن صدای تو محروم کردند نخواهم بخشید آه ای مادر (871387) (moderator102)
 
مژده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۱:۵۰:۳۳
سلام احمدآقاخیلی از این حادثه ی تلخی که برای شماوخانواده گرامیتان افتاده متاسفم امیدوارم خداصبربه شمابدهدمنم برای ایشان فاتحه ای نثار میکنم تاایشان هم روحی شادوآرام داشته باشد.ممنون (871570) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۳:۱۵:۰۷
بعد از خوندن صحبت های جگر سوزت واقعا نمیدونم چطوری احساسم رو بیان کنم .

خدایا به بزرگی خودت قسمت میدم به قلب این پسر مادر از دست داده آرامش عطاء کن و داغ از دست دادن مادرش رو براش قابل تحمل کن

یکی از اقوام ما هم که تازه پزشکی قبول شده می گه در بیمارستان ها دیده که مردم رو به راحتی می کشن و بعضی از پزشک ها هیچ احساس تعهد و مسئولیتی نسبت به بیماران ندارن . (871661) (moderator102)
 
صدف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۱۹:۲۵:۳۴
باسلام وعرض تسلیت به تمام خانواده های داغدار :متاسفانه ما تو این مملکت بااشتباهات زیادی درهمه ی موارد روبرو هستیم اما هیچ تلاشی برای برطرف کردن انها نمیشه مثل اموزش وپرورشواستخدامیهاش که به جای پذیرفتن مربی بهداشت در زمینه ی خود بهداشت میره سراغ یه مهندس کامپیوتر واونو بهاستخدام خودش درمیاره حالا خدا میدونه چه بلایی سر این دانش اموزای بدبخت بیاد (871403) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۰:۲۶:۳۲
کسایی که دستمزد را بهانه کم کاریتان میدانید!
کسی مجبورتان نکرده برید کار کنید! و با جان مردم بازی کنید
حداقل اینجور دولتمردها میفهمند مشکل کار کجاست و وفتی یکی رو میارن سر کار به اندازه بهش دستمزد میدن
مطمئن باشید اگر کم کاریتان باعث مرگ شخصی شود مانند این میماند که همه انسانها را کشته اید. شک نکنید این سخن خداست (سوره مائده آیه 32) (871494) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۱:۵۴:۴۶
بهتر است برای پزشکان هم امتیازبندی در نظر گرفته شود و پزشکانی که قادر به تشخیص درست بیماری ها نمی شوند امتیاز منفی گرفته و شماره نظام پزشکی آن ها باطل شود تا شیادانی که برای بدست آوردن پول بیشتر در این مملکت پزشکی خوانده اند و جان مردم برایشان ارزشی ندارند نتوانند براحتی از پول خون مردم برای خود کیسه بدوزند و همچنین بهتر است که مجلس در این زمینه فعال شده و موضوع را رسیدگی کرده و در صورت لزوم وزیر بهداشت را برای پاسخ دادن به این گندی که در حوزه ایشان به وقوع پیوسته به مجلس بخواند (871578) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۲:۲۱:۴۱
جناب آقای مرتضی پروازه داد
با عرض تسلیت به شما و خانواده آن مرحوم و آرزوی صبر برایتان
از شما خواهش میکنم، تا جایی که میتوانید پیگیر این قضیه باشید تا شاید موفق به ریشه کن کردن این گونه بی خیالی ها که باعث جان انسانهاست شوید.
و این پرستارهای بیخیال را متوجه کارشان کنید، که جان یک انسان عرصه اعتراض نیست و اگر میخواهند اعتراض کنند باید به اشکال دیگری اعتراض خود را اعلام کنند نه اینکه با جان بیماران!
تا بدانند زمانی که وارد محیط کار شدند باید جانانه کار کنند و اگر مشکلی دارند استعفا بدهند و به بنایی ، کارگری و از این قبیل بپردازند تا با جان مردم بازی نکرده باشند (871599) (moderator102)
 
آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۳:۰۱:۴۸
بابا جون برید خدارم شکر کنید که این دکترا تازه موقعی که از درس خلاص میشن و مثلا میخوان وارد حرفه پزشکی بشن قسم میخورن که برای حفظ جون بیمارشون نهایت تلاششونو بکنن!!! اگه قسم نخورده بودن تکلیف چی بود؟ (871646) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۱ ۲۳:۵۴:۲۰
با سلام وعرض تسليت خدمت اين خانواده محترم گرچه مطالبي كه دوستان نوشته اند همه كما بيش در همه جاي ايران وجود دارد ولي اين مطالب نبايد ارزش و زحمات بسياري از پزشكان و پرستاران متعهد و دلسوز را زير سوال ببرد من خود چون بسياري از هموطنان شبي را در يك بيمارستان بعنوان بيمار سپري كردم و با چشم خود فرشتگاني را ديدم كه تا صبح بارها و بارها بر بالين من حاضر شدند و رسيدگي كردند تا اخر عمر مديون زحماتشان هستم حتي اگر همه بگويند وظيفه شان بوده (871690) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۱:۰۸
اون چیزی که شما دیدی احتمالا ناشی از اثر داروهای مسکن و آرامشبخش بوده!! (874742) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۰۲:۴۶
چرا اصلا این خانم دکتر طباخی همه مقالاتش رو تو وطن امروز منتشر می کنه ؟ نکنه از فامیل های رئیس جمهور هستی که میری سفرهای خارجی ؟ حالا دکتر ور چه به سیاست اگه علاقه نداشتی خوب چرا رفتی میرفتی علوم سیاسی . (871694) (moderator102)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۱۷:۲۵
نمی دونم خبر دارید یا نه ولی تو شهر ما هم یک نفر بخاطر یه آپاندیس ساده مرد... اون هم بخاطر اینکه دکتر بعد از 5 ساعت اومد ایشون رو عمل کنه... وقتی که دیگه مرده بود. (871705) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۲۲:۲۸
خدا هیچ کس و اسیر این دکترا نکنه (871712) (moderator102)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۰:۴۸:۰۰
آقای مرتضی پروازه داد - خدمتتان سلام عرض می کنم و این ضایعه را به شما تسلیت می گویم و از اینکه اینطور مجدانه پیگیر قضیه هستید به عنوان یک ایرانی از شما متشکرم. از شما درخواست دارم حتما" موضوع را تا به انتها پیگیری کنید تا اینگونه مشکلات و بی مبالاتی ها کمتر بشه . از اتهام زنیها و تهدیدات و تطمیع ها هم نترسید و بدانید این پیگیری شما اگر منجر به کاهش حتی یک مورد از این بی خیالی ها و بی مسئو لیتی ها بشه و باعث نجات جان حتی یک نفر هم بشه ثواب اون همیشه با شما خواهد بود و روح برادرتون هم از شما راضی و شاد میشه .
در این رابطه توصی می کنم حتما" شکایت خود را به قوه قضائیه , سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون اصل نود مجلس هم منعکس کنید و از نتایج پیگیریهاتون بقیه رو هم مطلع کنید. شکایت به نظام پزشکی فایده زیادی نداره و این پزشکها هوای هم صنفی هاشون رو دارن و هیچ چاقوئی دسته خودش رو نمیبره.
ضمنا" پیشنهاد ایجاد یک نظام امتیازدهی برای پزشکان و امتیاز منفی برای پزشکانی که تشخیص و با درمان اشتباه داشته باشند و مثل گواهی نامه رانندگی که اگر امتیاز منفی از حدی بالاتر بره گواهینامه باطل میشه , پروانه طبابت و نظام پزشکی پزشک مربوطه لغو بشه , به نظر من خیلی پیشنهاد خوبیه و بهتره خود سایت الف پیگیر این پیشنهاد باشه. (871723) (moderator102)
 
