توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397321
استقبال ۷۰ درصدی گردشگران از دریای مازندران
تاریخ انتشار : جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: طبق نتایج نظرسنجی‌ها، ۷۰ درصد مسافران مراجعه‌کنندگان مازندران، از دریا استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، «علیرضا یونسی» امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: در شروع دولت تدبیر و امید ۳۰ نقطه از استان با آسیب طلاق، اعتیاد و حاشیه‌نشینی مواجه بودیم و طی یک برنامه پاکسازی و بازسازی محلات آلوده در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به این‌که به جز خودکشی در استان مازندران در اکثر حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی به بهترین شکل ممکن ساماندهی شده است، خاطرنشان کرد: مازندران در صدر گسترش امنیت در میان استان‌های دیگر قرار گرفته است. زمانی در گذشته رشد طلاق در مازندران از متوسط کشوری بالاتر بود اما امسال در پایان شهریورماه کاهش ۷ درصدی طلاق ثبت شده است.

وی افزود: از جمله اقدامات شایسته در موضوع ساماندهی معتادان ابتدا تغییر نگرش در مردم بود که به معتاد هم‌چون یک بیمار بنگرند و با جمع‌آوری اماکن غیرمجاز ترک اعتیاد حدود ۴۰ هزار نفر از معتادان را از مواد مخدر صنعتی به سنتی و به درمان گرایش دادیم و برخی از آن‌ها به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.

یونسی گفت: در نظرسنجی انجام شده مشخص شد بیش از ۷۰ درصد گردشگران به دریا می‌روند و به همین جهت طرح ساماندهی ساحل دریا با اعتبارات ملی اقدام شد و آمار بالای غریق در سال ۹۲ با بیش از ۲۰۰ نفرغریق با کاهش هشت درصدی در سال جاری روبه رو شد.

وی با اشاره به این‌که استان مازندران باشکوه ترین انتخابات را برگزار کرد و بیش از ۷۳ درصد مازندرانی‌ها در این انتخابات شرکت داشتند، افزود: مازندران سالانه ۵ هزار میلیارد تومان درآمد از گردشگران به‌دست می‌آورد و نیاز است کارگروهی برای ساماندهی و خدمات‌دهی گردشگران تشکیل شود.
 
کلمات کلیدی : گردشگری+استان مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.