نظر منتشر شده
۱۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318526
با امضای اوباما طرح ضدايراني کنگره درباره رواديد تبدیل به قانون شد/واکنش ایران چه‌خواهد‌بود
بخش خارجی الف، 29 آذر 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۳۵
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با امضای لایحه بودجه سال آینده این کشور، محدودیت‌های تازه‌ برای ورود به این کشور را هم به عنوان بخشی از قانون بودجه تایید کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا روز ۸ دسامبر (۱۷ آذر) طرحی را تصویب کرد که محدودیت‌های تازه‌ای را برای شهروندان ۳۸ کشور که در حال حاضر بدون ویزا به آمریکا سفر می‌کنند، در نظر می‌گیرد.

بر اساس فصل ۲۰۳ از متن بودجه سال آینده آمریکا - که بعد از تصویب سنا و امضای اوباما به قانون تبدیل شده - اگر شهروندان این ۳۸ کشور در پنج سال گذشته به سوریه، عراق یا کشورهای حامی تروریسم از نظر وزارت خارجه آمریکا (ایران، سودان و سوریه) سفر کرده باشند، نمی‌توانند مانند گذشته بدون ویزا وارد آمریکا شوند.

به علاوه کسانی که تابعیت دوگانه این کشورها را هم دارند، از جمله ایرانی‌هایی که شهروند کشورهای معاف از ویزا مانند بریتانیا، استرالیا یا فرانسه هستند، باید با اجرای قانون تازه برای سفر به آمریکا درخواست ویزا کنند.

هنوز زمان مشخصی برای اجرای قانون تازه تعیین نشده است.

تصویب اولیه این طرح در مجلس نمایندگان آمریکا با موجی از انتقادات در داخل مبنی بر نقض برجام روبه رو شده بود.

علی لاریجانی ۲۵ آذر در همایش تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر قم درباره این مصوبه گفته بود: در برجام رفتارهایی در ارتباط با کشورهای دیگر سنجیده شده بود که این اقدام آمریکا خلاف آن است، اگر این اقدام دنبال شود، مسیر طی‌شده را با دستان خود خراب کرده و خلاف برجام است.

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران نیز عنوان کرده بود که اگر مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا درباره وضع محدودیت‌های تازه برای ورود به این کشور، مغایر برجام یا توافق جامع هسته‌ای باشد، ایران درباره آن اقدام خواهد کرد. رییس ستاد پیگیری اجرای برجام، گفته بود که این مصوبه ابعاد مختلف حقوقی دارد و ایران در حال مشورت با کشورهای گروه ۱+۵ و اتحادیه اروپا درباره آن است.

البته این واکنش‌ها به ایران محدود نبود و سفرای کشورهای اروپایی در آمریکا - که کشورهایشان شامل برنامه معافیت از ویزای آمریکا می‌شود- از وضع سخت‌گیری‌های تازه انتقاد کرده بودند.

گفتنی است این قانون از لحاظ اقتصادی می تواند تاثیرات منفی بر اقتصاد ایران داشته باشد. اغلب ۳۸ کشوری که توافقنامه لغو ویزا با آمریکا دارند کشورهای تاثیرگذار اروپایی هستند که تمایل دارند در دوره پساتحریم با ایران تعامل نزدیک اقتصادی داشته باشند که از این به بعد برای سفر به ایران دچار تردید می شوند چراکه اگر به ایران سفر کنند نمی توانند دیگر بدون ویزا به آمریکا بروند و این چالش بزرگی در روابط اقتصادی ایران و اروپا و همچنین کشورهای مهم دیگری همچون ژاپن و استرالیا که در زمره آن ۳۸ کشور هستند ایجاد می کند. از سوی دیگر گردشگران خارجی برای سفر به ایران دچار تردید می شوند و این امر، صنعت گردشگری ایران را که از سال گذشته جزو ده مقصد پیشنهادی سفر قرار گرفته بود تهدید می کند.
 
کلمات کلیدی : محدودیت سفر به ایران
 
پویان
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۲:۴۹:۱۰
تحویل بگیرید
باز برید بخندید و هر و کر کنید و با شیطان بزرگ قدم بزنید! (3400818) (alef-13)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۳:۰۰
چی رو تحویل بگیریم؟
شام مگه نمی گید آمریکا شیطان بزرگه؟ پس چرا از تحریم سفر به شیطان بزرگ انقدر ناراحت شدید؟ (3401564) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۶:۳۳
شما مطمئنی که ایرانی هستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماجرا ناراحتی یا خوشحالی نیست، ماجرا بدعهدی و بدقولی آمریکای وحشی میباشد که به امید خدا نابود خواهد شد. (3401854) (alef-3)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۶:۱۴:۳۲
آمریکا نابود میشه؟!!! لطفا یه چند مورد از علائم نابودی رو بیان کنید؟ مردم آمریکا قرار به چی بهتر از این که هستن برسن که کشورشون رو تغییر بدن؟ (3402810) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۱۷:۱۴
شما اصلا نفهمیدی چی تحریم شده !
نه عزیز اینها هیئت های اروپایی که میاند به ایران را در واقع تحریم کردند
نه ایرانیهایی که ویزا می گیرند می روند آمریکا!!! (3401927) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۲۵:۵۵
سلام هادی جان.. خوبی داداش؟؟ اصلا می دونی جریان چیه؟ (3401954) (alef-3)
 