ف.س پزشك اورژانس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۱:۲۷:۲۶
با سلام. ضمن عرض تسليت به خانواده مرحوم پروازه داد بنده يكي از پزشكان اورژانس يكي از بيمارستانهاي دولتي هستم ومتاسفانه بايد بگويم اكثر اين كامنتهايي كه عزيزان نوشته اندواقعيت دارد.بنده خودم هر روز در مركز آموزشي درماني ...شاهد خسارتهاي جبران ناپذير جاني و مالي به بيماران به دليل قصور وخطاهاي پزشكي هستم.بنده مشكلات در حوزه سلامت را در چند جمله خدمتتان عرض ميكنم وقضاوت را به خود مردم عزيز شريف ونجيب كشورم واگذار ميكنم تا بدانند مقصر اين همه خسارتها در حوزه بهداشت درمان چه كساني هستند و متوليان نظام سلامت هم به آنها توجه كنند. 1)مهمترين مشكل در حوزه سلامت اين است كه سهم نظام سلامت از در آمد ناخالص ملي(GDP) در كشورمان نسبت به كشورهاي توسعه يافته خيلي پايين است(حدود 7درصد در مقابل 16درصد)كه اين مساله موجب شده است تا سه گروه دچار مشكل شوند(مردم به عنوان گيرندگان خدمت.پزشكان به عنوان ارايه دهندگان خدمت.و بيمه ها به عنوان خريداران خدمت) وتا زماني كه در زمان تدوين و تصويب بودجه در دولت ومجلس به اين مهم توجه نشود اين مشكلات و معضلات حل نخواهدشد.البته يك بارقه اميدي امسال با اختصاص 6000ميليارد تومان از محل قانون هدفمندي يارانه ها و آزاد شدن قيمت حاملهاي انرژي ايجاد شده است و مقرر گرديده است پس از سي وسه سال طرح پزشك خانواده ونظام ارجاع پياده شده و ويزيت بيماران از طريق اين سيستم ودر مراكز دولتي رايگان انجام شود ولي همانطوري كه مستحضر هستيددر مملكت ما بدليل ضعف قانون وعدم نظارت بر حسن اجراي قانون خيلي از طرحها با مشكلاتي مواجه ميشود 2)مشكل دوم ويكي از حلقه هاي مفقوده نظام سلامت آموزش پزشكي است.خيلي از اساتيد انگيزه كافي را براي آموزش دانشجويان پزشكي وپيرا پزشكي را ندارند وبيشتر به فكر مطب وبستري بيماران در بخش خصوصي(به دليل بالا بودن تعرفه ها ي پزشكي در بخش خصوصي)هستند. 3)مشكل سوم كمبود نيروهاي پزشكي (تخصصي و فوق تخصصي)و گروههاي پرستاري وپيراپزشكي است.چرا كه كمبود نيرو موجب افت كيفيت خدمات خواهد شد.براي مثال نسبت پرستار به تخت دركشورهاي توسعه يافته يك به دو است ولي در كشور ما يك به نه است (حدودا) 4)يكي ديگر از مشكلات در مراكز آموزشي درماني نبود پزشك متخصص مقيم اورژانس (طب اورژانس يا داخلي) است واين مساله موجب شده است بيمار اورژانسي مراجعه كننده به اورژانس ابتدا توسط پزشك اورژانس ويزيت وسپس به سرويس مربوطه ارجاع شده وپس از آن توسط انترن يا رزيدنت سال يك كه در مرحله آموزش بوده وهمانند يك متخصص تجربه وتخصص لازم را ندارندويزيت ودرمان شوند وخيلي از مواقع مشكل در اين بخش براي بيماران حادث ميشود.در خيلي از مواقع هم آنكالهاي متخصص مربوطه متاسفانه خيلي دير بر سر بالين بيمار حاضر ميشوند.البته خانم وزيردكتر دستجردي قول داده اند كه امسال پزشك متخصص مقيم در اورژانسهاي بيمارستاني مستقر شده تا اين مشكل بر طرف شود.ان شاءالله 5)يكي ديگر از مشكات وحلقه مفقوده در حوزه سلامت اخلاق پزشكي است كه اين مساله گريبانگير كل جامعه از جمله جامعه پزشكي شده است وعلت آن ميتواند بدليل لقمه حرامي باشد كه برخيها گرفتار آن شده اند واين مساله همانند يك بيماري مسري گريبان همه را خواهد گرفت(وبايد به خدا پناه ببريم) وبايد تلاش كنيم افراد صالح درستكار وخدمتگذار در راس امور قرار گرفته ودست افراد رياكار جاه طلب ودنيا طلب را كه بخاطر منافع شخصي و گروهي وجناحي به مردم خيانت ميكنندكوتاه كنيم.لياقت وشايستگي اين ملت براي خدمتگذاري خيلي بالاست.به اميد ظهور آقا امام زمان(ع) (871747) (moderator102)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۸:۱۸:۱۷
سلام
دوست عزیز منم تقریبا شرایط تورادارم منم پدرم راازکمبود امکانات وبی مسئولیتی پرسنل ودکترای بیمارستان ازدست دادم وکسی هم جوابگونبود ساعت 1به دکترخبردادیم ساعت3رسید که پدرم تمام کرده بود ووقتی اعتراض کردیم مامورهای نیروی انتظامی رسیدندوباتمام بی شرمی گفتندکه اگه دادوبیدادکنید بازداشتید
ومسئولین بیمارستان اعلام کردنددرصورت شکایت جنازه تحویل داده نمی شود

