توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391921
مصرف نادرست داروی فشارخون خطر جدی برای میلیون‌ها آمریکایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا اعلام کرد: مصرف ناصحیح داروهای فشارخون، پنج میلیون آمریکایی را با خطر جدی مواجه کرده است.

به گزارش ایسنا، در بررسی مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا آمده است که حدود پنج میلیون نفر از افراد بالای ۶۵ سال در این کشور فشارخون بالای خود را به درستی کنترل نمی‌کنند و همین امر می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری کلیوی و حتی مرگ را در آنان افزایش دهد.

متخصصان این مرکز از پزشکان درخواست کردند اقدامات بیشتری را برای کمک به افراد مسن در نظر بگیرند تا رژیم‌های دارویی‌شان را طبق دستورالعمل‌های صحیح رعایت کنند. همچنین این افراد باید نسبت به اهمیت مصرف داروهای تجویزی به میزان توصیه شده آگاه شوند تا خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی در آنان کاهش یابد.

در این بررسی سوابق پزشکی ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار آمریکایی مورد بررسی قرار گرفت. حدود ۷۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال در این کشور دچار فشار خون بالا هستند اما نزدیک به نیمی از آنان بیماری خود را تحت کنترل ندارند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، از بین دلایل عدم توجه افراد به این عارضه می‌توان به مسائلی همچون عدم وجود علائم کافی از بیماری، عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو، پیچیدگی رژیم‌های دارویی، هزینه داروها یا فراموش کردن مصرف آنها در ساعات تعیین شده اشاره کرد.
 
کلمات کلیدی : فشار خون+سکته قلبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.