توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308121
فروپاشی نظام شنگن در سایه بحران پناهندگان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱
وزیر خارجه لوگزامبورک درباره فروپاشی نظام شنگن در اروپا در سایه بحران پناهندگان هشدار داده و این مسئله را شکستی برای اقتصاد و شهروندان اروپایی دانست.

"جین آزلبورن"، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" درباره دست کشیدن و انصراف از توافق شنگن در بحران پناهندگان هشدار داده و گفت: ما فقط دو ماه دیگر زمان داریم که از این مسئله جلوگیری کنیم که در سراسر اروپا گذرگاه های مرزی شدیدا مورد نظارت قرار گیرند. فقدان عبور بدون کنترل از مرزها که در توافق شنگن پیش بینی شده است یک شکست برای اقتصاد و بخصوص همچنین برای شهروندان ما می باشد.

به گزارش تسنیم، بحران پناهندگان توافق شنگن را در برابر آزمایشی سخت قرار داده است. آلمان از اواسط سپتامبر از معافیت در قواعد شنگن که اجرای موقتی کنترل های مرزی را اجاز می دهد استفاده کرده است. اخیرا وزیر کشور آلمان تمدید کنترل های مرزی تا جمعه آینده را به اطلاع کمیسیون اروپایی رسانده است و تاکید کرده که اگر شرایط تغییر مهم و معنی داری نکند کنترل های مرزی باید تا اواسط فوریه تمدید شود.

اروپا همچنان در سال های آینده باید آماده شمار بالای پناهندگان باشد

"آزلبورن" وزیر امور خارجه لوکزامبورگ که کشورش در حال حاضر ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد همچنین تاکید کرد که کشورهای اتحادیه اروپا باید در سال های آِینده همچنان آمادگی شمار بالای پناهندگان را داشته باشند و خود را با این مسئله وفق دهند. من نمی دانم که آیا حالا ما نقطه اوج را به دست آورده ایم چرا که پایان درگیری های سوریه قابل پیش بینی نیست.

وی در آستانه دور دوم مذاکرت حل بحران سوریه که قرار است پنج شنبه آینده در وین برگزار شود تاکید کرد که ما نباید انتظار معجزه را در اینجا داشته باشیم.

وزیر خارجه لوکزامبورگ همچنین خواستار حمایت مالی بهتر اتحادیه اروپا از ترکیه به منظور تامین بهتر نیازهای پناهندگان در این کشور شده و گفت: بخصوص ما باید جسارت این را داشته باشیم که در مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا بخش های ۲۳ و ۲۴ که مربوط به مسئله عدالت و حقوق اساسی است را آغاز کنیم.

آزلبورن همچنین بستن مرزهای خارجی اتحادیه اروپا ( برای مقابله با بحران پناهندگان) را رد کرده و تصریح کرد که بعد از انتخابات پارلمانی در ترکیه زمان آن رسیده است که بین نخست وزیر ترکیه و نخست وزیر یونان یک هماهنگی در کنترل های مرزی مشترک توافق شود.

بر اساس اطلاعات رسانه های یونانی نخست وزیر این کشور قرار است در ۱۷ نوامبر ( ۲۶ آبان) به آنکارا سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کند.
 
کلمات کلیدی : ویزای شنگن+اروپا+پناهندگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.