نظر منتشر شده
۹۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468421
روحانی در گفت‌وگو ویژه خبری شبکه ۲:
اگر انقلابی بودن فریاد زدن است، پس ما از آن فاصله داریم/ خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارم/ خوشحالم که همه کاندیداها نسبت به برجام متعهد هستند
بخش سیاسی الف، ۱۳ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: در زمینه فرهنگی باید زمینه را برای همه گروه‌ها باز بگذاریم آنجا که آزادی بیشتر است شکوفایی بیشتر است باید فضا را در زمینه‌های مختلف بیشتر باز کنیم و قانون‌مدار باشیم. مردم باید ببیند افراط‌ها و خشونت‌ها کنار رفته و احساس اعتدال و آرامش بیشتری کنند.

حسن روحانی در گفت‌وگوی ویژه خبری از شبکه دو در خصوص عرصه‌های موفقیت انقلاب و عقب افتادگی‌های انقلاب ضمن ابراز تاسف از حادثه معدن ذغال سنگ آزادشهر استاد گلستان و جان باختن عده‌ای از هم‌وطنان گفت: بزرگترین دستاورد ما استقلال سیاسی و مردم‌سالاری است این انتخابات از آثار انقلاب است. مردم پای صندوق به راحتی حضور دارند و نقد می‌کنند و مسائل مختلف را مطرح می‌کنند.

او ادامه داد: استقلال سیاسی کشور و حاکمیت ملی ما و اینکه مردم خودشان تصمیم گیرنده هستند و نماینده‌های مردم که در صحنه حضور دارند و همه ارکان نظام منتخب مردم هستند. هر کجا در انقلاب امور را به مردم واگذار کردیم و مردم حضور و مشارکت بیشتر داشتند توفیق بیشتر بود و هر جا خواستیم در اموری که مربوط به مردم بوده محدودیت ایجاد کنیم دچار مشکل شدیم در بخش اقتصادی اگر آزادی و رقابت بیشتر باشد و مردم احساس کنند ارگانی که وابسته به حاکمیت است مداخله ندارد موفقیت بیشتری در اقتصاد خواهیم داشت.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در زمینه‌های فرهنگی باید زمینه را برای همه انجمن‌ها و گروه‌های فرهنگی باز بگذاریم آنجا که رقابت آزادتر است شکوفایی و موفقیت بیشتر است. در انقلاب باید فضا برای مردم بازتر شود. ما باید قانون مدار باشیم. در انقلاب هر جا بر مبنای مر قانون حرکت کردیم و حقوق ملت را پاس داشتیم شرایط بهتری برای مردم و نظام بوده و هر جا از قانون فاصله گرفتیم با مشکلات مواجه شدیم. عقلانیت، آزادگی و ایستادگی انقلاب ما را در حرکت بهتر قرار داده و ما را به مقصد می‌رساند.

روحانی خاطرنشان کرد: ما در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم باید مردم ما آثار چهل سالگی را حس کنند و بدانند انقلاب دچار بلوغ شده است. مردم باید ببیند افراط‌ها و خشونت‌ها کنار رفته و احساس اعتدال و آرامش بیشتری کنند.

رییس دولت یازدهم در پاسخ به این سوال که رهبر انقلاب تاکید بر حفظ  انقلاب دارند و شاخص‌هایی برای آن تبیین کردند شما چقدر به این شاخصه‌ها پایبند هستید، اظهار کرد: انقلاب برای چه بود و مردم ما از سال ۴۱ برای چه به صحنه آمدند پاسخ این است که برای اینکه استقلال به دست آوردند و با آرای خودشان کشور اداره شود و فساد در جامعه نباشد و مردم آزادی بیشتری داشته باشند، به صحنه آمدند. مردم برای جمهوریت و اسلامیت انقلاب کردند اگر ما در زندگی متعهد به آرمان‌ها و مسیر انقلاب باشیم، می‌توانیم خود را انقلابی بدانیم.

او ادامه داد: انقلابی بودن به معنای بی‌نظم بودن نیست انقلابی بودن یعنی قانونی بودن و به این معنا نیست که در زندگی خصوصی مردم مداخله کنیم و شعار بلندتر بدهیم و انقلابی بودن یعنی به خواست مردم بیشتر توجه کنیم و در مسیر خواست مردم حرکت کنیم و به این معناست که شاهد آثار انقلاب باشیم. آثار انقلاب یعنی فساد در جامعه نباشد مردم زندگی راحت‌تری داشته باشند و معنویت و دین‌باوری بیشتر در جامعه داشته باشیم. هویت ملی و دینی، ایرانی و اسلامی‌مان بیشتر باشد انقلابی بودن به معنای آن است که به دنبال آرمان و اهداف انقلاب هستیم اگر  انقلابی بودن به معنی افراطی بودن و شعار دادن باشد ما از این مسیر فاصله داریم.

روحانی در خصوص برجام و بدعهدی‌های آمریکا گفت: اصل برجام یک دستاوردی بود که مردم ما در سایه ایستادگی خودشان به دست آوردند وقتی سال‌ها و ماه‌هایی که ما در حال مذاکره در برابر رقیبان و بدخواهان بودیم برخی برای تحقق برجام کمک نمی‌کردند. اما امروز همه کاندیداها  به برجام متعهد هستند ملت ما نسبت به همه تعهدات متعهد بوده طرف مقابل ما ممکن است بدعهدی کند ما باید خود را آماده کنیم گرچه هر چه زمان می‌گذرد بدعهدی سخت‌تر می شود امروز در آمریکا تحولاتی در دولت به وجود آمده و گروه افراطی‌تری روی کار آمده و ادعاهایی برای پاره کردن برجام داشتند ولی الان فهمیدند این تعهد دو کشور نیست بین‌المللی است و حالا از آن حرف‌ها فاصله گرفتند.

او ادامه داد: این به معنی غفلت نیست ما خود را برای شرایط دیگر باید آماده کنیم همان طور که مردم شاهد بودند اگر آمریکایی‌ها بدعهدی کردند ما به آژانس در زمینه سوخت پیشران هسته‌ای گزارش می‌دهیم. دست ما باز است که اگر طرف مقابل تخلفی انجام داد از حقوق ملت دفاع کنیم اما هرچه جلوتر برویم افکار عمومی این واقعیت را می‌پذیرید که امروز برجام توافقی است که می‌تواند به نفع جهان و منطقه و ملل باشد.

