توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487024
بیژن مقدم: در کابینه بعدی از مدیران جوان استفاده شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴
یک فعال سیاسی گفت: انتظار یک وزیر 20 ساله را نداریم اما حضور وزرایی با حدود 50 سال سن می‌تواند هم ثبات مدیریتی و هم نشاط را برای کابینه بعدی به ارمغان بیاورد.

به گزارش ایسنا، بیژن مقدم با تأکید بر ضرورت ترمیم کابینه توسط روحانی در دولت آتی، اظهار کرد: به طور طبیعی رییس جمهور در فعالیت‌های دولت اولش با اما و اگرهایی روبرو است. به همین دلیل بر اساس شرایطی وزرایش را انتخاب می‌کند اما وقتی دور اول تمام می‌شود با کسب آرای مردم برای فعالیت‌های دور دومش می‌تواند کابینه جدید و پویاتری را بری خود برگزیند.

وی ادامه داد: با توجه به پایان دولت یازدهم و شروع فعالیت‌های دولت دوازدهم بهترین فرصت برای رییس جمهور روحانی فراهم است تا تغییراتی را در کابینه‌اش ایجاد کند. این تغییرات می‌تواند بر اساس شاخصه‌های متفاوتی صورت گیرد. مثلاً اگر وزرا عملکرد مطلوبی نداشته‌اند و یا نظر مثبتی به عملکرد آنها از سوی مردم وجود نداشت اشخاص متخصص‌تری جای آنها را بگیرند.

مدیر مسئول سابق روزنامه جام جم یادآور شد: آقای روحانی برای کابینه اولش به سراغ کسانی رفت که سوابق طولانی داشتند. مثلاً فردی 15 سال وزیر نفت و یا دیگری 12 سال وزیر صنعت بوده است. تجربه این چهار سال نشان داد که برای اداره یک وزارتخانه شرایط جسمی، روحی و سنی وزرا اهمیت دارد و مایه کارآمدی آنها می‌شود.

وی در همین راستا افزود: به همین جهت است که مردم و جامعه فعالین سیاسی از رییس جمهور می‌خواهند تا سن کابینه را کاهش دهد نه اینکه شخصی 20 ساله را به عنوان وزیر انتخاب کند اما شاید افرادی حدود 50 سال با تجربه و با نشاط بالا انگیزه بالاتری نسبت به برخی از وزرای فعلی برای پیشبرد امور داشته باشند.

مقدم با اشاره به مطالبه جوانگرایی در دولت توسط رییس جمهور منتخب نیز گفت: متأسفانه دولت قبل در حوزه جوانان توفیقی نداشت. حالا یا این عدم توفیق به وزارتخانه‌ها مربوط می‌شود و یا به مسائلی دیگر که نیازمند واکاوی است. اما اصل مطالبه الان این است که باید از جوانان در حوزه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی استفاده کرد. آنها در کنار مدیران باتجربه‌تر می‌توانند به بهبود شرایط کشور کمک کنند.

وی در پایان گفت: متأسفانه شرایط محیط زیست در شهرهای مرزی و جنوبی کشورمان مساعد نیست، نیازمند تغییرات اساسی در مدیریت این حوزه هستیم. امیدواریم شاهد تغییرات مثبت حوزه محیط زیست نیز باشیم.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۳:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۳:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۱:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۴:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۱۳:۵۴
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + مجلس + کابینه روحانی + بیژن مقدم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.