توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503467
صدها نئو نازی در برلین تظاهرات کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
صدها نئونازی به مناسبت سی امین سالگرد مرگ معاون هیتلر در برلین تجمع نمودنداین در حالیست که مخالفان نئونازیها نیز اقدام به برپایی راهپیمایی علیه آنها کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از دویچه وله، پس از اینکه مقامات در اقدامی جنجالی به نئونازی ها برای برپایی تظاهرات به مناسبت سال مرگ رادولف هِس معاون هیتلر رهبر آلمان نازی مجوز دادند، مخالفان نئونازی ها هم در برابر آنها اقدام به تجمع کردند بطوری که تعداد مخالفان از نئونازی ها بیشتر هم بود. 

حدود 700 تن از برتری جویان سفیدپوست یک هفته پس از حوادث خشونت بار در تظاهرات نژادپرستان در شارلوتزویل ویرجینیا آمریکا، در منطقه 'اشپاندائو' (Spandau) برلین تجمع کردند و در مقابل نیز تظاهرکنندگان چپگرا شعارهایی مانند 'نئونازی بیرون !' سر می دادند. تظاهرات نئونازی ها قرار بود تا ساعت هشت شب به وقت محلی ادامه داشته باشد اما به علت حضور پرشمار مخالفان و مسدود شدن مسیرها ساعت پنج بعدازظهر در برلین پایان یافت. مقامات می گویند درگیری هایی جزیی در حاشیه این تظاهرات روی داد و پلیس برلین نیز در توییتر اعلام کرد که همچنان در صحنه حاضر است تا از درگیری های احتمالی جلوگیری کند.

حدود یک هزار مامور پلیس در این منطقه از شهر برلین - جایی که هِس معاون هیتلر در سال 1987 در زندانی در آنجا خودکشی کرد، مستقر شده بودند. مجوز تظاهرات نئونازی ها به شرط تبعیت از مقررات و خودداری از هر گونه نماد نئونازی و سردادن شعارهای خاص و پوشیدن لباس نظامی صادر شده بود. 

'آندریاس گیزل' وزیر امور داخلی در ایالت برلین به رادیو RBB گفت: هر چند شخصا دوست داشتم این تظاهرات را ممنوع کنم اما باید بدانیم که اصول بنیادین لیبرال و دموکرات برای افراد نادان هم ساری و جاری است. 
 
کلمات کلیدی : تظاهرات+برلین+نئونازی ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.