روحانی درباره رسیدگی به محرومان گفت: محرومان در سال‌های گذشته در رنج فراوانی بودند وقتی در یک جامعه‌ای تورم و گرانی بالاتر از مقداری که حقوق افراد است افزایش پیدا می‌کند ما احساس می‌کنیم محرومیت وجود دارد محرومیت یعنی مردم دارای پاداش کمتری هستند اما کار بیشتر  و رنج بیشتری دارند در گذشته کشاورزان در کشاورزی و مردم در سراسر کشور مشکلات فراوانی را از لحاظ زندگی مادی و اقتصادی شاهد بودند امروز یک گام و یک قدم به جلو آمدیم امروز مردم شاهد مهار تورم هستند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: خوشحالم که نامزدهای انتخابات درباره تورم و اینکه چگونه باید آن را مهار کنند بحث نمی‌کنند این‌ها گام‌هایی است که ملت در طول سه سال و نیم برداشته مردم حرکت خوبی در زمینه مسائل اقتصادی و اجتماعی داشتند امروز شاهد هستیم اگر کسی بیمار می‌شود رنج اقتصادی و فشار اقتصادی برای درمان بیماری کمتر دارد اگر دیروز کسی به بیمارستان می‌رفت و مجبور بود همه وسایل درمان را خود تهیه کند اما امروز بحمدالله مردم در زمینه مسائل درمانی شرایط خیلی بهتری را دارند.

او خاطرنشان کرد: مردم امروز مخارج کمتری را برای درمان پرداخت می‌کنند و خدمات بهتری را دریافت می‌کنند یکی از موارد رفع محرومیت در زمینه مسائل بهداشت و درمانی است و ما امروز شاهد شرایط بهتری هستیم و باید شرایط بهتری در آینده داشته باشیم روستاها شرایط بهتری نسبت به گذشته دارند انواع خدمات از جمله تلفن اینترنت به روستاها منتقل شده و روستاییان از طریق اینترنت کالای خودشان را صادر می‌کنند و ارتباطات بیشتری برای گردشگری دارند ما در مجموع امروز شاهد شرایط بهتری هستیم اما باید برای محرومان فکر بیشتری شود و در زمینه درمان قدم‌های بیشتری برداریم در زمینه احقاق حقوق مردم قدم‌های بیشتری برداریم امروز محرومیت نسبت به گذشته کمتر شده اما هنوز وجود دارد و باید آن را برطرف فکنیم بنابراین با توجه به فرمایش امام باید تلاش و کوشش بیشتری داشته باشیم اما امروز شاهد تغییرات بهتری هستیم.

روحانی در پاسخ به سوالی درباره بنیه دفاعی و تقویت آن گفت: بنیه دفاعی در اصطلاح به معنی آماده شدن توان دفاعی و تجهیزات و امکانات نظامی است اما در برابر تهدیدات دشمن قدرت ملی ما مهم است. بخشی به فرهنگ ما بر می‌گردد. در این دولت در زمینه قدرت دفاعی قدم‌های خوبی برداشته شده امروز تجهیزات جدیدی به دست مهندسان ساخته شده در هفته‌های گذشته جت جنگی جدید  و موشک‌ها و تانک‌های جدید و سیستم پدافند جدیدی را رونمایی کردیم و سامانه اس سیصد را در این مدت وارد کردیم در زمینه دفاعی آنچه در این سه سال به دست آوردیم بیش از ده سال گذشته بوده است.

او خاطرنشان کرد: یکی از اهتمام‌های ما تقویت بنیه دفاعی بوده ما باید در همه جا عمل کنیم. شعار دادن نمی‌تواند قدرت ملی درست کند. ما تجهیزات و قدرت سخت افزاری و نرم افزاری‌مان را باید تقویت کنیم. اگر در مقام عمل قدرتمند شدیم دشمن هم چشم طمع به ما ندارد. دشمن اطلاعاتی از شرایط ما دارد. در دنیای امروز ما هم از امکانات دیگران مطلع هستیم. این دولت تلاش کرده آنچه وعده داده عمل کند و کمتر حرف بزند و بیشتر عمل کند. در صحنه انتخابات شاهد رویکرد عمل و شعار هستیم. شعار نمی‌تواند مشکل کشور را حل کند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه همه کاندیداها باید برنامه‌هایشان را ارائه کنند تا مردم بین کاندیداها فردی را که آینده کشور را در برنامه‌هایش بهتر می‌بینند انتخاب کنند، گفت: در این دولت در حوزه توان دفاعی کارهای خوبی انجام شده و دولت دوازدهم باید مسیر تقویت بنیه دفاعی را ادامه دهد.

روحانی در خصوص امنیت کشور و حفظ آرمان‌های شهدا گفت: روزی که کشور ما نیاز به کمک داشت در انقلاب اسلامی و جوانان در دفاع مقدس و اندیشمندان ما به صحنه آمدند و شهدایی را در انقلاب و دفاع مقدس تقدیم کردند چرا این عزیزان شهید شدند چون کشور ما در اشغال دیگران نباشد و از منافع و عزت کشور حراست کنیم.

او یادآور شد: امروز باید این عزت ملی را تقویت کنیم اگر نتوانیم برای فروش نفت و کالای پتروشیمی تصمیم بگیریم در واقع به عزت ملی صدمه وارد شده ما وقتی با ایستادگی تحریم را برطرف می‌کنیم یعنی در مسیر شهیدان قرار گرفته‌ایم. شهدا برای این به جبهه رفتند که مردم احساس استقلال کنند و مردم از تهدیدها خلاص شوند. سرزمین را ما شهیدان از دست متجاوزان آزاد کردند. باید تلاش کنیم در بسیاری از زمینه‌ها از منافع استفاده می‌کنیم امسال در پارس جنوبی به اندازه همسایه‌مان در این منطقه استفاده کردیم در سال‌های گذشته این‌ها دو برابر استفاده می‌کردند. این مسیر راه شهیدان است راهی که ما دارای عزت و استقلال باشیم.

