توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345463
کشف زن مومیایی ۱۵۰۰ ساله و ادعای عجیب درباره کفش‌های او + عکس
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶
باستان‌شناسان یک مومیایی کشف کرده‌اند که به گفته محققان متعلق به یک زن است و با قدمتی ۱۵۰۰ ساله در کوه‌های «آلتا» در مغولستان پیدا شده است.

به گزارش تسنیم؛طراحان شرکت تولیدی لوازم ورزشی «آدیداس»(Adidas) مدعی شدند که کفش‌های به دست آمده از یک مومیایی تازه کشف‌شده در کوه‌های مغولستان شبیه چکمه‌ها و نیم‌بوت‌های این شرکت است.

 

بر اساس گزارش «راشاتودی»، این مومیایی به گفته محققان متعلق به یک زن است که قدمتی 1500 ساله دارد و در کوه‌های «آلتا» در مغولستان پیدا شده است.

باستان‌شناسان بقایای این زن را در کوه‌های آلتای مغولستان که بیش از 2800 متر (9186 فوت) از سطح دریا ارتفاع دارد پیدا کردند.

در کنار بدن مومیایی شده این زن که بوسیله یخ محافظت شده بود، تعدادی وسیله باستانی از جمله کتری آهنی، بالش، کت پنبه‌ای و یک اسب قربانی‌شده یافت شده‌ است.
محققان گفته‌اند که پیدا شدن یک قبر در نواحی سیبری پدیده‌ای در نوع خود نادر است.

یکی از باستان‌شناسان در این رابطه گفت:"این اولین باری است که یک جسد دفن شده متعلق به ترک‌های مغول در مغولستان و احتمالا در تمام آسیای مرکزی کشف شده است.
وی افزود: "این یافته ما را با عقاید و آیین ترکان مغولستان آشنا می‌کند".

بر اساس این گزارش تصویری از پای این جسد، توسط یک موزه مغولی منتشر کرد که موجب شده شرکت «آدیداس» نظریه عجیب و غریبی را در رابطه با آن ارائه کند.

این شرکت تولید پوشاک ورزشی مدعی شده است که این تصویر نشان می‌دهد که کفشی که در پای این زن مومیایی دیده می‌شود، دارای «سه خط» است که شبیه آرم تجاری این شرکت آلمانی است.

باستان‌شناسان می‌گویند که بقایای این مومیایی به فهمیدن جزئیات بیشتری درباره ریشه‌های تاریخی و فرهنگی درباره این زن و قبیله وی کمک خواهد کرد.

 
کلمات کلیدی : جسد، مومیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.