وای به حال ما به این میگن مسلمانی (871865) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۸:۲۸:۳۴
با سلام
احتراما معروض می دارد حکیم بوعلی سینا اظهار می دارند آموزش نظری وعملی علم طب در وهله اول نظری می باشد. استنباط من از این اصل مهم این است که جهت تربیت پزشکان حاذق بایستی آموزش پزشکی از درمان پزشکی جدا باشد تا همه اصول متقن علم طب در طی هزار سال گذر زمان از هنگام تدوین کتاب ارزشمند قانون پاس داشته شود. پزشکی که در یک محیط درمانی به صورت همزمان آموزش ببیند ریسک خطا و هرز رفتنش زیاد می باشد. اگر ما آموزش پزشکی را در وزارت علوم ادغام نماییم زمینه را برای تربین آکادمیک پزشکان فراهم نموده ایم و زمینه خیلی از سوتفاهمات گرفته می شود. یعنی استاد دانشگاه طب سهام دار بیمارستان خصوصی نباشد. بدون ترس از به خطر افتادن منافع مادیش همه سواد و مهارت خود را به دانشجوی با استعدادش منتقل نماید. وقت کافی برای به روز شدن معلوماتش داشته باشد.در محاکم پزشکی طرف مدعی را داشته باشد و نگران تبعات مادی و ضرر همکاران بیسوادش نباشد.شان پزشکی را حفظ نماید و حق و حقوق بیاران را محترم شمارد.در این صورت مافیای پزشکی شکل نمی گیرد. جان مردم و سلامت بیماران محفوظ می ماند.پس مشکل ریشه ای می باشد و نیازمند راه کار قانونی است. (871876) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۰۹:۲۸:۲۰
واگذارشون به خدا که با سستی و اهمال خودشون این داغ رو به دل شما گذاشتن... (871959) (moderator102)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۰:۵۹:۲۷
من خودم داشتم قبل از عید میمردم یک بیمارستان خصوصی در منطقه دو رفتم قسمت اورژانس 700 هزار تومان هم خرجم شد حیف پول و وقت عزرائیل دلش سوخت اونها که منو کشته بودن (872196) (moderator19)
 
بیچاره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۵:۱۴:۵۴
hاخیرا به بیمارستانی در مشهد (فارابی.اول بولوار کوثر)مراجعه کردم.از در که وارد می شدی چندین اعلان به دیوارها چسبانده بودند که :در صورت توهین به کارکنان بیمارستان به 74 ضربه شلاق محکوم خواهید شد!!
عجب استقبالی!و شنیدم که در خیلی جاهای دیگر هم همین گونه از بیماران و همراهانشان استقبال می کنند.
لطفا اگر مسئول با تدبیری در وزارت بهداشت این را دید فکری برای این استقبال مسخره بکند. (872842) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۴:۱۹
ما تو این مملکت فقط (نوکررجوع) داریم چیزی به اسم( ارباب رجوع) فقط یه حرف دهن پرکنه.
توبیمارستان بیماریه ارباب رجوع است تازه داره پول هم میده ولی انگارباید جون هم بده!!!! (873079) (moderator102)
 
