نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507922
تغییراتی در شیوه‌نامه جذب معلمان ایجاد شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از ایجاد تغییرات در شیوه‌نامه جذب معلمان خبر داد.

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت شیوه‌نامه جذب معلمان، اظهار داشت: با توجه به طبقه‌‌بندی استانداردهایی که در رابطه با معاینات پزشکی پذیرش دانشجو معلمان بود و در شیوه‌نامه، طبقه‌بندی انجام نشده بود، این طبقه‌بندی را شفاف کردیم.

وی افزود: به عنوان نمونه، بند 17 شیوه نامه به بعد از پذیرش دانشجو معلمان موکول می‌شود و بعد از اینکه تحصیلات را در دانشگاه شروع می‌کنند در 6 ماه اول معاینات مورد نظر به عمل می‌آید و در پرونده آنها اضافه می‌شود.

چهاربند با بیان اینکه بند 17 عمدتا مربوط به زنان بود که تغییراتی در آن ایجاد شد، خاطرنشان کرد: در شیوه‌نامه موضوعاتی به منظور مراقبت‌های دوران طول تحصیل پیش بینی شده بود که به دلیل در هم تنیدگی با دیگر بخش‌ها این را تفکیک کردیم تا هم کار انجام شود و هم پس از پذیرش باشد که آرامش خاطر شرکت کنندگان در مصاحبه و معاینه تأمین شده باشد.

وی با بیان اینکه 4 تیم تخصصی روی این شیوه نامه جذب معلمان کار کرده‌اند، گفت: برای تهیه این استاندارد که نخستین استاندارد بومی حرفه معلمی در ایران است، «یک تیم روانشناسی»، «یک تیم علوم تربیتی»، «یک تیم معارف و علوم قرآنی» و «یک تیم پزشکی» کار کرده است که در همین تیم پزشکی انواع تخصص‌ها مانند اعصاب و روان، گوارش، زنان و عمومی کار کرده‌اند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تیم پزشکی حداقل 20 جلسه برای تهیه این شیوه‌نامه وقت گذاشت و استانداردهای بین‌المللی را با شرایط بومی تطبیق دادند و این استاندارد بومی به دست آمد.
 
کلمات کلیدی : شرایط استخدام+استخدام معلمان، معلمان
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۲:۵۸:۱۱
بسیار عالی!قبلا هم که از نظر حقوق و مزایا،استانداردهای بین المللی را با شرایط بومی تطبیق داده بودید.معلم بین المللی ماهیانه 5000 دلار حقوق میگیرد معلم بومی 500دلار. تنها یک صفر ناقابل به جهت تطابق با استانداردهای بینل! و بومی سازی حذف شده است!! (4544088) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.