توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408067
تقلب استقلالِ منصوریان از روی دست پرسپولیسِ برانکو +جدول
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
بررسی مدت زمان مشابه دو لیگ پانزدهم و شانزدهم نشان می‌دهد که شرایط امتیازی استقلال و پرسپولیس در 10 هفته ابتدایی ادوار یاد شده دقیقا شبیه هم بوده است.

در ایستگاه دهم لیگ برتر، نوار پیروزی های پی در پی استقلال با تساوی خارج خانه مقابل فولاد خوزستان پاره شد و پرسپولیس بر میهمانش نفت آبادان غلبه کرد تا صدر جدول لیگ شانزدهم سرخ پرسپولیسی شود و آبی ها روی پله پنجم بمانند.

بررسی مدت زمان مشابه دو لیگ پانزدهم و شانزدهم نشان می دهد که شرایط امتیازی استقلال و پرسپولیس در ۱۰ هفته ابتدایی ادوار یاد شده دقیقا شبیه هم بوده با این تفاوت که تفاضل گل این فصل علیرضا منصوریان یکی بیشتر از تیمی است که با برانکو در هفته دهم لیگ پانزدهم ۱۴ امتیازی بود.

* استقلال صدرنشین
فصل قبل در پایان هفته دهم لیگ این استقلال پرویز مظلومی بود که با کسب ۲۱ امتیاز از ۶ پیروزی و ۳ تساوی صدرنشین لیگ برتر بود. آبی ها که فقط طعم شکست را برابر ذوب آهن چشیده بودند در شرایطی بالاتر از استقلال خوزستان در صدر بودند که موفق شدند برای تثبیت این شرایط در اصفهان از سپاهان یک مغلوب سه گله بسازند.
 
* تنزل اصفهانی ها
مقایسه شرایط ۵ تیم برتر لیگ پانزدهم با شرایط فعلی جدا از نکته فوق نشان می دهد که ذوب آهن و سپاهان دو مدعی اصفهانی لیگ برتر ایران هم بر خلاف فصل قبل که روی پله های سوم و چهارم قرار داشتند فعلا جایگاهی میان ۵ تیم بالای جدول ندارند.
 
* جایگاه دو رقمی قهرمان فصل قبل
نکته دیگر جایگاه فعلی استقلال خوزستان -قهرمان لیگ پانزدهم- در جدول فعلی است. تیمی که در پایان هفته دهم لیگ قبل با عبدالله ویسی ۱۹ امتیازی بود و حاضر بر روی پله دوم، امروزبا ۱۱ امتیاز یازدهم است تا برای دفاع از عنوان قهرمانی اش کاری سخت داشته باشد.

* پرسپولیسی که هشتم بود
اما پرسپولیس با شکست دادن نفت آبادان در ایستگاه دهم ۲۲ امتیازی شد تا بالاتر از تراکتورسازی ۲۰ امتیازی صدرنشین جدول لیگ شانزدهم باشد. نکته قابل تامل اینکه تیم برانکو فصل پیش در چنین شرایطی از ۱۰ بازی ابتدایی خود تنها ۱۴ امتیاز گرفته بود تا با تفاضل گل ۱+هشتم باشد.
 
پرسپولیسی که در فصل جاری طی ده هفته هنوز شکست را تجربه نکرده فصل پیش در شرایط مشابه امروز ۴ مرتبه به علامت قبول شکست دستهایش را بالا برده بود.

اما نکته قابل توجه اینکه استقلال امروز با علیرضا منصوریان در پایان هفته دهم ۱۴ امتیازی است تا با تفاضل گل ۲+روی پله پنجم قرار داشته باشد حال آنکه پرسپولیس با همین مقدار امتیاز و البته تفاضل ضعیف تر هشتم بود و در نهایت نایب قهرمان شد.

* ۱۶ امتیازی که دست نخورده باقی مانده
بررسی شرایط امتیازی ۱۶ تیم حاضر در لیگ های پانزدهم و شانزدهم نشان می‌دهد که فاصله امتیازی دو تیم صدرنشین و قعرنشین در پایان هفته دهم هر دو لیگ قبلی و جاری یکی بوده است.

در لیگ پانزدهم استقلال از ده بازی ۲۱ امتیاز گرفته بود تا صدر نشین باشد در شرایطی که تیم شانزدهم جدول استقلال اهواز ۵ امتیازی بود. امروز هم در شرایطی که پرسپولیس با ۲۲ امتیاز به صدر رسیده تیم آخر جدول ماشین سازی ۶ امتیاز دارد و این یعنی تفاوت ۱۶ امتیازی صدر و قعر جدول لیگ های ۱۵ و ۱۶ در پایان هفته دهم رقابتها.
عملکرد ۵ تیم بالای جدول لیگ پانزدهم در پایان هفته دهم
رتبه تیم برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل امتیاز رتبه نهایی
۱ استقلال ۶ ۳ ۱ ۱۸ ۱۰ ۸+ ۲۱ سوم
۲ استقلال خوزستان ۵ ۴ ۱ ۱۲ ۴ ۸+ ۱۹ اول
۳ ذوب آهن ۴ ۴ ۲ ۱۲ ۷ ۵+ ۱۶ ششم
۴ سپاهان ۴ ۴ ۲ ۱۰ ۸ ۲+ ۱۶ یازدهم
۵ صبا ۳ ۶ ۱ ۹ ۷ ۲+ ۱۵ هفتم
 
کلمات کلیدی : علیرضا منصوریان+باشگاه استقلال+لیگ برتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.