ع بخشنده
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۷:۳۶:۱۹
عزیزای خوبم؛ از اینکه دارید با هم شوخی می کنید، موردی نیست. اما موضوع اقدامی هست که امریکا خواسته با روشی خاصی از اقدامات سریع هیاتهای اروپایی و چند کشور تاثیر گذار، که قصد داشته و دارند ایجاد روابط اقتصادی مناسب را در پسا تحریم با ایران برقرار می کنند؛ جلو گیری کند. و با این کار بخش اعظمی از اثرات و نتایج مثبت برجام به چالش می افتد. لذا همان بحث بی اعتمادی امریکائیها و دشمنی اش هنوز سر جایش هست. لذا جای تامل دارد!!! (3404004) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۰:۳۴
آقاي هادي : آقاي پويان نميخواهد برود آمريكا . ظاهراً متوجه نشدي موضوع چيه . موضوع اينست كه اگر يك مثلا آلماني يا انگليسي يا ...كه تا قبل از تصويب اين قانون مي آمد ايران و بعد بدون هرگونه محدوديتي ميرفت آمريكا از اين ببعد اگر آمد به ايران براي سفر به آمريكا مواجه ميشود دراينصورت ورد توريست به ايران و حتي سرمايه گذاران از 38 كشور با محدوديت و مشكل مواجه ميشوند شايد هم قبلا فهميدي موضوع چيست ولي خودت را به آن راه زدي ! (3402023) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۰:۱۱
برای ما به شخصه فرقی نداره ،اما دیگه گردشگرای خارجی نمیان ایران (3402240) (alef-3)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۳:۱۷:۵۷
استاد بحث سفر نیست
.بحثراین همه امتیاز دادنو لبخند زدنه که باز غلط خودشونو دارن میکنن .قای رییس جمهور که میخواست به پاسپورت ایرانی عزت بده؟خخخ دیگه حتی قبولش هم ندارن.چی رو توجیه میکنین
چه رویی دارین شماها.کی سر عقل قراره بیاین
امریکا ده تا تحریم دیگه هم بکنه باز توجیه میکنین فقط
اقا مگه هر تحریمی خلاف برجام نیست؟
چی میگین شما (3402297) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۰۷:۰۳
خودت را به جهالت نزن. (3402595) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۶:۵۷
تحویل گرفتیم چی را!
شادی بدون وصف اسرائیل و شما و جمهوری خواها !
ولی این قانون ضعیف ترین تحریم علیه ایران است چون بسیاری از فعالیت های اقتصادی و قرارداد ها در خارج از مرزها انعقاد میشه !
درضمن ما میتوانیم از ابزاری بجر پاسپورت برای روادید استفاده کنیم ! (3401590) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۰۷:۵۲
با زگشت عزتمندانه ی تحریمها و پاسپورتها مبارک دولت باشه (3402600) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۲۷:۲۳
عزیزم

هر و کر خندیدن به ریش ما هست که به این حضرات اعتماد کردیم!!

حرف های گنده گنده وزارت خارجه ای ها شعارهای تو خالی است که گندش خیلی وقته درآمده!! (3401614) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۱:۴۴
شما که جلوی یک رستوران در تهران را به بهانه نفوذ گرفتید نگران چی هستید؟ اینجوری امریکا خودش پیشدستی کرد. (3402452) (alef-3)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۳۹:۴۵
اولا که به نام ایران اشاره مستقیم نشده و گفته کشورهای حامی تروریسم و ایران می تونه از این لیست خارج شه! دوما تنها کشوری که به طور شفاف و در مواضع رسمیش خواستار از بین رفتن کشور دیگه اس و البته به نصف دنیا شعار مرگ بر حواله میده ایرانه! نکنه انتظار دارین بهمون بگن کشور دوست و برادر! سوما هر کشوری اونم تو این وضعیت تروریسم برای تامین امنیتش می تونه و باید رفت و آمد به کشورش رو بیشتر مورد توجه قرار بده. (3401821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۸:۲۶
وقتی کالاهای آمریکایی را تحریم می کنیم او هم اقدام می کند. حال پاسخ دهید چه کسی خصمانه رفتار کرده؟

او شاهد تجارت ایران و اروپا و تحریم کالاهایش نخواهد بود. (3401909) (alef-3)
 
م
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۱۸:۱۳
کثیف ترین و تروریست ترین کشورهای خاورمیانه متحدان اصلی آمریکا هستند
و شما بازهم انگشت اتهام را به سمت ایران می گیرید؟؟ (3401930) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۲۷:۱۳
کلا همه چیز تقصیر ماست و آمریکا طفل معصوم است!! (3401958) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۳:۳۵
ما که نمی فهمیم .سوات درست وحسابی نداریم .شما بفرمایید چه کار بکنیم کدخدا راضی می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3402606) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۷:۵۰
اتفاقا شما دلواپسان باید خوشحال هم باشید. چرا که بعد از اجرای برجام، خطر نفوذ فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی کمتر می شود، شما دلواپسان باید خوشحال باشید که تجار غربی دیگر نمی توانند با ورود به ایران نفوذ اقتصادی داشته باشند و گردشگران غربی با ورود به ایران نفوذ فرهنگی داشته باشند.
پس چرا این قدر ناراحت هستید؟ (3402468) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۲۶:۰۵
چرا این عمل را ما به فال نیک نگیریم و به نکات مثبت این موضوع نگاه نکنیم .1- اشتباه بزرگ است اگر ما نگاهمان به بیرون چه شرق و چه غرب باشد و اینکه آنها به فکر پیشرفت و سعادت ما هستند .2- در مراودات بین اللملی حرف مسئولان و افرادی که دارای تریبون رسمی هستند ملاک است هر چند ملت خواسته دیگر داشته باشد و در عمل آن کشور ماهیت دیگر داشته باشد . 3 - یکی از تهدید هائی که در آینده ممکن است ما را تهدید کند انجام عملیات تروریستی در آمریکا و پیوند زدنش به ایرانی ها باشد که با این کار دیگر بهانه ائی نخواهند داشت 4 - برای اروپائیها و دیگر کشورها معلوم گردید که برای آمریکا فقط منافع خودش مهم است . (3402518) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۲۹:۱۰
اکثر مردم ایران در داخل یک سفر راحت نمی تونن برن اونوقت میخای غم امریکا و اونایی که نمی تونن برن را بخورن ؟اصلا در مملکتشون را گل بگیرند تا دنیا نفس راحت بکشه.اون اقلیتی باید ناراحت باشه که هم از تئبره میخورن هم از اخور. (3402522) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۶:۱۵:۳۷
کشوری که توش به معلم که در همه جای دنیا قداست داره احترام نمی ذارن همون بهتر که توریست خارجی نیاد اونجا تا بی فرهنگی و سطح فکری پایین مردم ایران رو از نزدیک نبینه تا کمتر آبرومون تو دنیا بره. (3402817) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۲:۵۱:۳۲
این قانون به سادگی قابل دور زدن است. بهخارجیانی که قصد سفر به ایران را دارند کافی است که در فرودگاههای ایران یا سفارتخانه های ایران درخارج ،برگه سفری داده شود که مهر ورود و خروج به ایران در آن برگه ها زده شود. (3400823) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۵:۳۷
مشکل ویزا نیست مشکل ترسی است که به خاطر سفر به ایران ایجاد میشود
کلا مردم دنیا به این یقین رسیدند که نمیشود چیزی را از امریکا مخفی کرد و اگر مخفی کنند احتمال دارد دچار دردسر بیشتری شوند (3401391) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۹:۵۲
یکی از راهکارها لغو روادید برای اتباع اروپایی و خیلی از کشورهای توسعه یافته به مدت دوسال است و در این مدت تلاش کنند این لغو روادید دو طرفه شود.
همچنین اقداماتی مانند ویزای شنگن اروپا را بومی سازی کنند. مثلا اگر فردی از هر کشور دنیا ویزای یکی از کشورهای همسایه ایران را مثل ترکیه، روسیه، امارت داشت میتواند بدون ویزا وارد ایران شود (3401405) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۶:۳۰
جدی؟ امریکا هم بوقهههههه....چی فکر کردی با این طرحت...فکر کنم تو دنیا فقط به ذهن شما رسید (3401681) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۸:۵۰
شما نظر بهتری داری بفرما ارئه کن!!!!!!!!!!!!! (3402268) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۶:۵۷
می خوای تحریم ها رو دور بزنی با این طرحت؟ (3401682) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۷:۲۲
موندم اینهایی که به نظراتی مانند این نظر مثبت میدهند اصلا ایرانی هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3401858) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۵:۴۳
نه خیر عزیزم اینطوری نیس از خودت قانون در نیار
فرض کن یه صاحب شرکت میلیونر اروپایی باشی حاضری به خاطر تجارت و سفر به کشوری مثل بورکینافاسو از رفتن به آمریکا محروم بشی؟؟؟
مسافرین با بیمه و سیستم حمل و نقل هوایی جابه جا میشن که اکثرن به آمریکا و کشور های غربی تعلق داره اصلا نمیشه نفهمن طرف اومده ایران اگه هم نفهمن اونا مثل ما علاقه ای به کار غیر قانونی ندارن (3402228) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۲:۵۲:۲۷
امریکا خیلی هم گوگولیه. ما ایرانیها خودمون مقصریم باید مذاکره بکنیم ببینیم اونها چه ایرادهایی از ما می گیرند همه رو حل کنیم . اونها خیلی خوبند باور کنید! (3400825) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۹:۵۷
آمریکایی ها دیگه اینقد دیپلماتیک فکر نمیکنن! افکار بعضی از هموطنان دیگه فرادیپلماتیکه!!!

