توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502323
ورزش مرتب و شدید طول عمر سلول‌های بدن را افزایش می‌دهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۰
مطالعات جدید نشان داده است که ورزش کردن به صورت مرتب می‌تواند تاثیر زیادی در پیر شدن بیولوژیکی سلول‌های بدن ایجاد کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از mens fitness، پیش از این مشخص شده است که ورزش تاثیر زیادی بر سلامتی دارد و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش می‌دهد. ورزش از ابتلا به بیماری‌های مزمن از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی نیز جلوگیری می‌کند.

مطالعات جدیدی که در دانشگاه برایگهام انجام شده است نشان داده است که ورزش با شدت باعث می‌شود که سلول‌های بدن افراد حدوداً ۹ سال از افرادی که فعالیت نمی‌کنند، جوان‌تر بمانند.

در این مطالعات سلول‌های بدن پنج هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت. بررسی‌ها نشان داد افرادی که زندگی ساکنی دارند یا ورزش با شدت کمتر انجام می‌دهند طول تلومرهای کروموزمی‌های بدن آنها کوتاه‌تر است. در واقع انجام ورزش با شدت زیاد باعث می‌شود تلومرها بلندتر باشند . طول تلومرها نشان دهند سن کروموزم‌ها است.

فعالیت فیزیکی به معنی ۴۰ ‌دقیقه دویدن پنج روز در هفته‌ است.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ورزش کم نمی‌تواند تاثیر زیادی در جوان ماندن سلول‌های بدن ایجاد کند. باید به صورت مرتب با شدت زیاد ورزش کنید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

انتهای پیام
 
کلمات کلیدی : ورزش + سلول‌های بدن+سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.