توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421963
چین ساقط کردن جنگنده میانماری را تکذیب کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
چین هر گونه دخالت در سقوط یک فروند جنگنده میانمار را تکذیب کرد و گفت که اصل و اساس این خبر نادرست است.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع چین در بیانیه ای که روزپنجشنبه منتشر کرد، آورده است که هرگز از موشک های چینی برای حمله به یک جنگنده میانمار استفاده نشده است.

گزارش های دریافتی پیشتر از این خبر می داد که یک جنگنده میانمار در جریان پرواز بر فراز منطقه مرزی در شمال این کشور هدف یک فروند موشک چین قرار گرفته و سقوط کرده است.

در همین حال وزارت دفاع چین در بیانیه خود تصریح کرده است که برخی به دنبال داستان سازی و انتشار شایعات خبری هستند و چین هرگز با موشک های خود چنین اقدامی نکرده است.

با این وصف این وزارتخانه خاطر نشان کرده که هزاران تن از مردم به دنبال درگیری های هفته های اخیر در مرز میانمار به سمت چین گریخته اند.

چین تاکید کرده است که این کشور همه تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مردم در مناطق مرزی به کار گرفته و گشت زنی هایش را افزایش داده و اردوگاه هایی برای پناهندگان درست کرده است.

وزارت دفاع و وزارت خارجه چین در بیانیه های خود از طرف های درگیری در میانمار خواسته اند فورا خویشتنداری نشان داده و درگیری ها را متوقف کنند.

در روزهای اخیر شماری از شورشیان بانیروهای دولتی در میانمار درگیر شده اند و گفته می شود که برخی از این گروه های مسلح در حمایت چین هستند و روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ به نقل از منابع مطلع آورده که آنها از سوی چین مورد حمایت مالی قرار گرفته اند ادعایی که چین تکذیب کرده است.

تاکنون دهها تن در جریان این درگیری های خونین کشته و زخمی شده اند و هزاران میانماری نیز در مرزهای جین پناه گرفته اند.
 
کلمات کلیدی : چین،جنگنده ،میانمار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.