توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496565
اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه / گزارش به رئیس مجلس اعلام می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه حقوقی، فنی و مالی که از طرف رئیس مجلس تعیین شده بود، خبر داد و گفت: گزارش نهایی این کمیته به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس ماده 15 قانون نفت قراردادهایی که مدت ‌آنها بیش از پنج سال باشد لزوماً باید به صورت محرمانه به مجلس اعلام شود که این قرارداد هم مشمول همین ماده بود.

وی تصریح کرد: بنابراین ریاست مجلس برای اینکه بررسی دقیق‌تر و کارشناسانه‌تری در این مورد انجام شود، تعیین کرد که کمیته‌ای فنی، حقوقی و مالی کار بررسی این قرارداد را انجام دهد که این کمیته نیز که با محوریت کمیسیون انرژی، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و برخی از کارشناسان دستگاه‌های ذیربط تشکیل شده بود، در یک کار فشرده، جدی و تخصصی کار خود را انجام داده و به پایان رساند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: اعضای این کمیته تخصص و تجربه لازم را در این زمینه داشتند و به دو صورت شکلی و محتوایی قرارداد را مورد بررسی قرار دادند. به لحاظ شکلی یعنی انطباق آن با قانون نفت، مصوبه هیأت وزیران و برخی موارد قانونی دیگر، به صورت محتوایی هم بندهای قرارداد مورد بررسی قرار گرفته و انطباق لازم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین گزارش این کمیته که با محوریت کمیسیون انرژی تهیه می‌شود به صورت محرمانه به رئیس مجلس اعلام خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : نفت + نفت ایران + قرارداد گازی + ایران و توتال + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.