رییس‌جمهور در ژاسخ به این سوال که یکی از ترفندهای آمریکا تهدیداتی است که علیه ایران به کار می‌برد برنامه شما برای مقابله با این ترفندهای آمریکا چیست، تصریح کرد: برخی از کشورها از ابتدای انقلاب با ما میانه نداشتند. انقلاب و نظام ما را به نفع منافع خود نمی‌دیدند اما شیوه‌های آنها در حال تغییر است و یک شیوه واحد وجود ندارد روزی از گروهک‌ها برای ضربه به ما استفاده می‌کردند روزی با همدستی با کشورهای منطقه با ما وارد جنگ شدند و روزی ما را در فشار اقتصادی قرار دادند اگر بخواهیم در یک شیوه محدود بمانیم قطعا موفق نخواهیم بود.

او با بیان اینکه باید با شیوه‌های گوناگون با دشمن مقابله کرد، گفت: ما توانستیم با منطق در مذاکره در مقابل دشمن موفقیت بدست آوریم و تحریم‌ها را بشکنیم این‌ها را با انسجام ملی و قدرت سیاسی انجام دادیم. اگر در داخل کشور وحدت ملی داشته باشیم و اتکای ما به بیرون کمتر باشد قطعا موفق خواهیم بود. آنها ما را تحریم کردند چون ما اتکایمان به نفت بود و تراز تجاری ما مثبت نبود از همین‌رو آنها می‌دانستند که اگر تحریم نفتی را علیه ما اجرا کنند، می‌توانند ما را دچار مشکل کنند. اما امروز که مردم ما در صحنه اقتصادی فعال شدند و تراز تجاری ما مثبت شد، واردات و صادرات ما به گونه‌ای است که واردات مان را از طریق صادرات غیرنفتی تامین می‌کنیم.

رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: بدون شک اگر ما متکی به یک نوع صادرات شویم آسیب‌پذیری‌مان بیشتر می‌شود. ما در برابر دشمنان و آمریکا باید کاری کنیم که در مقابل اقدامات آنها هزینه را بالا ببریم هر چه کار برای آنها سخت‌تر شود و اجماع‌سازی برای آنها سخت‌تر شود، کمتر می‌توانند به ما آسیب برسانند. دیروز اجماع‌سازی علیه ایران آسان‌تر بود اما امروز ایران هراسی به پررنگی دیروز نیست و ما شرایط بهتری در افکار عمومی دنیا داریم. امروز آمریکایی‌ها نسبت به برجام وقتی سخن گزاف می‌گویند روسیه چین و کشورهای اروپایی در مقابل آن موضع می‌گیرند بنابراین باید هزینه را برای آنها بالا ببریم تا انقلاب و کشورمان را بهتر محافظت کنیم و با بالا بردن قدرت ملی و استفاده از خردجمعی در برابر مخالفان و دشمنان و استفاده از تغییر تاکتیک‌ها متناسب با تغییرات جهان می‌توانیم مقابله و مقاومت بهتری داشته باشیم و از کشور حراست کنیم.

او در باره برنامه‌‌هایش برای حمایت از کشورهای دوست در منطقه مانند عراق، گفت: منطقه و ثبات منطقه برای ما بسیار اهمیت دارد اگر بخواهیم از کشور حراست کنیم و بخواهیم از امکانات کشور بهتر استفاده کنیم بی‌شک بهترین راه و نزدیک‌ترین راه صادرات به کشورهای همسایه و دوست است اگر بخواهیم بهترین همکاری را در زمینه سیاسی داشته باشیم با همسایگان می‌توانیم همکاری داشته باشیم بنابراین اگر ثبات منطقه به خطر بیافتد این ناامنی به کشور ما هم می‌تواند سرایت کند.

روحانی تاکید کرد: اگر امروز شاهد امنیت در کشور هستیم به دلیل این است که وحدت ما به گونه‌ای است که شرایط امنی را در کشور شاهد هستیم اما تواننمندی ما در منطقه باید توانمندی کل منطقه باشد کل منطقه باید ثبات داشته باشد هم نیروهای خارجی باید مداخلاتشان را کاهش دهند و هم معضلاتی مانند تروریسم باید کمتر شود برای این کار حمایت ما یک ضرورت است و همواره دوستانمان را در شرایط سخت یاری می‌کردیم اما اگرکمک ما نبود شاید امروز شرایط عراق به گونه‌ای دیگر بود ما این کارها را هم برای ثبات منطقه و هم برای امنیت داخلی خودمان انجام دادیم و این کمک‌ها باید ادامه پیدا کند تا شاهد یک ثبات و امنیت در منطقه باشیم.

او در پاسخ به سوالی در مورد موضوع آلودگی هوا در کلان شهرها گفت: مساله زیست محیطی در سال‌های گذشته کمتر مورد توجه بوده و ما به نقطه شبه بحران رسیدیم. از منابع آب بی‌حساب استفاده شده و این منابع زیر زمینی افت کرده است. حق آبه تالاب‌ها مراعات نشده، سدهایی بدون مطالعه احداث شده و دریاچه‌های ما خشک شده‌اند. اولین تصمیم دولت یازدهم احیای دریاچه ارومیه بود. ما دیدیم این نعمت کشور در منطقه شمال غرب خشک شده و این نمکزاری که ایجاد شده با یک طوفان می‌تواند کشاورزی و زندگی چهارده میلیون جمعیت منطقه را تهدید کند. امروز  دریاچه تثبیت شده است. در هور العظیم هور خشک شده بود. البته ۷۰ یا ۸۰ درصد ریزگردهای ما مربوط به کشورهایی مانند عراق و عربستان و اردن است ولی یک مقدار مربوط به داخل است. ما باید کاری کنیم. باید تالاب‌ها و شن‌زارها را با درختکاری کنترل کنیم. مساله آلودگی هوا و اینکه خودرو‌ها باید شرایط بهتری داشته باشد و مصرف سوخت بهتر شود از مسائل دیگر است.