اع
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۹:۴۶
من کاری ندارم که این سایت تحت مدیریت کیست.اما چند نکته را بعنوان یک ایرانی یاد آوری می کنم:
1-اولا من آقای دکتر احمدی نژاد را خیلی دوست دارم.فکر نکنم ایشان دوست داشته باشد که در بیمارستانهای کشور این اتفاقات جبرا ن ناپذیر بیافتد.
2-خانم وزیر نیز فعال است و انتقاداتی نیز از نظر بودجه ای به دولت داشت.پس ایشان نیز دوست ندارد مجموعه ای که او وزیرش است اشکال داشته باشد.
3-مشکل اساسی در ساختار کل مملکت از نظر نظارتی وجود دارد و فقط این وزارتخانه را در بر نمی گیرد بلکه در بقیه وزارتخانه ها و سازمانها و قوای دیگرنیز، این اشکالات دیده می شود.
4-آنچه در مورد بی توجهی بیمارستانهای دولتی بخصوص در بخش پرستاری گفتید کاملا بجاست چون خود در گیرش بوده و هستم.
5-مشکل مهمتری که در کل مملکت وجود دارد جمله "بمن چه مربوط است" می باشد.این مشکل با فرهنگ سازی از طرف صدا و سیما،تصویب قوانین درست و کارساز در مجلس،اجراء بموقع و دقیق دولت،و برخورد شدید قوه قضائیه با متخلفان به جان و مال مردم ،و همکاری و عزم ملی همه مردم امکان پذیر است.
6-این مشکل فقط به این دولت بر نمی گردد بلکه در دولتهای قبلی نیز وجود داشته است.
7- بی مسئولیتی در جامعه پزشکی بیداد می کند.اینکه تاکید می کنم بخاطر این است که با جان مردم سر و کار دارد.و مردم بیچاره نیز دستشان به جائی نمی رسد.
8- در همین جامعه و در همین دولت داریم پزشکانی که مملکت و مردمشان را دوست دارند و با اینکه مسئولیت در وزارت بهداشت دارند تا ساعاتی بعد از نیمه شب خالصانه و عاشقانه به مریض های خود می رسند و هیچ چیزی از مال دنیا برای خود ذخیره نمی کنند نظیر (دکتر محمدعلی م).معذرت می خواهم که کامل معرفی نمی کنم.افتخار ایران و افتخار وزارت بهداشت و افتخار اسلام.بله ما کمبود احساس مسئولیت داریم همه باید تلاش کنیم که این مسئله در مملکت جا بیفتد و خطا کار از آن مسئولیت کنار گذاشته شود.
در خاتمه :دست بدست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد (873142) (moderator102)
 
یک پزشک!
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۲ ۲۳:۵۱:۲۸
اگر حقیقتا برای بیمار تشخیص آبسه حلقی یا اپی گلوتیتیس حاد گذاشته شده، فوت بیمار مسئله قابل پذیرشی نیست. البته این که گفته می شود قابل پذیرش نیست در صورتی که تمام اقدامات لازم برای بیمار انجام نشده باشد.
گرچه در کنار این مطلب که قابل پذیرش نیست بیماری با این مشکل در یک مرکز بیمارستانی فوت کنند این مطلب را هم باید در نظر داشت که بیماری کتاب نخوانده! و ممکن است عکس العمل یک بیمار به یک مریضی بسیار متفاوت از سایرین باشد و زمان لازم را به تیم درمانی و بیمار ندهد.

با این وجود اگر اگر واقعا این تشخیص توسط پزشک ارشد (نه اینترن!) مطرح شده باشد مثلا رزیدنت ارشد کشیک و یا اتندیگ کشیک، بسیار بعید است که یک بیمار با این تشخیص فقط با یک اکسیژن به حال خود رها شود!!
با رویه بیمارستان مشهد آشنا نیستم اما در بیمارستان های ما، مریض با این تشخیص حتی برای انتقال از یک بخش هم، با یک اینترن همراه خواهد شد تا در صورت انسداد راه تنفسی اقدام لازم انجام شود.

