توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472327
شرکت‌های خارجی همه توافقات معدنی با ایران را معلق کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۶
معاون وزیر صنعت گفت: شرکت های خارجی از ترس این که با بازگشت تحریم ها در لیست سیاه قرار بگیرند تقریبا همه موافقت های امضا شده با ایران در بخش معدن را معلق کرده اند.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در مصاحبه با بلومبرگ گفت تقریبا همه موافقت نامه های معدنی ایران با سرمایه گذاران خارجی در حال حاضر معلق نگه داشته شده است چرا که شرکت های خارجی از تحریم ها می ترسند.

مهدی کرباسیان افزود: کمتر از 100 میلیون دلار پروژه در حال پیشرفت است این در حالی است که 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی بالقوه برای توسعه بخش معدن ایران تا سال 2022 مورد نظر دولت قرار دارد.

معاون وزیر صنعت در ادامه گفت: «شرکت های خارجی از ترس این که با بازگشت تحریم ها در لیست سیاه قرار بگیرند تقریبا همه موافقت های امضا شده با ما را معلق کرده اند و سیاست انتظار و مشاهده را در پیش گرفته اند.»

از جمله پروژه های معلق مانده عبارت است از طرح توسعه فولاد هرمزگان و فولاد اصفهان که در مورد هر یک توافقی 400 میلیون یورویی با شرکای خارجی منعقد شده است.
 
کلمات کلیدی : معدن+توافق سرمایه گذاری+شرکت های خارجی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.