نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484126
بالاترین حقوق را کدام مدیران می‌گیرند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
بررسی حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۵، از این حکایت دارد که مدیران شاغل در بخش نفت، گاز و پتروشیمی بیشترین حقوق را در کشور دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، تعدادی از کارشناسان در بررسی آمار و اطلاعات مربوط به حقوق‌های دریافتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان کشور در سه سطح مدیران ارشد، میانی و سطوح غیرمدیریتی اطلاعاتی را جمع‌آوری و مورد بررسی قرار داده‌اند که نتایج آن نشان می‌دهد مدیران ارشد حوزه نفت و گاز با دریافتی متوسط ۶.۹ میلیون تومان در هر ماه در صدر دریافت‌کنندگان حقوق قرار دارند.

همچنین مدیران ارشد حوزه کامپیوتر و نرم‌افزار با ۵.۵ میلیون تومان و حوزه عمران و ساختمان با ۴.۹ میلیون تومان در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. در سطح مدیران میانی صدرنشنیی با نظام بانکی است. مدیران میانی نظام بانکی به طور متوسط رقمی در حدود ۴.۴ میلیون تومان در ماه دریافتی دارند و بعد از آنها مدیران حوزه میانی نفت و گاز با ۳.۷ میلیون و مدیران صنایع مخابراتی و الکترونیکی با ۳.۵ میلیون تومان دریافتی ماهانه در رده‌های بعد قرار گرفته‌اند.

گزارشی که مجموعه ایران تلنت آماده کرده است نشان می‌دهد که در سطوح غیرمدیریتی کارمندان حوزه‌های سرمایه‌گذاری و بورس با حقوق ماهانه ۲.۸ میلیون تومان بیشترین دریافتی را دارا هستند. رتبه‌های بعدی به کارکنان بخش نفت و گاز و صنایع مخابراتی و الکترونیکی اختصاص دارد که در هر ماه به طور متوسط ۲.۴ میلیون تومان درآمد کسب می‌کنند.

تعیین منصفانه میزان حقوق در حالی که یکی از دغدغه‌های همیشگی کارفرمایان و متقاضیان کار به شمار می‌رود که  کارشناسان و تحلیلگران حقوق و دستمزد تاکید دارند در هر رابطه کاری کارفرما مشتاق است بهترین نیروهای کار را با کمترین حقوق جذب کنند و از سوی دیگر متقاضی کار نیز در تلاش است تا مهارت‌ها و تجربیاتش را با حداکثر میزان دریافتی در اختیار سازمان قرار دهد، اما به دلیل فقدان معیارهای قابل مشخص برای هر دو طرف دسترسی به توافق در این مورد بسیار سخت است. از سوی دیگر نبود مرجعی برای آگاهی از میزان رایج حقوق شاغلین کشور در رده‌ها، گروه‌ها و شرایط متفاوت شغلی امکان برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یا توسعه سازمان را برای کارفرمایان پیچیده‌تر می‌کند چرا که نمی‌توانند بودجه استخدام نیروهای انسانی مورد نیاز برای ایجاد یا توسعه سازمان را بررسی کنند. این مسئله برای شرکت‌های خارجی که قصد فعالیت در ایران را دارند مشکلات چندانی ایجاد کرده است.

این در حالی است که اخیرا رئیس سازمان امور اداری و امور استخدامی اعلام کرده است برای جذب هر نیرو در دولت در هر ماه حدود ۲.۵ میلیون تومان هزینه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی + حقوق نجومی
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۳:۵۰:۵۴
ظاهرا آقایان یادشان رفته حقوق کارکنان قوه قضاییه اعم از قاضی و کارمند را هم بررسی فرمایند!!! (4431703) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۳:۵۵:۵۶
چرا دروغ می نویسید. کارکنان معمولی دانشگاه الان سه میلیون حقوق می گیرند. کارکنان شرکت نفت که زیر هفت هشت میلیون نمی گیرن. بعد توقع داری مدیران نفتی 7 میلیون بگیرن (4431718) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۴:۰۵
مدیران بانکی که علاوه بر حقوق های نحونی پاداش های کلان از مجامع بانکی واز خود بانک و وام های قرض الحسنه سنگین وهم چنین رانت های تسهیلاتی (4431745) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۰۹:۵۷
دروغ است (4431768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۱۶:۳۶
6.9 میلیون تومان در ماه ! رقم خیلی بالاتر از این حرفهاست ! (4431785) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۸:۰۷
در شرکت نفت به بسیاری از کارکنان و مدیران بدون هیچ کار اضافی هرماه حدود 120 ساعت اضافه کاری پرداخت میکنند.این یعنی در شرکت نفت یک ماه 45 روز است ! (4431832) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۸:۵۹
همش دروغه
مدیران خیلی بیشتر دریافت میکنن (4431836) (alef-11)
 