ظریف جان شما فعلا لبخند بزن
روحانی جان عوضش به ما افراطی ها، چشم غره میره

من حیران این عزتی ام که به پاسپورتم اومده، از عربستان گرفته تا آمریکا..... (3401406) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۲:۵۵:۴۷
مشکل این که ما خیلی اخم کردیم باید بیشتر بخندیم (3400837) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۴:۲۰
لابد به راه حل جنابعالی. (3402610) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۲:۵۷:۱۸
هرروز بهتر ار دیروز ... (3400843) (alef-13)
 
علی آقا
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۲:۴۹
از ویزای الکترونیکی استفاده کنید. و از زدن مهر در پاسپورت اجتناب کنید. (3400856) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۷:۳۳
احسنت این علی اا عجب طرحی داد .... (3401685) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۳:۳۸:۳۸
واقعا به داشتن نخبگانی با طرح های ناب اینچنینی باید به خود ببالیم!! (3402379) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۶:۳۷
با این تصمیم،اصولا اگر امیدی به دوران پسا تحریم و حضور سرماهٔ و متخصصان اروپایی، ژاپنی ، کره‌ای و.... بود، حالا دیگر باید فراموش شود....کسانی‌ که در سطح جهانی‌ تجارت و سرمایه گذاری میکنند می‌دانند که هیچ بازرگان و حتی شهروند عادی این کشورها ، حاضر نیستند که دسترسی‌ آسان و بدون ویزا به بازار بزرگ آمریکا را با سفر به ایران بابت چانه زدن با مثلا مسئولین خودرو سازی ایران به خطر بیندازد....در ۲۰۱۵ در بازار آمریکا ۱۷.۵ میلیون ماشین به ارزش ۴۶۷ میلیارد دلار، یعنی‌ ۲۰ برابر کّل صادرات نفت ایران، فروش رفته...حالا کدام بازرگان ژاپنی، کره‌ای ، آلمانی‌ و... حاضر است سهم خود را در آن بازار، با مثلا بازار واردات ماشین ایران که به زحمت به یک میلیارد دلار می‌رسد ،و با توجه به قیمت نفت حتی حداکثر ۵۰۰ میلیون دلار، به خطر بیندازد؟!!!

البته دوستان حق دارند بفرمایند چرا ایران و چرا عربستان و پاکستان ... نه؟!... خوب دوستان، همینجا است که موضع رسمی‌ یک دولت و کشور بسیار مهم است....هر چند شهروند‌های این کشورها بودند که تقریبا تمام عملیات تروریستی را انجام دادند، ولی‌ سیاست رسمی‌ دولت آنها، هرگز آرزوی مرگ برای آنها نبوده و نیست...از نظر اینها، باید بالاخره یک فرقی‌ با دولت ایران که همه جوره برای آمریکا آرزوی مرگ می‌کند و همه جوره تلاش دارد که به منافع و ارزش‌های آنها حمله کند و آنها را تحقیر کند، باشد.... (3400871) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۱۹:۲۲
احسنت بر شما (3401932) (alef-3)
 
