توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458224
استخدام ۴۰۰ مهندس بلک بری در فورد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۷
فورد ۴۰۰ مهندس شرکت کانادایی بلک بری را به منظور کمک به طراحی فناوری بی سیم در این خودروساز استخدام می کند.

به گزارش ایسنا، بلک بری و فورد در زمینه نرم افزار خودرو همکاری می کنند و تصمیم اخیر فورد، شراکت میان این دو شرکت را عمیق‌تر خواهد کرد.

به گفته سخنگوی بلک بری، با استخدام این تعداد کارمند بلک بری، شمار مهندسانی که در فورد در زمینه محصولات بی سیم فعالیت می کنند، دو برابر می شود.

بلک بری و فورد در اکتبر سال گذشته شراکت رسمی برای کار در زمینه فناوری‌های مربوط به خودرو را اعلام کردند. این توافق برای همکاری در طراحی قابلیت‌هایی مانند امکان ارسال دانلودهای نرم افزاری به صورت بی سیم به خودرو بود و همچنین احتمال همکاری در طراحی فناوری خودران را مطرح کرد.

واحد QNX بلک بری تلاش می کند در فناوری خودران به عنوان یک مهره کلیدی شناخته شود. به گفته سخنگوی بلک بری، هیچ یک از کارمندانی که به فورد منتقل می شوند، از بخش QNX نیامده اند.

بعضی از کارمندان کانادایی که شامل این طرح شده‌اند، اوایل سال میلادی جاری علیه بلک بری یک شکایت گروهی انجام دادند و این شرکت را متهم کردند در راستای این انتقال، پاداش پایان خدمت مناسبی به آن‌ها نداده است. اما بلک بری این شکایت را بی پایه و اساس خوانده و نسبت به آن اعتراض کرده است.

خبر استخدام ۴۰۰ مهندس بلک بری در فورد همزمان با اعلام دریافت ۱۵۴ میلیون دلار کمک فدرال و ایالتی برای کمک به حمایت از ۸۰۰ شغل در کارخانه موتور این خودروساز آمریکایی در ویندسور اونتاریو اعلام شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در شرایطی که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا فشار بر روی خودروسازان برای انتقال تولید به داخل کشور را مضاعف کرده است، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا تلاش می کند مشاغل صنعت خودرو در این کشور را حفظ کند.
 
کلمات کلیدی : بلک بری، فورد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.