روحانی گفت: یکی از تلاش‌های خوب در آلودگی مساله تولید گاز بود. ما تولید گاز را در پارس جنوبی دو برابر کردیم و امسال مشکل گاز در زمستان نداشتیم بسیاری از نیروگاه‌ها از سوخت مایع بی نیاز شده ما به تغییر خودرو‌هایمان و نوسازی حمل و نقل و استفاده از ریل در کشور نیاز داریم این برای محیط زیست مفید است.  به ویژه با برقی کردن سامانه ریلی کشور. امسال شرایط از سه و چهار سال پیش بهتر است. اما اقدامات بیشتری باید انجام داد به ویژه برای کنترل آلودگی و ریزگردها.

او در مورد اینکه چه زمانی مردم را از فساد مطلع می‌کنید و اگر در نزدیکان خودتان کسی مفسد بود آیا باید دست قوه قضاییه باز باشد یا نه گفت: ما در مساله فساد بدون هیچ ملاحظه و خط قرمزی باید با فساد مبارزه کنیم.

رییس‌جمهور درباره مبارزه با قاچاق کالا گفت: یکی از افتخارات ما این بود که قاچاق کالا را از ۲۵ میلیارد تومان به نصف تقلیل دادیم همچنین فساد در گمرکات به نصف رسیده و معتقدیم دولت الکترونیک و نظارت مردم می‌تواند جلوی فساد را بگیرد.

روحانی با بیان اینکه ما در جامعه با دونوع فساد روبرو هستیم، گفت: یک نوع از فساد، فساد شبکه‌ای ست که باید برای آن برنامه‌ریزی داشتیم باشیم. شفاف‌سازی و دولت الکترونیک می‌تواند جلوی فساد شبکه‌ای را بگیرد. همچنین مردم باید در برابر قانون یکسان باشند. نوع دیگر فساد، فساد فردی است معتقدم نباید در هیچ موردی تا اثبات فساد نشده کسی را متهم کنیم یکی از مسائلی که امروز جامعه ما گرفتار آن است این است که برخی به چهارچوب‌های اخلاقی توجه نمی‌کنند و نام هر کسی را به عنوان این که این فرد تخلف کرده مطرح می‌کنند. ما باید نظارت را بیشتر کنیم و نظارت اطلاعات و دستگاه‌های نظارتی ما باید دقیق‌تر باشد همچنین باید افراد در برابر قانون مساوی باشند و هیچ تفاوتی نباید باشد.

او تاکید کرد: از نظر من هر کسی که در کشور ما از مسیر قانون فاصله بگیرد و فسادی را مرتکب شود هم دستگاه نظارتی و هم دستگاه قضایی باید با آن برخورد کند و تفاوتی را بین مفسدان قائل نشود. من هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارم.

روحانی در جمع‌بندی سخنانش نیز گفت: امروز شرایط انتخابات ما شرایط ویژه‌ا‌ی است و رقابت بین دو شیوه برای اداره کشور است یک شیوه، شیوه سخت‌گیری و برخورد خشن با مردم و استفاده از روش‌های مختلف فشار است و شیوه دیگر شیوه اعتدال و خردگرایی و استفاده از مشورت و نظرات مردم برای اداره جامعه است بنابراین یک رقابت اساسی برای اداره کشور وجود دارد و امیدواریم مردم بهترین انتخاب را داشته باشند
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۲۲:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۹:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۲:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۱:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۸:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۲۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۶:۰۹
 
 
کلمات کلیدی : روحانی، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات ۹۶
 
Slovakia
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۱۴:۲۰
دکتر روحانی عزیز شما هر ضربه ای خوردی از سیاستهای اقتصادی وزیر اقتصادتون خوردید..وعده های اقتصادی شما را با اصرار بر تک رقمی کردن تورم با سیاستهای انقباضی و تمرکز روی مالیات ستانی از آحاد مردم به کما برد و دیر نیست که هیچ مسولیتی نیز در قبال وضعیت اقتصادی فعلی قبول نکند.اگر همان سال دوم به انتقادات و عصبانیت طرفدارانتان توجه می کردید وایشان را با فردی مثل طهماسب مظاهری تعویض میکردید الان هم ملت راضی بودن وهم شما و رایتان نیز تضمین شده بود. (4310574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۱۶:۵۷
ایشان فقط 4 سال فرصت داشته که 3 سال ان در تحریمها گذشته. خیلی از سیاستمداران و دولتها اشتباههاتی داشته اند. مدیریت اقای قاایباف در شهرداری و اقای رییسی در مسولیتهایی که داشته خالی از اشتباه نبوده. اما دولت اقای روحانی در بسیاری زمینه ها نقاط قوتی داشته که رقبایش بی بهره اند. تعامل با دنیا و ازادیهای مدنی و ازادی رسانه ها قانونمداری انضباط مالی ایجاد ارامش در کشور کنترل تورم. این موارد می تواند زمینه ساز پیشرفت کشور در اینده نزدیک گردد.
مخالفان روحانی می گویند او پرکار نیست. اولا که این مساله جای شک دارد. بر فرض مثال که صحیح باشد و تمامی وزرا و معاونان و مدیران روحانی افرادی تنبل باشند. باید گفت که پیشرفت کشور بیشتر از انکه نیاز به پرکاری داشته باشد نیاز به عقلانیت در مدیریت دارد. اقای احمدی نژاد در سفرهای استانی کلی طرح مصوب و به اجرا دراورده. اما بسیاری از این طرحها که کارشناسی شده نبوده علاوه بر هدر دادن سرمایه خود به معضل تبدیل شده است مثل احداث سدها که باعث خشک شدن دریاچه ها و تالابها شد (4311936) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۷:۳۲
داداش من، طهماسب که بدرد دوران قبل می خورد که آغاز نابودی اقتصاد کشور بود خداروشکر که آقای روحانی تیم اقتصادی قوی روی کار آورد و سبب کنترل تورم شد. حالا شما از کاهش تورم ضرر کردی و مثل سابق یه شبه ثروتت 2 برابر نشده که نباید قصه بسازی!!! (4312030) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۱۶:۰۵

فرار به جلو فرافکني طلبکار بودن

دريغ از يک عملکرد درست

وعده ديدار ما انتخابات با اتمام اين دولت رکود (4310581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۳۶:۲۴
بازهم از بقیه بهتر است .چون دوتا نامزد دیگه نقشه و برنامه های خطرناکی برای اقتصاد کشور دارند که ظاهر پر رنگ و لعابی داره درست مثل محموداحمدینژاد (4311838) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۰:۰۳
واقعا روحانی اصلح است (4310593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۱۲:۴۵
روی چه حساب؟! و به چه دلیل؟!
اگر بر اساس ملاک های امام و رهبری باشد در موارد متعددی روحانی از این ملاک ها فاصله گرفته است.

