توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266461
الميادين: آيت الله خامنه اي اظهارات اوباما را ناديده گرفت
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲
شبکه تلویزیونی المیادین بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را بازتاب داد.

به گزارش این شبکه،(آیت الله) سید علی خامنه ای در سخنرانی دیروز خود از چارچوب توافق لوزان میان ایران و کشورهای بزرگ سخن گفت و درباره جزئیات هشدار داد و تاکید کرد مذاکرات فقط درباره برنامه هسته ای است.

علی هاشم گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود: (آیت الله) سید علی خامنه ای رهبر معظم ایران در سخنرانی دیروز سقف مشخصی را برای پیش بینی ها درباره تفاهم هسته ای در نظر گرفت و تاکید کرد این تفاهم یک توافق نیست و مسئله الزام آوری در آن وجود ندارد بنابراین دلیلی برای مخالفت یا موافقت با آن وجود ندارد. رهبر معظم ایران تاکید کرد ایران هرگز خواهان توافق بد نیست و این کشور هرگز توهین به عزت و کرامت ایرانی ها را نمی پذیرد. (آیت الله) خامنه ای بر خطوط قرمز ایران در این مذاکرات که در گذشته نیز به اشاره کرده بود، تاکید کرد. وی تاکید کرد در صورتی که تحریم ها فورا لغو نشود هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت.

(آیت الله) خامنه ای اعلام کرد وارد جزئیات این مذاکرات نمی شود ولی نگرانی ها درباره حقه هایی است که ممکن است دشمنان در دل جزئیات قرار دهند. مخالفت با بازرسی از تاسیسات نظامی و توقف تولید صنایع نظامی از خطوط قرمز در این مذاکرات است.

سخنرانی دیروز (آیت الله) خامنه ای دارای پیامی روشن پس از اظهارنظرهای روزهای گذشته مقامات ایرانی و آمریکاست. مسئله قابل توجه در این است که (آیت الله) خامنه ای اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را نادیده گرفت. رهبر معظم ایران تاکید کرد هر گونه توافقی درباره برنامه هسته ای ایران و هر گونه لغو تحریم ها و هر گونه همکاری بین المللی با این کشور، حقی است که ایران با صبر کردن در برابر تحریم ها و با استفاده از مذاکره کنندگان حرفه ای خود به دست آورده است.

رهبر معظم ایران به این مسئله نیز اشاره کرد که مذاکره با آمریکا تنها درباره برنامه هسته ای است و تهران درباره مسائل داخلی، منطقه ای و بین المللی با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

وی تجربه کنونی مذاکرات را الگویی برای حسن نیت غرب و امکان گشوده شدن درب های مذاکرات در آینده اعلام و تاکید کرد در این مذاکرات هرگز مسئله ای به زیان دوستان در محور مقاومت وجود نخواهد داشت.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.