توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424726
پایان آذرماه به کجا سفر کنیم؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱
باغ شاهزاده ماهان یکی از باغ‌های تاریخی ایران است در پاییز زیباتر می‌شود. معماری و سردر و فواره‌های این باغ با دیگر باغ‌ها متفاوت و بسیار زیباتر است. این باغ در سال ۱۳۹۰ به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.

به گزارش فردا، حالا دیگر هوا سرد شده و باران و در بعضی شهرها برف مهمان خیابان هاست. چه چیزی بهتر از سفر رفتن در این روزهای زیبایی پاییزی می‌تواند باشد؟ هنوز قسمت‌هایی از ایران هستند که پذیرای آفتاب گرم خورشیدند. برایتان ۴ مقصد پیشنهادی آماده کرده ایم که برای ماه آذر می‌توانند گزینه‌های به جایی باشند. یکی از آنها را انتخاب کنید و سفر کنید. در ادامه این مطلب را به نقل از گردالی بخوانید.
 
 
 در آذرماه به کجا سفر کنیم؟

۱. روستای سرخ، ابیانه
ابیانه روستایی در شمال غربی نطنز است و بلندترین نقطه‌ی مسکونی ایران است. این روستای خوش آب و هوا پر از جاهای دیدنی است. آتشکده‌ی بسیار قدیمی، غارهای انبارمانند، سه قلعه، خانه‌های قدیمی و قدمت این روستا شما را شگفت زده خواهد کرد.
 
 
 در آذرماه به کجا سفر کنیم؟

۲. شیراز
حالا زمان خوبی برای شیراز گردی است. شیراز نیازی به تعریف ندارد و در پاییز حتی زیباتر هم می‌شود. باغ ارم، حافظیه، سعدیه، تخت جمشید و بسیاری مناطق دیگر که شیراز را همیشه خواستنی می‌کنند.
 
 
 در آذرماه به کجا سفر کنیم؟

۳. باغ شاهزاده ماهان، کرمان
این باغ که یکی از باغ‌های تاریخی ایران است در پاییز زیباتر می‌شود. معماری و سردر و فواره‌های این باغ با دیگر باغ‌ها متفاوت و بسیار زیباتر است. این باغ در سال ۱۳۹۰ به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.

این شهر تاریخی را در پاییز از دست ندهید. شهر پر از بازارها و مسجدهای قدیمی با شیرینی‌های خوشمزه نقاط زیادی برای دیدن دارد. از قنات‌های معروف گرفته تا آبشار و چشمه و آتشکده.
 
 
 در آذرماه به کجا سفر کنیم؟

۴. قشم
پاییز فصل خوبی برای دیدن این جزیره است. قشم هم برای خرید خوب است هم برای گردشگری و دیدن. ازآنجا که آب جنوب کشور زلال‌تر است این جزیره گردشگران زیادی را جذب می‌کند. از مهمترین مکان‌های این جزیره، دره‌ی عجیب و باستانی ستارگان و قلعه‌ی پرتغالی‌ها است.
 
کلمات کلیدی : سفر+مسافرت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.