نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491623
طلاق عاطفی را با این کار ضربه فنی کنید!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۵
بی تفاوتی زوجین نسبت به یکدیگر منجر به طلاق عاطفی و حتی جدایی میان آنها می شود.

به گزارش جام نیوز، محمدرضا نظامی روانشناس خانواده با بیان اینکه طلاق تاثیر مخربی بر زن و مرد و فرزندان آنها دارد،اظهارکرد: طلاق عاطفی یکی از انواع طلاق در دنیای مدرن است که آثار سو آن به مراتب از طلاق سنتی بیشتر است .

وی با اشاره به نشانه های طلاق عاطفی تاکید کرد:طلاق عاطفی به معنای آن است که زوجین روزانه پس از ده ساعت دوری  از یکدیگر هنگامی که در پایان روز همدیگر را می بینند ،حرفی برای گفتن نداشته و در واقع با یکدیگر غریبه هستند. نظامی با تاکید بر اینکه طلاق عاطفی به معنای بی تفاوتی زوجین نسبت به زندگی مشترک و آینده است، ادامه داد: متاسفانه در این شرایط زوجین  امید چندانی به اصلاح همسر و زندگی مشترک  ندارند.

 این روانشناس با ارائه راهکار برای رفع این معضل گفت:در این شرایط بهتر است که زوجین هر موضوع کوچکی را بهانه ای برای صحبت با یکدیگر قرار بدهند تا از طریق گفتگو و تبادل نظر وقت بیشتری را با یکدیگر بگذرانند. وی گفت:توصیه می شود که زوجین برای پیشگیری از طلاق عاطفی درباره نیازها و انتظارات خود با یکدیگر صحبت کنندچرا که آشنایی با نیاز همسر و برآورده کردن آن تاثیر زیادی در کاهش مشکلات و افزایش آرامش در زندگی آنها دارد.

نظامی با بیان اینکه طلاق عاطفی بیانگر پایان رابطه زن و شوهری است،تاکید کرد:طلاق عاطفی  به مرور زمان تنشی عمیق میان زن و شوهر ایجاد کرده که معمولأ به جدایی آن ها از یکدیگر ختم می شود.
 
کلمات کلیدی : طلاق عاطفی ، کودکان بد سرپرست ، آسیب های اجتماعی ، بهزیستی
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۱:۲۷:۱۵
عجیبه که تو کشوری مثل ایران که از صبح که از خونه می ری بیرون تا وقتی بر می گردی با انواع موقعیت ها و آدم های اعصاب خردکن روبرو می شی بعد از ده ساعت حرفی برای گفتن با هم نداشته باشن. ایده ها:
می تونین از رئیستون و قدرنشناسیش گلایه کنین.
می تونین از دیر رسیدن اتوبوس یا وضع بد ترافیک گلایه کنین.
می تونین پول شوهر همکاراتون رو به رخ همسرتون بکشید و بهش بگین بی عرضه.
و خیلی چیزهای دیگه. تو ایران چیزی که زیاده حرف برای گفتنه! ولی فقط حرف های تلخ! (4471951) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۰۸:۳۹:۰۴
موافقم
خانم من که تا میشینه سرکوفت بقیه مردها رو بمن می زنه!!
آخه من دیگه چه حرف عاطفی میتونم بهش بزنم؟؟
حسی برام باقی نمیذاره (4484836) (alef-3)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۵:۱۲:۰۱
شما درست می گی. (4472323) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.