نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285127
آمار مصرف الکل در رسانه‌ها صحیح نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۵
وزارت بهداشت با رد آمار منتشر شده در برخی رسانه‌ها در خصوص مصرف مشروبات الکلی اعلام کرد: این آمار صحیح نیست.

به گزارش ایسنا و به نقل از " وب دا"؛ پیرو انتشار اخباری مبنی بر مصرف الکل در کشور به نقل از معاون بهداشت که با ارائه آمار و ارقام غیر واقعی در برخی از رسانه‌ها همراه بود، به اطلاع می‌رساند علی رغم افزایش پدیده قاچاق، آمار ارائه شده به نقل از ایشان صحیح نمی‌باشد که به احتمال زیاد بطور سهوی درج شده است.

بدیهی است؛ با توجه به حوزه ماموریتی ایشان (معاونت بهداشت) صرفا تاکید بر سوء مصرف و تاثیرات مخرب بر سلامتی مدنظر بوده است که این امر خود موجب نگرانی در خصوص عوارض و آسیب‌های حاد و مزمن ناشی از مصرف الکل بر ارگانهای حیاتی بدن خواهد بود لذا مقادیر ذکر شده در رسانه‌ها در خصوص میزان مصرف الکل مورد تایید وزارت بهداشت نمی‌باشد.
 
کلمات کلیدی : مصرف الکل
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۲:۵۴:۰۷
صددرصد درست نیست. چون این آمار حداقل را بیان کرده عزیز برادر. آمار واقعی خیلی بیش از این ها است. (3069603) (alef-13)
 
سید مصطفی
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۴:۳۹
خب این صحیح نیست.. چی صحیح است.. شما که رد می کنین آمار صحیح رو لابد دارین که رد می کنین.. خب ارائه بدین.. اگرم ندارین.. از کجاتون میگین صحیح نیس؟!.. والاّ.. (3069763) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۰:۳۱
420 میلیون بالاخره راست است یا دروغ. پس چند تا لیتر؟ لطفاً این مقدار لیترش را بدهید دست ما تا تکلیفمان روشن شود. (3070023) (alef-13)
 
پارسا
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۲:۴۶
باسلام
شما که مطمن هستید آمار غلط است احتمالأ با آمارهای خودتان مقایسه کرده اید پس لطفأ آمارهای خودتان و منابع آن را اعلام فرمائید تا کسانی نکویند آمارها غلط است یا منبع صحیح ندارد (3070111) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۶:۲۰:۵۹
برای نشان دادن نادرستی آمار تنها راه داشتن امار درست نیست بلکه از روی شواهد و قراین می شود اعتبار آمار را زیر سوال برد.
مثلا اگر کسی به شما بگوید در سال پنجاه پیش از میلاد یک ارتش پنجاه میلیون نفری از ایران به یونان رفت به آسانی می شود نادرستی اش را بدون داشتن امار درست نشان داد. (3070505) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.