نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411964
50 درصد بیماران سرطانی فوت می کنند/ ابتلای سالانه 95 هزار نفر به سرطان در کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی گفت: هرسال 95 هزار نفر به تعداد افراد مبتلا به سرطان در کشور افزوده می شود و متاسفانه حدود 50 درصد این بیماران فوت می کنند.

به گزارش میزان، محمدرضا قوام نصیری خاطرنشان کرد: متاسفانه تشخیص دیرهنگام بیماری سرطان باعث تحمیل هزینه های تشخیصی و درمانی فراوانی به بیماران و همچنین اقتصاد کشور می شود که در همین زمینه لازم است تدابیری برای غربالگری و تشخیص به موقع انواع سرطان اندیشیده شود و یکی از اهداف این کنگره آشنایی با به روزترین دستاوردهای علمی جهان در این حوزه است.

وی در ادامه از ثبت علمی آمارها براساس استانداردهای روز جهانی به عنوان یکی از اهداف این کنگره خبر داد و گفت: امیدواریم از این پس بتوانیم امار مبتلایان به سرطان را دقیق تر و براساس هر مورد درجمعیت یکصد هزار نفر ثبت کنیم.

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی از تشکیل مراکز جامع سرطان در ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر مبتلایان به سرطان مجبور هستند برای درمان و تشخیص بیماری خود به مراکز خصوصی یا دولتی اعم از مطب ها، کلینیک ها، بیمارستان ها یا انجمن های خاص مراجعه داشته باشند و گاه برای تشخیص یا درمان به مراکز متعددی مراجعه کنند که مشکلات خاص خودش را دارد و متاسفانه باعث اتلاف وقت و از دست رفتن زمان طلایی از اولین مرحله تشخیص تا شروع درمان بیماری می شود.

وی تاکید کرد: کمیته جامع ملی سرطان کشور پیگیری های لازم برای تاسیس، تجهیز و شروع به کار مراکز مورد نظر را انجام می دهد.

وی در ادامه افزود: در این کنگره تلاش می کنیم به راهکارهایی برای تشکیل مراکز جامع سرطان دست پیدا کنیم تا بیماران بتوانند از همه خدمات تشخیصی و درمانی لازم در یک مرکز برخوردار شوند.
 
کلمات کلیدی : سرطان+بیماری سرطان
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۰۹:۲۳:۲۱
خوش بحال دکترها (4008136) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.