من
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۰:۴۷
اگه به این باشه که کشور ما ایران سالانه بیس از یک میلیون خودورو توسط خودرو سازها و واردات فروخته میشه که نزدیک به دو برابر قیمت فروش نفت هستش!
شما با یه حساب سرانگشتی هم جمعیت رو مقایسه بکنید
در ضمن به نظز شما یک سرمایه گذار لنگ چند دلار پول ویزا هستش؟؟؟؟
مغرضانه ننویس برادر من،یاد کیهان می افتیم (3402113) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۷:۰۹
میفرمان شهروندان این دولت ها عمل تروربستی کردن. دیگه خواجه حافظ شیرازی هم خبر داره دولتهای این کشورها پشت پرده چه کمک هایی میکنن به داعش و القائده. دولت مهربان و منطقی امریکا تعهد رفع تحریم علیه ایران رو کرده بود اگر اینطوریه که شما میفرمایید خب چه کاری بود که سه سال بیفتیم دنبال جناب رئیس جمهور مردمی و بریم وین و برگردیم و سانتریفیوژ از کار بندازیم؟ مگه قرار نبود چرخ سانتریفیوژ بچرخه اقتصاد هم بچرخه؟ حالا بهانه های جدید ردیف میکنید؟ این دولت امریکا انقدر که تو ایران وکیل مدافع داره تو امریکا نداره (3402232) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۰۳:۱۲
بسیار بسیار عاقلانه (3402586) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۶:۳۹
واکنش ما لبخند خواهد بود:-) (3400872) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۷:۲۴
اعتبار پاسپورت ایرانی شده مثل بورس...هرچی دولت بیشتر حمایت کنه اونم بیشتر سقوط می کنه....
دوستان هم خواهشا پای دولت قبل رو وسط نکشن چون روحانی رای اورد برای اینکه رویه غلط گذشته تکرار نشود. (3400874) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۸:۰۱
البته دوستان حق دارند بفرمایند چرا ایران و چرا عربستان و پاکستان ... نه؟!... خوب دوستان، همینجا است که موضع رسمی‌ یک دولت و کشور بسیار مهم است....هر چند شهروند‌های این کشورها بودند که تقریبا تمام عملیات تروریستی را انجام دادند، ولی‌ سیاست رسمی‌ دولت آنها، هرگز آرزوی مرگ برای آنها نبوده و نیست...از نظر اینها، باید بالاخره یک فرقی‌ با دولت ایران که همه جوره برای آمریکا آرزوی مرگ می‌کند و همه جوره تلاش دارد که به منافع و ارزش‌های آنها حمله کند و آنها را تحقیر کند، باشد.... (3400876) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۳۲:۳۶
چرت نگو. عراق کی لعنت و مرگ فرستاده. (3402160) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۱۲:۳۲
این مردک اوباما دیوانه است (3400893) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۹:۳۵
اتفاقا خیلی هم با ادبه (3401692) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۱۸:۵۷
مودب و باهوش (3401766) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۱۳:۳۲
قبل از تصویب در مجلس نمایندگان مسئولان ما باید شدیدا اعتراض و تهدید میکردند. حالا کار از کار گذشته. این طرح صنعت تورسیم ما رو حداقل میکشه. (3400895) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۲۰:۳۰
این میشه تحریم هدفمند اقتصادی و توریستی و علمی و شهروندی و پاسپورت ایرانی و ... حالا به حرف رهبر عزیزمون رسیدیم که امریکا یعنی فریب و نیرنگ و استثمار و نامردی و .... (3400917) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۲۱:۴۰
من نمی دانم این مساله اخذ ویزا چرا مهم شده است. راههای مختلفی برای حل این مشکل است و قرار نیست در یک بازه زمانی پنج ساله تمام افراد به ایران یا آمریکا سفر کنند. آمریکاییها می گویند ایران حامی تروریست است چون ترکیه عضو ناتو است. چون دلار های نفتی عربستان به جیب کارخانه های اسلحه سازی امریکا سرازیر می شود. چون پاکستان..... بگذریم. بهتر است مردم ]مریکا بدانند چه کشورهایی با حمایت از تروریسم زندگی آنها را تهدید می کنند. (3400922) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۳۸:۵۴
به نفع شما دلواپسای نفوذه (3400950) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۰:۱۳
یه حرف جدید بزن .
کدخداتون خیلی باحال حالتون را گرفت. (3402601) (alef-3)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۳۹:۳۷
ذوق زدگان حتما توجیه خواهند کرد . (3400953) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۴۷:۴۴
تبریک به رئیس تدبیر.

برکات برجام برای کشور :

عربده کشی عثمانی و سعودی و سکوت حیرت انگیز مسئولان
کشتار ایرانیها در منا
رگود بی سابقه درتاریخ جمهوری اسلامی
تورم و گرانی با حمایت علنی دولت
حمایت از محصولات بی کیفیت
نفت 20 دلاری
دلار 3700

و حالا هم جلوگیری از ورود توریست

و معضلات همیشگی یعنی اختلاس و رانت و دزدی بیت المال و آلودگی هوا !!!!!!!!!!!!!!

یعنی هیچ چیزی درست نشد هیچ, اوضاع به مراتب بدتر از دولتهای نهم و دهم هم شد.

و بوی فتنه داخلی جدید !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3400971) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۴۸:۳۱
موافقم. متاسفانه اوباما با رفتارهای خصومت آمیز و دشمنی های ایران خیلی با مماشات و سهل انگاری برخورد می کند. (3400973) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۷:۴۷
مماشات؟! اوباما به عنوان رئیس جمهور طرح مصوب را امضاء کرده است تا به صورت قانون درآمده! (3401860) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۵۳:۲۳
برای ما که فرقی نکرد نه می تونستیم بریم نه می خواستیم. ولی بنده خداها عشق امریکاها چی کار کنند. (3400983) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۵:۵۳
هیچ تاجری و هیچ توریست خارجی رنج مشکلات صفر به ایران را نخواهد پذیرفت
ضررش اینه عمو (3401585) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۸ ۲۳:۵۸:۴۰
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران نیز عنوان کرده بود که اگر مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا درباره وضع محدودیت‌های تازه برای ورود به این کشور،
مغایر برجام یا توافق جامع هسته‌ای باشد، ایران درباره آن اقدام خواهد کرد.

.این که این آقا گفت یعنی چی .چه اقدامی .بابا روراست وراست حسینی بگو چیکار خواهید کرد. (3400998) (alef-13)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۰۱:۴۴
ضربه سنگینی به صنعت توریسم ایران خواهد زد
چه اروپایی یا چینی یا اتباع کشورهای دیگر حاضر خواهد بود به جرم حضور تفریحی در ایران بعدا برای سفر به امریکا با مشکل صدور ویزا روبرو شود
حتما قید سفر به ایران را خواهد زد (3401001) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۴۲:۰۱
البته چین جز این لیست نیست.
فقط کشورهابی پیشرفته اغلب اروپایی وزاپن و کره عضپنث
کماکان از محصولات چینی لذت میبرید! (3402191) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۱:۴۳:۰۹
چین جر این ۳۸ کشور نیست. از خودت حرف درنیار. (3406041) (alef-13)
 
س.س.ش
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۰۴:۱۷
اينجاست كه ماهيت آن كساني كه به ما مي گفتند دولاس معلوم خواهد شد

آيا از نظر اين حضرات اين دشمني و فربيكاري نيست كه آمريكائي ها در حال انجام آن هستند؟
اگر هست پس چرا ما را متهم به دلواپسي بي مورد مي كنند؟ و اگر دلواپسي ما رادر اين مورد بي مورد مي دانند پس آيا خودشان خائن به كشور و استقلال و ملت نيستند چرا كه اين طرح ناجوانمردانه آمريكا را كه حتما بعدا تعداشان بيشتر هم خواهد شد ناديده مي گيرند؟
و اگر اين دشمني آمريكا مي پذيرند چرا باز هم به آنها دلبستگي دارند و معني اين دلبستگي و وابستگي شان چيست؟ (3401007) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۶:۱۹
وقتی شما راحت با آمریکا دشمنی می کنید، چه انتظاری از آمریکا دارید؟

