نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506121
بالاترین قیمت گوشت وارداتی به کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: از آنجایی که تولید داخلی جوابگوی نیاز داخلی نیست و به همین دلیل قیمت گوشت عرضه شده بالا است، با واردات از کشورهای دیگر می توانیم گوشت قرمز را به سفره ایرانیان بازگردانیم.

به گزارش ایلنا، علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در خصوص تغییرات قیمت گوشت در بازار اظهار کرد: گوشت گوسفندی دارای ارقام متنوعی است و برحسب میزان و بخش مورد نظر از بدن لاشه قیمت آن متفاوت است.

وی افزود: قیمت هرکیلو راسته با استخوان گوسفند 35 هزار تومان، راسته بدون استخوان 61 هزار تومان، ران پاک کرده با استخوان و ران کامل 43 هزار تومان، سردست با گردن و ماهیچه 39 هزار و 800 تومان، ماهیچه 42 هزار توامن و کف دست بدون ماهیچه 46 هزار و 400 هزار تومان امروز در بازار خرید و فروش شده است.

ملکی در رابطه با اقلام وارداتی گوشت گوسفندی خاطر نشان کرد: هر کیلو شقه گوسفندی وارداتی استرالیایی 33 هزار تومان، ران 43 هزار و 500 تومان، شقه گوسفندی آسیای میانه 30 هزار و 500 تومان و گوشت منجمد برزیلی نیز هر کیلو 30 هزار تومان به فروش می رسد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی دلیل نیاز به گوشت وارداتی را مازاد تقاضا بر عرضه دانسته و تصریح کرد: تولید گوشت گوسفند در کشور به خاطر تلفاتی که امسال از تب برفکی داشتیم کاهش یافته است، البته در برخی فصول سال که تولید گوشت در کشور کاهش می یابد نیاز داخلی را که معمولا چندین برابر عرضه گوشت است از کشورهایی مانند استرالیا، مالزی، برزیل و کشورهای دیگر آسیای میانه تامین می کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: واردات گوشت از کشورهای دیگر هم نیاز داخلی را مرتفع می سازد و هم باعث کاهش قیمت حبابی گوشت داخلی می شود که در برخی ایام سال به صورت بی رویه افزایش می یابد.
 
کلمات کلیدی : قیمت گوشت + بازار گوشت + گوشت گوسفندی
 
سید
Australia
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۲:۴۰:۴۲
چرا این قدر گران. گوشت عمده از استرالیا حدود 3 تا 4 دلار استرالیا تمام میشود. تمیز و پاک شده با ذبح حلال. (4537244) (alef-11)
 
نيما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۶:۳۶:۳۰
من بندرعباس هستم و كوشت كوسفندي رو ٤٥ ميخريم با استخوان...و روزانه ٢٠٠٠راي كوسفند ميره دبي ...خوب نزاريد بره (4537453) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.