نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 128662
دیوان عالی، محکومیت الیاس نادران را رد کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۱
دیوان عالی کشور حکم دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر محکومیت یکی از نمایندگان تهران به اتهام افترا به معاون اول رئیس جمهور را تائید نکرد.

به گزارش فارس، چندی پیش شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران در پی شکایت محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس ‌جمهور از الیاس نادران، این نماینده مجلس را به اتهام افترا مجرم شناخت اما این پرونده با اعتراض نادران به دیوان عالی کشور ارسال شد.

دیوان عالی کشور با طرح ایرادی حقوقی پرونده مذکور را به دادگاه بدوی بازگرداند تا رفع نقص شود؛ ایراد دیوان این است که شکوائیه اولیه توسط نمایندگی قضایی اداره کل حقوقی نهاد ریاست جمهوری به عنوان شاکی مطرح شده که به دلیل قانونی نبودن سمت شاکی در ابتدا، محمدرضا رحیمی یا وکلای او باید از نادران شکایت کنند.

از سوی دیگر وکلای رحیمی معتقدند شکوائیه اولیه با رعایت مبانی قانونی طرح شده و دفاع مکرر آنها از موکلشان و پیگیری موضوع و ارائه استدلال در جریان محاکمه به معنی تائید شکوائیه اولیه است و وجود یک نقص به ماهیت پرونده لطمه نمی زند و بر رای دادگاه بدوی اصرار دارند.

در عین حال دیوان عالی کشور رای صادره شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر محکومیت نادران به اتهام افترا به معاون اول رئیس جمهور را تائید نکرده و پرونده را برای رفع نقص به شعبه مذکور بازگردانده است.

لازم به ذکر است؛ الیاس نادران که بارها در سخنانش مدرک تحصیلی فوق‌ لیسانس و دکترای محمدرضا رحیمی را "نامعتبر" خوانده و او را متهم به ارتباط با شبکه فساد اقتصادی موسوم به "خانه فاطمی" کرده بود، از اتهام نشر اکاذیب تبرئه شده که البته وکیل رحیمی خواستار تجدیدنظر در این زمینه شده‌ است.
 
حمید گودرزی
۱۳۹۰-۰۸-۱۶ ۱۳:۰۳:۱۵
چه بسا نادران با توجه به نداشتن سمت حقوقی شاکی مدارک و دفاعیات کافی و وافی را به دادگاه های مربوطه ارایه ننموده است ! زیرا وقتی کسی سمتی در پرونده ندارد یا ذی نفع در پرونده نیست چرا باید اورا جدی گرفت ؟! (526822) (moderator4)
 
۱۳۹۰-۰۸-۱۶ ۱۷:۲۰:۰۸
حالا که نادران تبرئه شد چرا با رحیمی برخورد نمی شود؟

مگر تبرئه شدن نادارن این معنی را نمی دهد که ادعاهایش درباره رحیمی درست است؟ (526961) (moderator4)
 
حمید گودرزی
۱۳۹۰-۰۸-۱۶ ۲۲:۴۷:۳۹
حکم مربوطه از سوی دیوان نقض شده است یعنی که انگار علیه آقای نادران شکایتی طرح نشده است لذا باید دید آقای رحیمی مستقیما یا بواسطه وکیل رسمی شکایت مورد نظر را در دادگاه بدوی دنبال می کند یا نه؟! و اگر کرد در آن صورت آقای نادران چه واکنشی نشان خواهد داد ؟! که البته به نظر میرسد دعوی آقای رحیمی فعلا مسکوت باقی بماند زیرا همین که شاکی آقای نادران فاقد سمت حقوقی بوده نشان میدهد آقای رحیمی از ابتدا و به دلایلی مایل نبوده خود را بصورت مستقیم وارد دعوی نماید! ... بنابراین باید در نظر داشت که آقای نادران تنها علیه آقای رحیمی موضوعی را طرح مساله یا روشنگری نموده است و این بر مسئولین ذی ربط است که موضوع مورد ادعای آقای نادران را به جهت تنویر افکار عمومی هم که شده است پیگیر شوند ... (527155) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۱۶ ۱۷:۴۱:۲۹
نزديك به 50% مدارك مديران دولتي كشكي است (526980) (moderator4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۱۶ ۲۰:۱۳:۴۹
حالا یک سوال پیش میاد. اقایه نلدران از اتهاماتی که درباره اقایه رحیمی مطرح کردن و گفتن. که ایشون مدرک تحصیلیش جعلیه و در شرکت. بیمه ایران اختلاص کرده اقایه رحیمی هم شکایت کرده. که اقایه نادران تهمت زده و افترا بسته دادگاهم. طبق مدارک رسیدگی کرده گفته که اقایه نادران دروغ نگفته اینجا جالب میشه وقتی اقایه نادران طبق تحقیقات دادگاه راست گفته پس چرا اقایه رحیمی همچنان ازاده و هیچ اعلام جرمب علیهش نشده؟ راست. و حسینی میگم بالاخره یگی این وستدروغ گو. وخلاف کاره یا مجلس دروغ میگه یا قوه قضاییه یا رحیمی حالا شما بکی اعتماد میکنی؟ اصلا نهن نیست که این سایت. نظر مخالفین رو بذاره یا نذاره. مهم اینکه اگه واقعا. اسلام چهرچوب برایه کاراشون باشه نباید یک سال پرونده به. این مهمهی طول بکشه (527071) (moderator22)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.