بهرام
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۷:۲۳
حقوق 2.5میلیون تومان در جامعه حال حاضر که یک جوان میخواهد ازدواج کند و یک اپارتمان 60متری اجاره کند با این حقوق چکار میتواند بکند . انصاف هم خوب چیزی است که متاسفانه هیچکس ندارد !! (4431859) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۴۱:۰۱
آقا من یک راننده ام در آموزش و پرورش حقوق خالص دریافتیم با حق ماموریت و اضافه کار کلا حدود 2 میلیون تومان است برادر خودم در شرکت گاز راننده است با حق ماموریت و اضافه کار 16 میلیون تومان است اختلاف آخر تا کجا . (4431865) (alef-11)
 
محمد ایران منش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۴:۴۳:۰۴
در یک شرکت دولتی شاغل هستم، این شرکت دارای مدیر و سه معاون است که به الله قسم دانش و تجربه، جسارت و شهامت آنها در امضای اسناد و قراردادها از آبدارچی های شرکت بسیار کمتر است. بارها گفته ام که وجود آبدارچی و نظافت چی شرکت بسیار مفید تر از این مدیران سطح بالای شرکت است. متاسفانه امضای اسناد تعهدآور را بر گردن کارشناسان سطح پایین می ندازند و خود از زیر بار مسئولیت ها شانه خالی می کنند. مجموع حقوق ماهیانه مدیر و معاونین گرامی شاید به بیش از سی میلیون تومان برسد. جالب است که هر ماه اضافه کارهای 120 ساعت دریافت می کنند، این در حالی است که هر کدام دارای باغ و چندین ملک و آپارتمان هستند, تازه یارانه هم دریافت می کنند و تعداد بچه های آنها حداکثر دو فزرند است. خواهشاً وزیران گرامی و سازمان های نظارتی باید حسابرسی دقیق تری داشته باشند.
خدایا! مدیریت علی (ع) را سرمشق ما قرار داه.

با تشکر - محمد ایران منش (4431872) (alef-11)
 
ساده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۵:۵۸
همه میدانیم که این آمارها به هیچ وجه واقعی نیست و به نظر میرسد برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و تبعات آن مقیاس شده است. (4432082) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۶:۰۶:۳۸
براي مدير تواناي نفتي شش ميليون حقوق بالايي است؟بد نيس يه نگاهي به حقوق كارشناساي صنعت حوزه خليج فارس بندازيد ببنيد ده برابر ما ميگيرند با اونهمه تسهيلات. بيخود نيس همين سال پيش چهارده نفر از همكارانمون شغل رسمي رو رها كردند و به كشوراي عربي رفتند (4432083) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۶:۵۴
ای میزان حقوق هایی که در شرکت نفت و گاز و مخابرات و ... فرمودید متعلق به کارکنان است نه مدیران. مدیران نفتی و گازی ارقامی بسیار بالاتر از این ارقام را دریافت می کنند (4432176) (alef-11)
 
محمد
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۸:۰۷:۱۰
اینا همش دروغه بالاترین حقوق7میلیون....مثل قراردادهای صوری بازیکنان فوتباله (4432304) (alef-11)
 
شروند
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۹:۲۹:۰۰
یکی اول مدیر را تعریف کند؟ به کی می گن مدیر؟ واله ما هنوز موندیم مدیر کی هست و چ تعریفی دارد (4432426) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۹:۳۷:۳۶
این ارقام صحیح نیست . پرسنل عادی درنفت خوزستان بیش از این میگیرند با کلی مزایا. نیروهای فولاد و آب و برق هم حقوقشون بیش از این ارقام هست . (4432438) (alef-11)
 
Norway
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۹:۴۹:۲۸
وزارت بهداشت (4432462) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۲۰:۲۲:۵۵
با این حقوق برای مدیران توقع داری فساد و رشوه در ادارات نباشد ؟؟؟ (4432492) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۲۱:۴۳:۳۴
مردم رو چی فرض کردین خود وزیران حقوقشون رو 10 میلیون اعلام. کردن حالا خودرو مزایا و حق ماموریت وحقهای...بماند شورای شهر تهران که تازه شغل نمیدونن زیر 5 میلیون نیست اون رقمها که اعلام کردن خط فقر مسئولینه (4432574) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۲۱:۴۳:۳۶
سلام
الف جان

باالاخره سقف حقوق دولتی ها چقدر است (4432575) (alef-11)
 
حامد
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۲۲:۱۹:۵۶
ارشد نفت با ده سال سابقه در مناطق عملياتي جنوب دريافتي نا خالص ٣ و ٢٠٠ (4432609) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۲۲:۳۰:۴۷
مدیران حوزه بهداشت و درمان در کمترین حالت بالای ۵۰ میلیون تومان (4432613) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته