توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391624
سفر محمدجواد لاریجانی به ایتالیا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
دبیر ستاد حقوق بشر ایران به منظور شرکت در سومین دور از گفت و گوهای مشترک همکاری های حقوق بشری و قضایی ایران و ایتالیا وارد رم شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در این سفر که در راستای دیپلماسی گسترش همکاری های حقوق بشری و قضایی کشورمان با سایر کشورهای جهان انجام می شود ، با برخی از مقامات بلند پایه قضایی، حقوق بشری و سیاسی ایتالیا دیدار و گفت و گو خواهد کرد.


لاریجانی در این سفر همچنین نظام قضایی ایران و مقایسه آن با نظام کیفری ایتالیا را تبیین خواهد کرد. این گفتگو ها ۲ سال پیش با شرکت دبیر ستاد حقوق بشر ایران در راس یک هیات بلندپایه با گفتگوی های «صیانت از حقوق بشر در نظام کیفری ایران و ایتالیا»در جزیره سیسیل ایتالیا آغاز شد.

دومین نشست تخصصی «صیانت از حقوق بشر در نظام عدالت کیفری» ایران و ایتالیا بیست و یکم شهریورماه ۹۴ در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه و به میزبانی ستاد حقوق بشر ایران برگزار شد.
در دومین نشست دبیر ستاد حقوق بشر و معاونان ستاد، مدیرکل حقوق بشر وزارت امور خارجه، قضات بلندپایه و اساتید حقوق دانشگاه ها از طرف ایران و پروفسور شریف بسیونی رئیس موسسه بین المللی مطالعات عالی علوم جنایی ایتالیا، مشاور امور بین المللی رئیس مجلس سنای ایتالیا، جمعی از قضات بلند پایه و اساتید دانشگاه های این کشور حضور داشتند.

این نشست های تخصصی در راستای اهداف ستاد حقوق بشر در امر توسعه تعاملات با سایر کشورهای جهان در موضوعات مرتبط با حقوق بشر و رویه های قضایی صورت می گیرد.
 
کلمات کلیدی : محمد جواد لاریجانی+ایتالیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.