با این اوصاف گرچه باید پرونده بیمار توسط گروه مناسب این کار بررسی شود و نمی شود یک طرفه قضاوت کرد در درجه اول بسیار بعید است که ماجرا دقیقا به همان صورتی باشد که اکنون خانواده محترم بیمار به خاطر می آورند چون همیشه بعد از اتفاق ما درک بهتری از حادثه پیدا میکنیم و این درک بهتر در آن زمان برای همراه بیمار و تیم درمانی وجود نداشته و اگر وجود داشت این اتفاق نمی افتاد. اما اگر مشخص باشد که تشخیص بیمار قطعی بوده و بیمار را بدون پزشک تنها رها کرده اند متاسفانه تیم درمانی مقصر هستند.

با این وجود، همانطور که یکی از پزشکان گفته اند در یک بیمارستان سالانه تعداد بسیار زیادی بیمار با شرایط بسیار بدتر هم بهبود می یابند اما همیشه احتمال خطا و اشتباه هست! ما در کشوری هستیم که گذر از یک خیابان هم در آن خطرناک است! (873515) (moderator102)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۳:۵۴
درودبراقای دکترتوکلی وسایت الف .کاشکی سایررسانه هاازسایت الف یادبگیرند. (874397) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۹:۱۳
شرم باد شرم باد شرم باد (874633) (moderator102)
 
حسسسسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۷:۳۵
بگذاريد من هم يك قصه هندي از اين بيمارستان هاي كشور برايتان نقل كنم:
سال 62 مادرم براي حمل وضع به يكي از بيمارستان هاي شهري واقع در استان آذربايجان شرقي مراجعه و بدليل نبود افراد متخصص و با تجربه مادرم را با نوزاد متولد شده و با حال وخيم از اتاق عمل خارج و سوار بر آمبولانس روانه بيمارستان خيريه تبريز ميكنند و مادرم با تزريق خون و 18 روز بستري كم كم بهبود مييابد اما خبري از برادرم حتي جنازه اش تا به حال نشده است! (874714) (moderator102)
 
حسسسسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۴۳:۲۲
به وحدانيت خدا و شرافت انسانيت راست ميگويم اگر كسي واقعا شك دارد شماره موبايلم را بدهم تا تلفني با هم حرف بزنيم (877174) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۸:۲۹
همه چیز سیاسی شده مسئولین همه به فکرخودشان هستند (874837) (moderator102)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۱:۳۷:۱۸
برادر عزیز؛ آقا مرتضای داغدار
خدا اجرتان دهد که اینگونه پیگیر کار برادرتان هستید. حقا که تیتر این مطلب عالی انتخاب شده است. هیچ کس نمی خواهد میان این همه هیاهو، نیم نگاهی هم به هانیه ی کوچولو داشته باشد؟ در این دنیای وانفسا که هر کس طلبکارانه حق را به جانب خویش می کشد، و گرگ گرگ را پاره می کند، چه کسی حق این کودک بی گناه را به او میرساند. همه درگیر دعوای خودمان شده ایم، اگر دنبال حقی هستیم، نه برای رسیدن حق به یک مظلوم، که برای آن است که بگوییم حق با ماست؟
آقا مرتضی، خدا صبرتان دهد که داغ برادر سخت است، خدا به پدر و مادر شما هم صبر و اجر دهد که داغ جوان خیلی سخت است. خدا به حق امام زمان (عج) آن مرحوم را با امیرالمومنین محشور کند. اما می خواهم بگویم نه به خاطر خودتان و نه بخاطر والدینتان و نه برای اصلاح امور کشور، که برای احقاق حق هانیه ی مظلوم، تا آنجا که می توانید به پیگیریتان ادامه دهید و ان شاالله به یاری امام زمان (عج)، آینده این کودک تباه نگردد.
و من یتوکل علی الله، فهو حسبه (876757) (moderator22)
 
