توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451465
خدمت سربازی اجباری در سوئد احیا می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷
خدمت سربازی اجباری در سوئد احیا می شوددولت سوئد اعلام کرد، خدمت سربازی اجباری که در سال 2010 حذف شده بود، از تابستان سال جاری میلادی احیا می شود.

به گزارش ایرنا، پیتر هولتسویک' وزیر دفاع سوئد علت احیای خدمت سربازی اجباری را تحولات اروپا و از آن مهمتر تهدیدهای روسیه در همسایگی این کشور عنوان کرد.
 
وی گفت که وزارت دفاع سوئد در نظر دارد روشی جدید در خدمت سربازی اجباری و به نوعی استخدامی ثابت را برای اولین بار در نظام سربازی پایه گذاری و اجرایی کند.
 
بر اساس طرحی که قرار است امروز (پنجشنبه) در شورای وزرای سوئد مطرح شود، خدمت سربازی اجباری از تابستان سال جاری بار دیگر احیا خواهد شد و در این طرح مدت سربازی اجباری یازده ماه پیش بینی شده است.
 
تدابیر و طرح اولیه آن پیشتر توسط نمایندگان پارلمان سوئد به تصویب رسیده است. همچنین دولت چپگرای سوئد و مخالفان راستگرا بر سر این طرح توافق کرده اند.
 
این طرح، شامل حال شهروندان سوئدی متولد شده بعد از سال 1999 می‌شود.سوئد که بیش از 2 قرن است در خاک خود شاهد درگیری نظامی نبوده، سال 2010 خدمت سربازی اجباری را پس از این که این نوع جذب سرباز برای یک ارتش، نامناسب تشخیص داده شد، لغو کرد.
 
انتظار می رود با آغاز خدمت اجباری، سالانه چهار هزار جوان سوئدی به ارتش بپیوندند. تحلیلگران دفاعی اظهار کرده اند با توجه به کاهش تعداد داوطلبان و کمبود سرباز، این برنامه امری ضروری برای سوئد محسوب می شود.
 
هنوز از جزییات این طرح از جمله شرایط داوطلبان، میزان حقوق دریافتی و سایر موارد دیگر گزارشی از سوی مقامات سوئدی منتشر نشده است.
 
کلمات کلیدی : سربازی+سوئد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.