توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393325
توضیح رئیس رسانه ملی درباره قطع سخنان رئیس جمهور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
رئیس سازمان صداوسیما: سریال معمای شاه یک سریال بسیار ویژه است؛ یعنی یک سریال مستند که تاریخ تحولات رژیم ستمشاهی است. برای اینکه ملت ایران و بخصوص جوانان که در آن زمان نبودند بدانند ماهیت رژیم شاه چیست. این سریال طراحی شده و به خوبی جلو رفته است.

به گزارش فارس، علی‌ عسکری در گفت‌وگویی درباره قطع پخش زنده سخنان رئیس جمهور از شبکه خبر و هجمه برخی رسانه‌ها به صداوسیما گفت: از ابتدا هم بنا نبود که سخنان رئیس جمهور به طور کامل روی آنتن برود. در حقیقت برنامه‌ریزی شده بود که در یک فاصله زمانی مشخص و تا قبل از آغاز اخبار، سخنان ایشان به صورت زنده روی آنتن برود. صحبت‌های آقای رئیس جمهور باید در باکس خبری می‌رفت و از ابتدا هم بنا نبود به صورت کامل پخش شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که مشکلات مالی سازمان صداوسیما حل شده یا خیر؟ پاسخ داد: فعلا به طور کامل حل نشده است ولی ما در این زمینه به آینده امیدوار هستیم.

علی‌عسکری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا شما در مدیریت کلان سازمان صداوسیما از نظرات رؤسای قبلی سازمان هم استفاده می‌کنید؟ عنوان داشت: بله. تا جایی که مقدور باشد از نظرات و تجربیات رؤسای قبلی سازمان صداوسیما استفاده می‌کنم.

رئیس رسانه ملی درباره سریال‌های الف ویژه هم توضیح داد: برنامه‌ریزی خوبی برای سریال‌های الف ویژه داریم و قطعا شاهد تحولات خوبی در این زمینه خواهید بود.

وی در پاسخ به این پرسش فارس که صداوسیما از برخی کارها مثل سریال «معمای شاه» حمایت و پشتیبانی نمی‌کنند؛ تصریح کرد: شاید در گذشته این صحبت درست باشد و آن طور که باید و شاید از این سریال در خود صداوسیما هم پشتیبانی و حمایت نشده است. ما برای فیلم‌های سینمایی هم تیزرهای فراوان پخش می‌کنیم ولی برای سریال معمای شاه آن طور که باید تیزر و تبلیغات نرفتیم. در آینده معاونت سیما تصمیم دارد که به طور ویژه روی این سریال کار کند و از این به بعد فضای رسانه هم تغییر خواهد کرد.

وی همچنین از پخش دوباره سریال «معمای شاه» از هفته دوم محرم خبر داد و گفت: از دهه دوم محرم سریال «معمای شاه» از ابتدا پخش می‌شود و تقریبا تا دهه اول دی ماه کل سریال به روی آنتن خواهد رفت.

وی ادامه داد: سریال معمای شاه یک سریال بسیار ویژه است؛ یعنی یک سریال مستند که تاریخ تحولات رژیم ستمشاهی است. برای اینکه ملت ایران و بخصوص جوانان که در آن زمان نبودند بدانند ماهیت رژیم شاه چیست. این سریال طراحی شده است و به خوبی جلو رفته و اگر مردم بتوانند آن را به طور مرتب و پیوسته ببینند مثل یک کتاب تصویری می‌توانند در جریان وقایع کشور قرار بگیرند. در این سریال میزان وابستگی رژیم شاه را و اینکه چطور سر کار آمدند و اینکه چطور بنا بوده، مردم ایران را اسیر کنند و منابع ملت ایران را به غارت ببرند و ملت ایران را عقب مانده نگه دارند و اگر مظاهری از تمدن جدید هم قرار است بیاید با وابستگی باشد و این موارد به خوبی در سریال بیان شده است.

علی‌ عسکری اظهارداشت: امیدوارم مردم تا اینجا از سریال استفاده کرده باشند و در آینده هم بتوانند از این بهتر استفاده کنند و برای اینکه مردم بهتر بتوانند بهره‌مند بشوند، اینکه هر هفته پخش شود؛ روند مناسبی نبوده و معاونت محترم سیما و عوامل تصمیم گرفتند با اینکه هنوز در حال تصویربرداری است، بعد از عاشورا می‌توانند پخش را از ابتدا شروع کنند و مردم بتوانند از آن بهره‌مند بشوند و در زمان مناسبی هم بازپخش خواهد شد تا یک دوره‌ای برای بازخوانی مقاومت‌ها و ایثارهای مردم ایران به رهبری روحانیت بزرگ و امام خمینی(ره) و رجال و بزرگان کشور که مبارزه کردند با رژیم ستم‌شاهی و آن را سرنگون کردند، مردم و جوانان به خوبی آن را ببینند و به گذشتگان خود مباهات کنند.

وی در پایان گفت: البته هنوز استکبار می‌خواهد که چهره رژیم شاه را تطهیر کند و تلاش می‌کند، صداوسیما در یک جنگ نرم است و مرتب علیه آن کار می‌شود و ما به آن وقعی نمی‌نهیم و امیدواریم که نیروهای انقلابی که در رسانه‌ها هستند در واقع گوشه‌های تاریکی که این سریال بیان نمی‌کند، بیان کنند. انقلابیونی که در زندان‌ها شکنجه شدند را به مردم معرفی کنند و امیدوارم که اهالی رسانه با هوشمندی در این باره قلم بزنند و بتوانند یک جشنواره‌ای بشود برای درک بهتر ماهیت رژیم شاه و ماهیت استکبار که هنوز هم برای جلوگیری از موفقیت‌های ملت ایران تلاش می‌کند و علی‌رغم میل آنها کشورمان پیشرفت بیشتری دارد.
 
کلمات کلیدی : صدا و سیما+علی عسکری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.