توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440962
«توافق اوپک» سرمایه‌گذاران را به آینده بازار نفت امیدوار کرد
به نظر می‌رسد اوپک توانسته است سرمایه‌گذاران نفتی را متقاعد کند که اقدام این سازمان در راستای کاهش عرضه نفت به بازار جهانی واقعی بوده است. مدیران پولی به شدت به آینده بازار نفت امیدوار شده‌اند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، اوپک سرمایه‌گذاران نفتی را متقاعد کرده است که این سازمان در راستای اجرای توافقات خود برای کاهش عرضه نفت به بازار جهانی قدم‌های نسبتاً خوبی را برداشته است.

با کاهش عرضه نفت از سوی تولیدکنندگان اوپکی، مدیران پولی به شدت نسبت به شرایط قیمتیی بازار نفت امیدوار شده‌اند. عربستان اعلام کرده است حدود 80 درصد از کل توافق صورت گرفته برای کاهش 1.8 میلیون بشکه‌ای نفت به بازار جهانی صورت گرفته است.

موسسه پترولوجستیکس نیز اعلام کرده است که طی ماه جاری روند صادرات نفت اوپک نزولی بوده است.

مایک ویتنر مدیر بخش تحقیقات کالاهای اساسی موسسه بانکی سوسیده جنرال در نیویورک گفت: همه نشانه‌ها تاکید می‌کند که کاهش قابل توجه نفت از سوی اوپک صورت گرفته است. تا هفته پیش ما اطلاعات خود را از تولیدکنندگان دریافت می‌کردیم اما به نظر می‌رسد آمار موسسات رهگیری نفت‌کش‌ها نیز آمار تولیدکنندگان را تائید می‌کند.

موسسه پترولوجستیک اعلام کرده است تا پایان ماه ژانویه عرضه نفت اوپک به بازار جهانی 900 هزار بشکه کاهش خواهد یافت که معادل 75 درصد کل کاهش عرضه نفت توافق شده در نشست 30 نوامبر اوپک است.

11کشور نفتی دیگر نیز پس از این توافق از آمادگی خود برای کاهش عرضه نفت خبر دادند.

عربستان سعودی، کویت و الجزیره از جمله اعضای اوپکی هستند که اعلام کرده‌اند بیش از میزان متعهد شده خود طی ماه جاری تولید نفت خود را کاهش داده‌اند.

روسیه نیز قصد دارد با سرعت بیشتری تولید نفت خود را کاهش دهد.

خالد الفالح وزیر نفت عربستان در سخنانی در روز 22 ژانویه تأکید کرد که شرایط به قدری مطلوب پیش می‌رود که احتمالاً اوپکی‌ها نیازی به تمدید توافق صورت گرفته در پایان 6 ماه نخست سال جاری نخواهند داشت.


 
 
کلمات کلیدی : نفت+نشست اوپک+قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.