اگر از جهت ایجاد وحدت ملی باشد روحانی مردم را مقابل هم قرار داده است،

اگر از جهت منافع ملی باشد قرارداهای روحانی به قدری برای کشور زیانبار است که آنها را محرمانه کرده اند

اگر از جهت کار و خدمت به مردم باشد که روحانی ۴ سال کشور را تعطیل کرد ،

اگر از نظر مبارزه با فساد و اشرافیت باشد، اشراف و قارون های ثروت و رانت خواران و نجومی خواران و اختلاس گران در اطراف او لانه کرده اند

بله نجومی بگیران و اختلاس گران صندوق فرهنگیان و اشراف قارون ثروت روحانی را برای حفظ منافعشان اصلح می دانند. (4312072) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۱:۳۱
تعاریفی که قالیباف از انقلابی بودن ارائه داد را خیلی پسندیدم.
انقلابی کسی است که برای مردم کار انجام می‌دهد.
انقلابی کسی است که دغدغه مردمی را که در فقر به سر می‌برند درک کند.
انقلابی نمی‌تواند بگوید نداریم و نمی‌شود بلکه انقلابی می‌گوید داریم و می‌شود. (4310598) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۱:۳۸
پس چرا تا الان قالیباف تو این 12 سال شهرداری تو تهران هیچ نشونه ای از این انقلابی بودن مورد پسند شما نشون ندادن؟ (4311887) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۰۰:۵۵:۰۱
جناب عینک بزن تا ببینی! (4313093) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۲:۰۲
جواب اظهارات بی منطق ایشان را قبلا آقا داده اند که بارها گفته اند به فرزندان انقلاب و بسیجی ها نگویید افراطی!!!


افراطی کسانی بودند که زمانی اول انقلاب بیشترین افراط رو داشتند و الان در آمریکا و کشورهای اروپایی نظریه های روشنفکری برای جمهوری اسلامی و مردم می پیچند (4310599) (alef-13)
 
من انقلابیم و در برابر 4 درصدیها فریاد میزنم
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۲:۱۱
روحانی مثل کسانی که تازه بیدار شده اند !! دائما" میگوید ما باید ما باید !!!!!!!
هر چه میگویند چه کردی ؟ میگوید ما باید !!!!
واقعا" ما با یک پدیده ای روبرو هستیم که به دوربین نگاه میکنند و دروغ میگویند !!!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ضمنا" وقتی 4 درصدی ها خون ملت را میمکند ، باید هم فریاد کشید و از صدر به زیر کشید شما را (4310600) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۷:۵۵
پس دولت بعدی بصورت آهسته خطاب به منتقدین الفاظی مانندبروبه جهنم.بی شعور.بزدل.لرزان آفریده شده. بکارخواهندبرد (4310612) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۸:۳۹
برای کاهش تنش با دنیا و جذب سرمایه خارجی و دریافت تکنولوژی روز تولید و ایجاد اشتغال پایدار ، فقط روحانی (4310619) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۰:۱۱:۰۴
بنده ی خدا اونا بیکارن به شما تکنولوژی بدن؟؟
این حرفای ساده انگارانه چیه میگید آخه
تا زیر ساختها و سیستم مالیاتی و حتی برخی مواد قانونی تغییر نکنه هیچ سرمایه گذاری صورت نمیگیره (4312566) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۳۱:۴۷
انقلاب براي ايجاد عدالت اجتماعي و حقوق مدني بود و انقلابي كسي كه در جهت عدالت ورفاه جامعه كار كند نه شعار انقلابيگري بدهد و عملش عكس اهداف مردمي انقلاب باشد (4310633) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۳۵:۱۸
تفاوت روحانی در مناظره با روحانی در حال سخنرانی نه در منطق هست نه در تحلیل و نه در صداقت .
او همیشه و همه حال بی منطق ، بد تحلیل و نا صادق صحبت می کند .

اما یک تفاوت فیزیکی در مناظره با سخنرانی روحانی وجود دارد و آن تفاوت، لرزیدن دستان او می باشد.

روحانی در مناظره می لَرزد و در سخنرانی می تازد (4310641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۰:۴۳
یسیر حرف های کلیه ای و نخ نما شده ... (4310658) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۱:۳۱
همه چیز گل و بلبل است . ملت دوباره به من رای بدهند (4310663) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۳:۴۸
انقلابی یودن یعنی دختر فلان کس جنس قاچاق وارد نکنه
برادرش اهل رانت و برخی قضایا نباشه
انقلابی یعنی روزی ده ساعت بیشتر از دو ساعت به کار مردم رسیدگی کنه
بدونه مردم گرسنه چی میکشن.
بدونه گرسنگی یعنی چی (4310675) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۸:۱۴:۲۵
انقلابی بودن به شعار دادن نیست ، همه اینها که گفتی تهمت است برادر ، مسلما تیم اقتصادی روحانی خوب معنی گرسنگی می دونه برا همین تورم کاهش داده (4312307) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۹:۰۰:۲۰
قاچاقچی بودن دختر وزیر دروغ بود و قاضی هم تایید کرد. برادر عزیزم توکلی که به او علاقمندم درباره ی چنین دروغ هایی که در سایت الف منتشر شد باید روز قیامت جوابگو باشد. (4312410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۳:۵۳
تو تهران 35 درصد محبوبیت داری اینجا بالاتر از جاهای دیگه اس تازه
این رو یه منبع موثق گفته (4310676) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۱:۰۲:۲۹
میشه منبع "" موثق"" رو اعلام کنید ! (4312647) (alef-13)
 