در واقع این اعتراض را اکثریت مردمی باید بکنند که خواهان رابطه با آمریکا هستند نه کسانی که آمریکا را دشمن می دانند. (3402466) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۲۰:۰۴
مبارک تیم مذاکره کننده باشه.خدا قوت (3401033) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۱:۴۹:۲۸
تو چند سال پیش اصلاً نسبت به تحرینها حساس نبودی عزیز برادر. حالا چی شده با این قانون که نه فقط ایرانی ها بلکه اتباع کشورهای اروپایی را هم به دردسر میاندازه اینقدر دلواپس شدی‌؟ مثلاً مدیر عانل شرکت پژو هم که به ایران سفر کرده دیگه بدون روادید نمی تونه بره آمریکا. پس این تحریمها فقط برای ایران نیست. (3406043) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۲۲:۴۴
به نظر من باید هر غیر ایرانی را که یک مرتبه به آمریکا رفته را ممنوع الورود کنیم. (3401037) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۰:۵۴
اگه اینو به عنوان یک جوک گفتی، جوک بسیار بامزه، عمیق و معنی داری است. اما اگر جدی فرموده اید بدا به حالمان با این سطح از درک و شناخت مان نسبت به وضغ خودمان و شرایط جهانی. (3402082) (alef-3)
 
م
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۲۷:۲۴
شما ترسو تر از این حرفاهستین....

خواهشا ادعای بی مورد نفرمایید... (3401042) (alef-13)
 
منطق
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۳۶:۲۴
شب و روز مرگ بر امریکا بگین و اونا را دشمن بدونین و بعد ازشون توقع داشته باشین نامه فدایت شوم براتون بنویسن...خوب کاملا این کار طبیعی است اونا هم مقابله به مثل کنن وشرایط ورود کسی که به کشور دشمنشون که خوستار مرگ اوناست سفر کرده را سخت کنن... (3401047) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۵۳:۰۰
عجب تحلیل بجا و منطقی بود جناب منطق...با کسی که مشورت نکردی؟
ماست مالی که چه عرض کنم کاملا رو سفیدمون کردی جناب ماست بند با منطق (3401704) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۵۳:۳۷
آیا طبیعی نیست ما کشوری را که انواع جنایت ها از کودتا و جاسوسی و ترور و جنگ و ...را در حق ما انجام داده است را دشمن خود بدانیم؟
توقع دارید همه این جنایت ها را فراموش کنیم؟ (3401705) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۵:۳۸
کسی از شما نخواست هیچ جنایتی را فراموش کنید اما از شما توقع می رود که شیوه مناسبی را برای رفع مشکلات دقیقا خود ساخته و بیشمار کشورتان پیشه کنید. (3402097) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۵۱:۱۳
حسین جان آیا طبیعی نیست کشوری را که آرزوی مرگت را دارد دشمن وتروریست بدانی ؟! (3402564) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۶:۵۳:۱۸
ما در حق آمریکا دشمنی را شروع نکردیم ؛آنها این دشمنی را شروع کردند و ادامه میدهند
متاسفانه اینگونه کشور ها خوی استعمار گری خود را فراموش نکرده اند (3402951) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۴:۱۸
آخه شماها کجا تحصیل کرده اید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مرگ بر آمریکا بدتر هست یا اینی که با هواپیما بزنی دو تا برج مهم یک کشور را بندازی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// مرگ بر آمریکا بدتر هست یا با ناو هواپیمابر موشک بزنی هواپیمای مسافربری را بندازی ؟؟؟؟؟؟؟؟ مرگ بر آمریکا بدتر است یا اینی که با دروغ نزدیک به 15 سال یک کشور را بدون دلیل تحریم سخت کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه شماها که دین ندارید، لااقل آزاده باشید. لااقل وطن پرست باشید، لااقل بدانید آمریکا دشمن این مرز و بوم است و این ربطی به پهلوی یا جمهوری اسلامی ندارید،‌آنها به دنبال تجزیه هستند.

آخه کی از خواب بلند میشوید اونهایی که خودتان را به خواب زدید.

البته تکلیف یک عده خائن و وطن فروش و کاسه لیس اجنبی که همیشه در این مملکت ظلم و فساد کرده اند و در تاریخ ایران هم فراوان بوده اند، مشخص است، و این وظیفه نهادهای اطلاعاتی میباشد که با این جیره خوران داخلی که خیلیهاشون هم در بین مسئولان نفوذ کرده اند را شناسایی و با آنها به شدت برخورد کند. (3401887) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۳۸:۰۱
من خودم برجام رو به نفع کشور می دونم ولی دولت باید اجرای برجام رو متوقف کنه! این لایحه دقیقا تحریم ها رو با یه اسم دیگه و با یه شدت بیشتر داره ادامه میده! چون اصولا دیگه شرکت های خارجی و گردشگرا ایران رو از لیستشون خط می زنن چون باید قید رفتن راحت به آمریکا رو بزنن!!! دولت باید اجرای برجام رو متوقف کنه چون هنوز برجام شروع نشده با تصویب تحریم های جدید به وسیله آمریکا نقض شده! (3401048) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۴۶:۰۰
امریکا برای همپالکی های اروپایی خودش هم تره خرد نمی کنه .اونوقت بعضی از عاشقان سینه چاکش تو ایران چه توقع های بی جایی ازش دارند
مرگ بر امریکا شیطان بزرگ. (3401055) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۴۹:۵۰
خب دشمنه دیکه طبیعیه ما به این کارای امریکا ادت داریم اصلا مگه ما دشمنیمونو تموم کردیم که اونم تموم کنه فقط نمیدونم هر دشمنی که امریکا انجام میده ما مردم ضرر میکنیم منظورم ما مردم هست (3401059) (alef-13)
 
