توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435869
آمار کشته شدگان یمنی به روایت سازمان ملل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۸
'جیمی مک گولدریک' هماهنگ کنند امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در یمن، شامگاه دوشنبه اعلام کرد که تاکنون 10 هزار یمنی کشته و بیش از 40 هزار نفر دیگر در جنگ این کشور زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط (ا.ش.ا)، جیمی مک گولدریک افزود: آمار کشته ها و زخمی ها جنگ دو ساله یمن به بیش از 50 هزار کشته و یا زخمی رسیده است.
هماهنگ کنند امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن که با شبکه خبری ABC آمریکا صحبت کرده، افزود: آمار قربانیان جنگ یمن از طریق مراکز بهداشتی و درمانی یمن جمع آوری شده است و این آمار ممکن است بیشتر هم باشد.
سازمان ملل متحد پیش تر از کشته شدن 4 هزار و 200 یمنی در تجاوز عربستان به این کشور خبر داده بود.
بسیاری از سازمان ها و مجامع حقوق بشری بارها عربستان و متحدان غربی این کشور را به خاطر تجاوز به یمن محکوم کرده اند و از کشورهای غربی و آمریکا خواسته اند تا فروش سلاح به این کشور را متوقف کنند. 
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد. 
 
کلمات کلیدی : یمن+جنگ یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.