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۸:۱۵
افتخار ما اقایی روحانی.ما هرگز به عقب باز نخواهیم گشت به امید خدا (4310694) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۲۴:۰۷
مگر مملکت را میشه از این عقب تر برد که شما بردید، کدام پیشرفت ؟؟!! رکود ؟؟!! گرانی؟؟!! بیکاری؟؟!! فقر بنیان کن؟؟!! (4312098) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۰۴:۰۶:۲۵
جدا میدونی معنی عقبگرد و عقب رفت چیه؟
عقب رفت یعنی دلار ۸۰۰ بگیری ۴۰۰۰ تحویل بدی
سکه رو ۸۰ هزار بگیری ۱۲۰۰هزار تحویل بدی
برنج ۱۵۰۰ تحویل بگیری ۱۲ هزار تحویل بدی
کجا بودی اونوقت تو چرا صدات در نمیومد حالا دایه دلسوز تر از مادر شدی
کارنامه اصولگرایی و مدیریتش کلا برا مردم عیان شده پس وقتی خواستی از عقبگرد حرف بزنی با دلیل حرف بزن
بنده به روحانی در دور قبل رای نداده ام و بیشترین فشار هم تو این مدت بر دوش کشیدم اما میدونم از کی ضربه خوردم اول از خودم که ۸۴ رای ندادم و دوم از معجزه قرن چه خوب بود یک سال دیگر دوران مدیریت طلایی اون آقا ادامه میداشت تا خودش از آشی که برا مردم پخته بود میچشدی صد حیف که .....به موقع در رفت و همه تقصیرها رو انداخت گردن نفر بعدی (4313245) (alef-13)
 
بی طرف
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۵۰:۳۷
احسنت بر رییس جمهور
به جای حمله کردن و انواع و اقسام توهین و اتهام و تخریب در حق بقیه.
از کاراشون و برنامه هاشون گفتن. کاش بقیه ام یاد بگیرن .
به فرموده بزرگان این چند روز پست و مقام ارزش این بی اخلاقیارو نداره.
سیاه نمایی برای کشوری که اینقد دولت و ملت دارن براش زحمت میکشن اصلا انصاف نیست. (4310702) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۳:۰۵:۰۹
کدام برنامه ها ؟ دو رئز دیگه مثل فیلم ئعده صد روزه حرفهایش را هم منکر نشه شانس اوردیم (4312903) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۵۳:۴۹
انقلابی بودن یعنی املاک نجومی را ... (4310710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۳۰:۰۳
ویلاهای نجومی!!!!!! (4312108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۵۴:۵۹
عمرا اگه دیگه بهت رای بدم (4310718) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۰۳:۱۲
یعنی اگر این روحانی پشت اصلاح طلبان موضع نمبگرفت 100 هزار رای هم نمی اورد (4310742) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۲:۵۳
خب این یعنی قدرت اصلاح طلبی (4311892) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۱:۰۳:۴۶
پس خودتم قبول داری مردم چی میخوان ! (4312648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۰۳:۴۳
من موندم روحانی چطور میخواد مردم رو جذب کنه ... هیچ چی در مورد آینده نمیگه فقط از وضعیت موجود دفاع میکنه (4310743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۱۵:۴۳
روحانی بیش از حد خنثی داره حرف میزنه (4310784) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۱۵:۵۸
تو برو به خودرو بگو Khodrov !!!
همشان بدون استثنا میگن باید بشه
پس کی میاین بگین شد، اینکارو کردیم؟ (4310785) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۲۰:۳۱
🤔چطورمیشود افزایش ۳برابری یارانه نزدیک انتخابات توسط روحانی اشکالی ندارد اما وعده افزایش یارانه محرومان از سوی دیگران ناشدنی و عوام فریبی میباشد!

اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.. (4310801) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۲۳:۱۶
زندگی در فقر را به گرفتن آزادی ام ترجیح میدهم. درود بر روحانی (4310811) (alef-13)
 
:-)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۲۸:۴۳
لازم به گفتن نبود...از بیست فرسخی هم معلوم بود شما با انقلابی بودن فاصله دارید
:-) (4310823) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۳۹:۱۸
جالب این سوالات سیاست خارجی و امریکا رو از قالیباف نمی پرسن،،فقط سولات ساده و اقتصادی میپرسن (4310844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۲:۲۱:۴۱
شما دنیاتون آمریکاس و نگاهتون به کد خدا (4312809) (alef-13)
 
Saeed
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۴۹:۴۹
درود به روحانی که بدون کوچکترین بی احترامی به رقبا، برنامه های خودشو ارائه کرد. قضیه این دولت شبیه آقای هاشمی رفسنجانی میشه که بعد از فوتشون ملت ایران تازه متوجه شدن چقدر تهمتهای بزرگی بهشون زدن و چه خدمات بزرگی اون مرحوم انجام داده بود. (4310869) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۳۵:۰۷
این خدمات بزرگ به جیب پزشکان نجومی و مدیران نجومی و اختلاس گران صندوق فرهنگیان شد ما که خدمتی ندادیم فقط هرماه دلهره داریم که یارانه امون قطع نکنند (4312116) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۱:۱۵:۵۵
از هاشمی هم خدمت آنچنانی ندیدیم حتما تورم50 درصدی یادت رفته یا ترویج اشرافی گری، افزایش فاصله تبغاتی، سه برابر شدن و سوخت زمان هاشمی و ...
خیلی از چیز هایی که میگویی تهمت راست حتی بعد از مرگش میگم (4312673) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۰:۵۲:۰۴
سوالهاي خوبي پرسيده نميشه ، سوالها همش شعاريه و كلي گويي (4310879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۰:۲۱
سوالها به انتخاب خودشون بوده جناب! (4312015) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۱:۵۲:۲۳
اگر همه به قانون عمل کنیم ، تمام مشکلات داخلی حل میشود ، باعمل به قانون نقاط قوت و ضعف قوانین هم مشخص میشود ، اگر قانونی ناکافی و یا شفاف نباشد ، قوه مقننه براحتی قادر به اصلاح و تدوین قانون است
امیدوارم که همه عامل به قانون و در برابر قانون متواضع و برابر باشیم
خیلی از مشکلات در این است که افرادی خود را ورای قانون میبینند ، بعنوان مثال مشاهده میکنیم که عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی در سال چند هزار کشته و چه قدر خسارت مالی ایجاد می کند
رای من روحانی است ، با امید به رفع کم و کاستی در دولت روحانی (4310960) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۲:۲۴:۵۴
شما بهتره برای 4 سال بعدی انشا نخونی املایی که نوشتی رو نگاه کن (4310979) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۲:۵۶:۴۲
با افتخار به دکتر حسن روحانی رای میدهم (4310990) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۵:۵۷:۲۸
دقیقا مثل برخورد با حسین فریدون بقول قالیباف با پدیده عجیبی روبرو هستیم راست راست در لنز دوربین نگاه می کنند و دروغ می گویند (4311024) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۱:۰۸:۱۳
دروغ رو کسی میگه که اول بدون مطالعه اعلام میکنه از خونه یه وزیر پوشاک قاچاق کشف شده بعد پلیس اعلام میکنه هیچ کالای قاچاقی در کار نبوده و برگه سبز گمرک رو داشته !!! پست و مقام و صندلی به چه قیمتی ؟؟؟ (4312654) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۶:۱۶:۰۱
دورد بر اصلاحات و اعتدال... رای ما دکتر روحانی (4311029) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۶:۲۴:۵۹
فریاد زدن برسرمخالف را چرا.ولی برسرد‌شمن را نه.
این عملکرد شما ست.
به جهنم فرستادن مخالف.
و...
تا
خورد کردن دهن کارگران . (4311034) (alef-13)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۰۲:۳۲
کاش در این چهار سال تحرکی برای اقتصاد و از بین بردن فقر داشتی اکثر وزیران جنابعالی فرسوده و برخی طرفداران اشرافگری هستند (4311076) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۱۱:۴۵
انقلابی بودن عمل کردن است که باز شما از آن فاصله دارید. (4311087) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۱۸:۲۸
روحانی ما از شما حمایت می کنیم با توکل به خدا وعده ها را عملی کن ایران را آباد کنیم (4311093) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۳۵:۴۲
رای من روحانی (4311111) (alef-13)
 