محمد حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۵۶:۴۳
برجام نقض شد (3401066) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۱:۱۰:۴۰
ایران نباید کوتاه بیاد. متخصصای واقعی تو هر رشته رو پیدا کنید و خودتون برید کشورای اروپایی. تا جایی که میتونید ارتباطتتون رو با ژاپن کره آلمان فرانسه حتی چین و روسیه حفظ کنید.
این وضعیت نمیتونه خیلی دووم بیاره.
اروپا از خداشه با ایران رابطه اقتصادی داشته باشه. آمریکا با این کارش عملا خودشو خراب کرد.
کاملا مشخصه که چقدر احمقانه طرح دادن. (3401079) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۱:۱۹:۱۹
دولت محترم شما نه تنها به پاسپورت ايراني ابهتي نداديد! از پاسپورت مليت دوم يك ايراني هم ابهت گرفتيد! پس شعار ندهيد! و مثل همه بگويد مرگ بر امريكا. (3401084) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۱:۳۰:۱۴
عزت پاسپورت ایرانی را بی خیال. این دولت پاسپورت اروپایی را هم بی عزت کرد. (3401093) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۲:۰۵
خداییش خیلی قشنگ گفتی حال کردم
ظریف و نکته سنج
لایک (3401665) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۵:۱۱
دمت گرم. از خنده مردم (3402071) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۱:۳۸:۳۹
این طرح مطلوب نیست، آشتی جویانه نیست ولی ضد ایرانی هم نیست چون ربطی به ایرانیان ساکن کشور ندارد بلکه کسانی که به واسطه شهروندی یا داشتن گذرنامه کشورهای دیگر دو تابعیتی هستند اگر قبلا بدون گرفتن ویزا می توانستند وارد امریکا شوند حالا نیاز به ویزا دارند (الان هم هر ایرانی که بخواهد به امریکا برود باید ویزا بگیرد) یعنی این قانون صرفا ایرانیانی را شامل می شود که دو تابعیتی هستند و البته کسانی هم از شهروندان آن کشورها که به کشورهای مورد نظر از جمله ایران سفر کرده باشند هم طی چند سال گذشته باید ویزا دریافت کنند. عملا این که فرض بگیریم چند نفر شامل این قانون خواهند شد (قانونی که زمانی برای اجرای آن هنوز تعیین نشده)، آسان نیست، فرضا چند نفر ایرانی شهروند آلمان یا آلمانی به هر دو کشور تردد دارند مثلا؟ (3401100) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۰:۰۸
نفس این مصوبه مهم است نه فقط اثراتش میدانید در تاریخ چند ساله ما این نوع حماقت های امریکایی کم نبوده است از کودتای 28 مرداد وسقوط دولت دکتر مصدق ( در انزمان ودر ان موقعیت بعد از جنگ جهانی منحصرا تنها دولت دمکرات در منطقه دولت دکتر مصدق بود وبعد از ان هرگز منطقه دموکراسی را تجربه نکرد)واینهم از جنس همان هاست (3401407) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۱:۵۵:۰۱
در این طرح اسمی از ایران برده نشده است. فقط گفته شده کشورهای حامی تروریسم. ایشالا به‌زودی نام ایران از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف خواهد شد و این مشکل هم به خوبی و خوشی حل و فصل خواهد شد. (3401109) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۳:۲۹
بشین تا بشه .

حتما کدخدا اینکارو میکنه. (3402605) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۲:۰۲:۱۴
واكنش ايران فقط لبخنده!!! (3401115) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۳:۰۳:۴۰
ایران قبلا هر کاری لازم بوده انجام داده که حالا به اینجا رسیدیم. لطفا دیگه واکنشی انجام نده. (3401155) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۴:۰۰:۵۷
قصاص: یعنی ما هم به اتباع کشورهایی که با قرارداد لغو ویزا دارند در صورتی که در پنج سال گذشته به آمریکا سفر کرده باشند اجازه ندیم بدون ویزا بیان ایران! (3401162) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۸:۲۴
احسنت. یک کار دیگه هم باید انجام بدیم. باید از این به بعد ایرانیان دوتابعیتی که قصد سفر به ایران دارند برند ویزای ایران بگیرند.
آفرین بر تو که این مشکل را با این خلاقیت حل کردی. (3401908) (alef-3)
 
سمیرا
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۴:۳۳:۰۷
تو این قانون هیچ اسمی از ایران برده نشده و شما بیخود گرفتی به خودت! ایران می تواند حامی تروریسم نباشد همانطور که پس از 36 سال با عقل و منطق با آمریکا نشست سر یک میز و به توافق هم رسید و اتفاقا بر سر قضیه ای غیر از هسته ای یعنی بحران سوریه هم برای اولین بار ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار با جامعه جهانی همراه شد و به توافق رسید. آمریکا بر خلاف تبلیغات شما یک غول نیست که فکر و ذکرش فقط دشمنی با ایران باشه بلکه اونها فقط فکر منافع و امنیت خودشون هستند. ما هم می تونیم حامی تروریسگ نباشیم و از منافع اقتصادی آن بهره ببریم و یا به نان و پنیر خودمان قانع باشیم. (3401168) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۰۵:۳۰
خوب سینه چاکان برجام بیان سینه چاک بدن (3401181) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۰۶:۲۶
خوب وقتشه حتی برای ازمودن اون کمیته حل مشکلات هم باشه یک شکایت بکنید ببینیم چی میشه؟ (3401182) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۰۸:۲۳
حسن روحانی: من موفقیت های پی در پی را به مردم ایران تبریک میگم.

اینم یک موفقیت دیگه....حداقل بذار این توافق اجرا بشه، نتایجش مشخص بشه، بنظر میاد دولت مردان ما از هول حلیم دارند میوفتن داخل دیگ (3401183) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۷:۲۵
بله موفقیت تورم 45 درصد و دلار 4500 تومن نرخ رشد 6/7 - هست !
همین برجام هم که شما تا همون اولشم نمیتونستید پیش برید اصلا دنیا تحویلتون نمیگرفت !
حتی الجزایر هم با شما قطع ارتباط میکرد (3401399) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۱۵:۵۷
برو عمو جون برو یکم فکر کن وچشمات رو باز (3401922) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۴:۲۶
ولی دیگه چاپلوسی امریکا رو نمیکردیم (3402612) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۰۸:۵۳
اخخخخخخخخخخخخخخخخیییییییییییییی
این حرکات فقط مصرف داخلی دارد، ایران ستیزی در دنیا شکست خورده (3401184) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۱۳:۱۳
:) :) :) :) :) :) :) :)
خسته شدم چقدر واکنش نشون دادم... (3401186) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۱۴:۰۰
نقض؟ کجاش نقض شده؟ فقط با روح توافق سازگار نیست که اونم اولشه بعد یک مدت مثل کفش جا باز میکنه خوب میشه (3401187) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۱۷:۲۴
واكنش ايران هيج خواهد بود
مثلا از زمانيگه لايحه را به كنگره بردند تا امروز كه به قانون تبديل شد در عرض اين مدت ايران چه كار كرد جناب ظريف ، صالحي ، روحاني ، عراقچي حتي يك انگشت هم تكان ندادند
چرا ما نميدانيم ادمخوران از پاكستان و عربستان و دوستان امريكا هستند نام ايران را در ليست قرار ميدهند و ايران فقط اين مشت ها را دريافت ميكند بدون واكنش ، كار ما چه مسخره چه مضحك است ، (3401189) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۱۷:۳۳
مبارک باشه...در خاک امریکا در حال رایزنی با کری بودیم که یکهو تحریم شدیم... (3401190) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۱۹:۰۰
یعنی تدبیرتون تو حلقم.... (3401191) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۲۰:۳۸
خوب من پیشنهاد میکن هرچی سریعتر به تعهداتتون رسیدگی کنید....مثل کبک (3401193) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۴۳:۵۶
" با امضای اوباما طرح ضدايراني کنگره درباره رواديد به قانون تبدیل شد/ واکنش ایران چه خواهد بود " ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
.
. واکنش ایران : لبخند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3401206) (alef-13)
 
lمحمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۴۶:۵۷
باج ندهیم برجام را بریزید دور (3401209) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۵۱:۱۷
بله دیگه فک کردین دس دادن با امریکا همه چی رو کامل میکنه تازه اول بامبول ابوما و امثالهمه اقا گفتن که اینا ادم نیستن که به قولشون عمل کنن (3401214) (alef-13)
 