درد دل
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۲:۲۵:۵۵
سلام
آقا جان
پدر خود من
4 سال تو حالت کما بودن
ما یک دنیا درد دل داریم از دست نظام پزشکی مملکت
نهایتا پدرم زیر دست همین آموزشی ها تو بیمارستان قائم مشهد پر پر شد و از دنیا رفت
ما به نوبه خودمون از هیچ احدی که در این زمینه مسووله نمیگذریم پیش خدا
به نظر ما هر کسی که قرار زیر دست این آموزشی های بیمارستان امام رضا و قائم قرار بگیره باید راضی باشه ازشون اجازه گرفته بشه و خدمات هم کاملا رایگان و ...
مردم جونشون رو و جون عزیزاشون رو از سر راه نیاوردن که
این هم بگم که دختر و پسر های آموزشی به ازای هر 10 دقه که بالا سر مریضا میان 50 دقه میرن تو اتاق میشینن باهم گپ میزنن
10 بار از ما سوال میکردن از اول کودکی مریض براشون تعریف میکردیم
دفتر مشقشون رو پر میکردن میرفتن نمره بگیرن
حالا هر چی میرفتیم سراغ همون بابا که اینقدر برات توضیح دادیم نتیجه چی شد
انگار نه انگار اصلا طرف وجود خارجی داره ....... (876885) (moderator22)
 
صمصام عوض پور
۱۳۹۱-۰۴-۱۶ ۱۶:۵۲:۴۳
سلام
لا اقل از سریال پرستاران که یه عده ای به قول ما لامذهب میباشند یاد بگیریم
خدا رحمتت کنه شهید بهشتی که فرمودی:"رفتم آمریکا اسلام دیدم ولی مسلمان ندیدم
آمدم ایران مسلمان دیدم ولی اسلام ندیدم"
برادر عزیز ما را در غم هانیه جان شریک بدانید (879738) (moderator22)
 
موقوفه اي
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۷ ۱۱:۴۳:۱۰
خيلي تاسف بار است مادرمنم پاش شكست آمپول اشتباهي زدند و 5 ساعت روي تخت تو كرمانشاه خوابيده بود براي رفتن به اي سي يو اما تختي خالي نشد خالي نشد انها مي گفتند اين زن پير است مامريض هاي جوان تري داريم هر چه داد زديم هيچ كس جواب ما رانمي دادبراي اين كار و او دركرمانشاه فوت كرد فوت كرد همون لحظه بخاطر بيمارا ن نبود شيشه هاي بيمارستان را روي سر شان مي شكستم . (880570) (moderator102)
 
توجه
United States
۱۳۹۱-۰۹-۲۳ ۲۳:۲۱:۲۷
نوع عملکرد کادر پزشکی نشانده عدم نظارت مدیران بهداشت کشور است و همه به بی کفایتی وزیر محترم بر می گردد. این البته تنها وزرات خانه ای نیست که چنین مدیریت می شود. وزیر آموزش و پرورش دولت " عدالت محور و پشتیبان محرومان جامعه" هم اخیرا دسته گل به آب دادن و تحت وزارت ایشان کودکان معصوم در آتش سوختند و ایشان هم حتی حاضر به عذرخواهی نشد و از خبرنگاری که از او راجع به خواسته مردم مبتی بر استعفا سوال نمود افاضه فرمودند که این خبرنگاران هستند که مستحق استعفا هستند و البته مثل کادر بیمارستان فوق هیج احساس وجدان دردی نداشتند!!! (1047580) (alef-1)
 
ايراني
۱۳۹۱-۱۲-۰۵ ۱۱:۴۰:۵۳
عجب صبري خدا دارد اگر من جاي او بودم ... (1151086) (alef-6)
 
بهار
۱۳۹۲-۰۱-۰۵ ۱۸:۵۰:۳۸
باسلام خیلی ناراحت شدم وجای تاسف که همه چیز شده پول اما از وجدان کاری سو گندی پزشکان می خورند چرا زیرپا میرازند چی وای بحال پزشکی که بتونه جونه کسی رو نجات بده اما در این کار سهلنگاری کنه و بیمار بمیره بخاطر پول دنیا برای او جهنم خوبه یابهشت خودته به چی می فروشی دنیا یا به اخرت کدوم (1204221) (alef-13)
 
سکه نژاد
۱۳۹۲-۰۱-۰۸ ۲۱:۳۸:۰۰
به مناسبت روز خبر نکار آقای خداحافظی را دعوت و سه سکه بده هر شب تو اخبار میگن (1207815) (alef-7)
 