فرهاد
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۰:۰۵
درود بر روحانی...واقعا وقتی دیشب به سئوال مجری که پرسیده بود که چطور جلوی تهاجم و نفوذ امریکا می ایستید جواب داد ناخوداگاه بخدا ناخودآگاه بلند شدم براش دست زدم....لطفا لطفا لطفا دقت کنید چی گفت... باید برا امریکا هزینه نفوذ و حمله رو روز به روز بیشتر کنیم,بعد ترامپ و پاره کردن برجامو مثال زد که همه دنیا به جز رژیم صهیونیستی جلوش ایستادن و بهش تذکر دادند....واقعا به این میگن بینش سیاسی (4311122) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۹:۱۱:۱۴
آفرین روحانی (4312444) (alef-13)
 
omid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۸:۱۲:۱۶
درود بر طرفداران ضد خشونت (4311143) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۸:۲۹:۱۵
یه جوری حرف میزنه انگار برای اولین باره کاندید داره میشه،انقلابی که هست،قرار هم هست با فساد مبارزه کنه،خوب هم که فریاد میکشه،پس انقلابی تر از خودش کسی نیست!!!!!!!!!!!! (4311156) (alef-13)
 
حامد
Belgium
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۸:۴۱:۴۶
وقتی به اعترافات حسین دهباشی کارگردان چهار سال پیش فیلم تبلیغاتی آقای روحانی نگاهی می اندازی متوجه می شوی چگونه با افکار واحساسات ملت بزرگ ایران بازی می کنند. (4311175) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۸:۴۱:۵۹
در نبود آقای دهباشی کی این حرفارو به روحانی دیکته میکنه !؟؟ (4311177) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۸:۵۸:۰۰
حرف های عجیبی میزنه آقای روحانی! فریاد زدن هم گاهی اوقات کاملا لازم و منطقی و قابل تحسین است. (4311198) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۹:۰۰:۴۷
بای بای روحانی (4311200) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۹:۴۷:۰۵
میشه با داداشت مبارزه کنی؟ (4311275) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۹:۵۵:۴۴
نمیدونم چرا روحانی در مورد شغل و بیکاری زیاد صحبت نمیکنه، اوضاع خیلی وخیم هست، من خودم به روحانی رای میدم ولی روحانی باید بیشتر در أین مورد و روش بهبود اقتصاد صحبت کنه، نباید مرتب بگه که اوضاع خوب هست، اوضاع اقتصادی اصلا خوب نیست (4311284) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۰۷:۱۵
امید می ماند (4311300) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۲۵:۲۶
دوره تمومه
تموم (4311339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۲۹:۳۸
" خط قرمزي براي مبارزه با فساد ندارم " ..... جناب رئيس جمهور !!
البته مي شود اين جمله را اين جور هم بيان كرد : " خط قرمزي براي مبارزه با فساد "نداشتم " و يا كم داشتم ، و يا خيلي نداشتم ، و يا اصلاً نداشتم " ! .... از " ندارم " تا " نداشتم ، تفاوت از زمين تا آسمان است !!... چي برادر ؟! ... جناحي ؟ !! نه تصدقتم ! بنده جزءهيچ جناح و دسته و گروه و حزبي نيستم !! ...فقط يك انتقاد خير خواهانه !! ... باور كن كه همين و همين !! (4311345) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۳۷:۲۲
طرح وال استریت قالی باف (96٪)در ایران جواب نمی دهد نظام اسلامی در طول مدت عمر خود هرچند ضعف هایی داشته اما خدمات زیادوارزنده ای که در هیچ جای جهان دیده نمی شود د به محرومان جامعه داشته و بی توجهی به این امر ظلم به نظام است.وخلق چنین اصطلاحات آمریکایی تهمت به نظام است. (4311366) (alef-13)
 
فاطیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۴۰:۲۵
حسین فریدون حالش خوبه؟ (4311376) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۴۳:۰۴
لازم نیست بگی
معلومه از انقلابی بودن فاصله داری (4311386) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۰:۴۹:۲۷
" خوشحالم كه همه كانديداها نسبت به برجام متعهد هستند !! .... جناب روحاني !!
ميگم نكنه جناب روحاني مطمئنه كه دو باره " بر جاي " خود ابقا مي شود ، ... و يا شايد هم از ديگر نامزد ها مي خواهد كه همگي متعهد شوند كه او بر جايش باقي بماند ... از كجا ميدانم ؟!
خب معلومه برادر !! از آنجا كه مي فرمايد : " خوشحالم كه همه كانديداها نسبت به بر جام "
يعني نسبت به اين كه بنده برجام ... يعني بر جاي خود هستم !! متعهد هستند ؟!! ... ميگم يعني
ميشه كه ساير نامزدها چنين تعهدي ... ؟!! ... بله ؟!! (4311402) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۳:۱۸
روحانی باید در مورد مدرک تحصیلی لش توضیح بدهد (4311448) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۵:۰۷
با فردی مانند روحانی انسان احساس امنیت بیشتری می کند که خرد و تدبیر در تصمیمات حاکم است نه شعارهای بی پایه. (4311452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۱:۳۴:۵۶
(خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارم..)!!