میثاق
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۰۵:۵۷
هدف آمریکا کاملا مشخصه!!! (3401234) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۰۷:۳۲
تبریک به سینه چاکان آمریکا (3401236) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۰۸:۲۸
تبریک نمی خواد. درست برعکس تبریک به دلواپسان که باب دل اونا هست. دیگه قضیه نفوذ حله دیگه. کسی از آمریکا و اونورا به ایران نمی آید. (3401529) (alef-3)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۲۴:۱۳
به نظر من کاری از دست ما بر نمی آد از دست اوباما هم کاری بر نمی آد. اینا بعد اوباما 100 تا تحریم دیگه هم میزارن (3401248) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۲۹:۱۱
موضع دولت: این قانون با روح برجام مغایرت دارد! (3401253) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۱۵:۳۷
به نظرتون برجام به روح اعتقاد داره ؟ (3401920) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۳۴:۱۷
دانشجوی بی مزه. (3402167) (alef-3)
 
هفت
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۳۵:۵۳
ما هم واردات کالاهای آمریکایی را تشدید تحریم کردیم. نمی دونم چرا تا تقی به توقی می خوره، مظلوم نمایی ها شروع میشه!!! (3401266) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۳۷:۰۵
نقض آشکار برجام هست
سانتریفیوژها را به حالت اول برگردانید و دست به قلب راکتور اراک نزنید
همه چیز برگرده مثل روز اول (3401267) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۳۳:۴۵
چشم، ملت منتظر دستور شما بودن (3401810) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۴۱:۰۶
وقتی اوباما به سعودیها و صهیونستها در باره برجام اطمینان خاطر میداد اینگونه مسائلی را در آستین داشت (3401274) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۴۶:۵۰
با این کار یعنی تحریمها عملا پابرجا می ماند و برجام باد هواست .مرگ بر آمریکای حیله گر (3401283) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۵۹:۱۴
آقایونی که برای pmd پیغام تبریک و فتح الفتوح به هم می دهند
برای این هم پیغام بدهید! (3401297) (alef-13)
 
مصطفي بروجن
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۱۶:۳۰
روحاني مچكريم
اين ها همه مال عزت به پاسپورت ايراني هست دلواپس نشيد خداي نكرده كدخدا ناراحت ميشه (3401334) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۰:۴۹
عزت پاسپورت ایرانی زمانی بود که جلوی سفیر ایران تو عربستان ایرانی هارا گردن زدند (3401375) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۵۹:۵۹
اقا اینا رو ول کنید بگید کی میخوایم قلب راکتور اراک را در بیاریم میخوام هدیه بدمش به اوباما در عوض شیر دال تقلبی شان! ایرانی ها تو همه کارشون صداقت دارن (3401471) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۲۹:۱۵
باز هم ما پیروز شدیم نه شرقی نه غربی دور خودمون می چرخیم (3401620) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۳۹:۲۶
چرا اخبار را اون جور که خودتون می خواید بازگو می کنید؟ واقعا مسلمان هستید شما؟
اون ملت ساده لوح هم رفتن زیر خبر کامنت گذاشتن! (3401653) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۲۰:۳۹
شما حقيقت رو بگو مسلمان! (3401774) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۴۱:۱۷
حقیقت اینه که این قانون ضد تروریسمه. هیچ ربطی به ایران هم نداره. یه عده دوست دارن به دروغ بگن که هدف این قانون ایرانه. ضمنا درخواست گرفتن ویزا حق هر کشوری است. اینکه آمریکا بگه ویزا بگیرید حقشه. نگفته که نیاین که. گفته ویزا بگیرید. همونطور که هر کی به ایران میاد ویزا میگیره. (3401997) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۹:۰۳
قانون را كه تصويب كردن بخوانيد با دقت اين حقيقت را بگو چى قانونى تصويب شد و كجا است كفته اگر چينى وارد ايران شد حق ورود به امريكا نداره (3402105) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۰:۳۴
ما هم نبايد كشورهاى حامي تروريستا را راه بدهيم اىن طبيعي است و نياز به قانون هم ندارد بهتر اىن است به جاي شلوغ كردن اسم كشورمان را از حاميان تروريست پاك كنيم و كشورهاى واقعي حامي تروريست مثل عربستان را تحريم كنيد (3401659) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۳:۵۹
برای امتیازات سیاسی حاضرید همه چی رو زیر پا بگذارید. دروغ تا کی؟ این مساله اصلا ربطی به ایران نداشت. شامل چند کشور دیگه هم بود. هدفش هم مبارزه با تروریسم است. حالا شما هی بگید قطعنامه ضد ایرانی! (3401671) (alef-3)
 
