توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502062
کدام خطرها قلب شما را تهدید می‌کند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز، گفت: با همکاری شهرداری منطقه ۱۱ و برپایی غرفه سلامت در بوستان نماز، به ۲۲۰ بازدیدکننده این غرفه، خدمات غربالگری بیماری دیابت، فشارخون و قلبی عروقی ارایه شد.

به گزارش میزان، عبدالحسین فرح بخش افزود: در این برنامه  قد، وزن، BMI(شاخص توده بدنی)، فشارخون و دور کمر افراد اندازه گیری و همراه با سابقه فردی و خانوادگی، افراد در معرض خطر شناسایی شدند .او ادامه داد: کارشناسان این مرکز، افراد دارای عامل خطر را با چگونگی کنترل این عوامل خطر آشنا کرده و به کارشناسان تغذیه مستقر در غرفه برای مشاوره تغذیه، ارجاع داده شدند.

فرح بخش، مهم ترین عوامل خطر ایجادکننده بیماری های قلبی عروقی را  تغذیه نامناسب، کم تحرکی، مصرف دخانیات، چاقی، فشار خون بالا، دیابت و اختلالات چربی خون عنوان کرد و گفت:  همه این عوامل ریشه در الگوی نامناسب زندگی دارند و بیشتر افرادی که هر ساله در جهان دچار حملات قلبی می شوند، دارای یک یا چند عامل خطر زمینه ساز بیماری های قلبی عروقی هستند، همچنین از هر سه نفر در کشور، دو نفر، یک یا بیش از یک عامل خطر بیماری های قلبی و عروقی را دارند، به طوری که با اصلاح شیوه های زندگی افراد و تغییر رفتارهای پر خطر، می توان تا 80درصد از شیوع این بیماری ها را کاهش داد.

مسوول بیماری های غیر واگیر مرکز شهدای والفجر، گفت: بیش از یک سوم بزرگسالان، شیوه زندگی کم تحرک دارند و نیمی از افراد، دچار اضافه وزن یا چاقی هستند که با پیشگیری اولیه، می توان به میزان زیادی ابتلا به بیماری قلبی و عروقی یا حتی دیگر بیماری های مزمن را کاهش داد، همچنین بسیاری از روش های زندگی کنونی، سلامت قلب و عروق مردم را تهدید می کند و زمینه ابتلا به سرطان و بیماری های ریوی را هم فراهم می سازد.
 
 
کلمات کلیدی : نارسایی قلبی، قلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.