نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466063
ستاد انتخابات کشور: صداوسیما رویکرد متوازن و متعادلی نسبت به شش نامزد ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵
کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای از برنامه هایی که تحت عنوان آشنایی با نامزدها در رسانه ملی پخش می شود انتقاد کرد.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور،‌ عصر امروز ششم اردیبهشت ماه،‌ با صدور اطلاعیه ای روند رصد و پیگیری تخلفات انتخاباتی رسانه ها را تشریح کرد.

بنا بر این گزارش متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در خصوص روند پیگیری تخلفات انتخاباتی رسانه ها

نظر به اوج گیری فعالیت تبلیغاتی نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری و نقش خطیر رسانه ها در اطلاع رسانی این روند و با عنایت به تکلیف قانونی رسانه های برخوردار از منابع عمومی درخصوص پرهیز از تبلیغ له و علیه نامزدها و همچنین ضرورت  ارائه فرصت اطلاع رسانی برابر به هر 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری و با توجه به رصد دقیق عملکرد رسانه ها در این زمینه در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، به آگاهی ملت شریف ایران می رساند؛

1) تاکنون 61 مورد تخلف انتخاباتی 10 رسانه در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور رصد شده که در مراجع ذیربط حقوقی در حال بررسی و پیگیری است. بیشترین حجم این تخلفات مربوط به دو خبرگزاری از مجموعه های رسانه ای برخوردار از منابع عمومی می باشد که روند پیگیری برای رسیدگی به این تخلفات، در حال انجام است.

2) با کمال تأسف، برنامه هایی که تحت عنوان آشنایی با نامزدها در رسانه ملی تولید شده و از شبکه های مختلف رادیوئی و تلویزیونی صدا و سیما پخش می شود، رویکرد کاملاً‌ متوازن و متعادلی نسبت به شش نامزد محترم نداشته و علیرغم پیگیری بعمل آمده از جمله در نامه ارسالی رئیس ستاد انتخابات کشور به سازمان صدا و سیما، این روند اصلاح نشده و کماکان، احساس جهت گیری و سوگیری خاص را در بیننده یا شنونده بر می انگیزاند. فلذا لازم است مسؤولان محترم رسانه ملی، فوراً با توقف پخش این برنامه ها، نسبت به اصلاح سریع این مشکل اقدام کنند. بعلاوه پیگیری های کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در این موضوع از طریق کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دنبال خواهد شد.

3) به منظور استفاده از هم افزایی ستادهای مرکزی تبلیغات نامزدهای محترم برای رصد عملکرد رسانه ها در اجرای مقررات قانونی مرتبط با انتخابات، در نامه ای به ستادهای یاد شده، درخواست شد موارد رسانه ای نقض قانون از سوی رسانه ها یا سایر ستادهای تبلیغاتی را به کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور ارسال فرمایند.

4)  برای پیشگیری از بروز تخلفات رسانه ای، راهنمایی های لازم در قالب اطلاعیه مورخ 4 اردیبهشت کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، در اختیار عموم اصحاب رسانه و مردم شریف قرار گرفته است که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به آدرس www.moi.ir  و لینک مستقیم مجازی به
آدرس https://t.me/moinews/2027   در  کانال مجازی moinews@ در دسترس مخاطبان قرار دارد.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور
 6 اردیبهشت ماه 1396
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۰۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۸:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۲۲:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۸:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۲۳:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۲۰:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۲۱:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۲۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۰۶:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : ستاد انتخابات کشور+تبلیغات+انتخابات ۹۶
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۲۰:۱۲:۳۸
بسیار توصیه ی بجایی بود
سالهاست صدا و سیما هر کس را که نمی پسندد تضعیف می کند و هر کس را که میخواهد بالا می برد.... (4286814) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.