لیلا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۰۰:۴۸:۰۶
سلام واقعا این انصاف نیست من خودم پرسنل بیمارستانم واقعا در بعضی موارد دکترها با جونشون بازی میکنن تو هر شغلی اشتباه پیش میاد (1707982) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۴-۲۳ ۰۳:۵۸:۵۳
بیمارستان خصوصی هم همینطوره ، همین الان که دارم اینو می نویسم ساعت 4 صبح است و من تازه از بیمارستان رضوی مشهد آمدم خانه، به خاطر این که پدرم دچار حمله قلبی شده ، پدر من داره از درد به خودش می پیچه ، بعد دکتر راحت نشسته و داره غذا می خوره ، بهش می گم بعد از پنج دقیقه می آید. اولش هم پذیرش هم چند تا فرم می دهد که معلوم نیست چی هست و فقط می گوید که انگشت بزن و یک فرمی هم داد که من تمام آموزش ها را دریافت نموده ام و با رضایت خودم ترخیص نموده ام و از این جور چیزها، نمی دونم چی بود ، بعضی موقع ها تقصیر خودمان هم هست و از ماست که برماست ، برای این که صدایمان در نمی آید ، ببخشید ما یک ملت توسری خور هستیم ، اولش هم خودم . به هر حال دعا کنید که گذرتان به بیمارستان نیفتد ، چه دولتی و چه خصوصی (2253468) (alef-10)
 
حمید رضا
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۵:۰۹:۰۳
حق داری پدر منم تو بیمارستان امام رضا تبریز بدلیل ارزش قاعل نبودن پزشکان وپرستاران فوت کرد پدر من سال 88تصادف کرد شاید اگر پدرم را برده بودیم بیمارستان شخصی الان زنده بود (2766139) (alef-13)
 
رقیه
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۰۰:۲۷:۴۹
سلام درست همین اشتباه پزشکی شش ماه پیش پسر شش ساله منو ازم گرفت پسر من تب داشت ک برد مش مرکزطبی کودکان تهران ولی انقد بر خورد بدی داشتن و حتی بچه منو بستری نکردن داشت توتب میسوخت ولی اصلا اهمیت نمیدادن میگفتن پاشویه کن تا اینکه پسرم تشنج کردو رفت کما و بعد از نه روز فوت کرد شکایت کردم ب هیچ جا نرسیده کشور ما قانون نداره باجون مردم بازی میکنن (3042010) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۸:۵۶:۵۳
گذشته ها یادتون هست پزشک های هندی غیر مسلمان چقدر تعهد ووجدان کاری داشتندخیلی جاشون خالی است این پزشکان وطنی مسلمان بوی از مسلمانی نبرده که هیچ بلکه هیچ تعهد ووجدان کاری نیز ندارندمتاسفانه نظام اموزشی کشور ما پزشکانی تربیت میکند که اکثرشان تنها چیزی که از بیمار می بیند ودر باره ان فکر میکنند این است که چقدر میشه ازش پول دربیارندبیمارستانها به قتلگاه بیماران تبدیل شده است هیچکس هم پاسگو نیست مردم هم پولشان از دست میدهند وجان عزیزانشان را صد تف ولعنت براین قوم دنیا طب ابوعلی سینا ببین اسلافت چطور نون درخون مردم میزنند ومی خورند (3354433) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۰:۵۳:۴۰
راستی وقتی دکتروپرستارنداریم این تعصب وطنی غیروطنی چیست ؟چرادکترهندی وپاکستانی نمی اورن ؟خستگی پزشکان درمیره.. نگرانی حقوق هم ندارن سرمردم دربیارن ......هندی ها باحداقل حقوق می سازن ...تشخیص خوب هم دارن ..........افه هم ندارن .........خطا کنن زودبیرونشون می کنیم دراین موردنظربدین (3378440) (alef-11)
 
نصیر s
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۱۶:۲۸:۵۰
امیدوارم هردکترو پرستاری تو شغلش کوتاهی کرد همون اتفاق واسه خانواده خودش بیفته تا واسش درس عبرتی بشه (3669059) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.