اگر خط قرمزی داشتی که کار به اینجا ها نمی کشید
شما هیچ خط قرمزی برای فساد نداری و برای همین هیچ کاری به فساد اقتصادی نداری و در زمان دولت تو هر حرفه ای می تواند آزادانه هر کاری که دلش بخواهد به پشتوانه مسئولین و دولت شما بکند
از برادرت گرفته تا برادر معاون اول و تا دختر وزیر تا معاونان دیگرت که ذخیره ملی اند
ولی متاسفانه عده ای جماعت باز دورت جمع شده اند تا تو را به ریاست برسانند چون از تو بهتر برایشان نمی شود
آنوقت تو سرت گرم و دلت خوش که روی صندلی ریاست نشسته ای واسمت در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد آنها از غلفتت استفاده کرده به ثروت کشور می تازنند چه تازیدنی اینبار خیلی محکم تر و دقیق تر و برنامه ریزی تر شده

خب آن بالاها هم که می گویند ما در اجرائیات دخالت نمی کنیم یعنی اینکه هرکس هرچی کرد کرد تا ملت خودشان به سر کله هم نزنند و جلو گیری نکنند هرکس خواست هر چه خورد و هر برد، برد و خورد .
و شورای تائید کنندگان کشور هم که بخاطر مصلحت نگری و بپای صندوق رای آوردن جمعیت هر بی عرضه منفی را کنار چند نفر مثبت تائید می کنندو برخلاف سیره امیر المونین علی (ع) رفتار می کنند پس خیالتان جمع فقط کافی است که به همین روش بروید پیروز میدان خواهید بود آنوقت دنیا بکام شماست
آیا تائید کنندگان تو نمی دانستند که تو هشتاد درصد از وظایف خود و مطالبات بحق مردم را انجام نداده ای ؟ چطور چرا تو را باز تائید کرند تا بلای جان مردم نود وپنج درصدی بشوی و ذخیره های ملی و کشوری تو آن رمق باقی مانده را هم از جسم این مردم مظلوم بگیرند؟ (4311498) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۱:۴۷:۱۹
با سلام
برجام تبدیل به سند شده ایران نمی تونه قبول نداشته باشه کاندیدای بعدی هم مجبوره قبول کنه (4311522) (alef-13)
 
توپانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۰۷:۳۲
چه بشودنه!!! چه شده است.؟؟؟!!! (4311550) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۳۰:۳۶
گزینه ای جز روحانی نیست (4311581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۱:۳۲
خط قرمزی ندارم جز اطرافیان ! و همکاران و دوستان و ... بخدا راست میگم! (4311598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۰۸:۲۶
آقای روحانی «ما انقلاب نکردیم که در منزل 30 میلیاردی زندگی کنیم» (4311645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۵:۰۲:۳۷
الان منزل سی میلیاردی زندگی میکنی خوشبحالت. ناشکری میکنی.
در هرصورت من ترجیح میدم به روحانی رای بدم از بقیه عاقلتر کمتر دروغ گفته. با اینکه چهارسال هم ریس جمهور بوده در مقایسه با بقیه که مسئولیت کمتری داشتن.
از شعارهاشون مشخصه (4311891) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۲۰:۴۵
روحانی مچکریم (4311655) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۲۵:۱۴
دکتر روحانی رییس جمهور با 22ملیون رای در دور اول . (4311662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۵۷:۱۳
کم گفتی، شاید ماشین حسابت خراب حساب کرده ، روحانی
به اندازه اختلاس صندوق فرهنگیان، یعنی ۱۲۰۰۰ میلیارد رای میاره!!!!!!! (4312171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۳:۲۷:۰۴
اگر برجام اين همه حسن دارد چرا مفاد پيمان محرمانه است وبراى اكاهى مردم ازان رونمايى نمى كنيد با اجراى قرارداد پژو چند تارموى ان به روئيت مردم رسيده است (4311668) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۶:۳۲:۴۰
اگر انقلابی بودن فریاد زدن است، پس ما از آن فاصله داریم/
ما نفهمیدیم، بالاخره باید سر آمریکا فریاد کشید یا به اون لبخند زد؟!
آیا واقعا اگه مثلا برادر رییس جمهور هم سوء استفاده یا قانون شکنی کنه، مجازات میشه؟! (4312115) (alef-13)
 
از سار کاشان
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۹:۰۶:۰۷
انقلابیگری اگر به داد و فریاد باشه من از همه انقلابی ترم! (4312421) (alef-13)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۲:۰۸:۲۰
خدایی من که با اوضاع فعلی کشور و بین کاندیدا های منتخب گزینه ای بهتر از دکتر روحانی نمیبینم (4312790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۸:۰۱:۳۶
جهانگیری (4317098) (alef-13)
 
ایران بانو و ۹۹٪ مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۲:۲۱:۰۲
ما به افراد ملی گرا که منافع ملی و مردم ایران را در الویت قرار می دهند،رای می دهیم. (4312807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۸:۰۱:۵۹
باشه (4317101) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۰۰:۳۹:۲۱
برادر من لرزش دست روحانی به دلیل مصدوم شدن زمان جنگ تحمیلیه، تو فیلم های دیگه هم نگاه کنید متوجه میشید. چرا بیخود شانتاژ میکنید. یه کم منصف باشید. رای ما روحانی (4313065) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.