دانیال
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۹:۰۵
تاثیر منفی که داره بر روی برجام و امدن اسم ایران در بین این اسامی اصلا منطقی نیست . نمایندگان و دولت آمریکا که رسانه ها نیستند بخواهند ایران را به گونه ای دیگر نمایش دهند . شرایط آن ها سیاست ,فشار و نگرانی از افزایش ورود اقتصاد اروپا به ایران است در حالی که آمریکا راهی به ایران ندارد.آن ها با حقوق بین الملل طرف هستند. (3402474) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۹:۵۰:۲۶
اقایان و خانمها توجه بفرمایید که در دنیا به کشور ایران به عنوان یک عنصر نامطلوب نگریسته میشود و کسانی که در داخل هستند این موضوع را درک نمیکنند و فکر میکنند همه دنیا ایستاده اند و برای ما به به و چه چه میکنند و این مساله اصلا ربطی به روحانی ندارد و او دارد سعی میکند این دید را عوض کنند و برخی در داخل با اقدامات خرابکارانه و تحت فشار قرار دادن دولت تمام زحماتش را نقش بر اب مبکنند . بخاطر همین است که او گاهی اوقات اینقدر عصبانی میبشود . ما در مقابل کشوری مثل امریکا تقریبا" هیچ گزینه ای نداریم و تنها باید همواره در لاک دفاعی فرو رویم یعنی انها فشار بیاورند و ما شروع به داد و فریاد کنیم که این مغایر برجام است . خوب فرض کنیم مغایر برجام باشد و اصلا" فرض کنیم برجام لغو شود انوقت گزینه جایگزین ایران چه خواهد بود ؟ میتوان گفت که میرویم مثل سابق اورانیوم غنی میکنیم ؟ ایا غنی سازی اورانیوم دردی از کشور دوا خواهد کرد ؟ عکس العمل امریکا چه خواهد بود ؟ مثلا" میتواند جلوی فروش نفت ایران را بگیرد و ... . تنها راه حل این مساله هم دور نمودن افراد مساله ساز و تندرو از مناصب مهم و سپردن حاکمیت به افراد منتخب مردم طبق ارای انها خواهد بود و هیچ راه حل دیگری ندارد . (3401694) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۰۴:۵۲
ظریف ضعیف ترین و بی کفایت ترین وزیر خارجه تا کنون بوده است.از او انتظاری جز لبخند دربرابر توهین و تحریم نباید داشت.انشالله مجلس اینده مجلسی باشه که توان استیضاح این اقا رو داشته باشه (3401728) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۳۴:۵۴
شتر در خواب بیند پنبه دانه... (3401813) (alef-3)
 
شهاب
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۴۰:۰۰
معلومه خیلی بی کفایت که کاری که آقای به قول شما با کفایت تو 6 سال نکرد و جز رنج و بدبختی چیزی برای مردم نداشت تو 2 سال درست کرد
آدم هرچقدر بزرگ تر باشه بیشتر بهش سنگ میزنند (3401822) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۱۴:۴۱
مهم نیست ، شاید این کارها به نفع ما باشه ، میشه جوانب دیگر رو هم دید ، اینکه سعی کنیم گزک دستشون ندیم ، اینکه مقداری به کارها و حرفهایی که صرفا از سر غرور و احساس میزنیم بیشتر توجه کنیم ، بعضی از حرفهای ناپخته برخی صاحب منسبان و صاحبان تریبون انگ حمایت از تروریسم رو به ما میزنه ... (3401751) (alef-13)
 
روزبه والا
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۱۹:۲۶
با سلام
ورود بدون ویزا به خاک هر کشور یک امتیاز است که برای سهولت رفت و آمد بین دو کشور وضع می شود.و ممکن است از طرف هر کدام از کشور ها نقض یا برقرار شود.همین اتفاق برای ایران هم در زمان آقای احمی نژادافتاد و کشورهای زیادی سفر اتباع ایرانی را بدون ویزا ممنوع کردن.کشور امریکا هم ورود بدون ویزای این افراد را ممنوع کرده.یک امتیازی بوده که یا امروز می داده و حالا نمی خواهد بدهد. (3401769) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۲۹:۰۷
حالا که این جور شد ما هم سیمان ها را باید برگردانیم و انها را در قلب راکتور اراک نریزیم . (3401801) (alef-3)
 
زيتون
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۱:۳۶:۱۳
خوب كار مشگلي نيس بيايند از ايرانيها ياد بگيرند براي اينكه مشخص نشود پاسپورتشان را عوض كنند (3401979) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۶:۵۸
یه چند تا امتیاز نصفه نیمه دادند اون هم دارند پس می گیرند (3402075) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۰:۵۳
ما به كسي اجازه ميديم بدون ويزا وارد كشورمان بشه مگه؟!!!! (3402081) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۹:۲۳
اگه تحریم های لغو شده رو با این تحریم کوچولو مقایسه کنیم به حساب نمی اد ... مگه اصلا ما گردشگر داریم .... مگه فرهنگ ما میخوره گردشگر داشته باشیم ... اومدن سازمان های اقتصادی هم به راحتی قابل حله ... تحریم هم که یک جانبه هست (3402270) (alef-13)
 
دانیال
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۴:۰۲
یکی از کار هایی که ایران می تواند انجام دهد این است که به مرور به دنبال کاهش استفاده از دلار در تبادلات اقتصادی خود باشد و به سمت استفاده از یوان و یورو برود (3402457) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۵:۳۶
خودتون بارها گفتید که ما فقط در موضوع هسته ای با آمریکا مذاکره می کنیم و درباره بقیه موضوعات مثل حقوق بشر و تروریسم و مسائل منطقه و ... مذاکره با آمریکا ممنوع است. بالاخره باید قبول کرد که تهدید منافع و دوستان آمریکا در منطقه، شعار مرگ بر آمریکا و آتش زدن پرچم آمریکا و بالا رفتن از دیوار سفارت و ممنوع کردن ورود کالای آمریکایی و زدن ماکت ناو هواپیمابر و ... تبعاتی هم دارد. این هم یکی از تبعاتش. (3402464) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۶:۳۰:۲۰
دلواپسان و امریکائیها با هم هم دل شدند که نگذارند کسی خدایی ناکرده به کشور نفوذ کند
امریکا عملا با این کار به نفع خود اروپائی ها که خیال خام سفر به ایران را داشتند از سرشان بیرون کرد چون اینجا به عنوان جاسوس و عامل نفوذ دستگیر میشدند
این کشورها بابت این طرح باید از دولت امریکا تشکر کنند که به فکر شهروندان آنها بوده
هنوز هیچ دری باز نشده بود کلی ادم بابت نفوذ گرفتند وای به حال روزی که روزانه اگر میخواستیم 10 پرواز از اروپا داشته باشیم (3402867) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۰:۳۲:۲۴
من نمیدونم اجرا و صلاح دید بزای ارایه ویزا چه اشکالی داره اگر کسی ریگی به کفشش نباشه نباید ناراحت بشه فقط اخذ ویژاست مگه همین کشور همسایمون عراق که دردونه و عزیز شده برامون ورود به عراق رو با روادید و ویزا انجام نمیده !!!!!!!!!!اینجور که میبینم اغا زاده ها اش رو با جاش میخان که اینقدر ناراحت روادید امریکا هستن (3403840) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۶:۴۶:۲۵
مقابله به مثل کنید و تمام ایرانی هایی که به آمریکا سفر می کنند نیز مجبور باشند برای برگشت ویزا تهیه کنند... اونوقت خیلی از این هنرپیشه ها و فوتبالیست های وطن فروش که اقامت آمریکا گرفتند یکی رو انتخاب می کنند! (3403969) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.