نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508066
ادعای خسرو معتضد: فیلم اصغر فرهادی کپی یک فیلم خارجی بود!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
معتضد گفت: در حال حاضر سینمای ایران به شدت دچار ابتذال شده است. فیلم هایی مانند "پنجاه کیلو البالو"، "آس وپاس" و "من سالوادور نیستم" .

خسرو معتضد گفت: البته یک دوره کوتاهی بعد از انقلاب سینمای ایران رشد کرد اما در حال حاضر سینمای ایران به شدت دچار ابتذال شده است. فیلم هایی مانند «آس و پاس» و «من سالوادور نیستم» چرا باید در سینمای ایران ساخته شود.

خسرو معتضد کارشناس تاریخ معاصر همزمان با سالروز شهادت رئیسعلی دلواری به میزان گفت: شهید رئیسعلی دلواری خان بود و متولد شده در تنگستان بود مردم تنگستان مردمان بسیار شجاعی بودند؛ و انسانهایی رستم صفتی بودند.

او افزود: در گذشته چندین جنگ با انگلستان داشتیم یکی از آن جنگها در زمان محمدخان قاجار بود که ایران می‌خواست هرات را پس بگیرد و زمانی بود که دچار جنگ روسها شده بودیم، از طرفی انگلستان تلاش می‌کرد در شرق، ایران را از افغانستان جدا کند.

معتضد در خصوص نبود پرداخت به زندگی شهید رئیسعلی دلواری در سینمای ایران افزود: پرداخت به زندگی شهید رئیسعلی دلواریدر سینمای ایران می تواند بسیار مفید باشد چرا که وی دارای ویژگی‌های شخصیتی بسیار خوبی بود اما متاسفانه سینمای ایران به چنین موضوعاتی هرگز نپرداخته است.

این کارشناس تاریخ معاصر در خصوص سینمای ایران بیان کرد: این روزها سینمای ایران دچار ابتذال شده و مشکلات بسیاری دارد از چرخه اکران گرفته تا فیلم هایی که صرفا برای گیشه و خنده مخاطب ساخته می شوند، بسیاری از کارگردانان و بازیگران این روزها در سینمای ایران بیکار هستند.

او ادامه داد: هنرمندان سینما بیکارند چراکه بعد از ساختن یک فیلم و بازی در آن مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا دوباره فعالیت خود را آغاز کنند به نوعی می توان گفت فقط به دنبال سلیقه مخاطب و خنداندن تماشاگر است.

معتضد تصریح کرد: البته یک دوره کوتاهی بعد از انقلاب سینمای ایران رشد کرد اما در حال حاضر سینمای ایران به شدت دچار ابتذال شده است. فیلم هایی مانند "پنجاه کیلو البالو"، "آس وپاس" و "من سالوادور نیستم" .

این کارشناس تاریخ معاصر اظهار کرد: اصلا این فیلم ها چه حرفی برای گفتن دارند. عجیب تر از آن این است که چرا کارگردانان سینمای ایران کشور خود را نمی شناسند و نمی‌دانند که باید مخاطب را به چه سمت و سویی سوق دهند.

معتضد در خصوص سینمای قبل از انقلاب افزود: قبل از انقلاب تمام فیلم‌ها سراسر بدآموزی بود از چاقو کشی گرفته تا ولنگاری در فیلم ها بسیار دیده می‌شد و تأثیر این فیلمها به طور مستقیم در مردم دیده می‌شد. اما در دوران بعد از انقلاب مانند شاهد فیلم های بسیار خوبی مانند "کشتی آنجلیکا" بودیم.

او خاطرنشان کرد: الان همه چیز سینمای ایران فقط و فقط گیشه شده است و بعد از اینکه در چند فستیوال خارجی شرکت می‌کنند و جایزه می گیرند عزیز می‌شوند. من حتی از فیلم اصغر فرهادی فروشنده هم هیچ چیز نفهمیدم چرا که این فیلم اصلا سر و ته نداشت و در واقع کپی از یک فیلم خارجی بود.
 
 
کلمات کلیدی : خسرو معتضد+فیلم فروشنده+اصغر فرهادی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۸:۲۸:۴۲
همون در مورد تاریخ اظهار نظر کنید لطفا. (4544523) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۸:۵۳:۲۲
واقعا
معلوم نیست سینماست
یا... (4544544) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۹:۳۷:۳۵
فقط ایشون کم بود سینما نقد کنه (4544577) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۲۱:۲۳:۳۲
حرف ایشان کاملا دقیق و متین بود (4544663) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۲۳:۲۷:۱۱
شما چرا ناراحت شديد كه چرا ايشان سينما حال ايران را به نقد كشيده است ، من ميانه خوبي با اين اقا ندارم ولي در مورد سينمائي كنوني ايران ايشان كاملا درست گفته و اينكه مدتي بعد از انقلاب سينمائي ايران پيشرفت فراواني كرد و برخي كارشناسان غربي سينمائي اينده را سينما ايران معرفي كردند كه زماني سينما ايتاليا يكه تاز بود و بعد افت كرد و انها سينماي ايران را با اينده درخشان پيش بيني كرده و نظر داده بودند ، ولي متاسفانه ان سينما متوقف شد و همانطور كه ايشان گفته است افول فراواني كرده و اين چيز غيرقابل فهميدن و ديدني نيست روشن و نمايان است ، چون ايشان انرا ديده نبايد نظر خودش را بگويد كه شايد كساني كاري كنند و كيفيت را به سينمائي ما برگردانند ، (4544764) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۲۱:۴۸:۰۱
بله ایشون بیان فیلمنامه بنویسیند (4544688) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۲۳:۳۵:۲۴
خب آگه کپی یه فیلم‌خارجی بود که بایستی معنی داشته باشد . مثل اینکه از روی یک داستان خارجی ساخته شده بود نه کپی از فیلم خارجبی. (4544771) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.