توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508561
حمله خرس به یکی از اعضای شورای روستای ترجنلی گالیکش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
 ایسنا نوشت:رییس پارک ملی گلستان اظهار کرد: یک قلاده خرس قهوه‌ای که رو گذشته به روستای ترجنلی از توابع شهرستان گالیکش نزدیک شده و یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا را زخمی کرده بود، توسط ماموران یگان حفاظت پارک ملی گلستان زنده‌گیری شد.

سیدمهدی کوچک با اعلام این خبر گفت: صبح روز یکشنبه با دریافت خبری مبنی بر نزدیک شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای به حاشیه روستای ترجنلی، ماموران یگان حفاظت پارک ملی گلستان در محل حضور پیدا کرده و خرس را مشاهده می‌کنند. اما این حیوان با مشاهده ماموران فرار می‌کند و تلاش برای گرفتن این حیوان بی نتیجه می‌ماند.

وی افزود: روز دوشنبه با تماس یکی از اعضای شورای این روستا مبنی بر مشاهده مجدد این حیوان، ماموران به محل مراجعه و با استفاده از دستگاه پرتاب دارت بیهوشی اقدام به بیهوش کردن حیوان می‌کنند.

کوچک ادامه داد: تذکرات لازم برای نزدیک نشدن به این حیوان داده شد اما با وجود اتخاذ اقدامات امنیتی، متاسفانه حیوان قبل از بیهوش شدن دست چپ یکی از ساکنین روستای ترجنلی به نام عبدالله باکیده عضو شورای روستای ترجنلی را که به این حیوان نزدیک شده بود، زخمی کرد.

رییس پارک ملی گلستان اضافه کرد: این فرد بلافاصله به بیمارستان مطهری گنبد کاووس منتقل و تحت درمان قرار گرفت و در حال حاضر وضعیت عمومی وی خوب است.

وی با اشاره به زنده گیری خرس، گفت: این حیوان برای بررسی‌های بیشتر در صورت وجود بیماری به مرکز نگهداری حیات وحش گناره منتقل شد.
 
کلمات کلیدی : حمله خرس + استان گلستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.