نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428362
توزیع شیر مدارس متوقف شده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲
مدیرعامل صنایع شیر ایران از افزایش اندک قیمت لبنیات در روزهای اخیر خبر داد و گفت: توزیع شیر در مدارس به عنوان یکی از مهمترین موارد تغذیه مدتی است قطع شده است و نمی دانیم مسوولان خبر دارند یا خیر.

به گزارش ایرنا، «علی رومی» امروز (دوشنبه) در همایش امنیت غذایی، سلامت و توسعه در سالن «تلاش» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اینک در کشور 12 میلیون نفر دانش آموز در حال تحصیل هستند که کمبود انواع ویتامین و کلسیم دارند.

وی با تاکید بر این که مساله توزیع شیر در مدارس باید جدی گرفته شود، اظهار داشت: پارسال صنایع شیر ایران در توزیع شیر مدارس فعال بود، اما هنوز طلب سال گذشته را از دولت دریافت نکرده است؛ بنابراین با این شرایط نمی توان به توزیع شیر مدارس ادامه داد.

رومی به منظور ایجاد امنیت غذایی و جلوگیری از فقر غذایی در کشور، اعطای یارانه و ارایه تسهیلات ارزان قیمت را به دامداری ها و صنایع غذایی پیشنهاد داد.

مدیرعامل صنایع شیر ایران در ادامه بر لزوم توجه دولت به یارانه صادراتی تاکید کرد و افزود: دولت برای فرهنگ سازی در این بخش باید یارانه و حمایت های لازم را به عمل آورد، زیرا پیشگیری بهتر از درمان است.

رومی الگوی مصرف مواد غذایی را در کشور اشتباه دانست و افزود: در ایران مصرف سرانه نان 160 کیلوگرم، تخم مرغ 8.5 کیلوگرم، شیر 80 کیلوگرم، شکر 30 کیلوگرم، سویا نیم کیلوگرم، نوشابه 42 لیتر، نمک 6 کیلوگرم، میوه و سبزی 30 کیلوگرم، ماهی هفت کیلوگرم و روغن 42 گرم است.

به گفته این مقام مسوول، این در حالی است که سرانه مصرف نان در جهان 25 کیلوگرم، تخم مرغ 24 کیلوگرم، شیر بین 300 تا 500 کیلوگرم، شکر پنج کیلوگرم، سویا 10 کیلوگرم، نوشابه 10 لیتر، نمک 2.5 کیلوگرم، میوه و سبزیجات 120 کیلوگرم، ماهی 18 کیلوگرم و روغن 32 گرم است.

مدیرعامل صنایع شیر ایران افزود: آمارها نشان می دهد مصرف مواد غذایی مردم ایران نسبت به جهان نامناسب است، زیرا 47 درصد رژیم غذایی ایرانی ها نامناسب، 80 درصد دچار فقر غذایی و کمبود کلسیم بوده و 90 درصد دارای پوکی استخوان هستند.

** کاهش 42 درصدی مصرف لبنیات در ایران

رومی تصریح کرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و حذف یارانه شیر، مصرف لبنیات در ایران 42 درصد کاهش داشته است و تداوم این روند می تواند مشکلات تغذیه ای برای جامعه ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران از خروج 11 شرکت زیرمجموعه این شرکت از زیاندهی خبر داد و گفت: این شرکت ها دارای 44 نشان سلامت از وزارت بهداشت و درمان و سازمان ملی استاندارد هستند.

به گفته رومی ، شرکت های پیشگفته تاکنون توانسته اند با 53 شرکت معتبر 33 کشور جهان گفت وگو و رایزنی انجام دهند و حتی در برخی موارد تفاهم نامه هایی امضا شده است.

به گزارش ایرنا، در این همایش از هفت شرکت زیرمجموعه صنایع شیر پگاه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان ملی استاندارد تقدیر شد.
 
کلمات کلیدی : توزیع شیر مدارس + مدارس + دانش آموز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۶:۴۷:۰۸
در سال تحصیلی جاری مگر در مدارس شیرهم توزیع می شد ؟ (4084747) (alef-11)
 
رهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۲۲:۳۹:۱۳
وقتی آموزش و پرورش به علت کمبود بودجه دستور می دهد کلاسها 40نفره یا بیشتر باشند.وقتی بعلت کمبود بودجه دستور می دهد مدیرومعاون در مدرسه خودشان باید یکروز در هفته درس دهند تا یک معلم از هر مدرسه حذف شود.وقتی بعلت کمبود بودجه سرانه مدارس قطع می شود و به طور شفاهی از مدیران خواسته می شود از مردم پول کمک به مدرسه گرفته شود،وقتی پول معلمان حق التدریسی هنوز پرداخت نشده،توزیع شیر مدرسه جز مردم فریبی و مسوولین بلندمرتبه فریبی چه معنی می تواند داشته باشد.بجای شیر موارد بالا که اشاره شد برطرف شود،بیشتر از خوردن شیر به دانش آموزان و معلمان سود می رسد. (4085258) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.